21741
  • lac coo
    #18320
    Nem kell neked ez a játék ;)
  • sertrex
    #18319
    Az logikus lenne, hogy a nextgen konzolokra megjelenő F1 megint emelkedett, az előző részhez képest, de ez inkább az új konzoloknak köszönhető, még akkor is ha a 2015 valamivel jobb lett a 2014-nél. A PC-sek már nem igazán dőltek be az új játék igérgetéseinek.
    Idén már én is inkább kivárom az általános vélekedést és esetleg egy akcióban majd megveszem, ha jók lesznek a vélemények. Persze nem Totti és Laccoo véleményét várom elsősorban. :DDD
  • Timbu
    #18318
    A SteamSpy-jal összevetve nem hiteles. Ott 110 000-et írnak.
  • szabii98
    #18317
    Nemtudom mennyire hihető ez az oldal(google első találatáról mentem erre a linkre), de eszerint:
    F1 2015-ből összesen 0,92 millió darabot adtak el. Namármost itt a pc-hez 0,04 milliót ad, ami 40 ezer, szóval kétlem hogy releváns lenne az infó, de a PS4hez 640 ezret, az X1hez 230 ezret ír, ami adhat egy útmutatót.
    Eszerint az oldal szerint a 2014es játék volt a leggyengébb a SONY platformján(PS3/PS4), 0,49es értékkel, míg a 2010es(értelem szerűen) a legjobb, 1,35-tel.

    Valószínűleg nem releváns ez az adat annyira, de ha úgy vesszük, 2010-11-12ben több játékot adtak el csak PS3-ra, mint 2015ben a 3 platformra. Viszont az is igaz, hogy a PC volt mindig is a legkisebb platform, és a PS3/PS4 a legnagyobb.
    Utoljára szerkesztette: szabii98, 2016.07.27. 12:35:34
  • szabii98
    #18316
    A videó végén elmondta a srác, hogy a FOM nem enged durvább animációkat meg leszakadó darabokat, és hogy a CM ezt nagyon sajnálja, de örülnek hogy már ideig eljutottak, és egyre jobban alakulnak a dolgok közöttük.
  • sertrex
    #18315
    #18256 A 2015 van eddig a legmélyebben. De amúgy az egész széria lejtmenetben van, legalábbis ami a PC-s eladásokat jelenti.
    Meglepődnék, ha konzolon az ellenkezője lenne.
  • IXEMGabeo
    #18314
    kurvara nem...nem tudok eladasi adatokat, de nem hiszem, hogy olyan sikeres a szeria...
  • sertrex
    #18313
    Ez mind szép és jó. Én is féláron vettem a megjelenés előtt.
    Azt írtam, hogy most a 2016 megjelenése előtt még mindig 50 euro az ára. Felteszem a kérdést. Jelen pillanatban, ki az aki megvenné 50 euróért, egy hónappal a 2016 megjelenése előtt? Mellesleg itt már a 2016 vehető meg 33,89-ért. :DDD Tehát, életszerü még mindig 50 euróért árulni a 2015-öt?
  • Totti5
    #18312
    F1 2015 és a Dirt Rally rendelkezik a legkifinomultabb fizikával, irányítással, FFBvel az összes valaha készült CM játék közül. Ezekben bevállalták azt amit ezelőtt sosem.

    Ezek nem árkédok, az egy más műfaj.
  • adam46
    #18311
    Belerongyol 200-al a renault-ba és elkezd mutogatni, gondolom ilyet sem tudna egy másik cég.
  • IXEMGabeo
    #18310
    15-os jatekot, ha jol remlik akciosan vettem valami potom 15 fontert haha:D akcios volt asszem eppen valami 70%-os learazas volt a PS jatekoknal
  • Danecay
    #18309
    F1 2016 Gameplay: Crashes & Damage Model, FOM Licensing Discussion
    A videó közepétől egy kis okfejtés a licenszről az ezen keretek adta lehetőségekről a törésmodellre vonatkozóan
  • sertrex
    #18308
    Végre valamiben egyetértünk! :)))
    Ennek ellenére megint téged idézlek. "Ilyet senki nem mondott, felesleges ferdíteni és átmenni hülyeségbe."
    A CM-hez képesti magasságokat értettem, nem HC szimes dolgokat. Bár egye fene ez lehet félreérthető volt, annak ellenére hogy szimet, HC szimet nem említettem. :))

