21741
  • Dzsoy
    #12263
    THX az infót mindenkinek. Legalább tudom hogy csak max üzemanyaggal érdemes futamon indulni :D
  • tobias88
    #12262
    rich-en 2kör alatt megeszik 4-5öt, közepesen meg ha annyival indulsz ami a versenyre kell, +2 megmarad a végén
  • Robert24
    #12261
    Ez tényleg így van tapasztalatom szerint is. Sőt a 3 üzemanyag keverék között is sokkal nagyobb a különbség a motor teljesítmény leadásában mint a tavalyi gameban. Én a Maláj nagydíjon voltam kénytelen levenni a motor teljesítményét rám is jöttek masszívan 2 kör alatt.
  • tobias88
    #12260
    azért az túlzás, heves esőben azért kicsit korcsolyapálya feeling érződik
  • Dzsoy
    #12259
    Akik már játszanak vele azoktól érdeklődnék üzemanyag fogyasztásról!!!
    Fórumon sokan írják hogy ha legmagasabb fokozatba akar menni az ember huzamosabb ideig akkor csúnyán "túl kell tankolni" mert a kevés üzemanyag opcióval alig lehet versenyt befejezni.
    Plusz: állítólag olyan is volt hogy időmérőn kiment 7 körre elég üzemanyaggal és 2 gyors kör +fel/le vezető kört alig bírt megcsinálni.
    Előre is köszönöm az infót!!!
  • adam46
    #12258
    Nem rossz a játék, viszont pálya elhagyásnál ez a automata gáz roppantul idegesít. Nem szoktam vágni a pályát, de azért néha egy-egy szélesítés benne van. Alexease nem lehet valahogy kilőni ezt, egy kis bütyköléssel? :)
  • Dzsoy
    #12257
    Igen, elvileg holnap, de az üzletek már ma megkapják hogy reggel a polcon legyenek, így aki jóban van az üzlettel az már ma megkaphatja. Én egyfolytába telefon közelbe vagyok, hogy mikor hívnak. Tavaly is egy nappal megjelenés előtt megkaptam.
  • dr Kotász
    #12256
    Nálunk csak holnap jelenik meg a game?
  • SpeedXHUN
    #12255
    aha
  • Dzsoy
    #12254
    A "k" az mi? :D kiló? Azaz 3-5000???
  • V43 1105
    #12253
    Felmérés céljából kérdezném, van-e itt olyan akit érdekelne F1 2012 kulcs, ha minden igaz STEAM verziós, kedvező áron? Gondolok én itt 3-5k közötti árra..

    Köszönöm előre is válaszokat !
  • WinStar
    #12252
    köszi a segítséget!
  • JUVEfun
    #12251
  • crossy104
    #12250
    Köszönöm!
  • pretorius07
    #12249
    Nos asszem mégis a videokártya driverével lesz baj... Valószínű ütközik valami korábbi verzióval... Úgyhogy hétvégéig hanyagolom,majd a formázás megoldja:)
  • lac coo
    #12248
    A saturationt állítgasd !
    Nálam 900 fokon van a driverben és 63 %-on van a saturation a játékban , így egyformán mozog a kettő . De ha beállítod a kormányodat 310-320 fokra és a játékban 0%-ra akkor is jó .
  • pretorius07
    #12247
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni egy probléma megoldásában. Leszedtem a demo-t. Steam szépen felrakja,el akarom indítani,és folyton azt írja ki,hogy directX 10 vagy 11 támogatás szükséges. Na most ez azért furcsa,mert vista oprendszerem van,64 bites,és egy 5-ös szériás ATI kártyám,ami mindkettő támogatja a 10-et is mindenképp,de a 11-et is.
    dxdiagban dx 10-et ír. Már frissítettem minden létező drivert,programot,aminek köze lehet a dologhoz,de semmi előrelépés. A konfig nem egy monstrum,de mennie kell a játéknak,elvileg.egyedül a steamet nem tettem újra,meg a demót,de most nekiállok annak is,dde nem bízom benne,hogy a hiba abszolválódik ettől. Hétvégén tervezek win reinstallt is,mondjuk nem pont ezért,hanem mert elég régen lett újrarakva. Tegyek inkább win7-et? Hátha azzal nem lesz ilyen problem?

