1379
A song of Ice and Fire
  • bardocz
    #1339
    Könyvbe ezt ki is mondta? Én kicsit össze vagyok zavarodva, mert a 3-4. könyvet kb együtt olvastam a sorozattal. De egyetértek veled, ha a könyvet jobban követték volna, akkor most nem itt tartanának... Arya vonala is full értelmetlen változtatás.
  • toysoldier
    #1338
    "Nem kötelező a filmet nézni."

    Az 5. évadból még egy percet se láttam, de mégis sok helyen sok dologba belefutottam. Most még leszarom mert olvastam a könyveket, de a következő évadtól jönnek a könyves spoilerek és én nem ebből a foshalmazból szeretném megtudni a történet alakulását.

    "Vagy akkor a sorozat álljon le 5 évre, amíg Martin papa befejezi a könyveit?"

    Szerintem ha normálisan követték volna a könyveket akkor 1-2 évad még simán kijönne belőlük, addigra meg ha minden igaz a 6. könyv is elkészül. Vagy akár azt is lehetett volna, mint a Spartacusnál, hogy csinálnak egy előzmény sorozatot.

    Szerk: Aki olvasta a könyveket és nézi is a sorozatot az meg tudná mondani, hogy az aláírásom szerepelt-e már? a 4. könyvből van
    Utoljára szerkesztette: toysoldier, 2015.06.16. 14:00:11
  • molnibalage83
    #1337
    Nem kötelező a filmet nézni. Egyébként meg, ha 100% könyvhű lenne, akkor nem spolierezné el? Az íróra legyél dühös, hogy tetűlassan dolgozik. Vagy akkor a sorozat álljon le 5 évre, amíg Martin papa befejezi a könyveit? Már, ha 5 év elég neki...
  • molnibalage83
    #1336
    Ámen.
  • molnibalage83
    #1335
    Egyesek meg úgy mocskolják a sorozatot, mintha a könyv a gyerekük lenne mikor nem látják be annak korlátait...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.06.16. 13:39:38
  • molnibalage83
    #1334
    Ez volt a cinikus megjegyzés és nem az enyém...
  • Risu Führer
    #1333
    Ugyanakkor a George R. R. Martin-regények rajongójaként baromi dühös is vagyok az HBO-ra. Eleve rossz, hogy kiheréltek egy jobb sorsra érdemes könyvsorozatot a történetszálak felének kihajításával, de azzal, hogy a biztos végkifejlet tudatában öldösnek le vagy tüntetnek el olyan karaktereket, akik az 5. kötetben még vígan élnek (Martin ugyanis két producernek elmondta a regényciklus nagy fináléját), előre elspoilerezik a még meg sem jelent hatodik és hetedik könyvet.
  • Risu Führer
    #1332
    én is így vagyok a következő évaddal, bár eddig is féltem hogy olyanokat beraknak ami a könyvben nincs és esetleg lehet ( Éjkirály meg ilyesmi). jó lenne ha kiadná a könyvet, bár akkor valószínű beletemetkeznék a munkába és kizárnám magam mindenféle szociális dologból addig amíg lefordítják :)
  • stargatelost
    #1331
    5x10: Hát, pár szálat elég "jól" kifuttattak a könyves cliffekre. For the Watch lett a fő cliff a végén, erre számítani lehetett. Danys résznek is ott lett vége, Cerseinek is. Ami szál meg fullba nyomta a kretént, az maradt is olyannak (Jaime "én vagyok az apád", Brienne... ez is mi volt már??? Bár nem mutatták, hogy megöli... Varys meg... áhh, gondolom kell a buddy comedy a következő évadra is...)

    És akkor el is jött a nagy kérdés... mi a fasz legyen a hatodik évaddal??? Martin papa nem hiszem, hogy addig előrukkolna az új könyvvel (bár bármi lehet, fingers crossed), ebből a lebutított szarból meg nem akarom megtudni, hogyan folytatódnak a cliffhangerek... A spoilereket meg elég nehéz kerülni.... Ehh...
  • ProGabe #1330
    szóval tényleg ennyire nehéz felfogni, hogy nem az a gond, hogy kihagynak dolgokat, meg megváltoztatnak?! az a probléma, hogy mindezt szarul csinálják

    persze azzal semmi gond nincs, ha valakinek tetszik a sorozat úgy, ahogy van. meg persze azzal sem, ha nem. az a gond, amikor az egyik nem bírja megérteni a másikat és csak ugyanazt szajkózza mindkettő, elbeszélve egymás mellett
  • sempronius18
    #1329
    Tényleg szörnyű, hogy nem hallottuk Kacsamezei Rolli élettörténetét, vagy nem láttuk Quent emozását, melyek mind az irodalomtörténet klasszikusai, akinek ezen mérföldkövek hiányában tetszett a sorozat csakis fogyatékos lehet.
  • Belkar
    #1328
    Nem csupán azt mondom hogy úgy van megcsinálva a sorozat, hogy a fogyatékosok is megértsék. Tele szájbarágással, egyszerűsítésekkel stb. Persze hogy nem mindenki akinek tetszik fogyatékos, de mivel nagyon nagy nézőszámokkal rendelkezik a sorozat, az számomra azt mutatja hogy amerikában az emberek többségének az ilyen faék egyszerűségű történetvezetés jön be.

