1379
A song of Ice and Fire
  • Master91
    #1379
    ezért a cikkért megérne perelni/feljelenteni az oldalt
  • toysoldier
    #1378
    nem fejezte be.
  • AnuluWork #1377
    Befejezte a könyvet. El se ...

    Karácsonyra megvehetjük
  • bega82
    #1376
  • Palinko
    #1375
    én nem örülök ennek a tudathasadásos állapotnak, szerencsére nem emlékszem a mellékszereplőkre már így nem fog feltűnni, de az első évad előtt olvastam el a könyveket és friss volt még ott nagyon tetszett hogy mindenben követték. aztán meg eltért. igazából úgy gondolom tartani kellett volna az évadokkal a könyvírás ritmusát, hogy befejezze az utolsó évad előtt, meg egyáltalán nem tett jót az írónak a siker. nem motivált, hogy írjon, úgy érzem nyugodtan halna meg úgy is ha nem fejezné be.
  • Mor3llo
    #1374
    http://sorozatwiki.hu/hirek/george-rr-martin-a-konyv-mashogy-folytatodik-mint-a-sorozat-tronok-harca-hbo

    A jó hír, hogy nem lesz spoilerezés a sorozatban, így nyugodt szívvel nézhetem továbbra is.
    A rossz nyilván, hogy a 6. könyv továbbra is it's done when it's done :D
  • Master91
    #1373
    De arról van szó.

    Most nem tudom pontosan megfogalmazni, lényeg az hogy egy sereget beküldött a mocsárosba, hogy keressék meg Howland Reed-et, mert a Nyakot ugye meg akarta támadni (ekkor még a vasemberek elfoglalták), annál a seregnél van az a papíros, de ők ugye eltűntek.
    Vagy valami ilyesmi.
  • ProGabe #1372
    Nem arrol van szo, hogy irt egy levelet, amirol nem tudjuk, hol van, meg elmondta X embernek, akiknek az egyik felet legyilkoltak a Red Weddingen, a masikat meg fogva tartjak?!
  • Master91
    #1371
    ez a könyvben megtörtént
  • QuippeR
    #1370
    ha igen, akkor jól titkolta.
  • Risu Führer
    #1369
    sziasztok. most olvastam a filmes fórumban egy cikket, ahol azt írják hogy Robb írt egy határozatot a Vörös Nász előtt hogy Jon Snow az örököse. Én erre nem emlékszem, de tényleg így volt?
  • Láma!
    #1368
    meglepő...ja nem :((((
  • bardocz
    #1367
    Na ez meg a másik, elkerülhetetlen a spoiler sajnos.
  • Master91
    #1366
    Nézni fogom mert mindenhol a spoiler fog jönni, nem tudom kivédeni
  • bardocz
    #1365
    Az valóban eléggé vicces, de a többi része érdekes lehet. Mondjuk ha spoilerez is a sorozat majd, szerintem annyira eltér már a könyvtől, hogy nem kell tőle aggódni. Én nézni fogom.
  • Risu Führer
    #1364
    most komolyan a sorozatbeli hasonlóság alapján is összerakták őket? :D lehet hogy lassan le kéne jönni minden trónok harcás fórumról, nehogy lelőjék előre a könyves fordulatokat.
  • bardocz
    #1363
    Erről vélemény?
  • stargatelost
    #1362
    GRRM interjú

    'nyád???
  • Master91
    #1361
    sírtam ezen a videón

    viszont örültem hogy ahhoz képest egész jól mozog az öreg, hátha képes befejezni...
  • Kata
    #1360
    Bizonyíték, milyen keményen dolgozik George Martin a következő könyvön.
  • Palinko
    #1359
    elképzleődtem bocsi, Catelyn Stark nevét véltem látni viccesen Q val írva :D nekem nagyon hiányzik az a rész is és már mindenhova odaképzelem :D
  • Systore #1358
    Quentyn a könyvben meghalt, vagy nem tudom mire gondolsz
  • Palinko
    #1357
    azért ő a könyvekben is igen komoly parkolópályán van, pedig tuti fontos szerepe lesz még
  • Shiwo
    #1356
    Sansa szála szerintem így még érdekesebb is lett, mint a regényben, Semly halála kábé nem oszt, nem szoroz a szememben, a kislány meg a regény vonalon is rosszul járhat, hisz ott maradt északon, egy rakás "bűnöző" között, kik épp most döfték le a főnöküket.. minden

    mindenki arra számít, hogy feltámasztják, de mi van ha nem ? mi van, ha Bran a "kiválasztottak" egyike
  • mindero
    #1355
    Én azt nem értem hogy minek kellett ekkora változtatásokat csinálniuk.
    Hisz ezek a részek meg vannak írva. Az oké hogy kihagynak, meg összevonnak karaktereket, de pl sansa / selmy / kislány szálak totál megmásításával nem tudom mit gondoltak. Ilyen gányul meghalni .
    Át kéne nevezni a sorozatot valami másra lassan.
  • bardocz
    #1354
    Könyvben a kiképzés része, hogy a többi érzékszervre is tudjon támaszkodni, itt meg az arctól méreg, ami elmúlik, ha majd ő is senki lesz. Csakhogy a könyvben szerintem nem fog senkivé válni, hanem lelép, és a tudásával kis gyilkológép lesz. De lényegtelen.
  • toysoldier
    #1353


    ennyi erővel írhatnának teljesen saját sztorit is
  • sempronius18
    #1352
    És ez a lényegen mit változtat? Rá lehet mondani, hogy a kiképzés része volt és kész utólag is.
    Megvakul és majd mikor megtanulja a leckét visszanyeri a látását.