    Akinek esetleg van valami ötlete,szívesen venném! Köszi...
  • JUVEfun
    #12246
    A kormány elfordulási szöget lehet a játékon belül is állítani vagy csak a Logitech Profiler-ben ???
  • Palinko
    #12245
    de hol vannak a régi idők gépei? ha jól emlékszem igértek valami ilyesmit.
  • lac coo
    #12244
    Irányíthatósággal nekem sincs bajom, mivel meg sem mozdul az autó megy az amerre csak akarom, tűzön-vízen át :)
  • Danecay
    #12243
    Na, a sok negatív vélemény mellett az enyém az, hogy DEMO-val ellentétben teljesen kezelhető az autó és élvezetes a vezetés, amihez lehet hozzájárult az autó beállítása is, de érzésem szerint már gyári beállítással is kezelhetőbb mint a DEMO. A DEMO alapján abban bíztam, hogy valamilyen módon át lehet majd ültetni a 2011 irányíthatóságát a 2012-ben, de kipróbálva a teljest már nem érzem szükségét.
  • tobias88
    #12242
    Amúgy nektek is folyamatosan füstöl a kocsi? Williams-el vagyok, de borzalmas ahogy égeti az olajat
  • JUVEfun
    #12241
    Első tapasztalatok pár kör után :
    Grafika: 10 (nagyon szép)
    Menü : teljesen egyértelmű,jól használható
    Kormány: miután beállítottam ,hogy G25 tökéletesen működik (jó,jó még finomitgatni lehet rajta)
    Hang : hát azon lehetne mit csiszolni,de majd a modderek....vagy jön egy javitás
    Összességében a 2010-hez képest (2011-t kihagytam) sokkal jobban tetszik nekem...(simnek azért nem nevezném , de jól játszható, azért az arcadnál jobb)
    Multit még nem próbáltam.
  • V43 1105
    #12240
    Tunngle :P
  • Firerock
    #12239
    Az ellen nem lehet mit csinálni hogy ne robbanjon fel a motor állandóan a qualin? Versenyen semmi probléma,de ha egy hosszabb egyenes végén normálisan váltok vissza akkor szétrobban,nagymamásan lehet csak váltani,de akkor nagyon sokat veszítek...:/
  • Batmanci
    #12238
    Azokkal nagyjából egyet értek, amiket leírtál.
    Nem tudom milyen kormányod van. Viszont a hepe-hupa minden pályán egy adott helyen van, tehát jól adja az utasítást a vezérlőnek. (Jó, hogy kamu, de mi legyen? RB szim 2 gurigáért, vagy 'tomén)
    :)

    Ami viszont zavar, az a "deffekt effekt"!
    Alig mentem körbe 30x, de 10 már volt.
    Ezt idáig mindegyikben szívtuk.
  • IXEMGabeo
    #12237
    Technogodsot leszedted Norbi? multihoz az elengedhetetlen...legalább is a 2010-es és a 11-es játék multijához is kellett
  • Norbi1990
    #12236
    Próbálta valaki LAN-ba Hamachival?
    Nekünk nem sikerült eddig hostolni, hogy lássuk egymás játékát.
  • gallardo
    #12235
    1-es gomb, kiválasztod a gumikat és bemész a boxba.
  • JUVEfun
    #12234
    A 2010-ben az volt erre a megoldás ,hogy a kormányról kell egyszer elindítani (tehát nem bill.ről) a játékot és akkor megjegyzi
  • WinStar
    #12233
    Menet közben tudok amúgy taktikát változtatni?Vagy csak bent a boxban tudom eldőnteni? :S
    Ha a pályán is akkor hogyan?Mit kell megnyomnom ahhoz?
  • palinho96
    #12232
    LOL! XDD De szar XD
  • Alexease
    #12231

  • crossy104
    #12230
    Nekem az a gondom akár hogy állitom be a kormányt és a gombokat, bárhogy mentem el mégsem úgy van ahogy szeretném.Pl. KERS 5 gomb a kormányon, de nem ott van.Hiába állitom be és mentem el. Segitene valaki?
  • Alexease
    #12229
    A 2012-ben be lehet allitani a kormanyszoget oda ahova akarod (legalabbis a Te kormanyodon, a jatekban fix ~330). Az FFB jo lenne, ha nem ilyen lenne;) De igazabol nem rossz, csak kozepen gyenge.
  • SirAlo
    #12228
    nekem pl. nem a fizikaval volt a legnagyobb bajom hanem a kormanybeallitassal es az FFB-vel (igaz 2011-el de gondolom itt se sokat valtozott ilyen teren) nem lehet kormanyszoget allitani (400 fokra) es az FFB kuka
  • szabii98
    #12227
    legalábbis ha ugyan arra gondolunk :)))
  • szabii98
    #12226
    az direkt olyan, tanítanak hogy használd a flashbacket
  • Alexease
    #12225
    Sajnos a kormany (FFB) erossegen eddig csak a min 120% strength segitett;)
    A driverben a Centering allitas sajnos fake, az egy allando kozeprehuzo ero, az ugy szar es becsapos;))

    A „statikus” (kormanymu, mechanika, gumi) eroket „szamolja” (igazabol azt sem, parameterezve van:P), az mondjuk OK, azt erosebbre lehetett venni, az most „jo”.

