241
  • Pluskast
    #120
    "Egyébként szerintem a microsoft és ballmer sem lopta el a pénzünket, ugyanis az nem lopás ha önként odaadjuk nekik."
    Ja hát lopásnak nem lopás de csalás még simán lehet ami színtén büntetendő.....
  • daydream
    #119
    Nem olvastam végig a cikket és nem néztem meg a videót, DE! Azt hiszem, nem azon van a lényeg, hogy megérdemelte-e vagy sem ez az ember a tojásdobálást. A tojásdobáló kiállította magáról a bizonyítványt. Ráadásul az országot is leégette.
  • irkab1rka
    #118
    Le se kellett volna írni a kisköcsög nevét. Kit érdekel, hogy egy kis fasz ott magyarkodik. Elég szégyen, hogy ilyeneket beengednek egy egyetemre :(
  • floatr
    #117
    Hihetetlen ez az egész.
    Egyrészt az, hogy ennyire nyilvánvalóan törvényellenesen írták ki a pályázatot. Legalább a látszatra ügyeltek volna, ha már sikkasztanak. Másrészt az, hogy az ÁSz és a VH semmi kivetnivalót nem talált ebben. Harmadrészt az ahogy ennyire arcpirító módon hajbókolnak egy ordas multinak, és még ezt innovációnak merik nevezni, igazmondó Ferenc még tapsol is hozzá...
    Brutális
  • morden
    #116
    Lol le"terroristázni" egy tojásdobálót:D egyébként már elemibe megtanulják a kis újságírok , hogy a cikk tényeket közöl és nem minősít végestelen végig, ez a "cikk" inkább egy fúrómhozzászólás az ms majmolók közösségében!
    Igen is legyen különvélemény , mégha tojásos is semmi baja nem lesz a csókának , de éreztetik vele hogy nem annyira jó amit csinál!
  • god25
    #115
    Re!
    Mocsok MS.
  • zentus
    #114
    Ez a cikk megalázó... a srácnak igaza volt... 25 milliárd... ebből 10 milliárd, hogy bele nézzenek a forráskódba emberek akik „értenek” hozzá.. vicc…. (abba bele sem gondolok mennyivel tömték meg a zsebét annak aki erre az egész üzletre rábólintott)
    El kéne gondolkodni 25 milliárd mire nem elég?! Kórházak, autópálya, segély olyan embereknek, akik ki akarnak lábalni helyzetükből…
    Nem akarok a linux pártjára állni, de egy hivatalba minek több? van office van benne számlakezelő azt vége... Ezen a szinten falunként kb 200-500e Huf-ot spóroltak volna meg a hozzá értő „atyáink”.

    Steve Ballmert egy idióta amerikainak tartom, lásd videó (jobb helyen ilyen stílusért kirúgják az embert)
    Ha így tárgyal ebben a stílusban én tutti felálnék és kimenkéz az ajtó,n mert komolytalan ember... (látszik pénz van ész nincs)

    http://youtube.com/watch?v=tGvHNNOLnCk
    http://youtube.com/watch?v=wvsboPUjrGc
    http://youtube.com/watch?v=8To-6VIJZRE

    Cikk írója meg nem tudja mit ír le kicsi windows fan.....
  • avman
    #113
    "a szerencsétlenség, hogy az elmondott lényegre senki sem fog emlékezni."
    ja, mert olyan világmegváltó gondolatok hangzottak el, valamint ballmer papa kicsit sem a közbeszerzési balhé miatt érkezett az országba. meg ripsz-ropsz, hirtelen még a tárgyalást is elnapolják.
    és akkor valaki azon aggódik, h a balhé miatt, ami inkább vicces volt, mint szánalmas, ballmer papa shitblurpje felett elsikkad majd mindenki. ne legyünk már nevetségesek.
  • immovable
    #112
    lol

