2509
Prince of Persia: Prodigy
  • HD JOHNNIE
    #2149
    megoldódott ez a gond nálad? Mert nálam is ugyanez van :(
  • Atkamon
    #2148
    VSync-et állítsd át, az szokott ilyesmit okozni.
  • Sugam
    #2147
    Hello!

    Tapasztaltatok olyas fajta problémát, hogy elinditjátok a játékot, fekete képernyő , és úgy ahogy van kidob? Vista-n van 32 bites, ha ez számit. Konfigon mennie kéne a játéknak.
  • Kicsi Tibi
    #2146
    Én most vittem végig 5 perce sincs......szerintem elég érdekes végkifejlete van a játéknak de nem rossz:P
  • Th0m
    #2145
    nem változtat semmit
  • Pio
    #2144
    Valószínűleg a vsync beállítást kéne megváltoztatnod.
  • Th0m
    #2143
    hali!
    mikor elindítom a játékot a monitorom elkezd vibrálni mint állat,+látszik h eléggé kockás a kép..beálításokba mindent maxra tettem(mert gépemnek bírnia kell).. szal nem tudom mi lehet a probléma...
    de semmi más játéknál nem csinálja ezt..

    vmi ötlet? (directx 9novemberit felraktam de ez sem segített)
  • bhaal
    #2142
    Köszi már közben rájöttem énis
  • Pio
    #2141
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Le kell ugrani a toronyból és igazi Elika meg fog menteni
  • bhaal
    #2140
    Elakadtam egy részen...(szégyellem is magam hogy ilyen egyszerü gamben :D ) Amikor a Palaceban a legfelső szinten Elika hasonmásai megjelennek mit kell tenni pontosan mert nekem 3 maradt a 6ból de azokat sehogy sem sikerül eltüntetni.
  • Pio
    #2139
    Nálam indult hiba nélkül, bár játszani nem igazán játszottam vele, csak azt próbáltam ki, hogy viszi-e :)
  • lac111
    #2138
    Windows 7 Bétával próbálta már vki a játékot?
    Tapasztalatok?
  • MrAndree
    #2137
    Azért butulnak mert erre van igény. Lineáris, csak egy irányba mehetsz FPSek, már az RPG-k is gyakorlatilag mindent a szádba rágnak. Mass Effect-ben is, "te figyelj eltűnt a testvérem de természetesen tudom hol van, szépen megjelölöm neked a térképen szóval még keresned se kell, menj csak oda aztán nézd már meg mi van vele" bonyolultságú küldetések, nehogy véletlenül gondolkodni kelljen. Ettől persze nem rossz játék az ME, sőt szvsz az egyik legjobb volt 2008ban de azért ez akkor is vicces. Az meg pláne, hogy még így is volt aki elakadt benne.
  • lac111
    #2136
    Meg a másik nagy probléma a mostani játékokkal, hogy elvesznek a részletekben. AC-nél Far Cry-nál ezt nagyon lehetett érezni(unalmas játékmenet), GTA4-nél szintén a kicsit monoton küldetések. Bár nem tudom hogy ez véletlen, vagy szándékos, de egyre jobban butulnak a játékok. Sajnos.
    Direkt nem venném ide az Elika féle feltámasztást, mert az valójában tényleg annyi, hogy kikerülték a retry/quit feliratot.
    Akik meg emiatt fikázódnak és annyira "valósághű játék kell" (már maga a kifejezés is nevetséges), kívánom hogy 1* teljesüljön. De úgy, hogy ha 1* meghal benne, akkor letörli önmagát a game, és többet nem lehetne újra felrakni, mivel meghaltál és ragaszkodunk a valósághoz...
  • MrAndree
    #2135
    Azért van ez mert a legegyszerűbb a warezra kenni ha valami sikertelen, így nem kell szembenézniük azzal a ténnyel, hogy esetleg a játék vagy a portolás minőségén lett volna még mit javítani. A Crysis azért bukott /már ha bukott mert azért csak elszórtak vagy 1 milliót belőle/ mert mindenki warezolta. Ja, nem azért mert amikor megjelent még nem volt gép amin elfutott és pofátlanul rövid volt. Azzal meg sokra megyek, hogy gyönyörű ha lowon tolom ahol ez nem látszik. Most GTA 4-nél sajnos ugyanez a helyzet. Egyébként meg az valóban idióta feltételezés, hogy ha nem lenne warez akkor mindenki rohanna a boltba eredetit venni. Persze elhiszem, hogy egy nagyvállalat elnöke ettől a gondolattól jobban alszik éjszakánként.
  • lac111
    #2134
    Én inkább meg azt mondom hogy mostanában divat lett a sírás. A játékipar is fejlődik, akár a filmipar. Ha most megnéztek akár csak 10-20 évvel ezelőtti filmeket,abból manapság elég kevés szórakoztató akad(tudom vannak kivételek), de ez így van a játékoknál is.
    Egyre igényesebbek lesznek a játékpiaci fogyasztók, és szarral nem érik be. Viszont tonnaszám jönnek a játékok, és ezzel panaszkodások, hogy nem veszik őket. Nemcsoda ha nem érik el "a kor szinvonalát". Itt nem csak a grafikára kell gondolni elsősorban.
    A másik számomra elég vicces dolog, ahogy sírnak az igazi nagy kiadók, hogy mennyit buktak a warez miatt:
    1. ki mondta, hogy ha a warezos arcok nem tudják leszedni, rohannak a boltba az eredetiért
    2. ezek a cégeknél nagy veszteség pedig az, hogy nem 6M€-t keresnek rajta, hanem mondjuk 5€M-ot.

