241
  • Su0my
    #161
    Srácok a cikk olyan, amilyen, sg.hu, szerintem ezt hagyjuk. Egymás csépelése is tök fölösleges.

    Az meg, hogy hol dobálnak tojásokat/paradicsomat, tök midnegy. Ugyanolyan primitív dolog marad. Ebben az esetben a srác jól látható impotenssége, kisebbségi komplexusa, zavarodottsága is rátesz egy lapáttal a szomorú összképre.


    Az meg, hogy miért nem Linux/egyéb szoftvert használnak: egyrészt ugye szokott jönni az az indok, hogy sokkal nehezebb elsajátítani. Ez igaz. Viszont jó lenne, ha egy aktakukacnak is lenne valami szakértelme, nem csak aláírás-osztogatésrt kapja a pénzt (főleg hogy nem sztár:D ). A másik az az, hogy az 1 dolog, hogy meg kell tanítani, de kellenek tanárok+szakemberek. Ez is jó sok pénz ám! Meg a ugye a karbantartás. Összességében mégis jobban jöhetnénk ki a dologból->kevesebb pénz, ráadásul a csalás is kieshetne, mert egy ingyenes szofverért feltűnő lenne az, ha triliárdokat csengetnénk ki.

    Mégis... Miért MS? Mert LEFIZET MINDENKIT!? NEM! De nem ám! A MS-nak valószínűnek tartom, hogy elenyészően kicsi a szerepe ebben az ügyben. A Campusos dolog megint más, de ott is szerintem az alábbi dolog elfedésére találták ki ezt a jó kis történetet.

    Szerintem arról van szó, hogy itt viszonylag sima módon lehet nagy pénzeket lenyúlni kormányszinten, mert az emberek 90%nak még mindig nincs megfelelő értékrendje a számítástechnika világáról. így lehet mondjuk még egy nullával többet ráírni, aki fudzsicu szimensz notit vesz a teszkóban az el is fogja hinni, hogy pl egy olyan billentyűzet, ami kibírja a kávét százezerbe kerül.. Itt nem a MS adott pénzt honatyáinknak! Ők osztozkodtak, az MS meg hozzájárult a történethez (akár mondom még ezt a Campusos zsarolósdit is képes vagyok ennyire összeesküvés-elméletben látni), ők is kaptak egész szép kis summát, senki sem jár rosszul, az egyetemistáknak meg van 3000ért Pistájuk, nem olyan rossz az (tényleg nem!).

    Meg az egészben az a legdemagógabb dolog, hogy 25 milliárdot elloptak az adófizetők pénzéből.. Hát már nem azért, de ez a 25 mrd ez annyi, mintha én nem is tudom egy bálna mellé odaállítanánk egy alulfejlett hangyát.. Azok az összegek, amik Fideszes, MSZP-s, MDF-es és FŐLEG SZDSZ-es körökben mozognak, jó ég... Szinte felfoghatatlanok (és ez még 'csak' MO). Amúgy tévedés ne essék, ugyan a Fidesz most k*csögöl, de ez az egész váltógazdaság úgy működik, hogy ha az egyik van hatalmon, övé a 70%, a másiké a 30% a lenyúlásokból. És vica versa. Szóval a másik oldalról is van még most is lopkodás! Mondjuk a férgeknek a nyivákolását megértem, az a 40% nekem is fájna :D

    Mindegy.. Én alapvetően nem szeretem az MS-t. Sőt, APPLE-t mondanám inkább kis kedvencnek. Mégis pl a Vista is jó lett, használom is. Meg hát a cikkre visszatérve a szegény génhibás evolúcióban pár százezer évvel hátrébb lévő csóka akkor is csöppet kevesebbet tett le az asztalra, mitn Ballmer bátyó. Ez van. Kis porszem, szar érzés. Attól még nem kell dobálózni.
  • Cat #160
    "ISKOLÁT ZÁRNAK BE, ÖV SZORÍTÁS CÍMSZÓVAL"