    alig elfogult a cikk
  • opeca
    #111
    Idiótázni akkor sem kéne a cikkben, ha tojást dobált az illető. Persze lehet, csak akkor egy olyan nívótlan, selejtes zúgírás lesz belőle, mint amit éppen itt olvashatunk.
  • Narxis
    #110
    ÁÁÁ az első képen látszik, hogy mennyi g33k van ott, beszarás. :D Amúgy a jobb oldali fehér inges srácnál nem egy MacBook van? :)
  • greekboy
    #109
    Szerintem fasza gyerek volt! Aki látta steve ballmer monkeyboy videóját, az nem vitatkozik azon hogy ki a nagyobb idióta/seggfej. Szerintetek azért jött ide Magyarországra ballmer (annó pedig gates, Horn Gyuszival), hogy papolhasson a sok niemand kis seggnyaló corvinusos egyetemistáknak és csodálhassa a figyelmes szempárt. A nagy f?szt. A közbeszerzéses dolog is undorító volt, ott is lenyomták a torkunkon, mi meg mint a barmok visszafizetünk. Ott is határidőt szabtak, ha nem fizetünk, a campusos serialért, akkor nagy baj lesz... Az, hogy a gyerek bemagolta-e az angol szöveget, meg ilyen hülyeségek engem nem érdekelnek. Ő legalább nem nyalta a seggét. Az pedig, hogy a Microsoft is kilóra megveszi a politikusokat, az is jelzi azt, hogy itt egy trösztről van szó. De nálunk Feri és a sok szockó vörös bráner, mindig megaszondja a frankót, holott az EU-ban (az állami szférában), ha lehet, annyira nem szívesen bizniszelnek a Microsofttal (lásd Németország, Finnország...). Developers! Developers! Developers! Developers! (na ezzel aztán Dickens-i magaságokba emelte ballmer az angol nyelvet, pedig neki ez az anyanyelve).

    A cikkírónak titulált d. danikát, inkább nem kommentálom, nem tudok a jó ízlés határain belül nyilatkozni. Szerintem ő is sorban állt még annó és gáncsolt ki két nagymamát, a Windows 95 dobozos verziójáért.

    ÁÁÁÁÁÁÁÁJ
    HÉÉÉÉÉÉÉT
    DEEEEEEET
    KÁMPÁÁÁNI
  • palm pilot
    #108
    Ha neked adna az állam ingyen 25 milliárdot, te visszautasítanád? Nyilván...
  • palm pilot
    #107
    Országimázs. ^^ Csávókám gondolom jól be is sorolta hazánkat fekete-afrika és banglades közé.
  • palm pilot
    #106
    "Bártfai szerint ... Csak keveseket érdekel ... hogy mennyit fogyaszt pontosan"

    Tényleg? A minimálbér országában? Itt él ez a Földön?
  • cateran
    #105
    Egyetértek,még annyit tennék hozzá, hogy a hatalom és gazdagság irigységet szül a kevésbé gazdag ÉS szellemileg nem túl fejlett emberek közt.
    Ballmert lehet szeretni,utálni,közömbösnek lenni iránta (tegye fel a kezét aki személyesen -mint ember- ismeri...ha senki, akkor pofa lapos, hogy milyen ember!),de ő csak 1 ember 1 nagy cégben. Nem nélkülözhetetlen és nem ő a cég maga! (Ki az az idióta aki azt hiszi hogy ezzel bármit el lehet érni? Csökkeni fog a korrupció? Jobb lesz a Windows? Vagy mégis mit remél?)
  • rigidus
    #104
    > Majd 3 tojással nyomatékosította mondandóját.

