14
  • monzta
    #1
    király ez a cdpince. így elhiszem hogy megtérült hogy be sem jön az oldal..
  • Vorpal
    #3
    "öt-hatszázmillió forintba került a könyváruház kialakítása és évi 80-100 millió forintot költünk a folyamatos üzemeltetésre"

    100 ezer és 40 millió forint - a Carnationtól - elképesztő hogy dobálják ezeket a számokat - 5-600 millió Ft - ezeknek elment az eszük - nincs az a produkció ami ennyibe kerülne - 3 PHPs gyerek meg simán összerak nekik amit kell.

    Ezért nem kell 10szeresét fizetni valami webes cégnek húdenagy névvel - rá kell nézni a kisebb fejlesztői társaságokra - egy E-commerce megvalósitása egyáltalán nem olyan bonyolult dolog.

    Ha jobban odafigyeltek - tutorialok vannak, szépen videóban 5 óra alatt összerak a semmiből egy PayPalos VISAs rendszert egy Ausztrál srác - naggyából fityingbe + a Kólájába került - és a Bookline sem egy húdebonyolult rendszer - csak adatbáziskérelmek különböző módon.

    Még azért hozzátenném a cikk azt a hamis látszatot kelti, hogy bárki tud ilyet csinálni - attól azért tartózkodnék hogy pl. OSCommercel kezdje meg valaki a kereskedését - Magyarországon általános példa lett, hogy több akár egy kerületben levő számítástechnikai cég lehúz egy ilyet - piros szkint rá és hajrá eladunk.
    Az ecommercehez szakember kell - ahogy a jó kenyérhez jó pék.

  • roliika
    #4
    Én is most valami hasonlót csinálok. 2 hónapom van rá. A 300 000ft-ot sem kérek érte, pedig társkereső rendszer is lesz benne.

    Hát ugye minden annyiért adható el amennyiért van rá kereslet...

    Azt sem hinném, hogy egy iwiw megér 2 milliárdot, vagy egy chat.hu 1 milliárdot, pedig ennyiért kelt el.
  • kukacS3K
    #5
    tényleg varázslatos ez az egész internetes vásárlás cucc de mi a **** értelme van? azért rendelek külföldről mert féláron megkapom postaköltséggel együtt és nincs sok pénzem magyarországon ipodot ruhákat egyebeket venni. de magyar internetes boltban ugyanannyiba kerülnek a dolgok mintha elmennek a száz méterre tőlem lévő saturnba
  • roliika
    #6
    Mert meg tudod nézni a terméket képen, és másikkal össze tudod hasonlítani.

    Mert az árakat is össze tudod hasonlítani percek alatt.

    Mert nem kell sorbanállni.

    Mert nem fogy a benzined.

    Mert ráérsz leírást olvasgatni a termékről kényelmesen anélkül, hogy anyázzanak a mögötted állók.

    Mert a megrendelés csak 1-2 másodperc.

    Mert pl az Alexnarda.hu-ról ha online rendelsz, 25%al olcsóbban kapod a könyvet, és azért egy 6-8000Ft-os könyvnél az már pénz.

    Soroljam még?
  • Vorpal
    #7
    Abszolút egyetértek - ma amit mondasz a magyar piacon egy realisztikus felállás,
    csak edukativ jelleggel tegyük hozzá - ha pl. egy programozó 2 hónapig
    ezt csinálja - alul van fizetve - nemtudom az összeg nettó vagy bruttó.

    De többet ma nem hajlandóak kiadni a kezükből a vállakozások,
    pedig nekem is személyes tapasztalatom, hogy nagyon lukrativak.
    Csak egy kis ekommerc kiegészitést készitettem el legutóbb,
    és egyetlen vásárlással visszahozta több mint a befektetést.
    Annyira örültek, hogy felhivtak telefonon, hogy ez kész csoda.