    Azt, hogy ennek az assisan képzésnek meg mi fajsúlyos értelme lesz majd meglátjuk, kb Martin se nagyon tudja, mert akkor már a 7. részt olvasnánk.
    A mások ellen nem sokat ér, amúgy meg a listáról ki maradt Cersei egyedül kb ő meg gondolom a Valanquar-é.
    Mi célja lehet így Arya jó lenne olvasni látni nekem mind1.......
  • bardocz
    #1351
    Az is egy kalap faszság. Ezt most csak felhoztam, hogy maguktól még egy Aryás részt se sikerült rendesen megcsinálni. De ha már itt tartunk, könyvben azért vakul meg, mert ez is része a kiképzésnek, és minden este meg kell innia a löttyöt, hogy vak maradjon, itt meg megvakul, mert felvett egy arcot. Amit amúgy még nem is tudna...
  • sempronius18
    #1350
    Megvakul a könyvben is pipa.
    Megöli a listáról a formát pipa.

    Olyanba ne kössünk már bele, hogy nem balra hanem jobbra fordította a fejét mikor lesújtott.

    Sansa szálát siratnátok, hogy mért kellet Ramsey-hez adni, vagy Quent unalmas emozását majd totál súlytalan halálát siratnátok, esetleg Ser Barristan brutálisan méltatlan halálát (ami engem is felháborított), akire a könyvben még nagy szerep vár érteném, de ezt.......
  • bardocz
    #1349
    Kurvára nem úgy minta könyvben.
  • sempronius18
    #1348
    És ez a legnagyobb gond űristen Arya a halállistája egyik tagjának a megölése után vakul meg csakúgy, mint a könyvben nem előtte ez elviselhetetlen....
  • bardocz
    #1347
    Arya mostani a része a következő könyvből már olvasható részből lett teljesen átalakítva szerintem. A történések sorrendje teljesen más.
  • Daffit
    #1346
    Nem aggódom, bár biztos lesz egy-két dolog amit a sorozatból tudunk meg, biztos lesz más ami miatt érdemes lesz elolvasni. A The Walking Dead-et is azért szeretem mert sokszor eltérnek a képregénytől, igaz ott a sorozatos eltérések is jók. Itt viszont mélypontra érkezett, ami nem feltétlenül rossz, csak nekünk könyvet olvasóknak, mert aggódunk, hogy tényleg így lesz. Valószínűleg tartom, hogy Martin bácsi belepillantást engedett a most készülő könyvbe is.
    Arya része nekem kifejezetten tetszik, a könyvekben is ő a kedvencem, bár teljesen máshogy képzeltem el a mágiát.

    Jó lenne ha még ebben az évben megkapnánk a következő könyvet, hogy a következő évadot ne rettegve keljen végignézni. Mert jönnek a könyvet nem olvasók bosszúja a vörös nászért és a többiért
  • Belkar
    #1345
    Quentynt alapól kivágták a sorozatból szóval ne nagyon várj arra hogy benne lesz ez.
  • Risu Führer
    #1344
    nem én vagyok a dühös hanem a cikkíró. csak idéztem :)
  • molnibalage83
    #1343
    Utólag könnyű okosnak lenni. Mikor elkezdték nem feltétlenül számítottak ekkora sikerre és a tempója a sorozatnak ettől is függ... Az HBO meg konkrétan 7 évadot rendelt be és asszem nem akarja folytatni. Ebből sakkozd ki a lehetőségeket...
    Utoljára szerkesztette: molnibalage83, 2015.06.16. 15:49:58
  • toysoldier
    #1342
    kár, pedig ezt megnéztem volna
    köszi :)
  • bardocz
    #1341
    Ha jól emlékszem maga ez a játék sem került még elő. Erre a jelentre sem emlékszek. A déli részek nagyon ki vannak herélve a sorozatban.
  • toysoldier
    #1340
    Arianne és Doran herceg beszélget és Arianne kérdezi, hogy hova utazott Quentyn és ekkor mondja Doran ezt, legjobb rész az egész 4. könyvben :D

    itt van magyarul:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Apja felemelt egy cyvasse-bábut.
    – Tudnom kell, honnan jöttél rá, hogy Quentyn távol van. A testvéred hosszú és veszélyes
    utazásra indult Cletus Yronwooddal, Kedry mesterrel és Yronwood nagyúr három kiváló, ifjú
    lovagjával, melynek végén bizonytalan fogadtatás vár rájuk. Neki kell elhoznia számunkra szívünk
    vágyát.
    Arianne összehúzta a szemét.
    – És mi a szívünk vágya?
    – Bosszú – felelte a férfi halkan, mintha attól félne, hogy valaki meghallhatja. – Igazság. –
    Doran herceg megduzzadt, köszvényes ujjaival a tenyerébe szorította az ónixsárkányt, úgy suttogta:
    – Tűz és vér.