    Az ev hire...
  • Omega
    #103
    A tojásdobálás magyar politikusok ellen jó dolog, de ezúttal az a baj vele, hogy Balmernek ehhez semmi köze nincsen.
  • echo
    #102
    a dolog fordított irányú. a támadást a cikkíró indította azzal, hogy leidiótázta a srácot és úgy állította be ahogy. nem úgy indult a dolog, hogy hú megváltotta a világot. nem kellett volna védeni, ha nem egy ilyen cikk és részben ilyen hozzászólások születtek.
    a cikknek annyiban igaza van, hogy tojások miatt marad emlékezetes ballmer itt járta, de abban nincs, hogy nem a lényeg miatt :)
  • Cuchulainn
    #101
    Mert ez a három tojás most aztán alapjaiban megrengette a microsoft céget mi? Ballmer tökéletesen tisztában van vele, hogy milyen rengetegen utálják őt, és azt amit képvisel. Az ő pozíciójában lévő embereket mindig utálják és nem is csak ok nélkül. A szaros példa szerintem nagyon is helytálló - a szar sem okoz kárt senkinek, maximum büdös amíg valakit ki nem vezényelnek, hogy eltakarítsa, a tojással is ugyanez a helyzet, bár egy kicsivel tényleg jobb szagú.

    Nekem konkréten az a problémám, hogy próbáljá(to)k, úgy beállítani a dolgot, minthogyha itt valami hatalmas dicsőséges lázadás történt volna, aminek keretében jól megleckéztették a gonosz zsarnoki megacéget. Szerintem nem (vagy nemcsak) Ballmer volt a röhejes a szituációban, és valószínűleg sokan mások is így fogják látni. Valószínűleg bill bácsiék is.
  • rhonkhan
    #100
    A tojásdobálónak teljesen igaza volt, a Microsoft épp úgy bűnes ebben a dologban mint a Magyar Kormány. Elszórják Szarra a pénzünket.
  • echo
    #99
    ha ő nincs akkor a fickó úgy ússza meg ezt a látogatást, hogy csak a mosolygó, illedelmes, finom általad kedvelt emberek kultúrált megszólalásaival találkozik. a srác tudtára adta, hogy nem szeretjük. a világ röhöghet egyet ballmer-en ahogy kuporog az asztal alatt. a microsoft egy agresszor és az ilyenekkel nem kultúráltan csevegni kell.(mellesleg a szaros példád rossz. a srác nem okozot kárt sem nekem, sem neked.)

    de mindegy neked is megvan a "kultúrált" véleményed és nekem is az kultúrálatlan sajátom. nem akarlak meggyőzni.
  • Cuchulainn
    #98
    Lentebb leírtam. Ha most mindenképpen feltételezzük, hogy azonnal kivezénylik a különleges erőket amint valaki tümtetést szervez és a tömegbe lőnek, akkor is csak az egyik van belőlük kilőve.
    Csinálhatott volna egy saját előadást mondjuk. Ugyanabban az időpontban. Jó előre tudták mikor lesz, elkezdhették volna szervezni. Mint itt sokan leírták nem szeretik a microsoftot. Elmondhatták volna az érveiket, megpróbálhatták volna meggyőzni a hallgatóságot. Ha ütgyesen csinálják még sajtóvisszhangot is ki lehet vele váltani. Nem ekkorát, de talán valamivel hatékonyabbat. De még hogyha csak annyit érnek el, hogy mondjuk húszan nem az eredeti előadásra mennek be még úgy is többet tesznek az ügyükért mint így. Csak ugye ehhez meg is kell erőltetni magunkat egy kicsit, ez meg mennyivel egyszerűbb volt...
  • A1274815
    #97
    "jukadhatunk ki"

    Izé, lyukadhatunk ki. Nem hiába fáradt vagyok.
  • Commandante
    #96
    "Nem volt pénzük, nem voltak tehetséges embereik, nem volt semmijük csak egy ötlet és a szenvedély."

    A srácnak erröl a tojásdobálás, neked meg a tér közepére szarás jutott az eszedbe. SteveB-ék meg összelopkodtak egy oprendszert, most meg játsza az eszét. A 3 megoldás közül még mindig a tojásos a legszimpatikusabb, még ha nem is a legjövedelmezöbb...
  • A1274815
    #95
    Na ha egy kicsit elkezdjük elemzni ezt a jó embert és tettét érdekes dolgokra jukadhatunk ki.

