21742
  • Palinko
    #8513
    később gyorsíts ki. engem más pályákon idegelt pl bahreinben ezért is dupláztam a gripet.
  • Batmanci
    #8512
    Ha nagyon magas, túl alacsony a hátsó kerékösszetartás, viszont a kerékdőlést feljebb vetted, a gumik jobban kopnak, és hamarabb elmelegednek a külső peremen, így már egy enyhébb gázadásnál is megforgat.
    Elöl viszont nem kell komolyabb összetertást állítani, mert ettől az egyenesben is folyamatosan kúsznak a gumik, ami szintén nagy kopás, melegedés és defekthez vezethet. Elöl az összetertás csak Monacoban, Magyarországon és Szingapúrban fontos, mivel arra felé sok a kis ívű kunkor. Sajna, difizár, erőhatás alatt és szabadonfutáson, hát még motorfék alatt nem változtatható, mivel kihagyták a setupból.
    Ez, ugyan csak egy része a mechanikus tapadás változtatásainak lehetőségeiben, de ez is valami.

    @Sponnyabob!
    Azt, hogy az első körben defektet kapj, semmi nem indokolja.
    Talán összeértél vlkivel a rajtnál, vagy lementél a homokba. (vagy nem raktad fel a peccset) Mert ügye itt szó sem lehet melegedésről, bár ha 20%-ot nyomsz, akkor tmsztsen, szorzódik a gumikopás, és az első kör már az 5., ahol még a kocsi is "agyig meg van tankolva" - hogy Palik se maradjon ki semmiből - De akkor sem értem, hogy nekem miért nincsenek váratlan defektjeim, se az utolsó körben, és az ötödikben meg főleg.
    Ha a fájlrendszer tartalmazza az újabb változatot (nem akartam megint peccset írni), akkor azt a futóművet, amelyiken a legtöbbször van defekt, nézd át alaposabban, a fentiek tükrében.
    Remélem tudtam segíteni.
    Aki szeretne értelmesebb, és változatosabb futamokat, készítsen egy másolatot a teljes F1 2010 könytárról, és tegye fel az RDDev 2011-es modját, mielőtt elindítod, készíts egy másolatot a mentéseidről, és ha netán visszatérsz a 2010-be onnan folytathatod, ahol abbahagytad. Ha nem teaszed sincs baj, kompatibilisek, tehát a 2010-es mentéseket alkalmazza a 2011 is, és fordítva.
    Itt, már négyszer is kiállnak gumicserére, nagyobb kihívás boksztaktikát gyártani. Az eső is eleredhet, szóval van mit csinálni. A teljesebb élményért keresd meg a szintén RDDev gumi modját, és állítsd be a lágy, és szuperlágy gumikat, így minden pályára azt viszi a Pirelli. Tuti a négy kiállás, és jól lehet sáfárkodni a szuperlágy gumikkal, vagy épp a lággyal. Jómagam ezt teszem, és sokkal izgalmasabb versenyeim vannak.
    Viszont a legjobban 100%-on jön ki a hatása.
    Üdv, Laci.
  • dzsolo
    #8511
    a kanyarkijöveteli megpördüléssel, hogy álltok, Melbornben szívok vele kicsit, és nem értem az okát 4 ből 1szer tuti beforgok. Igaz csak tegnap óta játszom vele.
  • Sponnyabob
    #8510
    Na megtörtént a hihetetlen végre egyszer szerencsém volt. Hokkenheimen első helyről indultam első körben defekt de pont úgy hogy a box bejáratnál így nem veszítettem sok időt. Aztán kemény gumival végig csináltam a futamot és első lettem de olyan előnnyel hogy csak néztem. Nem tudom mi történhetett a mezőnnyel, az utolsó előtti körig 3. voltam majd hirtelen első. Pedig nem esett ki senki. Szóval mázli, jó kis futam volt.