    Az már más dolog, amikor egy kisebb vállalat szívja meg ezt... Az valóban sajnálatos, ha tényleg jó terméket csinálnak. Lásd: (World of Goo; állítólag elég gyatrán sikerültek az eladások, a használt játékok 90%-a warezolt, pedig egész hangulatos kis ügyességi játék)
  • saxicola
    #2133
    Teljesen igazad van. Az online aktiváció (plusz másolásvédelmek) csak a becsületes emberekkel tol ki. A GTA 4 esetében én azt gondoltam, hogy a neve majd eladja a játékot. Nem így történt. Ez nem a warez, hanem a szar optimalizáció oka. Lehet, hogy csak összeesküvés elméletet gyártok, de én azt is el tudom képzelni, hogy direkt lett szar az optimalizáció. Hogy miért? Hogy az emberek lássák, hogy a konzol a jobb, így erősítik a PC-vel szemben.
  • MrAndree
    #2132
    A másolásvédelmeknek semmi értelme sincsen. Az online aktiváció szart se ér /na jó, két nappal tovább tart feltörni/, csak az eredeti játékot vásárlókat idegesíti csak /GTA 4et majdnem tovább tartott felrakni mint végigtolni a sok szar miatt ami kellett neki/. Mondjuk azt még nem hallottam, hogy a Rockstar a warezra kente volna a GTA 4 gyenge PC-s eladásait, ha tényleg ezt tették akkor az elég nevetséges tekintve, hogy kb. 10 emberből 2nek van olyan gépe amin használhatóan fut így aztán nem csoda, hogy senki nem vette. Ahogy ők mondták: "a játék high beállításai 2010es gépekre vannak tervezve, a jelenlegi konfigokra a medium az ajánlott". Gondolom erre a potenciális vásárlók egy része meg beintett, mondván, hogy akkor ők meg majd 2010ben veszik meg. Igazuk van. Én megvettem, kicsit már bánom de mivel márciusban lesz új gépem így nem adom el, azon már azért jól fog menni. Addig meg gyorsan végigtoltam egyszer aztán letöröltem, majd akkor belemerülök.
    Az meg, hogy egyesek /EA/ még az aktivációk számát is limitálják az a legnagyobb féregség amit "warez elleni harc" címén valaha is elkövettek. Főleg mert az aktivációs limitnek semmi köze a warezhoz, csak azt szeretnék, hogy Te ne tudd eladni a játékodat ha már nem kell. Meg is fogadtam, hogy EA játékot az életben többet nem veszek. De ez már nagyon off.
    PoP viszont tényleg jó, 7000ért azért már nem olyan drága meg valami hülye védelemmel se basztatnak. Mondjuk megszívtam mert tegnap akartam megrendelni CD Galaxisból erre már nem lehet kapni. :)
  • tomcsa4
    #2131
    Kevés játékra mondom, de ez (PoP 2008) bőven AAA kategóriás nálam.
  • Pio
    #2130
    Na igen erről nem is beszélve :)
  • Atkamon
    #2129
    Hát igen, én sem hallottam mégilyet, hogy a másolásvédelem miatt warezolnak, én az árakra hallottam sok panaszt, de a PoP még egész olcsó is volt amikor kijött, teljesen korrekt volt a 6-7000 Ft.
  • armageddon666
    #2128
    Én még nem hallottam ilyet hogy a másolásvédelem miatt warezolnak ^^ olyat viszont igen hogy a másolásvédelemmel csak azokat szopatják akik megveszik a játékot... de az meg megveszi így is úgy is... a warezos meg lewarezolja...

    mellesleg ha nem volt változás, akkor miért is védik le? :D nem is lett több warezos sem... akkor meg? a védelemre fordított pénzt öljék bele valami másba, valami hasznosabba :\

