2509
Prince of Persia: Prodigy
  • saxicola
    #2229
    Én is ki tudok akadni, hogyha valaki szidja a magyar nyelvet. Réegebben meg mindenki azért sírt, hogy legyenek feliratozva a játékok.
    Mi van akkor ha csak magyar és cseh nyelvet lehet választani? Aki angolul akarja tolni az kikapcsolja a feliratozást és kész.
  • gfreak
    #2228
    Bizony mondom néktek a valót mint nyelvtanár, hogy tényleg segít az angol felirat az angol duma mellé: hiszen lehet hogy élőbeszédben még nem értené meg az ember, de írottan azonnal tudja miről van szó...olyan ez mint a filmekkel: a tanítványaimmal szoktunk kéthetente olyan órát rendezni (nem suliban tanítok, más melót végzek, nem tanárkodom, csak magántanítványaim vannak) hogy megnézünk egy filmet...persze angolul, és az első időben magyar felirattal, majd áttértünk az angolra, és tapasztalataim alapján sokat segít xD
  • MrAndree
    #2227
    "Viszont az sose értettem, hogy egyeseknek miért van szükség angol szinkron mellé angol feliratra is, ha úgyis érti ami elhangzik."

    Mert segít. Ha valamit nem értek vagy nem hallok tisztán akkor még mindig ott a felirat tartaléknak. Viszont ha magyarul olvasom és a fordításban mondjuk más van mint amit hallok akkor az csak megzavar, ezért szeretek angol felirattal játszani.
  • Prince23
    #2226
    Na ez az. ez rejtély számomra :D
  • wednes
    #2225
    Én is örülök a lokalizált játékoknak. Sőt szinte már csak olyanokkal játszom, amin van magyar felirat. :)
    Azt én teljesen megértem ha valaki viszont angolul akar játszani.
    Viszont az sose értettem, hogy egyeseknek miért van szükség angol szinkron mellé angol feliratra is, ha úgyis érti ami elhangzik.
  • MrAndree
    #2224
    Engem se az zavar, hogy valami magyarul jelenik meg. Így legalább akik nem tudnak angolul azok is élvezhetik az adott játékot. Engem az zavar ha elveszik a választási lehetőséget. Mass Effect-nél meg tudták oldani, hogy mindkét nyelv rajta legyen.
  • MrAndree
    #2223
    Mert az angolt már nem lehet kapni. Legalábbis CD Galaxisban nem.
  • Atkamon
    #2222
    AC-ben nem kötelező gyűjteni őket, FC2-vel nem játszottam.

    Nem tudom miért olyan szörnyűséges összegyűjteni a Light Seed-eket... Szerintem jó, mert bejárom miattuk az egész pályát, és mindent látok. Most viszem végig negyedszer, kb a felénél vagyok, és megvan az összes Light Seed eddig.
  • gfreak
    #2221
    a Mass Effect az tényleg jó lett, a Witcher meg jobb lett mint az angol ;)

    Sacred2t még nem próbáltam, CryWarhead meg nem érdekel xD

    kiváncsi vagyok erre a PoPra, kedden hozza a póstajóska elméletileg xD
  • Prince23
    #2220
    Másképp nem enged tovább. Ez tényleg hülyeség. AC, FC 2-be is ez van.
  • klart
    #2219
    a faszt,540-et az 1001-ből,nemkell mindt
  • kirol
    #2218
    Én még valahol az elején járok, de már ott is frusztráló ez a Sonic játékmenet. (Gyűjtsd az érméket/csillagot, akármit.)