  • bakkerman
    #8509
    ISTENEM ez a barcelonai pálya,ha tehetném kibasznám a picsába a naptárból,még egy ilyen szar pályát,olyan hogy ideális ív nincs,egymás után 2x nem tudok olyan kört menni am ilyet akarok,kiszámíthatatlan,előzni nem lehet estébé...itt szenvedek hogy bemenjek 1:21 alá de nem tudok a kurva anyjét
  • Lebowski
    #8508
    a shiftet töröltem természetesen :)
    számomra az F1-10 nem hozott számomra szimulátor élményt. természetesen, mint forma-autó rajongó engem is lenyűgözött, de a race alatti F1-mod számomra sokkal valósághűbb érzést ad, mint az F1 teljes nehézségi fokon. Persze én életemben nem vezettem forma autót, úgyhogy ez nem mérvadó. :) Mindenesetre én várom már a 11-es verziót, mert biztos jó lesz, lévén jóval többet kell benne gépészkedni :)

    az alábbi autóért meg egyenesen irigyellek :) 2000es évek elején egymást követő 3 évben volt szerencsém kint lenni a magyar nagydíjon, a paddock részben, és biza ott is csöpögött a nyálam :)
  • Batmanci
    #8507
    Azt elfelejtettem, hogy ez egy 1986-os Ralt RT 3, ami akkor Forma 3-as versenyeken indult.
    Ha érdekel valakit, a wikiből szedett paraméterek az 1986-os Forma 3 autóra:
    width: 1850 mm (72.8") maximum
    wheelbase: 2000 mm (78.75") minimum
    track: 1200 mm (47") minimum
    weight: 550 kg (1213 lbs) minimum
    active suspension, telemetry, and traction control are forbidden
    two-wheel steering only
    two-wheel drive only
    manual gearbox, six forward gears (maximum), and one reverse
    undrilled ferrous brakes
    wheels, breadth 11.5 inches (292 mm), width 13 inches (330 mm) maximum
    Control fuel from a single supplier, but of a comparative level to pump/street gasoline (petrol)
    Stock derived 2000cc engine with 26mm (1.02")-width restrictor, hence about 200 horsepower (150 kW) between 5000 and 7400 rpm

    Befejeztem.
  • Batmanci
    #8506
    Beraktam a képet, hova lett?
  • Batmanci
    #8505
    'Asszem, szándékom ellenére megvezettelek.
    Úgy emlékeztem, hogy mindhez van 2010, de csak az rFactorhoz csináltak.
    De most megnéztem, és 2009 től lefelé mindhez van. De mind gagyi.
    Nem egészen világos, hogy a race 07-et törölted egy kör után, vagy melyiket?
    Ha igen, akkor azt gondolom, nem nagyon nézted, és próbáltad ki a lehetőségeket, mert nagyon szerteágazó. Nem lehúztam azt, csak azt állítottam, hogy nem hozta, amit egy gtr 2 után vártunk.
    A GTR 2-vel egy óra, szerintem olyan, mint a korai magömlés, mielőtt elkezdenéd élvezni, elélvezel? Nem túl meggyőző.
    A 2010 pedig abban az esetben, ha mindent felraksz, rendesen beállítasz, gondolok itt vezérlőre, segítségek kikapcsolása, szimulációk be, erősségek... Nos, akkor azt kell mondanom - psze, ezzel nem kell egyetértened -, hogy nagyon is hozza egy F1-es autó jellemzőit. A körítéssel van baj. Hogy az Ai segghülye, hogy versenyen üres tankkal rajtol el mindenki, csak Te nem és még sorolhatnám.
    Ezt tapsztalatból mondom, igaz nagy szavak ezek, de neked elárulom, a legkomolyabb nyitott kasztnis autó, amibe ültem, és volt szerencsém menni vele 10 kört az ez:



    Aztán még elég sok olyan nem széria vasban toltam több-kevesebb kört, amik hatalmas élményt, és ez által némi elképzelést nyújtottak a különböző tapadási és aerodinamikai együtthatókról. 'Monnyuk, van némi fogalmam ezkről.