    Miért csinált?
    Ám e kérdés előtt fel kell tenni egy másik kérdést, mert így megmagyaázhatlan és logikátlan lenne.

    Milyen ember?
    Ha tudja, hogy e miatt kifogják csapni:
    - Rosszúl tanúlt, nem volt sok vissza az egyemiéveiből. (A képek alapján nehéz megmondani a korát ám arcvonásai alapján idősebbnek tűnik a társainál, így ez az állítás igaznak tűnik). Volt szerencsém sok "vén" Linux-os diákot ismerni, egésznap a Linuxukat buherálták és tanúlni nem nagyon akartak, sokuknak csak a 3. szak lett meg.
    - Nem érdekerte a kicsapás, hiszen így valamilyen célját/vágyát elérhette (ez egy kicsit pszichopata vonás, emellett szól még a vakmerősége amivel tettét végre hajtja, illetve, hogy tervezte, valamint a következményektől való félelem hiány). Ahoz hogy ez igaz legyen, megkéne tudni a célját, ami mögött valószínűleg inkább csak gyűlölet lehet, vagy hogy valamilyen társoságban előrébb léphessen a "szamár létrán". Ebben az esetben a 25GFt, csak űrügy, része a színjátékának, amivel tettét igazolni próbálja és a valódi okat leplezni.
    - Abszolút fanatikus, aki úgy mond valamilyen "nemesebb" cél érdekében feláldozza magát. Itt megint inkább a Linuxos közösség kerül elő, esetleg valami szélső jobb oldali csoport (ezt nem tartom túl valószínűnek). (Ha az eggyel feljebbi is igaz, akkor ez is csak az álca része lehet, de nem feltétlenül az.)

    A felsoroltak közül mindegyik lehet egyszerre igaz is, természetesen egyik másik összetevő különböző résztualjdonságait kiegészítve, illetve kihagyva.

    Szóval jól gondoljuk meg kivel szimpatizálunk és ne csak aztnézzük, hogy NEKEM mennyíre tetszett a cselekedete.
  • Commandante
    #94
    "mégis olyan volt most is a tender amit csak ők nyerhettek még egyszer"

    Szvsz az egyetemisták szoftver-igényét maximálisan kielégítik az ingyenes szoftverek. Erre egy 1 Ft-os tender kiírása is túlzás. HaA meg valakinek célszoftver kell (Matlab, CAD, stb.), azt úgy sem ad a M$.
  • Cuchulainn
    #93
    Mégis mit tett bármiért? Az egészből lesz egy újabb három napos csoda, de senki nem az érvekre (azok nem is voltak) vagy a felmerülő problémára fog emlékezni, hanem hogy "höh a csávó megdobta tojással a sztívballmert" Semmi konstruktívat nem tett, csak hőzöngött egy jót. És mellesleg még az álláspontjával alapvetően egyetértő embereket is rossz hírbe hozzá.
    "Ő legalább tett valamit" - jó akkor holnap az elnyomó piszok szemét nácifasisztaliberálbolsevikek elleni tiltakozásból holnap odaszarok a város főterére. Azzal én most tettem valamit a helyzet jobbá tételéért? Szerintem csak egy halom szarral lett több a főtéren...
  • Commandante
    #92
    "Igenis vannak más lehetőségek"

    Például?
  • Cuchulainn
    #91
    Igen, biztosan agyonlövik és kétszáz évre lecsukják az egész családjával együtt minden más alternatíva esetén. Most már érthető, nem volt más választása, muszáj volt megdobálnia az előadót, ez volt az egyetlen esélye.
    Ezt a mártíromságot nem kéne erőltetni... Igenis vannak más lehetőségek, csak egy kis időt meg energiát is bele kellett volna ölni hozzá. A tojás meg olcsó.
  • echo
    #90
    azokkal az eszközökkel tett valamit, amikkel tud. így tudta a legnagyobb figyelmet kelteni hát megtette. most komolyan azt gondolod, hogy jó eszközök vannak a világ egyik legtőkerősebb cége ellen, aki biztos nem veszi meg a politikusokat, de valahogy mégis olyan volt most is a tender amit csak ők nyerhettek. még egyszer, ő legalább tett valamit és nem csak osztja az észt kultúráról, miegymásról biztonságban egy fórumon... mellesleg senkinek semmi baja nem lett. örülhet ballmer és te is, hogy ilyen jól idomítottak, kultúrltak vagyunk, hogy megúszta ennyivel.
  • Lost Lont
    #89
    Ha így volt már tojásosan, hát reméljük, lesz valami eredménye.