    aha, és mindehhez mi köze egy vállalatvezetőnek?
  • aDannyBoy
    #159
    szövegértés gondok újra...
    épp ugyanazt írtad le mint, amit én is mondtam.
    meg amit már másik 50 fórumozó is. Nem elvették a pénzünket, hanem a politikusaink adták oda nekik. Nem mind1. Idióta az, aki kirúgatja magát az egyetemről egy ilyen hecc kedvéért. Szánalmas pedig az az ország, ahol ki lehet írni közbeszerzést egy cég termékeire, ahol egy polgármester kiírhat közbeszerzést egy audi a6-osra, aminek még a kárpitszíne is fix. stb.
    Ballmer nyilván tudja, hogy kelet európában nagyot akasztottak magyarországgal, de globál viszonylatban ez a 25mrd lófasz neki.
  • okosan gyerekek
    #158
    Dojcsák Dániel!
    Álljon már meg a menet!? Miről beszélünk!?
    Amikor ISKOLÁT ZÁRNAK BE, ÖV SZORÍTÁS CÍMSZÓVAL, ÉS 40 MILLIÁRD FORINT PÉNZ ELVONÁSSAL! 25 MILLIÁRDUNK VAN A KI*****TT Májkrofosra!? Meg digitális táblára is ponr 40 milliárd jut!? De azé' megszorítás... Az...
    Milyen jogalapon mersz te ítéletet mondani egy a nuygat Eurpópai országokban már teljesen bevett véleményt formáló egyetemi tanhallgatóról!? Kinek képzeled magad!? És még idiótázol... Esetleg te vagy idióta, ha nem veszed észre az okát! Ne azt lásd, hogy mit csinált a három tojással, ami max pár százezer forintos kárt okoz a viselőjének, hanem AZT A 25 MILLIÁROT VEDD ÉSZRE, AMIT A KORMÁNY A VÁLASZTÁSOKON PRÉSELT PROPAGANDÁJÁBAN NEM EMLÍTETT, ÍGY NEM KAPOTT FELHATALMAZÁÁST, A MI(!!!) PÉNZÜNK ILYEN FORMÁBAN TÖRTÉNŐ FELHASZNÁLÁSÁRA...
    és az'szem még elég tapintatosan fogalmaztam... SAJTÓ KORREKCIÓT!
  • Pluskast
    #157
    Nem is te hanem a cikk írója.
  • A1274815
    #156
    Különben meg milyen lopásról beszélt?

    1., Miadtuk oda nekik dalolva a pénzt.
    2., Ők azért cserébe adnak is valamit.

    Hol történt itt lopás?
  • Stirner
    #155
    Ez az nyaljuk ki a seggét a mikrofosos nyominak!
    Galaktikus internet...istenem...ilyen egy naív baromságot! Az meg hogy tojással csak nálunk dobálnak, nevetséges!
    Ez a cikkíró olyan szinten nív hogy a Miki egér klubban is csak lufikat fújhatna..
  • A1274815
    #154
    "Angliában pedig rohadtparadicsommal meg záptojással meg lehet dobálni a politikusokat, mert ilyen a jogrend.;)"

