1379
A song of Ice and Fire
  • Belkar
    #1219
    Készült egy érdekes interjú Martinnal.

    A lényeg:

    1. Jeyne Westerling benne lesz a 6. könyv prológusában. (Szerintem Blackfish lesz a POV viszont ez azt is jelentheti hogy meghal. Bár az interjúban azt mondja hogy nem törvényszerű minden prológus/epilógus POV-nak meghalni. Annak ellenére hogy eddig mindegyik meghalt...)

    2. Attól hogy egy karakter nincs benne a sorozatban vagy alig kap szerepet nem azt jelenti hogy a könyvekben sem lesz már komolyabb szerepük. (Remélem ez tényleg így is van nem csak terel)

    3. Nem fog az 5. évadban részt írni hanem inkább a könyvet írja. Ez két dolgot jelenthet. Vagy nagyon előrehaladott állapotban van és próbál minél előbb végezni vele vagy pedig még sehol se tart...
  • ProGabe #1218
  • mindero
    #1217
    Mondjuk részben érthető, de basszus ÍRJA MÁR!!!!!
    Mindent csinál csak nem azt amit kéne. Mondjuk unja már, látszik...
    Fejezze be egy könyvbe aztán kész.
  • Neoncsoves
    #1216
    ez az ember öreg korára minden lett, csak nem bölcs. picit elszaladt vele a ló a sorozat elindulása óta.
  • stargatelost
    #1215
    GRRM üzenete az aggódóknak

    Valami svájci napilapnak parádézik, ahelyett, hogy... na mind1...
  • ForzaInter
    #1214
    Miért veszi mindenki biztosra, hogy nem lesz Lady Stoneheart? Hány színész nyilatkozta már, hogy nem tér vissza a karaktere és aztán mégis, lehet csak ködösítés az egész hogy még nagyobbat üssön a visszatérése. Majd ha készítők mondják, hogy nem lesz benne azt lehet max biztosra venni.
  • bendáj17
    #1213
    Egyszer már én is elolvastam egymás után. Köszi a linket.
  • Risu Führer
    #1212
    sorrend

    elvileg így, bár én elolvastam egymás után a kettőt, és nem éreztem hogy időrendben kellene mennem.
  • bendáj17
    #1211
    Hogy érdemes olvasni a 4. és 5. egymás után vagy van valamilyen sorrend? Köszönöm előre a választ!
  • Master91
    #1210
    egyszerűen KELL a Martell és a Geryjoy szál!

    ha nem lesz Victarion, ki fog menni Meerenbe nagy hajó haddal?

    Saandor, a kalóz? Na ne
  • Belkar
    #1209
    Two? Szerintem Pennyt úgy kihagyják mint a huzat...

    Greyjoy szál meg biztos hogy lesz. Victarion/Euron túl fontos szereplő ahhoz hogy kihagyják őket. Bár mondjuk Lady Stoneheart-re ugyanezt mondanám szóval akármi megtörténhet ezek után...
  • G_ArchAngel #1208
    vagy mivel Tyrion a nezok kedvence, ezert Ser Friendzoned and two dwarves lesz a fo cselekmeny
  • mindero
    #1207
    Fölturbózzák majd valahogy.
    Végül is az egész Vízbefúlt szálat kihagyták eddig (más kérdés h nem is akarnék több Ashát/Jarát látni), meg a Dorniakat. Bár ott meg konkrétan nem tudom mi történik 200 oldal alatt. Komolyan nem. De majd benyomnak sok leszbi jelenetet a Viperákkal. Mondjuk azt speciel nem bánnám
  • Evoluti0N
    #1206
    Ez.... Gáz
  • G_ArchAngel #1205
    A következő évad iszonyat unalmas lesz, ha valamit nem találnak ki, ami nincs a könyvekben
  • bendáj17
    #1204
    Á fene vigye el.
  • NandorHUN
    #1203
    Pedig az a szál még jó is lett volna, pl. -szerintem- Tyrion rész innentől kezdve odáig, ameddig a könyvek tartanak elég unalmas lesz sok másikkal együtt. Jó lett vna nem kihagyni.
  • Master91
    #1202
    pfffffffffffffffffff mi a fene lesz Jaimevel??
  • Piszkos  Fred
    #1201
    Ezt a ziccert kihagyni... a sok filmnéző örülhetne egy bosszúálló Starknak :D
  • stargatelost
    #1200
    Nem lesz Lady Stoneheart a sorozatban

    Hát ez szánalmas, komolyan mondom
  • mindero
    #1199
    Lehet már meg is unta kicsit. Én legalábbis az 5-re meguntam.
    Bár a sorozat most jól elszórakoztatott, bár abból meg kihagyták szerencsére az uncsi részeket.
  • G_ArchAngel #1198
    Ez pont nem válság, hanem túl sok minden van meg amit kiírna magából. Szerintem az egyetlen baja, hogy annyira szereti az egész világot, amit teremtett, hogy fel befejezni mert attól tart, hogy azzal elveszíti a történet folyamatos alakításának lehetőségét.
  • Evoluti0N
    #1197
    Én szüneteltetni fogom a sorozatot, ha lehagyja a könyveket. Habár akkor már akár hibernáltathatnám is magamat, máshogy aligha tudok majd minden spoilert elkerülni.
  • sempronius18
    #1196
    Szerinted ingyen adta el a jogokat? Annyira érdekelné, hogy utól érik-e gyorsabban írna.

