21741
  • Danecay
    #12583
    Látod, ez is érdekes! Én játékban már 10-re állítottam, az FFB erősséget és a Weight-t is, csak az Effects-et hagytam 50-en mert egyszerűen nehéz forgatni a kormányt, szkanderozni kell vele, sőt utoljára már a profiler-ben is lentebb vettem 90%-ra mert még mindig nem érzem kényelmesnek. Hiányzik a szervó :) Amúgy tényleg hasonló a jelenség, mert álló helyzetben sokkal nehezebb forgatni a kormányt mint menet közben, de utóbbi sem a legkényelmesebb. Szerintem a Te beállításaiddal meg sem tudnám mozdítani :)

    Driving Force Pro
  • Alexease
    #12582
    Ha az apro ide-oda mozgasokra gondolsz, akkor az szerintem csak latvany miatt van, ugy nez ki, mintha szamolna is valami egyeletlenseget, de nem;)
  • attila46
    #12581
    ha nem mozgatom a kormányt akkor miért korigálgat a játékban...
  • IXEMGabeo
    #12580
    mi mozog a képernyőn?:D a kormány? és az baj?
  • IXEMGabeo
    #12579
    ez nagy volt:D Senna hogy megforgatta Kovát az elején:D Hami meg neki a falnak haha
  • attila46
    #12578
    Nekem a kormányal vannak gondjaim...,mindig úgy érzem mintha segitségem lenne ,,pedig kikapcsoltam.....szögbe tartom a kormányt ...képernyön meg mozog
  • Alexease
    #12577
    Nekik tetszik:)
  • Dzsoy
    #12576
    KURVÁRA nem értem hogy más mér panaszkodik arra hogy esőben nagy a tapadás mikor én szárazon se bírom egyenesbe tartani....

    Amúgy nálam esőben vezethetetlen. Kigyorsítani se tudok. A champions módba legkönnyebbe se tudom a Jeason Button feladatot megcsinálni.
  • Alexease
    #12575
    Ehhez minek magyaritas?!:)
  • Alexease
    #12574
    Itt a teljes beallitas.
    A file-okba hiaba piszkalgatok bele, igazabol semmi hatasa. Legalabbis a kormanyzas, kozepre huzas, felfuggesztes reszen, az egyszeru „razos” effektek modosithatok, de azokkal jelenleg sincs gond, az raz rendesen, de sajnos azok masodlagosak;)

  • zozyk
    #12573
    Magyarítás mikorra várható?
  • JUVEfun
    #12572
    Leírod milyen beállításokkal mész profilerben és a játékban ? (és esetleg mibe érdemes még belepiszkálni)
  • lac coo
    #12571
    Most teszteltem Monacoban, egész jó. Kigyorsítás kicsit könnyű, de a sok hupli miatt győzöm összeszedni az autót .

    Nem írom mindig hozzá, de nyilván a kategóriában nem rossz.... Simnek gyenge de a laza közönség játékok között azért egyértelműen a csúcs jelenleg ...
  • Totti5
    #12570
    Meg esőbe nagyon nagy a tapadás. Ugyan az mint száraz, csak még hosszabb a féktáv.
  • csabush
    #12569
    Zavar, mert nem tudom, hogy én csinálok valamit szarul, vagy bug.
    Nohab: nagyritkán használok, de tuti nem hetesben van a váltó. Na mind1, akkor nem foglalkozom vele, valószínűleg valamivel összefügg ami nem a vezetési stílus. Köszi.
  • Alexease
    #12568
    G25
  • lac coo
    #12567
    elfogadható az mindenben, egyedül ezzel a padlógázas kigyorsítással van bajom .
  • JUVEfun
    #12566
    Milyen kormányod van ???
  • Dzsoy
    #12565
    pl melyik segítségre gondolsz?

    Max az automata fék az ami segít hogy ne forogjon meg, de akkor az a 3 éves unokaőcsémnek van beállítva....