    Hogy milyen úton-módon jutottam ezekhez a lehetőségekhez, erről nem kívánok hosszabb értekezést folytatni. Nem mintha titok lenne, egyszerűen, csak rohadt hosszú, és nem vagyok gépírónő.
    Mint azt már egyik hsz-mben már írtam, aki hiszi...
    Nem befolyásolja az emlékeimet, hogy valaki elhiszi ezt, avagy kétségbe vonja a szavaimat.
    Persze ettől még nem lettem szimulátortudós, nem tisztem megállapítani mások helyett, milyen "autósjátékkal" nyomják.
    Ez pusztán egy vélemény, de ezt is leírtam már.
    No, de ennyit az elmúlt időkről.
    Legközelebb az általános relativitáselmélet és a speciális relativitáselmélet rejtelmeibe kalauzolom el a kedves érdeklődő...
    Ah! Ez egy másik fórum.
    Üdv, Laci.
  • Lebowski
    #8504
    hát akkor úgy érzem nem kell a szimulátort mint olyat bemutatni:) amúgy teljesen egyetértek veled, kivétel abban, hogy az F1 2010 nálam nem szimulátor. ugyanak mint a shift-race összehasonlítás. ég és föld. fel volt rakva nálam a shift, de miután megvettem a race-t beleültem egy körre, majd töröltem is a fenébe. kész röhley. na ugyanezt érzem az f1-nél. annyiban jobb, hogy kezelői felületre egy az egyben formula 1, hiszem önálló játék, nem csak egy mod, és a grafika. ennyi. de ezt baromira feledteti velem az élmény. és az is igaz, hogy a gtr sokmindenben a legjobb, de ezzel nem játszottam túl sokat, kb 1 hetet.

    a 2010es mod amúgy norgrip-en van fennt?
  • Batmanci
    #8503
    Race 07, Crowne Plaza - Expansion Pack, GTR Evo, Race On, STCC, STCC 2- The Game, Race 07 - WTCC 2010 Expansion, GT Power Expansion, Race 07 - Retro Expansion.
    Még 2010-es F1 mod is van hozzá. Korea és India kivételével az összes pálya is meg van.
    Ezek mind meg vannak. De amit lent leírtam, az továbbra is áll.
    A GTR 2 van a legközelebb a valósághoz. Van még önmagában nagyszerű szimulátor, Pl: LFS, és mindhez van is Forma 1-es modifikáció, viszont egyiknél sem az igazi. Ebben már az F1 2010 viszi el a pálmát.
    Nyílván, megoszlanak a vélemények, és hozzá tartozik az igazsághoz, hogy egy összegyúrt változat lenne a győztes, de ilyennel nem büszkélkedhet egyik kiadó sem. Ami nem meglepő, mivel mind más-más igényeket igyekszik kielégíteni. Ha mégis megpróbál tulajdonságokat ötvözni, akkor általában komoly felzúdulást idéz elő a felhasználók, azaz a fogyasztók között.
    Összegezve, az én abszolúte nullát számító véleményem, ha megközelítőleg elfogadható versenyélményre vágyom, akkor GTR 2.
    Lehetnek más vélemények, sőt, legyenek is. De ahogy egy NFS Shift-et istenítő fickó, a büdös életben nem fogja elfogadtatni velem, hogy az micsoda fizikával van megáldva, úgy én sem fogom tudni meggyőzni őt, hogy szimulátorozni mennyivel nagyobb kihívás, és nem is áll szándékomban.
    Minden szim, és minden egyéb játék megfogja a maga közönségét, és ez így van jól.
    A továbbiakban pedig csak azt remélem, sőt, talán kicsit biztos is vagyok benne, hogy egyre jobb, és jobb szimek és egyéb más játékok fognak napvilágot látni. Tegyék is. Én örömmel várom.
    'Jóccakát!
  • Lebowski
    #8502
    race 07-hez van f1 mod. 2006os autók. most teszteltem 3-4 órát. hát mire monzát megtaláltam, leszáradt a vállam. Igaz más f1 pálya nincs nagyon benne. érdemes kipróbálni. a race on a cd-galaxysban 2700 pénz. mindenképp megéri. csak mert a gtr-t emlegetted :)
  • Batmanci
    #8501
    Talált, zuhant!