    "Fontos a dinamikus pálya, napszak, időjárás, a szabályok, gumik, autók erőviszonya, az AI."
    Ez is igaz, de mivel magad is ezt mondod, ezek nem szimulációk.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.07.27. 00:49:37
  • adam46
    #18307
    Te jóságos ég.
  • Totti5
    #18306
    Nem lesz olyan, mert ez nem HC szim és a Codie nem csinál HC szimeket, sosem tette. Fontos a dinamikus pálya, napszak, időjárás, a szabályok, gumik, autók erőviszonya, az AI.
  • sertrex
    #18305
    Hát, ha majd a vezetési élmény soha nem látott magasságokban lesz, akkor a grafika nem lesz olyan fontos, meg a többi, de ennél a játéknál egyelőre még a külsőségek viszik el a prímet. Már ne is haragudj, de egy árkád gémnél mi lehetne még fontos a grafon és szolgáltatáson túl?
  • lac coo
    #18304
    Nekem nincs bajom ezzel, sot, engem meglep, hogy ennyi agyament mennyisegu objecttel egyaltalan elindul ;)
  • Totti5
    #18303
    Szerintem ez mocsok szép, minden benne van ami kell, a legapróbb részletekig, de ha valakinek még graf kell megkapja máshol a talán szebbett, bár ezekben az AAA fejlesztésű magasságokban már nincsenek nagy eltérések. DC egy teljesen más koncepció, az 30 frémre készült egyébiránt, az F1 60ra minden platformon.

    Még mindig...


    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.07.26. 23:18:38
  • lac coo
    #18302
    De például ez lehet jó hír is az F1CM hívőknek, mert például a Driveclub is eszméletlenül jól néz ki. ( WTF ? )

    No akkor mondjuk ki, ha csak a csicsa grafika a fontos, igen , van ennél szebb. Innentől meg csak próbáljátok bebeszéléni nekünk, hogy ez biza semmit nem fejlődik ,sőt már az FC is ugyanilyen volt !
    Haggyukmá 4 :)
  • sertrex
    #18301
    Épp az előbb írtam, hogyha valamitől van jobb, az nem jelenti, hogy az a valami rossz. :DDD
    De hogy téged idézzelek: "Ilyet senki nem mondott, felesleges ferdíteni és átmenni hülyeségbe."
  • adam46
    #18300
    Már az 1000 éves f1 challange 99-02-ig is tudta ezeket, sőt még az rfactor is és a manuális startot is. :D Egy pit táblától meg nehogy már beszarjunk, meg pár random rádió üzenettől. :D
  • sertrex
    #18299
    Konzolban nem igazán vagyok otthon. Csak néha egy-egy ismerősömnél tudok kipróbálni egy-két címet.
    De például ez lehet jó hír is az F1CM hívőknek, mert például a Driveclub is eszméletlenül jól néz ki. Próbálni nem próbáltam.
  • Totti5
    #18298
    Ne, ne menjünk bele a grafba, mert már az sem jó itt... te jó ég...

    Oké, van a Forzában F1es autó. HA lesz egyszer kormány support és játszod, utána írd le ezt mégegyszer teljes meggyőződéssel. Nekem van kormányom X1en hozzá tudom milyen.
  • sertrex
    #18297
    Akkoriban igen, az egyik legjobb autós cucc volt a piacon. Mai szemmel persze már nem. De mai szemmel már az F1 se csúcskategória.
    Például a Forza APEX kinézetre kenterbe veri. Ha lesz hozzá még mondjuk kormánytámogatás is, FFB-vel és jobban lesz optimalizálva, akkor minden téren jobb lesz. Ahhoz képest, hogy most tolták ki először PC-re már így is ígéretesebb sok mindenben.
  • Totti5
    #18296
    Történt, multkor rúgták ki a legjobb autós játékukat készítő csapatot az Evolution studiót. Akiket a Codie vásárolt meg.
  • sertrex
    #18295
    Attól, hogy valaminél lehet jobbat csinálni nem jelenti azt automatikusan, hogy az a valami rossz. A CMF1 se rossz, de van számomra benne olyan rész, ami alap lenne és az nem jó. Ha a 2016-ban megcsinálják azt is, akkor egy rossz szavam nem lesz, mert a többi része ennyire nem volt fontos eddig se a számomra.
    Szerintem, azóta Sonynál is történhetett egy és más. :))) A szórakoztatóiparnak ez az egyik legdinamikusabban fejlődő szegmense.
  • Totti5
    #18294
    CM valami felnőttes PCs szim volt? miben volt az több mint ma az F1ük?
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.07.26. 22:40:11
  • sertrex
    #18293
    Annyit még hozzátennék, hogy volt idő, még akkoriban amikor bejelentették, hogy a CM megvásárolta az F1 jogokat, hogy én voltam az aki hasonló módon kiálltam a CM mellett. Akkoriban még frissebben élt bennem a Colin McRae Rally és abból kiindulva úgy gondoltam, hogy az F1 is hoz olyan élményt. Azután megjelent az első és azt mondogattuk, hogy oké, majd a következő. De a 2016 már a hetedik lesz a sorban és a tendencia nem azt mutatja, hogy ez valaha is több lesz, mint kisgyerekek konzolos szórakozása.
  • Totti5
    #18292
    Elméletben iracingnál is lehet jobbat csinálni... bárki. Szóval akkor az sem elég jó. Vagyis semmi.

