1379
A song of Ice and Fire
  • G_ArchAngel #1139
    Az utolsó részt Apák Napján fogjak sugározni :)
  • G_ArchAngel #1138
  • Neoncsoves
    #1137
    Aztán lehet jön a könyv végén egy meteor és elpusztul az egész világ. The end.
  • G_ArchAngel #1136
    (onmagaban)
  • G_ArchAngel #1135
    Amugy ha a feltetelezes igaz, hogy Jon Targaryen es Stark ivadek, akkor onmagam hordozza a Tuz es Jeg kevereket, ergo a tobbiek innentol neki fognak asszisztalni.
  • G_ArchAngel #1134
    Az egyik interjuben az oreg pont Arya-t, Jon-t es Tyrion-t emelte ki, hogy mar el van dontve a tortenetuk ive, es ez az utan volt, hogy leszurtak Snow-t, azokank meg nem szokott lenni tortenetuk, akik meghaltak.
  • Belkar
    #1133
    Hát én azért ezekre nem nagyon tennék nagyobb összeget :)

    Sajnos én sem látok a jövőbe de..

    Kezdjük Rickonnal. Igaz hogy "eltűnt" a 2. könyv után de pont a következő könyvekben fog újra felbukkanni és a végén valószínűleg övé lesz Deres.

    Aztán ott van Jon. Nem könnyű felismerni minden utalást a könyvekben vagy csak még nem találkoztál ezzel a teóriával de manapság aki arra próbál érveket keresni hogy Jon nem Targaryen az kb azt is próbálhatná bebizonyítani hogy a Föld lapos.

    Danys részbe nem nagyon kötnék bele nagyjából egyetértek. Na meg annyi minden van ott készülőben hogy lehetetlen megjósolni mi is fog történni. Mindenesetre szerintem nem lesz Dany királynő (legalábbis nagyon remélem hogy nem) viszont a Sárkányok közül legalább egy megéri a történet végét szerintem. Dany jelleméről (és "macsóságáról") merőben eltérő a véleményem de ez ugye mindenkinek más szóval ebbe nem mennék bele.

    Tyriont szerintem már túl korán leírod. Lesz neki még nagy szerepe. Én valahogy így képzelem el: Dany segítője -> Kaszter-hegy ura -> Király segítője.

    Aegonnal kapcsolatban szintén van egy teória (ugyan kevésbé megalapozott mint a Jonos) ami szerint ő igazából nem Targ hanem Blackfyre. EL tudom képzelni hogy ideiglenesen övé lesz a trón de semmiképp sem véglegesen.

    Sansával egyetértek Arya sorsával nem nagyon őt is eléggé leírod pedig szerintem még neki is lesz nagy szerepe.

    A legvégén Jon-t tudom elképzelni mint király. Akár Danyvel az oldalán Tűz (Dany) és Jég (Jon) dala...

    Bár az öreget ismerve valószínűbb hogy nem lesz senki a király és a mások elleni harc túlélői örülnek ha nem halnak éhen/fagynak halálra elvégre az utolsó(?) könyv címe Egy Álom a Tavaszról...
  • G_ArchAngel #1132
    Te tudsz valamit, amit még lehet az író is csak nemrég döntött el: Jon Snow-t csak leszúrják, sehol nincs kijelentve, hogy meghalt. Éppígy Brienne-ék sorsa sincs lezárva bár ő csak egy paraszt a sakktáblán, észre sem vesszük, ha leütik, de valamiért az öregnek fontosak ezek a szerencsétlenebb karakterek, mint Tyrion, Reek, Brienne, Sam, Davos, Hodor... mintha saját fizikai esetlenségét és az azzal járó hátrányokat használta volna fel az ő megalkotásukra.
  • MaRee
    #1131
    Kata hozzászólása a sorozatos topikból, mert ott kurva nagy spoiler:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Az ötödik kötet végére már nem sok POV karakter van ugyebár az eddigiekből. Brienne, Jaime, a zombi Catelyn Stark, Margaery, Cersei és gyermekei, és még sokan mások már érdektelenek a történet szempontjából, szerintem nekik már nem igazán lesz szerepük az elkövetkezőkben, meghalnak vagy mennek a süllyesztőbe mint Rickon Stark az elején.

    A könyveket olvastam, de szerintem Jon Snow abszolute nem Targaryen, az egyik kötetben meg is van nevezve az anyja, ráadásul Nedre hasonlít, úgyhogy ezt a konteót én kilőném. Az ötödik kötet végén meg is ölik ugyebár, de szerintem Melisandre belőle is zombit csinál és szerepe lesz a zombi apokalipszisben a Mások ellen.