    Lehet, hogy ebből származik az ellenérzésem a jogtalan előnyszerzéssel kapcsolatban. Vagy csak a spontán becsületességemből fakad.
    Nem melldöngetve mondom, mert a becsületesség csak hátrányt jelentett.
    Lásd, világtörténelem.
    A setupokat az alapján szoktam belőni, amint annak idején a valóságban ellestem a mérnököktől. Természetesen, összehasonlíthatatlan egy F1-es autó fizikai jellemzői, 'monnyuk egy GT osztályú autóéval. De az elvek működnek.
    Pl: Mi van, ha alul- ill. túlkormányzott? Sajnos minden kihat mindenre, így egyetemes tanácsot sem lehet adni, de egyes problémák könnyedén orvosolhatóak, mások, rengeteg teszttel sem biztos. Ráadásul a 2010-ben nem gondoltak azokra, akik komolyabb beállításokkal szeretnének vesződni.
    Ezért nagyszerű a GTR 2. Minden változtatást, azonnal érzek a kocsin.
    Ezt a 2010-nél nem mondhatom el. Ettől függetlenül, aránylag jól be lehet lőni az adott pályára a vasat, és ettől aztán aránylag játszhatóvá, autózhatóvá teszi a progit.
    De jelenleg a GTR 2 a csúcs a versenyzés élményének visszaadásában.
    A GTR Evo sem ostoba, de nem sikerült hozni az áttörést. (Plusz, utálom a rövid távú versenyeket!!)
    Talán a GTR 3 majd több irányú lesz. Kielégíti a kevésbé szetapolósok és a komolyabb kihívásokra vágyókat - összetettségben - egyaránt.
    Megvárjuk. Csak megéljem!
    Üdv, békakirály. (Hátha erre jár egy Hercegnő. 21 éves, enyhén bejáratott, magas... an áll a víz, és belelóg a karom. Megin beázott a kecó!)
  • dzsolo
    #8500
    Ezer köszönet, én ott csak a gombokat állítottam át korábban, már minden tökéletes... ezer thx
  • IXEMGabeo
    #8499
    jó sokat tesztelhetted a setupokat...vagy pedig autóversenyző voltál korábban?
  • IXEMGabeo
    #8498
    +1

    én se csípem a csalást és a PC gameknél se alkalmaztam egyet se soha...

    való életben a kisgyerek fejében is megfordul egyszer, hogy akár a ki nevet a végén, akár a monopolyban csaljon...ilyen az emberi természet
  • Batmanci
    #8497
    Ott a kutya elhantolva.
    Nem kell felismertetni!
    Control Profile=Custom -> Edit Controls és szezám tárulj!
  • dzsolo
    #8496
    Sziasztok,

    ezzel a játékkal nem tudom felismertetni a kormányom... ne mértem az NFS játékokkal simán tudok játszani, már új profilt is csináltam beállítottam melyik gomb mit vezéreljen, kicsit tanácstalan vagyok amiről szó van az egy Logitech Vibrás EX kormány, a játék beállítások menüpontban nem enged hozzáférni a kormányhoz szürkével jelzi hogy nem elérhető.

    ha valaki tudna segíteni megköszönném.
  • Batmanci
    #8495
    Ha megengedsz egy hsz-t...
    A peccs az indokolatlan defektet javította, tehát magadban kell megtalálnod a hibát. Talán túl agresszívan támadod a kanyarokat.
    Távol álljon tőlem, hogy kioktassalak, és lehet, hogy jobban tudod nálam, de a túlságosan "alászedett" kerekek, nagyobb súrlódást, és ezáltal jóval radikálisabb gumikopást idéznek elő. Valamint, elképzelhető még a futómű rossz beállítása is, vagy a kocsi egyensúlya. Megszoksz egyfajta beállítást, majd mindenhol azt erőlteted. Persze, csak találgatok, de lehet, okkal, mert nálam nem volt defekt, csak ha odavertem valahová. Pedig, 100% verseny, és mindig pirosig tolom.