    De később ez még idegesítőbb lesz, mert tényleg szinte összeset fel kel venni?
  • Prince23
    #2217
    Crysis Warhead, Witcher, Mass Effect, Sacred 2. Ez mind jól sikerült lokalizációs játékok! (pár hiba van benne, de az nem lényeg))
  • klart
    #2216
    :DDDD
  • gfreak
    #2215
    én nem is rinyálok, ellenben mindent angolul játszok, és engem is idegesít ha rám akarják erőltetni a magyart...és az hogy itthon meg így jelenik meg úgysem fogja azt eredményezni hogy megvegyem/rendeljem külföldről, mert az itthoni játékeladásokat támogatom inkább (megvettem a JadeEmpire-t is a szar lokalizációtól függetlenül) mert tisztában vagyok vele hogy van aki egy kukkot nem értene a játékok nagyrészéből magyar felirat/szinkron nélkül...tehát megveszem itthon a játékot, így nagyobb ugye az eladások száma, tehát több cím fog megjelenni lokalizálva, ami remek (csak had kapcsoljam ki magamnak xD)
  • klart
    #2214
    de erre tudod az a megoldás ha angolul játszod mégis.és a magyart max le warezolod hogy megnézd mien,amit megvettél angol nyelvűt meg boldogan jáccod.ennyi,és nincs rinyálás.:)
  • gfreak
    #2213
    az hogy megjelennek magyarul játékok, az frankó...hogy miért játszom mégis angolul, annak van pár oka: egyszer, hogy közel anyanyelvi szinten beszélem (hiszen ezért tanulom már majd' 20 éve), a másik meg hogy az eredeti szinkronhangok általában sokkal jobbak, és az eredeti nyelvezet, szókincs, stb. is jobban bejön...illetve egy nagyon rossz tapasztalat: a Jade Empire lokalizációja katasztrofális volt, néha betegre röhögtem/sírtam magam a baromságokon amiket félrefordítottak...
  • klart
    #2212
    ennyi
  • Prince23
    #2211
    Mi bajotok van a magyar nyelvvel??? ez már full idegesítő, h több topikokban leajnározzátok a magyart:P (általánosságba) Itt éltek, és örüljetek, h magyarul jön ki egyes játék.
  • klart
    #2210
    na épp ezen agyaltam énis.akkor angolt vegyen,kész.nemkell a rinya:|
  • Atkamon
    #2209
    Minek veszed meg honosítottan, ha úgyis angolul akarsz vele játszani?
  • MrAndree
    #2208
    Remek, na ezért utálom a honosított játékokat.
  • Prince23
    #2207
    Próbáljátok setuppal indítani, akkor lehet kiadja az angolt!
    (mint pl. a Mass Effectnél)
  • grebber
    #2206
    Telepításnél csak CSEH és MAGYAR nyelvet lehetett kiválasztani!
  • MrAndree
    #2205
    A magyar feliratos változatban benne van választhatóként az angol nyelv is? Mert semmi bajom vele ha valami magyar felirattal jelenik meg, azt viszont gyűlölöm ha emiatt az angol feliratot kiszedik. A Jade Empire-nél is trükköznöm kellett mire angollá tudtam tenni.
  • grebber
    #2204
    Én nem értek angolul szóval nekem újdonságnak hat :D
  • saxicola
    #2203
    Ezt úgy írtad ide, mintha valami RPG lenne. Én angolul nyomtam végig és szerintem nem volt nehéz megérteni a szöveget.
  • grebber
    #2202
    Így magyarul felirattal nagyon jó mivel értem is mi történik körülöttünk :D
  • gibson9
    #2201
    Nem én felejtettem el odaírni... nem említik a pcdome oldalán se
  • davidka003
    #2200
    A sztori poénjait nem lelőve, a DLC elsősorban azoknak szól, akik nem voltak maradéktalanul megelégedve a befejezéssel. Többet egyelőre nem árultak el az Ubisoftos emberkék, én pedig nem tudok nyilatkozni, mert valahol félúton elfogyott a lelkesedés, és nem vittem végig. Minden esetre a DLC érkezik hamarosan, Xbox és PS3 konzolokra, PC verzióról egyelőre semmi hír. Az új helyszín egy földalatti palota lesz, ahonnan a hercegnek és deli társnőjének meg kell szökniük. Segítségükre lesz két új tulajdonság, úgymint Elika képes visszaállítani bizonyos romokat eredeti állapotukba, ezáltal megnyitva az utat, míg a herceg koma kap egy új támadást, melyet nevezzünk "nekiszaladok megbénítom"-nak. A rossz hír, hogy ezt ezentúl az ellenfelek is be tudják vetni ellenünk. A várható megjelenés február 26, mint említettem egyelőre csak konzolokra, és az árat sem lehet még tudni. Sebaj, mire kitalálják a sarcot, talán megálmodják a PC-s megjelenést is.

    by Gamestar

    Sajnos mint minden jó dolog, ez is csak konzolra jön.
  • Atkamon
    #2199
    na bazmeg... már bocsi a bazmegért, csak kezdtem örülni, hogy lesz valami új...
  • ricsa008
    #2198
    :D akkor meg hogy kerül ide van konzolossz topicz
  • davidka003
    #2197
    Csak azt felejtetted el odaírni, hogy ez a DLC nem jön PC-re.
  • gibson9
    #2196
    "Február 26-tól lesz elérhető a Prince of Persia első letölthető kiegészítése az Epilogue, mely folytatja a Herceg és Elika történetét egy újabb kalanddal. Elérhető lesz egy új helyszín az Underground Palace, innen kell elmenekülni hőseinknek. Az új képesség az Energize lesz, mely az elpusztult környezetet képes visszaállítani az eredeti állapotába. Sok új logikai feladvány és ügyességi rész kerül majd bele, összesen valamivel több mint három óra játékidőt kínálva. Egy új támadás, a Sprinting Clash, is megjelenik, mely akkor lesz hasznos ha az ellenfél épp ránk rohan. A kiegészítés befejezésével új kinézetet adhatunk a karaktereknek, innentől elérhetőek lesznek a Prototype játék korai skinjei."

    by PcDome
  • davidka003
    #2195
    Trilógia lesz. Még 2 rész fog készülni. :D
  • Torda5
    #2194
    A vege szerint lesz masodik resz biztos!!!
  • grebber
    #2193
    Kék sárkány
  • grebber
    #2192
    Fájlok külön nem lesznek hozzá mert nagy méretű fájlokban vannak a cuccok!
  • tomcsa4
    #2191
    Nekem a már sokszor leírt Athlon64 4000+ van (2,7 GHz-re húzva), 2 GB Ram és Radeon 1950GT és 1280x1024, high detail (élsimítás off) és fut. Nagyon ritkán swappel be (inkább akkor szokott, maikor movie jön, mondjuk egy harc előtt, de ekkro se mindig). Ergo tökéletesen élvezhető a játék. 1 GB ramnál szerintem már itt-ott kompromisszumot kell kötni, de nem kell teljes lecsupaszításra gondolni.

    Összehasonlítás végett Tomb Raider Underworld-nél picit jobban fut a PoP.
  • klart
    #2190
    hát nekem megvan már a magyar,majd megnézem holnap délelőtt,szétszerelem,és ha megtalálom a használható fájlokat feltolom