1379
A song of Ice and Fire
  • QuippeR
    #1099
    szerintem pont az lesz a vége, amit a második mondatodban írsz.
  • Master91
    #1098
    2. és 3. részbe beszélnek az Őszről, hogy be kell takarítani az utolsó terméseket stb.

    Fehér hollók is később jönnek jóval, ami azt jelenti hogy hivatalosan is vége van a Nyárnak
  • NandorHUN
    #1097
    Már az első könyvben is többször mondták, hogy vége a nyárnak és nagyon hosszú volt,évekig tartott, szóval most még hosszabb tél fog jönni.
    A történetet meg csak nem tél közepén illene befejezni, hogy kifogytak a kajából és mindenki halálra fagy.
    Másokkal a harcot meg úgyszintén nem 1 könyvbe kéne beletenni majd a végén.
  • Master91
    #1096
    hol jön a tél? Deres környékén volt pl. egyszerű nyári hó mikor Robert meg jött

    Starkok meg hajlamosak emlegetni hogy Közeleg a tél, mint a Lannisterek is a saját arany köpésüket
  • Shiwo
    #1095
    én simán kinézem belőle, hogy nem lesz konkrét lezárása a történetnek, nem lesz minden szál elvarrva.. nem az van nála, hogy van 1-2 főhős, kinek végigköveted az életét, tetteit, hanem a világ a "főhős" történnek rajta események, szereplők jönnek, szereplők mennek.. attól, hogy egy szereplő szimpatikus, még nem lesz halhatatlan, ahogy mondani szokták "shit happens" , aki az igazságosságot keresi vagy a happy ended, az rossz helyre jött... szerintem a mások simán letarolják majd a fél kontinenst (valszeg nem az első eset lesz Westeros történelme során), és mikor eljő a tavasz, a romokon új birodalmak fognak születni..
  • Belkar
    #1094
    Erre a nyilatkozatra én is emlékszem ki is verte nálam a biztosítékot. Megértem hogy leszarja mi lesz a halála után de azért a rajongóira való tekintettel nem kéne ilyet kijelentenie...

    Egyébként tegnap nyilatkozott ezzel kapcsolatban és abból is az jött le hogy van rá esély hogy 8 könyv lesz viszont akkor meg már az is biztos hogy azt nem éri meg és akkor nem kapunk normális befejezést...

    Bár az is lehet hogy tényleg jobban járnánk ha más fejezné be az öreg jegyzetei alapján. Akár mit akar az öreg biztos hogy nem marad lezáratlanul a történet a kérdés csak a minőség...

  • Shiwo
    #1093
    mintha lett volna egy olyan nyilatkozata, hogy nem járul hozzá, hogy a könyveket folytassák nélküle..

    a sorozatot lehet, arra adott is irányvonalat, de nem szeretné, hogy más fejezze be a regényeket, szóval ha idő előtt távozna, akkor max a sorozatból tudjuk meg, hogy kb miképp képzelte el a befejezést


    ha jól tudom, a Snoopy atyja is kérte, hogy halála után tartsák tiszteletben a munkáját és ne folytassák , így 2000-ben jelent meg az utolsó Snoopy képregény, szval nem Martin lesz az első aki így dönt
  • NandorHUN
    #1092
    Lehet nem tenne rosszat, de ilyen opció nincs, anno ha holnap meghalna akkor senki nem fojtatná a könyveket... ez nem úgy megy mint a filmeknél.. :D
  • sata75
    #1091
    Még egy? És az kiről fog szólni? Ha ilyen ütemben öli a szereplőket akkor csak a mások maradnak a 8. könyvre:)
  • Neoncsoves
    #1090
    Egyik youtube komment