    Üdv, Sumi. Izé..., Laci. Ja. Így hívnak. Onnan tudom, hogy jöttek köszönteni, mert most volt a névnapom. Mondták többen is egyszerre.
  • Batmanci
    #8494
    Valóban remek idő, szintén grat!
    Tavaly Monacoban Webber 1:13.826-ot repesztett, idén Vettel 1:13.556-ot.
    Szerény személyem a tavalyi Red Bull-al, idei gumikkal, abszolút segítség nélkül, minden szabály on, 3 körre üa, szuper lággyal, időmérőn (nem TT-n) toltam 1:13.344-et.
    Egy fél másodperc benne maradt a körben. Fel nem vettem, így aki bújt, hiszi, aki nem..., azt megtalálják.
    Hai (ez japánul azt jelenti: igen), Laci.
  • Sponnyabob
    #8493
    áh engem meg állandóan szabotál a játék. Egyszerűen nem tudok egy rohadt hétvégét összerakni. Montreál az egyik kedvenc pályám összehoztam egy pole pozíciót a toro rossoval erre az utolsó körben defektet kaptam (szokás szerint) és 5. lettem. Aztán most az előbb a Brit Nagydíjon 9. helyről rajtbalesetben előre jöttem 5. helyre majd a második körben elém farolt Alonso és kaptam egy áthajtást. Úgyhogy megint 15. lettem. Eléggé bosszantó hogy nem hagy játszani tisztességesen a játék, de most már én is elkezdek csalni.
  • Batmanci
    #8492
    Már miért ne hinném?
    Benne is volt a hsz-mbe.
    Addig nem szoktam következtetéseket levonni, amíg az bizonyítást nem nyer.
    Amikről írtam, azok láthatóan használtak tisztességtelen eszközöket.
    Azért, hogy ne legyen olyan megnyugtató...
    Ha folyamatosan így játszik valaki - trmsztsen, csak otthon -, akkor kit ver át?
    Nem tisztem meg- vagy elítélni valakit, hisz nézetem szerint, mindenki azt csinál, amit akar, amíg az nem sért másokat.
    De nekem ez azért nem megy, mert úgy érzem nem érdemlem ki - még ha csak az MI-ről is legyen szó - az elismerést.
    Persze, ez csupán moralizálás, és nem kell komolyan venni, de ugyanakkor lehet valaminek az alapja. Gondolok itt, az erkölcsi és realitásérzékre.
    Lehet, hogy túl komolyan veszem, de megítélésem szerint, azok az emberek, akik átverik az online közösséget, akkor attól sem állnak távol, hogy a valóságban is átverjék és kihasználják emberi kapcsolataikat.
    De mint mondtam, ez csupán a saját véleményem, és Dirty Harry óta tudjuk:
    "A vélemény, olyan mint lyuk a seggen. Mindenkinek van belőle legalább egy."
    Üdv, Laci.
  • IXEMGabeo
    #8491
    racing line nélkül lett volna az igazi, de nem kötök bele sajnos a 27 FPS-es game-emmel ilyen kört nehezen fogok összerakni nem is nagyon tudok állandóan hibátlanul menni
  • Sponnyabob
    #8490
    Szép kör volt. Tényleg nehéz összerakni egy hibátlan kört, (főleg hogy folyton megzavarnak) úgyhogy tényleg grat. Amúgy milyen kormánnyal játszol?
  • IXEMGabeo
    #8489
    ha gumikopással mentél szép idő...
  • manitounickfree
    #8488
    vettel és jómagam :)
  • Palinko
    #8487
    szerintem nem fogod elhinni, de totálisan egyetértek veled! online az más világ, én csak singlezek.
  • Lebowski
    #8486
    iracing, race on. tudom nem forma1 de mindkettőben vannak forma autók. és nem ilyen árkád...