    Merthogy szerintem a történet a zombik (Mások) és az emberek háborújában fog tetőzni a téli évszakban. Jön majd a Mások főmuftija is, hozza a hideget meg a sötétséget.

    Dany még tuti egy kötetnyi időt eltököl a keleti kontinensen, de utána feltehetően nagyobb sereggel kel át Westerosra, ahol már az ifjú Griff (alias Aegon Targaryen) már kisebb sereget és néhány várat összeszedve várni fogja. Eddigre a tél már bizonyára pusztítani fog, és a Mások átjönnek a falon, elkezdik majd ölni az embereket, tehát tippem szerint Dany és sárkányai csak a harc közepére fognak csatlakozni, viszont ott megfordítják a háború állásást a sárkánytűznek köszönhetően.
    Mert az tuti, hogy a sárkányoknak és Danynek lesz szerepe a zombik megfékezésében, de abban is biztos vagyok és nagyobb odds-szal mernék fogadni, hogy a végén Dany nem lesz királynő, sőt sem ő sem a sárkányai nem érik meg a tél végét. A háborút még megnyerik, de szerintem ott valami történni fog vele és a sárkányokkal, a varázslat pedig ismét el fog tűnni a világból. Dany túlságosan erős és macsó karakter, bármilyen férfit raksz mellé az hitványnak tűnik mellette, így nem reális hogy férje, azaz királya legyen. Királynő uralkodó pedig nem volt a westerosi történelemben ugyebár.

    Tyrion szerepe is lassan lejár, ő sem húzza már sokáig megérzésem szerint. Varys is addig lesz, amíg Királyvárat meg nem tisztítja, elő nem készíti. Ugyebár most fel van bátorodva ahogy erősödik a Targaryen szavazóköre, és már maga is öldös. Viszont utána rá sem lesz szükség.

    A dorne-iak valószínűleg a Targaryen szövetséghez csatlakoznak még úgy is, hogy a titokban Danyhez küldött hercegük megpatkalt sárkánytűz által. A Tyrellek az új Lannisterek, legalábbis ami a hatalmi törekvéseiket jelenti Királyvárban, de ha jönnek a zombik, szerintem ők is meghalnak, menekülnek, vagy Dany oldalára állnak.
    Az északi és folyóvidéki urak lehetnek az első áldozatai a délre nyomuló Másoknak, ott szerintem több Ház is ki fog halni, illetve több mellékszereplő meghal (Karstark, Umber, Bolton, Frey, Tully stb).

    Arya szerepe nem tudom mi lesz, de valami biztos lesz, túl sok az előkészület nála. Viszont annyira embertelen karakterré válik, hogy csupán egy eszköz lesz valami vagy valaki ellen, onnantól az ő szerepe is le fog járni. Tuti, hogy a zombi apokalipszis végéig ő is meghal.

    Akiben még látok rációt az Sansa. Kisujj egyengeti az útját, ami azt jelenti, hogy igen komolyan belekerül a hatalmi játszmába és közel kerülhet a végén a trónhoz, illetve az uralkodóhoz.

    Tippem szerint a végén férfi lesz a király (lehet, hogy a Targaryen srác), és sanszos, hogy Sansa maga lesz a királyNÉ.
    A tél végén eljön a tavasz, és szerintem egy "steril", új csapat kerül hatalomra a megtisztított Westeros-on, amolyan tiszta lappal indulásként. A sárkányok és a varázslat pedig ismét el fog tűnni.
    Ezek az én tippjeim, ezekre tennék egy elképzelt Trónok Harca fogadóirodában. :)

  • ddany7
    #1130
    igy van... ha akarjak, hogy nagy OMG legyen, es nagyon varjak a kovetkezo evadot, foleg mert tyrion a nezok 80%anak kedvence, es hogy vajon mi lesz vele, akkor kb. pont ott lesz vege, hogy megoli.
    Aztan lehet talalgatni, hogy menekul-e es ha igen hova,stb.
  • NandorHUN
    #1129
    Emberek nagyrésze nem olvassa a könyvet szal nem fog várni semmit...
    Ha azt akarják hogy mindenki hypolja már előre a kövi évadot akkor beleteszik.
  • Neoncsoves
    #1128
    Szerintem Tywin még nem lesz benne ebben az évadban, sőt ami azt illeti, szerintem a következőbe rakják csak bele, valószínűleg az első részbe, hogy még jobban várják az emberek...
  • MaRee
    #1127
    Sorozatos topikban van új trailer az utolsó epizódhoz.