    Valószínűleg az is törvénybe ütköző.
  • A1274815
    #153
    Én sehol nem sugaltam ilyet.
  • Pluskast
    #152
    A brüsszeli torta pofába nyomásról meg már ne is beszéljünk. Pedig az az únió központja. Szóval nem kellene olyanokat sugallni, hogy ilyen csaknállunk van....
  • ihateworkdays
    #151
    És mi van ha ez a hasonló dolog Ukrajnában történik meg? Akkor Tojásgránáttal dobálják meg?
    Angliában pedig rohadtparadicsommal meg záptojással meg lehet dobálni a politikusokat, mert ilyen a jogrend.;)
    Egyébként pedig, ha alegnagyobb médiahatást szerette volna elkövetni, akkor ezt sikeresne meghtette, mert most mindenki errõl vitázik.;)
    Persze elítélendõ, amit tett, mert nem takarította le a táblát.;) Bár szerintem nem egy kimondott terrorista lett volna, mert csak 3 tojást dobott, aztán pedig elsétált...ja és hogy simán kiengedték a sor közepérõl?
    Ha ekkor nagy "nemzet ellenségének" tartották volna, akkor legyûrték volna ott helyben, nem?
  • Lasszau
    #150
    Ez a Steve Balmer egy rossz tréfa. Érdemes megnézni az egyeb produkcioit ilyet ep eszu ember nem csinal. Tojassal azert nem dobaltam volna meg a gyerek helyeben, mert az kisse ovodas megoldas, de ha mar mindenkeppen fel akart tunni, akkor valami viccesen osztos szoveggel keszulhetett volna
  • who am I 7
    #149
    A bünözőknek tapsoló barmokat meg szomorúan látom.
  • arty
    #148
    Te ennyit életedben nem fogsz tenni egy ügyért ... csak a pofi nagy.
  • Juszufka
    #147
    Ebben igazat adok neked, a cikkszerzőnek meg abban, hogy tényleg egy idióta volt ez az ember.
  • A1274815
    #146
    Különben örömmel látom, hogy sokan vannak akik nem támogatják ezt a tojás dobálló barmot.
  • Juszufka
    #144
    Két lehetőség van. Vagy nem jönnek be a multik, vagy kedvezményeket kapnak. Olyan nincs, hogy be is jönnek, meg rögtön államosítjuk is őket. Azt nem mondom, hogy az ne volna reális lehetőség, hogy ne jöjjenek be.
  • A1274815
    #143
    "Semmit nem költenek! Nálunk csak a csórók adóznak, a nagy multiknak mind adómentességük van..."

    Ez csak első itt töltött 3 évre vonatkozik (ennyít sem kéne).
  • Komolytalan
    #142
    Jogos. Úgy néz ki hozzájuk számoltam az MDF-et, mint fiókpártot :-P
  • Turdus
    #141
    "munkát adnak emberkéknek és hidd el, sokat költenek nálunk"

    Miről beszélsz? Semmit nem költenek! Nálunk csak a csórók adóznak, a nagy multiknak mind adómentességük van...
    egyik
    másik
    hadd ne soroljam, guglizz kicsit.
  • Juszufka
    #140
    Utoljára Horn idején volt SZDSZ nélkül többsége az MSZP-nek.
  • Turdus
    #139
    Szegény Microsoft, gyertek sajnáljuk együtt!

    Szerintem nem a srác szegénységi bizonyítványa az, hogy tojással kell megdobálni egy multi vezetőjét ahhoz, hogy egyáltalán felfigyeljenek a problémára... Merthogy probléma igenis van, hogy a pibe lehet az, hogy újabb szerződést ír alá drága kormányunk az MS-el, miközben bírósági per folyik ellenük az előző szerződés miatt?!? És még fórum sincs, ahol szólhatnánk ez ellen? Hát jogállam az ilyen?
    Erre csak azt tudom mondani, hogy kár, hogy nem találta el...
  • Pluskast
    #138
    Szerintem itt közel sem erröl volt szó. Az ilyen jellegű megnyilvánulások - és most a tojás dobálásra gondoltam - csak nállunk újdonság. Azon kívűl meg ez is egy formája a nem tetszés megnyilvánításának. Azért mert egyes ember csoportoknak nem tetszik? És? Lehetne itt annyi mindent mondani ami mások nem tetszik és még is megengedett.
  • Komolytalan
    #137
    "munkát adnak emberkéknek és hidd el, sokat költenek nálunk."
    Nahát persze, munkát adnak, és mivel kiölik a konkurenciát 10x annyi munkahelyet szüntetnek meg. Mindehhez kapnak olyan szintű vissza nem térítendő állami támogatást, hogy ha azt dolgozói létszámra levetítjük akkor gyakran üti a 10MFt/fő szintet(Hankook). Szerinted ha egy normális, képzett, munkanélküli ember kapna 10MFt-t, nem tudna beindítani belőle egy működő vállalkozást? Vagy ha 3-4 ilyen ember összefogna, tudod mi mindenre volna elég az a 30-40MFt induló tőke? Esetleg ha van 1 cég, aki 10-20 főt foglalkoztat, és kapna egy 100-200MFt-s tőkeinjekciót, hogy tudja tartani a lépést a szlovákokkal, románokkal, az nem volna hasznosabb? De tovább megyek, nézzük úgy, hogy a magyar vállalkozásoknak nem "ajándék" támogatást, "csak" kamatmentes kölcsönt ad. Így a 10MFt-ből lesz kb 100MFt/fő mondjuk 5 éves futamidőre (10MFt kamatot tuti nem bukik az állam 100MFt-n 5 év alatt), ha egy 10 fős cég fel tudna venni 1 Mrd hitelt, aminél csak a tőkerészt kellene 5 év alatt visszafizetnie, tudod mire lenne az képes? Akkor pl megtehetnék a magyar gazdák, hogy nem 20Ha területen termelnek, hanem 500Ha-n, és linuxos traktorral kapálják a kukoricát. Mert 5 év alatt ezek visszahozzák az árukat, csak ugye a beruházás tekintetében nekünk picit rosszabbak a lehetőségeink, mint mondjuk egy IBMnek.

