14
-
mitkellitt #14 holkellhet frisskenyeret rendelni [wondering] -
#13 Tanulságos köszi -
#12 Kivételes helyzetben vagyok :
- forgalmazóként 3 webshopot üzemeltetek
- fogyasztóként már szinte mindent a neten rendelek (műszaki cikkektől az élelmiszerig, szappantól a ruhaneműig)
FORGALMAZÓKÉNT úgy tapasztalom, hogy egyre többen fizetnek átutalással bankszámlára (így csak 650Ft a postaköltségük), mint postai utánvéttel (ez akár 850-1800Ft-tal is több postaköltség lehet)... Nekünk eddig még egyetlen küldeményünk sem tűnt el a postán!
A PayPal bankkártyás fizetési módot most fogjuk bevezetni, kicsit aggódom, hogy ezt kevesen tudják majd használni : nem mindenkinek van bankkártyája ill. bankszámlája, sokaknak egy egyszerű regisztráció is bonyodalmas, a PayPal regisztráció (főleg angolul!) még bonyolultabb...
Aggódom azért is, mert a fizető felület is angol nyelvű, sokaknak fogalmuk sincs a "first name" és a "last name" jelentéséről...
Magam sem hinném el, ha nem látnám a webshopunkban, hogy sokaknak fogalmuk sincs, hogy Magyarország angolul Hungary! (Kénytelen voltam átírni a webshopban, mert sokan ÍGY nem találták meg.)
Tudni kell, hogy a kereskedőtől 3,4%+90Ft-ot von le a PayPal befizetésenként, ami azért nem kevés!
De a Bankok ennél még többet vonnának le, ha szerződést kötnénk velük bankkártyás fizetésre!!! (Na, ezért nem teszik fel sokan a bankkártyás fizetési lehetőséget a shopjukba.)
VÁSÁRLÓKÉNT szívesebben választom az utánvételes fizetést, mert sok netboltban a megrendelésnél még nem tudják pontosan, tudják-e szállítani a megrendelt termékeket, de ezeket előre ki kellene fizetnem... Így utánvéttel fizetve biztosan csak azt fizetem ki, amit valóban megkapok a csomagban.
Külföldről is sokat rendelek : külföldi webshopban kizárólag előrefizetéssel lehet megrendelést leadni... Na, ilyenkor hetekig izgulhatok, hogy vajon megkapom-e a kifizetett cuccot?!... (Eddig mindig megkaptam.)
Örülök, hogy megemlítették a cikkben a G'Roby-t : én is innen rendelek, gyorsak, pontosak, korrektek, udvariasak a szállítók, SZUPERJÓ cég!!!!
Én csak dicsérni tudom az osCommerce rendszert, egyik webshopunk is ilyen.
Ingyen letölthető, kis segítséggel egy tárhelyre feltelepíthető, nagyon jól kezelhető Admin felülete van. Az a randa szürke alap-sablon kinézet pedig elég könnyen átszínezhető, átformálható! Millónyi ingyenes bővítmény létezik hozzá, ezekkel komfortosabbá tehető. Nekünk kb.25-30ezer Ft-nyi befektetéssel lett igazán szuper kis netboltunk az osCommerce programmal.
-
god25 #11 Nekem 1 évre, 2000 termékkel, alias.adminnal, hostinggal együtt került 55.E Ft-omba. Kiválasztottam 1 sablont és 10E Ft-ért személyre szabták. (Saját logo, szín, külalak). Ezt bármikor finomíthatom, rendezhetem. (Működik a kártyás fiztetés lehetősége és a többi kényelmi szolgáltatás) Utána évente kb. 15-20E Ft-ba kerül. Szerintem nagyon elrugaszkodott árak a fentiek. -
#10 egy sikeres webshop nagyon nem csak a technikai megvalósításból áll, az csak egy kis része az egész folyamatnak
bár azért ezek az összegek tényleg túlzóak -
#9 meg leginkább a meglévő felhasználói adatbázisa -
Daudi Baldr #8 "Azt sem hinném, hogy egy iwiw megér 2 milliárdot, vagy egy chat.hu 1 milliárdot, pedig ennyiért kelt el." -itt az oldal látogatottsága+domain ismertsége került ennyibe. A sex.com se azért kerül 28billiómillió $-ba, mert a weblap fejlesztése annyiba került. -
#7 Abszolút egyetértek - ma amit mondasz a magyar piacon egy realisztikus felállás,
csak edukativ jelleggel tegyük hozzá - ha pl. egy programozó 2 hónapig
ezt csinálja - alul van fizetve - nemtudom az összeg nettó vagy bruttó.