    A csata meg valóban elfogadhatóra sikerült de azt sem lehet elfelejteni hogy attólól még az évad többi része több sebből vérzett.
  • ForzaInter
    #1327
    Ok, tehát Te most konkrétan fogyatékosnak nevezed azokat akiknek tetszett az 5 évad, vagy az a bizonyos csata. (az amúgy rengeteg könyvesnek is tetszett..)
  • Belkar
    #1326
    Ezek nagyon jól összefoglalják miért is érzem úgy mintha a sorozat az agyilag visszamaradott embereknek szólna a faék egyszerűségével.

    Nagyon jól indult a sorozat, az első évad nálam majdnem tökéletes volt (ez is mutatja hogy nem a változtatásokkal van baj hanem azzal hogy mire változtatnak) aztán a második évadtól mélyrepülés.

    Az 5. évad eddig mindenképpen a mélypont. Szörnyen siralmas az egész évad, viszont a legutóbbi részbe belerakták azt az elég közepesre sikerült "csata" jelenetet, és akkor most mindenki el van ájulva hogy hú de rohadt jó az évad, meg az egész sorozat 10/10. Hát ez elég szánalmas szerintem, viszont azt tényleg jól mutatja hogy a készítők eltalálták a célközönséget az agyilag visszamaradott nézőkkel.
  • Palinko
    #1325
    hogy hogy nem az első évadnál sikerült
  • ForzaInter
    #1324
    Az a baj, hogy az elvakult könyv fanok számára nem lenne olyan változtatás ami tetszene nekik. Én meg nem láttam olyan könyvadaptációt, legyen az sorozat, vagy film ahol nem lett volna népfelháborodás a változtatások miatt..:D A könyveseknek semmi sem jó, mert nagy részük 1:1-ben ugyanazt akarják viszontlátni a képernyőn mint ami a könyvben történt, de annak meg semmi értelme nem lenne, és ugye nem is ez az adaptáció lényege. Persze nyilván általában a könyvek mindig jobbak is mint az adaptációk, vagy ha nem is jobbak, általában a legtöbb embernek mindig az tetszik jobban amelyikkel elébb találkozott, és ugye ez általában a könyv.
  • ProGabe #1323
    Igen, ez a lényeg. Ezt nem értik meg sokan. Úgy védik a sorozatot, mintha a kölykük lenne. Durva pl. hogy értetlenkednek, hogy Dany otthagyta a többieket a szarban. Mert a sorozatban az unsullied-ok kb. szart sem érnek, ha kicsit hasonlítanának arra, amilyenek a könyvben, akkor nem lenne kérdés, hogy csak idő kérdése, az összes maszkos pusztulni fog. Így meg tényleg úgy tűnik, hogy simán lemészárolnak mindenkit az arénában

    Persze ez csak egy kiragadott példa és lényegtelen. Az, amit sok karakterrel művelnek, már-már megbocsájthatatlan. Kb. mintha csak egy összefoglalót olvastak volna a könyvekből és nem értik a karakterek igazi ényjét. Persze sajnos inkább az van az egész mögött, hogy egyszerüsítenek, mert egy átlagos néző sajnos tényleg nem értené sokszor, hogy mi is van, lsd. a felháborodást Ramsey-Sansa ügyben. Élve csonkít és nyúz embereket az ipse, de ha megerőszakol valakit, na az már nőgyülölet (nem hinném, hogy van ilyen szó :D). Igen, undorító dolog, persze, de egyáltalán nem karakteridegen.
    Utoljára szerkesztette: ProGabe, 2015.06.09. 23:51:57
  • Systore #1322
    inkább ide. sorozatos topikba nem akarok balhét. nekik amúgy is spoileres