    "a termékeket nyilván külföldön is értékesítik. amiért magyarországon az ilyen üzletek mégis minuszba jönnek ki, az szadesz bácsinak köszönhető."
    Szadesznek sokminden köszönhető, de azért ne felejtsük el hogy volt ám olyan előző MSZPs kormányciklus mikor nélkülük is megvolt az 50%, és amit akkor műveltek az országgal, arra a miniszterelnöküknek is az volt a legenyhébb kritikája, hogy elkúrták, mert nem csináltak semmit. Az mindenesetre tény, hogy a tökükre lehetne lépni a multiknak, hogy fizessenek legalább 10x annyi adót mint jelenleg, mert amit most fizetnek a magyarországi telephelyű multik az egy rossz vicc.
  • who am I 7
    #136
    "és 0 IQ-val rendelkezve kimennek az utcára és törnek zúznak"

    Igen, ezek a kopasz/ittas focidrukkerek és alteros köcsögök + lefizetett provokátorok.Köze sincs sa békés tüntetőkhöz.AKkor miről beszélünk?

    "Amíg idióták képtelenek felfogni hogy játszik velük a politikai elit"

    Látom, ez neked se megy még :D
  • who am I 7
    #135
    "Aztán szerinted ők az ország fénye miatt települnek valahová? "

    Nem tudom az ilyen nagyeszű akumák mit szolnának arra, hogy az egyék legnagyobb félvezető TSMC asszem..Vmi tájvanba van vagy hol :D Birom, amikor ugatnak, erről a presztízs dologról, közbe hót hülyék hozzá :) A nagyvállalat = profitmaximalizálás (nem tartok erről kiselőadást,bár tény, h sok embernek fogalmasincs erről, de azért okoskodik)..
  • mylon
    #134
    Idióta primitv paraszt vagy fiacskám, jól lejárattad csak magad. Téged is megkéne dobálni 1-2 vasrúddal. Azt hiszed ezzel változni fog valami? Te nagyon gyökér....
  • sathinel
    #133
    Én útálom az MS-t az miatt ahogy befolyásolja a piacot, de az itthoni helyzet nagyon nem tetszik. Az hogy idióták úgy gondolják ha nekik nem tetszik valami akkor bármit szabad, az nagyon elkeserítő. A gond hogy szavazni sem tud a nagyrésze az embereknek, mert demagóg baromságokat beesznek pillanatok alatt, és 0 IQ-val rendelkezve kimennek az utcára és törnek zúznak, néha olyan kocsikat, boltokat, amihez rohadtul nincs köze a politikusainknak pedig rájuk haragszanak. Amíg idióták képtelenek felfogni hogy játszik velük a politikai elit, és elhisznek mindenféle baromságot amit hallanak addig az ilyen megmozdulások is nagyon taszítanak.