    Mikor még volt rendesen ihlete és kedve írni erről a sztoriról az első 3 könyv idején kétévente adott ki könyvet.
    Most azon kívül, hogy láthatóan írói válságban van nem csinál semmit csak a sorozat szereplőkkel pózol meg ír mindenféle történetet Westerosról ami nem ASOIF például a Királyné és a hercegné, meg Dunk and Egg novellák.
  • Count Adyn
    #1195
    Igazából a sorozat hatására megugrott annyira az eddigi könyvek eladása hogy a bankókkal majd felszáríthatja a könnyeit:D
  • Shiwo
    #1194
    lehet a HBO-tól kap annyi pénzt, hogy különösebben ne zavartassa, ha kevesebb könyv fogy, mert az emberek látták már a sorozatot, és nem érdekli őket a történet vége.. viszont eleve a sorozat hoz neki annyi hírverést és reklámot, hogy többen veszik meg csak azért, mert szeretik a sorozatot, mint ahányat elveszít azáltal, hogyha előbbre jár a sorozat.. ő rosszul már nem jön ki a dologból..
  • mindero
    #1193
    Elvesztik az emberek az érdeklődést közbe. Nem lehet évtizedeket várni az évadok között.
  • NandorHUN
    #1192
    Azt én értem, de akkor is úgy csináltam volna meg szerződésben, hogy max akkor jöhet ki hamarabb az utolsó évad, mint az utolsó könyv ha meghal. Egyébként mint mondtam a könyvet nem fogják annyian venni , amit gondolom ő is tud.
    Ha meghal akkor meg érthető, síron túl már nem hiszem hogy érdekelné :D
  • Piszkos  Fred
    #1191
    Azért mondta el a történet végét, hogyha ő nem tudná befejezni, fejezzék be ők.
  • NandorHUN
    #1190
    Egyébként ha GRRM elmondta a story végét a filmeseknek, hogy időben be tudják fejezni a végét, az miért is jó neki?
    Bármint sokan azért vették meg a könyvet, mert nem akarnak éveket várni a sorozatra.
  • sempronius18
    #1189
    Felülről a 2. képen de szép darázsdereka van már. :)
  • Master91
    #1188
    Victariont ha nem teszik be felrobbantok valamit

    ja és ha bekerül ne ilyen Asha féle szart adjanak neki mert akkor is robbantok :D




  • stargatelost
    #1187
    Már ha benne lesz... Casting hírek alapján eddig csak Dorne lesz benne. Mert kellene színész Euronnak, meg Victarionnak is, erről pedig nem híreztek... Aztán ki tudja...

    Amúgy ezt írtam lentebb a hsz-emben, fel kell készülnünk rá, hogy a sorozat viszi tovább a történetet.
  • Piszkos  Fred
    #1186
    Mondjuk elég fura lesz a következő évad, az ironborn szál rendesen össze lesz zsúfolva, gondolom.
  • ForzaInter
    #1185
    Köszi mindkettőtöknek!
  • G_ArchAngel #1184
    Sajnálom, de őket ez nem érdekli
  • NandorHUN
    #1183
    Lehet azért is ölték meg Jojent, hogy betudjanak rakni egy "emlékszünk rád Jojen" fillert vagy valami hasonló fillert. Következő évadban amugy is sok ilyen lesz, ha nem akarnak utána egy év szünetet, míg ki nem jön a következő könyv.
  • Belkar
    #1182
    Brynden Rivers becenevén Bloodraven. IV. Aegon király fattyú fia és Daemon Blackfyre féltestvére.

    Segített leverni a Blackfyre lázadást majd a király segítője lett.

    Amikor Aemon mester elment a falra Bloodravent is elküldték vele. Később az Éjjeli Őrség parancsnokává vált.

    Aztán valahogy átkeveredett a jelenlegi helyére és már nagyjából 60 éve ott is van.
  • Piszkos  Fred
    #1181
    Elméletileg ő Brynden "Bloodraven" Rivers, egy Targaryen-fattyú. Volt a Király Segítője, később az Éjjeli Őrség parancsnoka is.
    Kb. 130 éves lehet.
  • ForzaInter
    #1180
    Ki ez az öreg faszi akikhez Bran-ék megérkeztek? Az megvan hogy ő a three eyed crow, de bővebben valaki leírhatná.