    bónusz
  • ddany7
    #1321
    Nem kell a cinikus megjegyzés. Ez már rég nem arról szól, hogy 1:1 vagy nem. Szánalmas, idióta, megmagyarázhatatlan változtatásokat húznak, aminek semmi indoka nincsen, ésszerűtlen dolgok.
    Engem nem zavarna, ha a könyv felét megváltoztatják, csak legyen normális, logikus a dolog...De itt ez egyre kevésbé van meg. A legfontosabb meg az, hogy a népet megvegyük évadonként 10-20 perc CGI-vel és akkor 10/10 lesz IMDB-n.
  • molnibalage83
    #1320
    A LotR is úgy indult, aztán egyre több helyen kellett belenyúlni...
  • stargatelost
    #1319
    Hát de a GoT-nál éppen hogy így indultunk, 1:1 leképezés. A fősodor még pár évadig ugyanaz volt, kisebb változtatásokkal, amiknek semmi értelme nem volt, és/vagy röhejesek voltak (pl.: Yara mentőakció). Szerinted ugyan így nézne ki ez az ötödik évad, ha már kint lenne az összes könyv? Kurvára nem. Benioffék minden este a könyvekkel feküdnének, és minimálisan térnének el tőle, az tuti. De mivel lassan már nincs alapanyag, jönnek a saját szálaik, amik többnyire szarok/értelmetlenek/karakteridegenek. Ez van.
  • Master91
    #1318
    én CSAK ezért nézem mert más. ha könyveket el spoilerezné meg is bolondulnék
  • Garga Pitic #1317
    One does not simply...
    Utoljára szerkesztette: Garga Pitic, 2015.06.08. 13:45:22
  • bardocz
    #1316
    Én már azért nézem, mert annyira más. Ötödik évadban eddig semmi sem történt úgy, mint a könyvekben.
  • molnibalage83
    #1315
    A másik topikban linkeltem a videót. A könyvadaptációk soha nem 1:1 leképzésről szólnak. És it azt kell mondani, hogy hála istennek... Aki ezt nem éri meg, annak nincs mit magyarázni...
  • ddany7
    #1314
    Nem tudom ki hogy van vele, de a sorozat nalam anniyra hitelet vesztette ezzel a sok valtoztatassal. Nem az a bajom hogy valtoztattak, hanem hogy irdatlan nagy hulyesegeket csinaltak, megmagyarazhatatlan, ertelmetlen dolgokat. Igy nem is nagyon nezem mar a sorozatot...
  • Japep
    #1313
    Tényleg... :D
  • Count Adyn
    #1312
    ezért kinyirta mégegyszer szegény boromirt:DD
  • Japep
    #1311
    Már értem akkor... :D

    “[...] I’ve talked about Gandalf [in The Lord of the Rings], and how the impact of his death was enormous. When I was a 12-year-old kid reading The Fellowship of the Ring and ‘Fly, you fools!’ and he goes into the chasm … it was ‘Holy shit! [J.R.R. Tolkien] killed the wizard! That’s the guy who knew everything. How are they going to destroy the ring without him?’ And now the ‘kids’ have to grow up because their ‘daddy’ is dead. If Gandalf could die, anybody could die. And then just a few chapters later Boromir goes down. Those two deaths created in me the ‘anyone could die’ thing. [...]"
  • szabii98
    #1310
    ohh:(
  • Master91
    #1309
    nem tudjuk :D
  • szabii98
    #1308
    Megöl a kíváncsiság, Jorah Mormont azért fog majd harcolni, mert szürkehámos, és ezzel van kapcsolatban ez, vagy Dany dönt majd úgy hogy harcolnia kell? :D
  • Master91
    #1307
    Cersei bólint rá, hogy létre jöjjön újra, cserébe a Hit elengedi a tartozást a koronától. Főverébbel beszélték meg
  • Bladzs
    #1306
    Akkor jól emlékeztem. Többi része megvan. Gondolom azért csinálták így, hogy még inkább kitünjön mennyire nem ért semmihez.
  • Piszkos  Fred
    #1305
    Ott maguktól törnek fel és élesztik újjá a Harcos Hitet, Cersei nem sok figyelmet fordít rájuk egy bizonyos pontig, amikor már túl késő :)
  • Bladzs
    #1304
    A könyvben is Cersei ad hatalmat kardos rendnek, vagy ott maguktól nyomulnak ennyire. Én az utobbira emlékszem.
  • Evoluti0N
    #1303
  • ProGabe #1302
    Mindjárt jön az HBO sajtóhíre, hogy az 5-6-ik évad között tartanak egy kis pihenőt, mondjuk 3 évet :D
  • Blacksheep333
    #1301
    Azt nyilatkozta, a 6. évad előtt mindenképp kiadja az új kötetet.
  • ProGabe #1300
    Hamarosan bejelenti, hogy "oké, most már tényleg elkezdem írni azt a szart!" :D