    Most hogy pl engem lehúzott a Tréonline 30k-val mert nem akartam új előfizetést kötni nálluk, és csak folyamatosan fizettem volna a havidíjjat a netre. Megoldotta hogy felmondta a szerződést nem létező levélre hivatkozva, és a modem, és bekötött internet melett 2 hétnél tovább tartott bekapcsolniuk? Úgy hogy a másik T-ré kábel céggel annyira nem kommunnikál hogy nekem kell írásos igazolást kérnem hogy nem tartozok nekik. és mindez után jogos lenne ha öszseverném, vagy felgyulytanám a kocsiját, lakását az ott dolgozóknak????

    Ehhez kell egy idióta kormány, és ellenzék, ami cirkuszt csinál, és az emberek nem a lényeges dolgokkal foglalkoznak hanem csinálják a fent elkezdett cirkuszt. Rómaiak óta még mindíg sok idiótát meg lehet etetni, lenyugtatni ezzel a műbalhéval. Amíg nem változik hogy gondolkozzanak az emberek, addig az ilyen cselekedeteket is csak úgy szemlélem hogy még egy idióta aki gondolkozni képtelen ezért inkább dobálózi, tör-zúz, amihez csak kedve van meg amire felbújtották.
  • Pluskast
    #132
    http://www.youtube.com/watch?v=sforhbLiwLA&feature=related

    Ha már Stewe Ballmer-ről beszélünk akkor ajánlom mindenki figyelmébe eme csodálatos videót 1986-ból. Érdemes megnézni ám!
  • Juszufka
    #131
    Tudja valaki, mi az a zene, ami a tecsős videó alatt megy?
  • Komolytalan
    #130
    "Már komolyan én szégyellem magam, hogy magyarokat így besározta ez a nemnormális szerencsétlen! Ide se fog soha épülni se Microsoft, se Intel, se AMD gyár, mert az ilyen idióták rossz fényt vetnek az egész országra..."
    Aztán szerinted ők az ország fénye miatt települnek valahová? Francokat. Olcsó, jól képzett majmok kellenek nekik a szallag mellé, és annyi.

    "Pedig az ő bevételük jelentős milliárdokat jelentene az államnak."
    Egy nagy büdös lóf.sz az állam számára egy multi bevétele. Évek óta fix trend, hogy a magyar multik nyeresége átlag évi 30%-al nő, az általuk befizetett adó meg 1-2%-al. Tudod, ezt nevezik úgy, hogy "adó-optimalizálás", amit ha te vagy én csinálunk, akkor 2-5 év szabadságvesztés, őket meg max kitüntetik érte. Ők se hülyék hogy abban az országban adózzanak, ahol legmagasabb EU szinten minden adó.

    "Épp elég volt az IBM távozása, nagyban érezhető volt az egész gazdaságon annak is az ára..."
    Én spec észe se vettem. De a gazdaság se nagyon. Ahogy az audit se veszi észre az évi 250ezer előállított motorjával, mivel azokat ingyen, adózás nélkül viszik németbe, hogy beleszereljék az autókba. Ja, hogy repi célból összeraknak Magyarországon is pár ezer autót? Igen, veszteségesek mégse lehetnek, akkor már nagyon kilógna a lóláb. Azért a nyereségadó inkább megy oda, ahol a legolcsóbb.
  • Magnificat
    #129
    amit akart, szerintem elérte... sokezer emberrel több ember hallott arról, mit akar az MS, ezek az emberek persze saját maguk ítélik meg, hogy mit gondoljanak a témáról... azt akarta, hogy beszéljenek róla, és a témáról, megteszik... pont.
  • who am I 7
    #128
    Itt elég sok "1lépésselvisszamaradott" "NOOB"eldíj-jelölt van ám ...
  • Pluskast
    #127
    Hát hogy mondhatsz ilyet nem is értem?? Nállunk minden politikus tissztességes és becsületes. A tengerparti házra meg nyilván félre tettek. Nem is értem ezt a rosszindulatú feltételezést a részedről....
  • who am I 7
    #126
    "hogy a hatalom és gazdagság irigységet szül a kevésbé gazdag ÉS szellemileg nem túl fejlett emberek közt."