De többet ma nem hajlandóak kiadni a kezükből a vállakozások,
pedig nekem is személyes tapasztalatom, hogy nagyon lukrativak.
Csak egy kis ekommerc kiegészitést készitettem el legutóbb,
és egyetlen vásárlással visszahozta több mint a befektetést.
Annyira örültek, hogy felhivtak telefonon, hogy ez kész csoda.
A szakember részéről a vevő hozzáállásával van a gond,
és visszafele lematekozva - egyszerüen pofátlanul kell összeget mondani,
persze nem ilyen holdkóros módon mint ez a cikk. -
roliika #6 Mert meg tudod nézni a terméket képen, és másikkal össze tudod hasonlítani.
Mert az árakat is össze tudod hasonlítani percek alatt.
Mert nem kell sorbanállni.
Mert nem fogy a benzined.
Mert ráérsz leírást olvasgatni a termékről kényelmesen anélkül, hogy anyázzanak a mögötted állók.
Mert a megrendelés csak 1-2 másodperc.
Mert pl az Alexnarda.hu-ról ha online rendelsz, 25%al olcsóbban kapod a könyvet, és azért egy 6-8000Ft-os könyvnél az már pénz.
Soroljam még? -
kukacS3K #5 tényleg varázslatos ez az egész internetes vásárlás cucc de mi a **** értelme van? azért rendelek külföldről mert féláron megkapom postaköltséggel együtt és nincs sok pénzem magyarországon ipodot ruhákat egyebeket venni. de magyar internetes boltban ugyanannyiba kerülnek a dolgok mintha elmennek a száz méterre tőlem lévő saturnba -
roliika #4 Én is most valami hasonlót csinálok. 2 hónapom van rá. A 300 000ft-ot sem kérek érte, pedig társkereső rendszer is lesz benne.
Hát ugye minden annyiért adható el amennyiért van rá kereslet...
Azt sem hinném, hogy egy iwiw megér 2 milliárdot, vagy egy chat.hu 1 milliárdot, pedig ennyiért kelt el. -
#3 "öt-hatszázmillió forintba került a könyváruház kialakítása és évi 80-100 millió forintot költünk a folyamatos üzemeltetésre"
100 ezer és 40 millió forint - a Carnationtól - elképesztő hogy dobálják ezeket a számokat - 5-600 millió Ft - ezeknek elment az eszük - nincs az a produkció ami ennyibe kerülne - 3 PHPs gyerek meg simán összerak nekik amit kell.
Ezért nem kell 10szeresét fizetni valami webes cégnek húdenagy névvel - rá kell nézni a kisebb fejlesztői társaságokra - egy E-commerce megvalósitása egyáltalán nem olyan bonyolult dolog.
Ha jobban odafigyeltek - tutorialok vannak, szépen videóban 5 óra alatt összerak a semmiből egy PayPalos VISAs rendszert egy Ausztrál srác - naggyából fityingbe + a Kólájába került - és a Bookline sem egy húdebonyolult rendszer - csak adatbáziskérelmek különböző módon.
Még azért hozzátenném a cikk azt a hamis látszatot kelti, hogy bárki tud ilyet csinálni - attól azért tartózkodnék hogy pl. OSCommercel kezdje meg valaki a kereskedését - Magyarországon általános példa lett, hogy több akár egy kerületben levő számítástechnikai cég lehúz egy ilyet - piros szkint rá és hajrá eladunk.
Az ecommercehez szakember kell - ahogy a jó kenyérhez jó pék.
-
#1 király ez a cdpince. így elhiszem hogy megtérült hogy be sem jön az oldal..