    GTAIV-t nem próbáltam de ahogy hallottam az már nagyon meredek... Microsoft Live, meg Game Social Club, meg nemtom mi kell még hozzá :\ ez azért kicsit durva... mondjuk ők is faszán ráfogták hogy a warez miatt voltak szarok az eladások ^^ azt hittem azért mert elkúrták a portolást :\ de biztos jobban tudják... mondjuk ez már off.
  • Pio
    #2127
    Szerintem ez azért merült most itt fel, mert tömegesen "védik le" magukat a warezosok azzal, hogy ők biza nem is warezolnának, csak a különböző másolásvédelmek miatt teszik, mert nekik senki ne korlátozzon már hőőő. Mondott is valami olyasmit egy Ubisoftos, hogy akkor majd most meglátjuk, hogy hogy is van ez és az eladási listák alapján az van, amit Te is (és amúgy minden józan eszű ember) várt: az ég világon semmit nem számít, hogy van-e másolásvédelem vagy nincs. De hangsúlyozom, az Ubisoft is - talán némileg gúnyosan - úgy nyilatkozott, hogy "na kicáncsi leszek mennyit fog számítani", tehát igazából ők is arra számítottak, hogy szart se. Ezzel igazából a warezosokat próbáltak adni egy fricskát. Mert azért az szerintem kijelenthető, hogy nagy általánosságban a játék minőségével semmi olyan komoly gond nincs, ami miatt esetleg ne lehetne eladni.
  • saxicola
    #2126
    Szerintem aki meg akarta venni annak mindegy volt, hogy lesz-e benne DRM avagy nem. Tehát az eladások nem lesznek magasabbak.

    Tegnap fejeztem be a játékot, ezért írok egy kis összefoglalót.

    A grafika fogott meg a legjobban. A mozgások, az irányítás és a kameramozgás is nagyszerű lett. A hangok, zrnék is. A történet erős közepes. Én a 2 főszereplő között mélyebb és látványopsabb szerelmi szálat szerettem volna.

    A hibák pedig: kellően hosszú a játék, de sajnos a repetitívsége miatt egyhuzamban csak 1-2 órát lehet vele játszani, hogy ne legyen unalmas.
    Túl könnyű: alig volt olyan feladat, amit többször kellett megpróbálni, mert elsőre ne sikerült volna. A harcok az életvisszatöltődés ellenére is könnyűek, hiszen ha meghalsz (=Elika megment)akkor sem nyeri vissza teljesen az életét az ellen.

    Összeségében: 87 pontot adok rá egy 100 pontos skálán.
  • lac111
    #2125
    Picit lelassult a fórum
    Nincs vkinek infója arról, hogy hogyan állnak az eladások?? A DRM lehagyása miatt érdekel, sztem ez elég meghatározó lesz a következőkben...
  • temes69
    #2124
    nah ok, megvan. köszi a segítséget!!!
  • temes69
    #2123
    nah kipróbálom. amúgy nyomtam én, be is jött egy képernyő ahol az aktív plate van meg én meg elika, de ilyen kék izével körbe van zárva az egész. nah kipróbálom mégegyszer.
  • klart
    #2122
    előfordul:)
  • Atkamon
    #2121
    Jah tényleg bocsi xD Csak megszoktam hogy nálam shift, mert én átállítottam mindent:D
  • klart
    #2120
    e-t nyomjon,azt kell,de csak ütemesen
  • Atkamon
    #2119
    Nem nagyon értem a problémádat... Hát először aktiválnod kell a templom előtt az egyik varázslatot úgy, hogy ráállsz, aztán nyomogatod a shift-et. Aztán egy ilyen gyakorló pályán leszel, fuss rá a plate-re, aztán nyomj shiftet, és akkor aktiválódik az adott varázslat.
  • temes69
    #2118
    sziasztok!
    lenne egy kérdésem: a játék elején amikor összegyűjtöttem 60lightot és visszamentem a temlomba, amikor kiirja hogy használjam a power plate-et és nyomjak egy e-t akkor nem csinál semmit. nyomkodom bőszen de semmit nem csinál. ha a wolrd mapon választok destinationt akkor sem. erős a gyanum hogy valami gombot még nyomkodni kéne de lövésem nincs hogy mit....
    pls help!!!!
  • Atkamon
    #2117
    Kapsz egy-egy új skint a Prince-nek és Elikának.
  • Matte088
    #2116
    Hali! Mi van akkor ha megszerzem az összes Light Seedet? Kapok vmi extrát vele? Vagy csak elmondhatom magamról hogy száz százalékra teljesítettem a gammát :D
  • Pio
    #2115
    Esetleg a launcherben menj a videó beállításokhoz és állítsd át a vsyncet, az szokott még csúnyaságokat művelni.
  • HD JOHNNIE
    #2114
    Hm... Máshol nem csinálja ezt. Na azt hiszem akkor megpróbálkozom egy driverpöcsöléssel.
  • tomcsa4
    #2113
    Vagy túlmelegedik a VGAd (más játékban csinálja ezt?) vagy nem a legfrissebb driver van fent, esetleg hibás a VGA-n lévő memória. De ha hibás, akkor a Windowsban i csíkoznia kell.
  • HD JOHNNIE
    #2112
    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni! Feltettem a játékot, indítanám 1024x768-ba ami nálam az alap beállítás. Nos amikor indítanám, hogy new game, akkor az egész kép csíkozottan jelenik meg. Ezzel mit lehet csinálni? Elvileg a gépem megfelelő neki... Ati kártyám van.
  • flashka
    #2111
    Tényleg az kellet neki csak nem az amit Microsoft oldaláról leszedtem hanem ami a telepítő lemezen volt. Így mostmár működik minden.
    Kösz a segítséget.
    MAX RESPECT
  • flashka
    #2110
    Az még tényleg hiányzott a rendszerből, felraktam sajnos még mindig nem indul.