    A problema a dinamikus erokkel van, ami allo helyzetben „nulla”, es a sebesseggel aranyosan no, minnel inkabb kozepen tartava a kormanyt. Ez is van, de gyenge es kozepen laza. Allithatatlan, legalabbis nem jottem ra hogyan;)

    A hepe-hupa, a kerekveto, a fu-fold-sar-kavics-stb, sot meg a felfuggesztes mozgas is teljesen kamu, nem ad vissza semmilyen informaciot (legalabbis az auto es a palya valos kapcsolatarol):) Elore gyartott effekt-razkodas-rumble mintak vannak, amelyeket bizonyos sebesseggel, ismetlodessel, megfelelo ideig „lejatszik”;)
  • Batmanci
    #12224
    Ők nem igazán arra gyúrnak. Inkább arra, hogy mi lesz, ha elmegy a szervó versenyen. No, akkor kapaszkodhatsz rendesen.
    Ez a játék, szim - a nem kívánt törlendő - közel sem tökéletes, de egy dolog biztos - és ennek okán ragadtam billentyűzetet -, ebben egy forma egyes autót vezetsz. F1-et, nem talicskát, zsigulit vagy trabantot.
    Tapad bizony. De ez a dolga. Nem tudom Te, hogyan és milyen körülmények között autózol - és bevallom, nem is érdekel -, de elég már abból, hogy nem realisztikus a fizika. Mint már említettem, ez nem tökéletes, mert akkor egy egymilliós autóban ülnél, pl. Abu Dhabiban, és szorítanád ki vlmelyik jampit a helyéről. Nekem - ami gyanítom, szintén senkit nem érdekel - nagyon is valóságosnak tűnik a fizika. Ki is lehet pördülni vele, amint baromságot csinálsz. Ez csupán beállítás kérdése. Ha egy F1-es autó jól be van állítva, akkor - baromkodás félre téve - nem nagyon illik neki kipördülnie. Nyilván ez a versenyben, a határon autózás, gumikopás miatt előfordulhat. Ez az autó 200 felett, közel hat tonnával nyomja a betont. A gumik 10-15 G oldalirányú terhelést is kaphatnak.
    Ezek után, ha "söröshordón" menne is tapadna. (kicsit profán hasonlat)
    A nehézség: Legenden, össz seg ki, és tételezzük fel nem a versenytársad oldal lemezén veszel minden kanyarot hanem, un. tiszta versenyt futsz, akkor derül ki, hogy mennyire vagy jó. Vagy ha beülnél egy igaziba, meddig mernéd nyomni. Nem, ez nem túlzás és nem rossz hasonlat.
    Valaha autóztam, és volt szerencsém forma autóban is menni 15 kört (igaz nem forma egyesben), és túlzás nélkül állíthatom, hogy egy mélyebb fékezéskor a könnyem kicsapódott a plexire.
    Semmi túlzást nem találok az autó viselkedésében, és ebben (2012) az AI sem olyan buta. Pl., nem szúr be olyan szituknál, ami kétes kimenetelű.
    Tiszteli a versenytársát. Nekem ezalatt a rövid idő alatt az jött le - a rengeteg hiba mellett -, hogy egy összességében jobb játékot kaptunk, mint az eddigiek. Lehet fényezni az rF-t, de a modolgatásaink ellenére sem közelíti meg a fizika a valóságot, és még a graf is egy leamortizált motor benyomását kelti. Ami ugyan nem lenne még baj, de a komolyabb modokat már képtelen megfelelően megjeleníteni. (több autóra gondolok)
    A GTR2 fizikája eddig messze a legjobb, de ott is csak a túra és GT osztálynál (hiszen erre is készült), de az előző mondat itt is megállja a helyét.

    @Alexsease!
    A G25-söm teljesen jól adja vissza a kormány nehézségét, ill. ebben az esetben a könnyűségét. Ezt is kell tennie. Középen aránylag gyenge, majd egyre erősebb - igazából még az sem túl erős -. De ha rámész egy hepe vagy hupára, vetőkőre, akkor egy intenzív élményt kell nyújtania, hogy a pilóta kapjon egy komoly visszajelzést (feedback-et) az autó egyensúlyáról.
    Ezt úgy érheted el a legjobban (G25), ha a "Profiler->Device->Game Controllers->tulajdonságok->settings"-ben a következő beállításokat használod:
    Degrees of rotation: 310
    Overall effect strength: 100
    Spring és Damper effect strength: 0-0
    Enable centering spring
    Centering spring strength: 15
    Engedélyezve, hogy a játék is befolyásolja a hatásokat.
    Nálam ez így elég autentikus.
    Természetesen az overall, center-t állítsd a neked jobban megfelelőnek.
    Ha erősebb közép kell, egyértelmű, de számíts arra, hogy instabilabb lesz az autó.
    @Mindenki!
    Nyilván ezekbe bele lehet kötni (mibe nem), de ligáztam is eleget rF-el, GTR2-vel, Race07-tel és társaival. Nyertem és veszítettem is. Szimben is van egy kis tapasztalat, és az életben is akadt, ami a szimeknél sem jött rosszul.
    F1 2012-ben azt, hogy autón vezet vissza kicsúszás után, én nem tapasztaltam. A p1, p2 meg igen egyszerű. Gyors verseny, és ott full hétvége, és a klinikai halálig lehet tesztelni. Egy dologra kell figyelni, hogy míg az előző verzióknál megtartotta a beállításokat, itt ha nem mented le az addig kitesztelteket, akkor bukod.
    Nem kell velem egyetérteni, de vegyétek figyelembe, hogy a jószándék vezetett e sorok leírásakor.