    A szakember részéről a vevő hozzáállásával van a gond,
    és visszafele lematekozva - egyszerüen pofátlanul kell összeget mondani,
    persze nem ilyen holdkóros módon mint ez a cikk.
  • Daudi Baldr
    #8
    "Azt sem hinném, hogy egy iwiw megér 2 milliárdot, vagy egy chat.hu 1 milliárdot, pedig ennyiért kelt el." -itt az oldal látogatottsága+domain ismertsége került ennyibe. A sex.com se azért kerül 28billiómillió $-ba, mert a weblap fejlesztése annyiba került.
  • joebacsi
    #9
    meg leginkább a meglévő felhasználói adatbázisa
  • joebacsi
    #10
    egy sikeres webshop nagyon nem csak a technikai megvalósításból áll, az csak egy kis része az egész folyamatnak
    bár azért ezek az összegek tényleg túlzóak
  • god25
    #11
    Nekem 1 évre, 2000 termékkel, alias.adminnal, hostinggal együtt került 55.E Ft-omba. Kiválasztottam 1 sablont és 10E Ft-ért személyre szabták. (Saját logo, szín, külalak). Ezt bármikor finomíthatom, rendezhetem. (Működik a kártyás fiztetés lehetősége és a többi kényelmi szolgáltatás) Utána évente kb. 15-20E Ft-ba kerül. Szerintem nagyon elrugaszkodott árak a fentiek.
  • redfish
    #12
    Kivételes helyzetben vagyok :
    - forgalmazóként 3 webshopot üzemeltetek
    - fogyasztóként már szinte mindent a neten rendelek (műszaki cikkektől az élelmiszerig, szappantól a ruhaneműig)

    FORGALMAZÓKÉNT úgy tapasztalom, hogy egyre többen fizetnek átutalással bankszámlára (így csak 650Ft a postaköltségük), mint postai utánvéttel (ez akár 850-1800Ft-tal is több postaköltség lehet)... Nekünk eddig még egyetlen küldeményünk sem tűnt el a postán!
    A PayPal bankkártyás fizetési módot most fogjuk bevezetni, kicsit aggódom, hogy ezt kevesen tudják majd használni : nem mindenkinek van bankkártyája ill. bankszámlája, sokaknak egy egyszerű regisztráció is bonyodalmas, a PayPal regisztráció (főleg angolul!) még bonyolultabb...
    Aggódom azért is, mert a fizető felület is angol nyelvű, sokaknak fogalmuk sincs a "first name" és a "last name" jelentéséről...
    Magam sem hinném el, ha nem látnám a webshopunkban, hogy sokaknak fogalmuk sincs, hogy Magyarország angolul Hungary! (Kénytelen voltam átírni a webshopban, mert sokan ÍGY nem találták meg.)
    Tudni kell, hogy a kereskedőtől 3,4%+90Ft-ot von le a PayPal befizetésenként, ami azért nem kevés!
    De a Bankok ennél még többet vonnának le, ha szerződést kötnénk velük bankkártyás fizetésre!!! (Na, ezért nem teszik fel sokan a bankkártyás fizetési lehetőséget a shopjukba.)

    VÁSÁRLÓKÉNT szívesebben választom az utánvételes fizetést, mert sok netboltban a megrendelésnél még nem tudják pontosan, tudják-e szállítani a megrendelt termékeket, de ezeket előre ki kellene fizetnem... Így utánvéttel fizetve biztosan csak azt fizetem ki, amit valóban megkapok a csomagban.
    Külföldről is sokat rendelek : külföldi webshopban kizárólag előrefizetéssel lehet megrendelést leadni... Na, ilyenkor hetekig izgulhatok, hogy vajon megkapom-e a kifizetett cuccot?!... (Eddig mindig megkaptam.)
    Örülök, hogy megemlítették a cikkben a G'Roby-t : én is innen rendelek, gyorsak, pontosak, korrektek, udvariasak a szállítók, SZUPERJÓ cég!!!!

    Én csak dicsérni tudom az osCommerce rendszert, egyik webshopunk is ilyen.
    Ingyen letölthető, kis segítséggel egy tárhelyre feltelepíthető, nagyon jól kezelhető Admin felülete van. Az a randa szürke alap-sablon kinézet pedig elég könnyen átszínezhető, átformálható! Millónyi ingyenes bővítmény létezik hozzá, ezekkel komfortosabbá tehető. Nekünk kb.25-30ezer Ft-nyi befektetéssel lett igazán szuper kis netboltunk az osCommerce programmal.
  • Vorpal
    #13
    Tanulságos köszi
  • mitkellitt
    #14
    holkellhet frisskenyeret rendelni [wondering]