    Nagyon kiváncsi leszek most már a fináléra, benne lesz e Tywin. Plusz Branéket is mutatják, a rész címe pedig "The Children", kíváncsi vagyok ez kikre utal.
  • Master91
    #1126
    1. támadás: Jon csaja meg hal, a vár körül van a csata
    2. támadás: Jonék a falról dobálnak le vidám dolgokat (fagyott hordó stb), óriások támadják a kaput, de ezt több hullámba csinálják.

    megjön Janos Slynt + Ser Alliser Thorne, és ki zavarják Jont, hogy ölje megy Mace-t. Ki megy, dumálgatnak, ekkor jelenik megy Stannis serege + a Keleti őrségből pár ember
  • NandorHUN
    #1125
    Ha jól emlékszem akkor a 2. támadásban ejti foglyul Stannis (ugye első támadásban hal meg Jon csaja).
  • ddany7
    #1124
    könyvben Mance nem megy a vadakkal támadni a falat és ott esik fogságban?
    (Még nem láttam az új részt, de Jon elvileg elmegy a falról, hogy megkeresse)
  • Blacksheep333
    #1123
    Akkor már simán tél van.
  • MaRee
    #1122
    #1106
  • Blacksheep333
    #1121
    Jogos, viszont azt nem tudhatjuk, hogy területenként mi számít télnek.
    Pl: Dorne-ban fog-e esni hő a sivatagokban?

    Illetve globális-e az egész, kihat-e a másik kontinensre vagy csak Westerosra?
    Nem lenne meglepő, ha valami mágikus dolog állna a háttérben, és a Mások legyőzése után beköszönt az örök nyár. Vagy az örök tél, ha nem sikerül. :)
  • Master91
    #1120
    inkább így a helyes:

    Westeros nagy részén meg kezdődött a tél
  • Blacksheep333
    #1119
    Az 5. könyvben már megkezdődött a tél, szvsz.
    Volt rá példa, hogy északon maszkot fagyaszt egy karakter arcára az időjárás.
    Valamint King's Landing-ben is elkezdett hullni a hó.

    pike001:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Én se ma olvastam, de nagyjából:
    Ugye Dany felszabadította Astapor-t, miután megszerezte a fasztalan sereget, aztán tovább állt, maga mögött hagyva egy tanácsot, ami majd uralkodik.
    Ő tőlük szerezte meg a hatalmat Cleon a mészároskirály, aki visszaállította a rabszolgaságot, csak éppen az egykori mesterek lettek a szolgák.
    Aztán vette be Yunkai (a Szabad városok pénzelésével) Astaport. (Akkor még nem tudva, hogy az egész egy putri.) A csatában(=mészárlás) vették észre, hogy Cleon alapból halott, majd beérve a városba látták, hogy a népesség harmadát elvitte a járvány (innen indult), a maradék meg éhezik.

    Yunkai-nak ugye a régi rabszolgatartó rend visszaállítása a célja. Astaporral nyilván nem szövetkezik, mivel a tanács amit hátrahagyott Dany-pári, majd Cleon pedig master/gazda ellenes.
    Dany pedig szintén nem szövetkezik Astaporral, mert nem helyesli Cleon uralmát.

    A zsoldos hadseregek kavarására már egyáltalán nem emlékszem, ki-kivel van, ki-kihez állt át. :D