    de amúgy:
    "Ezt az összeolvadást a népnek nem kell értenie, egyszerűen olyan felületek kerülnek majd eléjük, amit gyermeki egyszerűséggel tudnak majd kezelni anélkül, hogy átlátnák azt."
    Tipikus MS, igen, legyen buta a nép, mi meg csak szedjük be a pénzt, nem kell érteniük.

    "A mai informatika egyelőre bonyolult és körülményes."
    Igen mert azzá teszik.

    "A jelenleg ismert webes tartalom is elavulttá vált mára, ráadásul egy bénán tördelt, természetellenes elrendezésű weboldal sosem adja vissza..."
    Tipikus mai gagyin megoldott de azért ötven megás flash alapú weblapok, de nem baj ez a trend.

    "A papír viszont lassú, drága és "nehezen" frissíthető, ezért ki kell eszelni valami olyan elektronikus megoldást, ami a kettő előnyeit ötvözi."
    Ez viszont okés.
  • DjDano
    #88
    Most mondjam azt hogy az egyetemekre már bármilyen idióta bekerülhet? Mondom és igazam is van....
  • Commandante
    #87
    Hát ez jó!

    "Ő is tüntethetett volna a távollétével"
    Majd SteveB pont nem szarja le, hogy ki nem ment el az elöadásra!

    "szervezhetett volna tüntetést"
    Ma? Magyarországon? Golyóálló mellény és gázálarc nélkül? Te hülye vagy?

    "hogy minnél kevesebben menjenek erre"
    Na jó, ez monjuk jó ötlet. Ha a közgáz kapuja elött kilöveted a szemed, akkor a mentöautó (ha jön egyáltalán) majd jól elálja a bejáratot, és üres marad az elöadó. Ha nem jön, akkor majd a hátadon térdelö rendöröktöl nem tud majd bemenni senki.

    "egy felűnési viszketegségben szenvedő primitív idióta"
    A kommunista-nyilast lehagytad.

    "anélkül is ki lehet állni a véleményünkért, hogy vadbarom módjára viselkedjünk"
    Például a blogodon, ami a kutyát sem érdekel, majd írsz egy jó odamondós cikket, amit majd senki sem olvas el. Persze állnév mögül.
  • NEXUS6
    #86
    Kikerem magamnak, a forumozok nagyreszenek hozzaalasat! Tisztesseges ember 20-30 antitroszt per utan nem kerdojelezi meg a MS oszinte tisztessegtelenseget!
    :D
  • Su0my
    #85
    ja és még valami: a videó vége felé azé elég kínos, srác tapsra, ovációra, 'te megmondtad, te hős'-re vár, de kiengedni is alig akarják, kinevetik xDD szóval legalább égett egy jót!

    A1274815 : bizony ám! amúgy egy érdekesség: az írek álltak valahol ott ahol mi most csak ők a 80-as évek elején. az oktatást kivéve mindent fizetőssé tettek. elgondolkodtató. (ezt most nem azért mondom, én a tandíj mellett szavaztam)