    "George R. R. Martin has turned us all into "Reeks". He gives us so much pain and yet we stay loyal and keep coming back..." :D
  • Neoncsoves
    #1089
    GRRM jó író, de közel sem pótolhatatlan. Ezekben a könyvekben sem feltétlenül a sztori ami viszi, hanem maga a világ amit kitalált. A mágia és a középkor ötvözése. Az első három könyvben szerintem a sztori is ütött, viszont a 4-5. könyv már nagyon negatív szakaszba tart sztori ügyileg (részemről) és nem tartom kizártnak, hogy nem tenne az jót, ha más írná tovább a könyveket...
  • NandorHUN
    #1088
    Szerintem lesz az több is, ha megint különszednek könyveket. Amugy szerintem történet is el van eléggé maradva, ahhoz képest hogy 1.kötetben hogy bereklámozták hogy "jön a tél" már az 5. könyvben tartunk, de még mindig csak ősz van. Ráadásul elvileg nagyon hosszú lesz a tél.
    Én anno 1. kötetben azt hittem még ugy lesz vége a storynak hogy tavasz lett.
  • Risu Führer
    #1087
    nem pótolhatatlan! szerintem ami ő az fejében megszületik, azt más nem tudja úgy leírni ahogy ő.
  • G_ArchAngel #1086
    En vegig 8 konyvrol tudtam :)
  • Sir Quno Jedi
    #1085
    Befejezik majd helyette. Jó író az öreg, e ő sem pótolhatatlan. A jegyzetei alapján, meg amit le kell adnia a stúdiónak, az alapján simán folytatják helyette is, különösebb nehézségek nélkül. A filmet mindenképpen tudnák. Amíg van nézettség ugye... és nem száll el a részenkénti ára.
  • Master91
    #1084
    felőlem jöhet 10 könyvbe is, legalább jó tartalmas lesz a story :3

    CSAK nehogy ne tudja befejezni :(
  • stargatelost
    #1083
    A Song of Ice and Fire Could Be 8, Not 7, Books

    Ehh...
  • Master91
    #1082
    " There is also the vision of Bran's in the cave of the three-eyed crow of a knight as tall Hodor kissing a young woman at Winterfell. The woman is thought to be Nan and the knight to be Ser Duncan the Tall, when he and Egg visited Winterfell in The She-Wolves of Winterfell. "


  • Master91
    #1081
    Nem tudom most honnan de van rá pár utalás meg elképzelés, meg próbálom össze szedni.
  • MaRee
    #1080
    Mi? Öreg Nant levarrta Dunk? Ez nekem új :D
  • bega82
    #1079
    Ugye? Na, akkor csak jól rémlett ez nekem. :)
  • Master91
    #1078
    De, dekkoltak egy kis faluba ahol melózott Sandor.
  • bega82
    #1077
    Még csak nem is gondolják, inkább csak a rajongók. :) Ez is az egyik a sok teória közül.
    De nekem valahogy az rémlett, hogy a Völgy környékén is időznek egy darabig, még mielőtt jött volna a Sandor elfertőződő sebe, és Arya elhajózása. De akkor lehet ilyen nem volt, valamivel keverem, vagy nemtom. :D Túl rég olvastam, el kéne kezdeni megint. :)
  • sata75
    #1076
    Ha jól emlékszem Briennék futnak össze egy kolostorban élő, néma sírásóval és arról gondolják, hogy az.
  • ddany7
    #1075
    ez a falus téma nem a 4.könyvben jön elő? hogy egy faluban van egy csávó, aki hasonlít a vérebre?! vagy valami ilyesmi
  • Master91
    #1074
    Háát, lehet valami távoli rokon szála Északhoz :D


    Ha Hodorra gondolunk, akinek felmenői közt ott van Öreg Nan, aki bizony valszeg kamatyolt 1 bizonyos Ser Duncenel, a Magassal, akinek valszeg leszármazotja Brienn, meg szerintem Sandor+Gregor is (test alkatukból ítélve)