  • Batmanci
    #8485
    Tudod nem az a gond, hogy Te ezt otthon, magadnak eljátszod.
    De ha a neten, ahol vért izzadva kűzdenének becsületesen játszó emberek, megjelenik a csóka, és egy vigyorral elintézi. Megszüntetve a bizalmat az online versenyekben.
    Nem mondom, hogy Te, hiszen azok a progik, amik meg tudják ezt online alatt csinálni, legtöbbször igen bonyolultak (nem lenézve hozzáértésedet), és szinte hekker tudás kell hozzá.
    Ismerek srácot, aki mellett ül egy mérnök és egy aerodinamikai szakember, és azon dolgoznak, hogy a srác sikeres legyen. Pénzdíjas versenyeken is indulnak, és soxor nyernek. Nos, ezek után, ki az a marha, aki pénzt áldozna arra, hogy elinduljon egy ilyen versenyen, mikor bármelyik pillanatban felugorhat egy ilyen féreg, és szó szerint, ellopja a többiek pénzét.
    Nemtom kinek mi a véleménye, de mint alant említettem volt, ezért nem indulok semmilyen bajnokságban.
    Kivétel a haveri kör, vagy akit jól ismerek, több alkalommal versenyeztünk már..., stb.
    Félreértés ne essék, ha valaki jobb nálam, azzal semmi baj. Természetesen szeretek nyerni, de tudok veszíteni is, ha kell.
    De a tapasztalat, ami több liga és még több verseny után alakult ki, általában az első 6-ban benne vagyok, sokszor nyertesként hagyom el a pályát, és nem szoktak 3 másodperccel verni. Időmérőn 0,5 mp, bevágott pályánál, és rendesen felkészített autónál, már nagyon sok, és a versenyeken pariba is tudok kerülni. Erre még azt mondom valószínű, hogy nem csalt. De ha nem kopik a gumija, nem csúszik ki, ha 300-al bezizzen egy rövid ívű 90 fokos kanyarba... Na, ilyenkor nyomok egy cancelt.
    Remélem, nem voltam túl unalmas, de én a becsületes verseny mellett vagyok, és az sem baj, ha néha, vagy nem olyan néha kikapok egy-egy izgalmas versenyen.
    Üdv, Laci.
  • Palinko
    #8484
    200% on 57:647 et sikerült a végén :) próbáld ki nem olyan egyszerű az billel :D
  • IXEMGabeo
    #8483
    de, hát te is mentél 58-at Brazíliánban, mostmár tudom mi ez a fajta csít:) gondolom ezt használod
  • Palinko
    #8482
    ez bezony nem én vagyok
  • IXEMGabeo
    #8481
    Palinko te mocsok:D:D:D
  • Palinko
    #8480
    máskülönben meg respekt és tisztelet aki szingapúrban elhelyezte a start lámpákat, balra elfordulva látszik 3....
  • baila
    #8479
    Van valakinek valami ötlete hogy a press start or enter képernyőn a betöltésnél miért nem veszi egyik bemeneteli eszközömet se észre? Se gamepad se bill..
  • argo001
    #8478
    Remek. :D
  • Palinko
    #8477
    majd a 6. szezonban hosszabíthatsz azzal a csapattal akivel vagy :D
  • argo001
    #8476
    Az előző szezonban a Renault-val aláztam meg őket, nem volt nekik elég? :D
    De tényleg, milyen mechanizmus alapján működik az, hogy most hosszabbítanak-e vagy sem? Teljesítettem a szezont illető előírásokat, akkor mégis miért hezitálnak? Ez volt már a HRT-nél is, pedig a büdös életben nem fognak még egy egyéni 7. helyet szerezni. :D
  • twi452
    #8475
    Csak Vettelel hosszabbítanak..ezt már megtanulhatta volna a világ xD
  • argo001
    #8474
    Hogyhogy nem akar hosszabbítani a kedves Red Bull? :D Egy verseny kivételével (ahol 2. lettem) mindent megnyertem, és az összes versenyen pole-ból indultam. Ejnye. :D