  • pike011
    #1118
    Na a spoiler agyazast elcsesztem szerkeszteni nem tudom szoval csak az olvassa aki az 5. Konyvnel jar
  • pike011
    #1117
    5. konyves spoiler 400. oldal korul
    [spolier] Most olvastam a szelfuttak fejezetet. Annyira katyvasz mar nekem ez az astapor yunkai mereen harmas hogy ihaj. Ugye a Viharvarjak Masodik fiak Yunkai zsoldosai voltak de atalltak Danyhez.
    Az a baj, hogy nem emlekszem de astapor es yunkai most miert oldosik egymast? Az oke hogy mennenek Mereenneek mert Dany eltorolte a rabszolgasagot es nyomorba dontotte a gazdag rabszolgakereskedoket. De Astapor es Yunkai miert is nem fogtak ossze? Nem emlekszem sajnos.
    Most volt hogy Quentynek rajtautottek Astaporon mivel a Szelfuttak A macska kompaniaja mind ugye Yunkai zsoldosai. Ezert sem ertem. Vagy az lett volna, hogy Dany ugye Cleonra a meszaroskiralyra bizta a felugyeletet Astaporban azthiszem. Na gondolom ez Yunakinak nem tetszett, hogy ott is Dany van? De az elso Cleont megoltek, ez is Dany mellett volt? Meg a masodikat is. Akkor minek rohantak le Astaport. Teljesen zurzavar mar ez a resz nekem. Fejezet vegen volt, hogy a westerosiakat elkuldi hogy alljanak at.
    Valaki segitene esetleg? Lehetoleg elorebb jaro spolier ne legyen koszi ;)
    [/spolier]
  • mindero
    #1116
    Legalább van meglepetés nekünk is könyvolvasóknak :)
  • Belkar
    #1115
    Pár nap különbség volt. De nem érdemes hasonlítgatni szerintem mert annyi változtatás volt már hogy a filmbeli csatának maximum a végkimenetele lesz olyan mint a könyvbeli.
  • mindero
    #1114
    A nagy évad végi csata idejére amúgy Ygritte-ék csapata nem volt már felaprítva? Mennyi idő telt el a kis portyázó csapat leverése és a nagy csata között a regénybe?
    Mert a sorozatba mintha egyszerre történne majd...
  • sata75
    #1113
    Az tünt fel nekem ebben a sorozatban, hogy egyenes arányosság van egy "jónő" és a színészi teljesítménye között:)))
  • NandorHUN
    #1112
    Lostban nem nézett ki túl jól, de itt már tényleg nem rossz.
  • Evoluti0N
    #1111
    Újabb jó nő.
  • Piszkos  Fred
    #1110
    Van tavaszi búza is ugyebár :D
  • trident
    #1109
    ALEKSZ?!

    A Lostban szerelmes, az apja ellen lázadó tinilányt játszott, abban nem volt rossz, de nem is villantott. Margery és Missandei után is, hiába zsidó. :D
  • Master91
    #1108


    GameofThrones.hu - Az első magyar Trónok harca rajongói oldal

    Elég hamar kiszivárgott az első casting video, amellyel Tania Raymonde Obara Sand szerepére aspirál.

    A 26 éves amerikai színésznő a Lost c. sorozatból lehet ismerős a nagyközönség számára.
  • MaRee
    #1107
    Köszi!
  • Belkar
    #1106
    GRRM az egyik nyilatkozatában beszélt erről. Mindenhol tél van de minél délebbre megyünk annál enyhébb (és annál később köszönt be).

    Egy átlagos (1-2 éves) télen a Zúgótól északabbra fekvő területeken van hóesés attól lejjebb már nem nagyon. Királyvárban néha van hó de Égikertben már csak nagyon ritkán attól lejebb meg maximum a hosszú éjszaka idején volt tartósan hó.

    Persze ettől a hőmérséklet csökken meg a hegyekben van hó délen is.

    Essosra ugyanez igaz de mivel az egész kontinens délebbre van a nyaktól így jóval enyhébb a tél (kivétel Ibben bár az ottaniak be is vannak öltözve rendesen).

    Dany említi is az 5. könyvben hogy kezd kiszáradni a Dothraki tenger (a fű). Na meg Braavosban is beszélnek róla hogy milyen viharok meg fagyások vannak télen.
  • MaRee
    #1105
    Na akkor felhozok egy régebbi kérdést is, ha Westeroson tél van, akkor az egész kontinensen hideg van, pl Kings Landingben is? És Braavoson meg a többi kontinensen?
  • Belkar
    #1104
    Valószínűleg a tavasz/ősz is hosszabb mint a való életben elvégre a második könyv elejétől az 5. végéig tartott az ősz ami több mint egy év. Sőt ha teljesen randomok az évszakok akkor lehet hogy a nyártól/téltől is hosszabb tavasz/ősz is előfordulhat.

    A növényvilág meg minden bizonnyal már alkalmazkodott ezekhez a körülményekhez így tudnak nyáron vetni nyáron aratni.
  • trident
    #1103
    Nem igazán, mert abból főzik a sört! :D

    Én úgy értelmeztem, hogy a "nyár" tartott X évig. Vannak rövidebb-hosszabb telek és a tavasz/ősz nem tart évekig.
  • MaRee
    #1102
    Hát én ezt nem nagyon értem, a búzát ugye ősszel kell elvetni és nyáron betakarítani. Ha ősszel elvetik ami évekig tart utána tél évekig tavasz évekig nyáron meg be lehet takarítani, akkor a következő nyárig ameddig 5-6év vagy kitudja mennyi eltelhet honnan van elég búza?
  • Piszkos  Fred
    #1101
    Nyilván folyamatosan érik, tehát egy nyár ha tíz évig tart, akár harmincszor is be lehet takarítani.
  • MaRee
    #1100
    Egyébként nem értem ha évekig tartanak az évszakok akkor pl a termőföldeken meg a fákon pl hogy nő a termés :D