    Hodor és Sandor messzi uncsi tesók ? :D
  • Neoncsoves
    #1073
    Tyrion*
  • Neoncsoves
    #1072
    Amúgy kíváncsi vagyok, hogy mennyire fogják a sorozatnézők kultiválni Tyron 5. könyves történéséit, amik nem túl eseménydúsak, legalábbis a mostaniakhoz képest... Meg hogy a sorozat mennyire lesz hatással a könyvre (ha lesz).
  • G_ArchAngel #1071
    A szerencsejet elnezve lehetne a Hound is csaladtag: Sandor Stark vagy Sandor Snow.
  • NandorHUN
    #1070
    Legjobb emlékeim szerint Sandor sebe nagyon hamar elfertőződött és kidőlt Arya pedig az első adandó alkalommal felszállt egy hajóra az érméjével.

    Amúgy szerintem jó rész volt, hogy kinevette Sandort, hogy ennyire nem sikerül semmi és mindenkit pont előttük nyírnak ki :D
  • bega82
    #1069
    De a Völgyig eljutottak, én úgy emlékszem. Csak nem lehetett feljutni a Sasfészekig, vagy valami ilyesmi, és egy ideig időztek ott valami kis faluban, nem? Ahol Sandor dolgozgatott egy kicsit. Vagy már nagyon keverem valamivel?
  • ddany7
    #1068
    igen, meg gondolj bele, most tényleg bárhol lehet egy Lannister ember...
    Engem ami zavar még a 4.évadban az az, hogy nagyon erőltetik a Starkoknál ezt a "közel vagyunk, de elkerüljük egymást" témát. Előbb Bran-Jon, most meg gondolom majd Sansa-Arya
  • Evoluti0N
    #1067
    Ez.
  • stargatelost
    #1066
    Hát, az ebben az évadban úgyis jól megy a készítőknek...

    Amúgy engem eléggé zavar ez, hogy a Starkok sztoriszálán ennyire "nyíltság" van, hogy ennyien tudnak róluk, meg állandóan felfedik magukat minden jöttmentnek. Én úgy emlékszem vissza a könyvekre, hogy végig volt egyfajta feszültség a háttérben, hogy nagyon kevesen tudtak arról, hogy élnek...
  • Piszkos  Fred
    #1065
    Szerintem direkt az időt akarták húzni :D
  • ddany7
    #1064
    Az engem is zavar, hogy a főszál ugye még a 3ik könyvben jár, de már valahol kóstolgatjuk a 4-5.köynveket is, sőt..
  • stargatelost
    #1063
    Sandornak már rég "halottnak" kéne lennie, de gondolom a készítők látták, hogy jó párost alkotnak Aryaval, így kihúzzák évad végéig, és akkor abba a hülye harapásba hal bele (lol). Annyira nem tartom ezt még rossz ötletnek, mert a show-only nézőknek tényleg bejön a páros, de most ez, hogy eljutnak a Sasfészekig, megint nettó baromság volt. Az meg, hogy fűnek, fának elmondják, hogy Starkok, megint kiakasztó...

    Bűzös meg Sansa szála mennyire előre tart már? Előbbiék már ott vannak Deresnél, Sansáék meg már indulnak lefelé. Ja erről jut eszembe, erre jutottak, hogy öngyilkosság? Hát kész...

    Tyrion bogaras története meg... hát én fel sem tudom fogni, ezt hogy gondolhatták komolyan, drága, értékes percek mentek el erre. Istenem...
  • MaRee
    #1062
    Szerintem is ez lesz, legalábbis remélem Tywint nem hagyják már ki ebből az évadból.
  • ddany7
    #1061
    ja és itt nem zúgóra gondoltam, hanem sasfészekre, természetesen, csak már össze voltam zavarodva :D
  • ddany7
    #1060
    amugy ezek utan szerintetek hogy alakul az utolso 2 resz?
    szerintem:
    9: falon a harc
    10: twin halal
    nyilvan nem csak errol fog szolni, de a nagy csattano(k) ezek lesznek