    Nyugodtan kezet foghatsz kocsula "kisbarátoddal" amilyen baromságokat összehordotok itt...Tipikusan a magukat "hiperintelligensnek" hitt barmok mondják ezt...Mégis, ki az a fax aki irigy egy ilyen dagatt majmócára? Van elég baja anélkülis...Aki irigy rá az tényleg hülye, de aki általánosít az irigységgel, az sem normális (de minimum tapasztalatlan, és sokmindent nem lát át).

    A térre szarok hasonlat akkor is nevetséges, ez ilyen bemagyarázott faxság.A tojás másnak nem okozott semmi "kárt", és nem irritáló + célirányos volt.Az, h kocsula a térre xarna az csak őt minősíti és a "költői" párhuzamait...Vicc.
  • Komolytalan
    #125
    "Korrupció? Registered trademark of Hungary."
    Na azért az M$nek nem kell órákat adnunk belőle. Ha nem lennének azok, akkor jópár "zseniális" termékük hamvában halt volna el. Pl SQL szervert sosem hülyék vettek, mégis előfordult hogy a sokéves múlttal és tapasztalattal rendelkező Oracle, Sybase szerverei helyett a jóformán béta állapotú MSSQL-t vették meg a cégek. A cég ahol 2000 környékén dolgoztam nem volt nagy, de a döntéshozó az MS-SQL szerverek beszerzése után 1 héttel Suzuki helyett Passattal jött dolgozni. Nem volt annyi a fizetése, hogy ezt megtegye, tudom, volt hozzáférésem a bér adatbázishoz:-)
  • Komolytalan
    #124
    "mindamellett nem Steve Ballmer vette el a 25 milliárd magyar forintot, hanem mi adtuk neki oda. nem mindegy."
    Na persze, aztán az hogy mit fizetett zsebbe a jóember a döntéshozóknak, az meg smafu. Széjjel kéne nézni, hogy pl a horvát tengerparton hány szálloda tulajdonosa MSZP-s politikus, lehet meglepődnél. Azokat se a képviselői fizetésükből vették, mert az annyira azért nem jó pénz.
  • Komolytalan
    #123
    "politikusokat szokták megdobálni, nem egyik másik multicég vezérigazgatóját."
    Úgy néz ki egy lépéssel előtted jár a srác, mivel ő már rájött, hogy a politikusok kenyéradó gazdái a multicégek vezetői.
  • Pluskast
    #122
    "Amúgy elég dúrva, hogy mi kifizetünk 25 mrd forintot arra, amit nálunk gazdagabb országok nyilt szoftverekkel oldanak meg."
    Persze hisz ez Magyarország. Itt mindent szarabbúl csinálunk és persze azért hogy valaki vagy valakik jól járjanak/járjon. Így megy ez az összes KÖZBE SZERZÉS-el is.

    UI: Egyébként erről a tojásdobálásról eszembe jutott a Kőszívű ember fiai megfilesítésének egy szösszenete ami így hangzott: Lovagias pártfogás jutalma egy záptojás.
  • NEXUS6
    #121
    Én ugyan nem adtam nekik egy vasat sem!
    Akik viszont adtak egy ilyen tenderre a magyar adófizetők pénzéből, azok meg mondjuk hűtlen kezelést követtek el, mert ugye a megvesztegetést ugye elég nehéz bizonyítani.;) Bár elvileg tegnap volt a tárgyalás, kíváncsi vagyok mi történt.

    Amúgy elég dúrva, hogy mi kifizetünk 25 mrd forintot arra, amit nálunk gazdagabb országok nyilt szoftverekkel oldanak meg.