    Cuchulainn: szerintem a Microsoftért viszonylag kevesen vannak oda :D

    Commandante: bárcsak arról lenne szó, hogy "Magyarországon mindenki otthon maradhat, kussolhat, bólogathat és fizetheti az adót" :) [nem a mindenki otthon maradhat, kussolhat, bólogathat feltétlenül az a rész, amire gondoltam..]
  • Cuchulainn
    #84
    Ha erről lenne szó akkor rengeteg jóval konstruktívabb módon is kifejezhette volna a véleményét. Én sem rajongok a microsoftért, nem is mentem el az előadásra.
    Ő is tüntethetett volna a távollétével, vagy ha az nem elég szervezhetett volna tüntetést, öszzeverbuválhatta volna a hasonló gondolkodásúakat és szervezhettek volna ugyanabban az időben egy anti-microsoft előadást, hogy minnél kevesebben menjenek erre, beülhettek volna az előadásra transzpanensel, egyszerűen bedobhatták volna a kérdést a megfelelő időpontban.
    Ehelyett ő azt cselekedte amit egy felűnési viszketegségben szenvedő primitív idióta tesz ilyenkor. Nem tudok másként rátekinteni.
    Észre kéne venni, hogy anélkül is ki lehet állni a véleményünkért, hogy vadbarom módjára viselkedjünk. Már leírtam korábban: nem tilos a kultúra az országban - éljünk vele.
  • Commandante
    #83
    Szabad országban szabad ember...

    Magyarországon mindenki otthon maradhat, kussolhat, bólogathat és fizetheti az adót. Akinek ez nem tetszik, az terrorista, balos, jobbos, kommunista, náci, kulturálatlan vagy überkulturált liberális (értsd: homokos zsidó), és ezért közmegelégedésre jelvénytelenített rendörök kilövik a szemét. Mi ez, ha nem szolgalelküség? Ez nem demokrácia, hanem .........., abból is a rosszab fajta. (pontozott rész vérmérséklet szerint kitöltendö)

  • valamit
    #82
    Ajánlok mindenki figyelmébe egy írást a korrupcióról. George Washington Plunkitt írta 1905-ben, Tisztes korrupció címmel. Ez egy kb. két és fél oldalas írás, meg lehet találni magyar könyvtárakban is a "Szöveggyűjtemény az Amerikai Egyesült Államok törénetéhez" című könyvben.

    Illusztrálásul, hogy miről is szól körülbelül, idézek belőle egy rövid részt: "A pártom hatalomra jutott a városban, és számos közberuházást akar eszközölni. Nos, ők szólnak nekem, hékás, itt és itt egy új parkot akarnak létesíteni. Én pedig meglátom a lehetőséget és élek vele. Kimegyek arra a helyre, és felvásárolom az összes területet a környéken. Aztán valamilyen bizottság nyilvánosságra hozza a tervezetet, és megkezdődik a hajtás az én földemért, ami addig senkit sem érdekelt. Talán nem tisztességes dolog jó árat kéni érte, és profitálni a befektetésemből és az előrelátásomból? Persze, hogy az. Íme a tisztes korrupció."

    De egyébként a jogászok is hasonlóan járnak el. Mivel a jogszabályokat hamar megismerik és mivel hamar találják a kiskapukat is, így hamar jutnak olyan pénzhez, amit más nem lát akkor még. (Mikor meg már nagyon sokan látják értelemszerűen be is csukják.) Úgyhogy a magam részéről ajánlom mindenkinek a törvények böngészését, gyakran lehet benne észrevenni kiskapukat, amiből aztán pénzt lehet csinálni.
  • Su0my
    #81
    ja igen valami ilyesmit akartam én is írni előbb... na mindegy..


    Amúgy ez a Live mesh dolog szerintem elég jó ötlet.. de legalábbis valami olyasmi dolog, amivel nem kéne mindig noti-asztaligép-külsővinyó1...-külsővinyó14 adatszinkronizálásokkal xarakodni kicsit feldobná a munkavégzést. igaz, ehhez kéne egy normális sebességű net, mert pl itt felénk a 4Mb/sec bizony csak ritkán éri el a 300kb/sec-et... (BP agglomerációja, 30 kmnyire). Meg persze azért volna még mit gyorsítani a Winen, bár ez a pl APPLE-től eltérő szemlélet miatt (nem fix platform) eléggé nehéz.