    Sony? kösz ne, én játszottam azokkal az F1ekkel.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2016.07.26. 22:38:45
  • sertrex
    #18291
    Ja, nekem semmi bajom a CM-mel. Inkább azokkal, akik próbálják úgy beállítani, mintha a CM valami nagy hőstettet hajtana végre az F1 játékkal.
    Ha úgy kérdezed, hogy ennyi idő alatt, amióta CM-nél van, úgy más is el tudna-e jutni erre vagy magasabb szintre ahogy most áll, akkor azt mondom, hogy bármelyik amelyik rendelkezik ekkora létszámmal és anyagi fedezettel, mert szerintem csak ez kell ahhoz, hogy hasonlóan vagy jobban képzett emberekkel ezt vagy jobbat véghez vigyenek. Mert ugye a kérdés is furfangosnak látszik, mert ahhoz erőforrás kell, hogy egy ilyen játékot összedobjon egy cég. Persze nem egy éven belül, de simán megcsinálnák, mert a programozás az mindenhol programozás, csak idő és pénz kell hozzá. CM is csak úgy vállalta el, hogy megvolt rá a fedezetük. De jelen pillanatban a Microsoft és a Sony lenne szerintem akik jövőre már ki tudnának állítani egy F1 játékot, persze ahhoz le kellene állítaniuk a jelenlegi projektek közül egy-kettőt. De nekik megvan minden ami a CM-nél van, talán még több is. Sőt szerintem ők akár külön-külön is előrukkolnának egy jó F1 játékkal és ne felejtsük, MS már hozná DX12-ben. Sony lehet, hogy csak konzolra tolná, de hát attól még lehetne ilyen jó vagy még jobb is.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.07.26. 22:26:51
  • lac coo
    #18290
    De egy szo mint szaz nalam iden mindenkeppen ffb, kormany, fulkenezet lesz a lenyeg, ha ezen nem javitanak, foleg a fulke nezeten akkor kihagyom :)
  • sertrex
    #18289
    Egyrészről a teória áll, vagyis mogulnál volt, másrészt akkoriban csak konzolon volt, tehát számomra érdektelen.
  • lac coo
    #18288
    Jah azt en is neztem, neha elveszi a gazt de fekezni elfelejt , csak pakolja vissza :))
  • Totti5
    #18287
    Ez az ember nem tud játszni vele, fékezés nélkül visszapakolja 3 fokozatot miközben a motor maximum fordulaton visít.... inkompetens teljesen hozzá.
  • lac coo
    #18286
  • Totti5
    #18285
    Úgy érzem ott tartunk hogy a Codie mindegy mit csinál az neked rossz. Melyik közkedenc, kellő létszámmal, kellő tapasztalattal, kellő háttérrel, kellő referenciával bíró fejlesztő csapat(ok)at mondanád?

    Nem nem Kunos, ők ezzel semmit nem kezdenének pár emberrel.
  • lac coo
    #18284
    Sony nál volt Cm előtt .
  • sertrex
    #18283
    Én akár húszat is adnék a tiedből, ha a következő F1 játékot Kunosék csinálnák. :DDD
  • sertrex
    #18282
    Annak idején ezt csinálta az EA is. És mikor végre felszabadult volna a licensz akkor jött a CM. Előtte meg csak zsebszámoló gépeken lehetett volna F1. :DDD
    Tudod ez akkor jött ki a FOM-nak is, hogy jó üzlet az F1 számítógépre, amikor elérte azt a szintet a PC, hogy kockák helyett fejletteb grafikával is meg lehet jeleníteni dolgokat. Bizony. Ha belegondolsz, hogy mikor volt az F1CH, majd szünet és jött a Codies, akkor beláthatod, hogy eddig mindig a pénzes cégek tudták lenyúlni a dolgot.
    Mellesleg az F1CH, a maga idejében magasan jobb volt, mint a mai lehetőségek közepette a CM. De persze az idő és más tényezők miatt ezt lehetetlenség összehasonlítani. :)
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2016.07.26. 21:07:24
  • lac coo
    #18281
    En tiz evet siman adnek az eletedbol ha AC ban ilyen szabalyrendszer, korites lenne ....! :)