    Ha kell valakinek egy X-box-os példány 5000.-ért viheti
  • Alexease
    #12564
    Amugy atirogatva az auto beallitasait, fizikai reszet, foleg a kerekeket, ugy betapad, olyan sulya van, hogy mar 50-100-nal, egy kisebb kanyarban oldalra felborul es 3-mat bukfencezik;DDDD
  • Totti5
    #12563
    Kapcsod be a segítségeket. ha ennyire nem megy...
  • Alexease
    #12562
    Igazabol mar nekem is hasznalhato (driverben 120%, jatekban 100/100%) :)
    De jobb lenne, ha nem kellene a driverben piszkalni es ez az erosseg a jateban a 50-75% lenne;D

    Furcsa, de igazabol nekem sincs gondom a gumival es a tobbi kezelesi dologgal (persze ebben a kategoriaban:P).

    Esorol es jatekmenetrol nem tudok nyilatkozni, eddig csak barkacsoltam:DDDD
  • Dzsoy
    #12561
    Most hogy manuális váltóval körözgetek már nem csúszik annyira.
    Így a 4 flashback-el 4 helyet már 6 kört is meg tudok tenni. A gondom hogy a futam 52 körből áll...

    Szar az irányítás, orrba-szájba csúszkál, X-box-on is lefagyott már (ilyet még sose láttam) és a CM-től már megszokott hibák is előfurdulnak.

    Elégedettebb lettem volna ha a 2011-est újra kiadják és csak a nehézségi szinten állítanak kicsit.

    2 napja csak próbálgatom de még mindig nem lehet 10 megpördülés nélkülu kört menni.

    És kibebaszottúl bánom hogy erre 12.000ft-ot kiadtam.
  • lac coo
    #12560
    FFB-t Loditech driverben erősre véve nekem teljesen jó minden. középen is tart és olyan erős, hogy a játékban asszem 50 %-on használom .

    Más kormánynál nem tudom hogy van, de ezzel teljesen ok.

    Nekem még tetszik, hogy teljesen jól érezhető a telitankolt autó súlya, a gumi hőmérséklete .

    ami picit gázos, hogy ha elkezd esni az eső, nem tudom mikortól érdemes esőgumit felrakni... Legalább is nem jöttem rá mit kell figyelni , talán az út tükröződését ...
  • lac coo
    #12559
    ??????

    Sajnos alapból abban látszik idén ...
  • adam46
    #12558
    Azt meg lehet oldani, hogy a boxba TV kamerából lássam a dolgokat, ne cockpitből?
  • Alexease
    #12557
    Es meg a kormanyzasrol;)
    Sokszor lattam videokon es a kinti forumon, hogy sokaknak a kanyarodas, kanyarivtol fuggetlenul az, hogy elforditja a kormanyt (vagy akarmit) koppanasig, es kanyarodnia kell. Ha nem, akkor szar;D
    Pedig egy bizonyos kormanyszog es sebesseg fellett, az inkabb mar egyenesen megy minthogy kanyarodna;D

    Tudom hogy ez nem szim, de erdemes itt is kiprobalni a „palyabejarast”, erdekes tud lenni.
    (Persze ez csak teljesen segitsegek nelkul es linearis kormany beallitasokkal erdekes, mert az alatt sebessegfuggo szarsagok vannak benne, hasznalhatatlan!)
    4–6. fokozatban, max 50–100-zal, allando sebesseggel vegig menni 2-3x a palyan az idealis nyomvnalon. Erdekes latni es erezni, hogy melyik kanyarokhoz mekkora kormanyszog kell, negyed-otod akkora eleg, mint azonnal, izombol gyors kort tolva:) Persze nagyobb sebessegnel ra kell terhelni, de azert eleg nagy a kulonbseg;)
  • Alexease
    #12556
    A kormany vs. egyeb kontroller problemakert szerintem a kozos/egyseges alap a felelos. Olyat probaltak csinalni, ami mindenre jo, azt parameterezve, scriptelve, igy kulonfele eszkozokon vagy jo vagy nem jo, tul erzekeny vagy erzeketlen.

    Mar csak a kormanyok tipusainal es beallitasainal is komoly kulonbsegek lehetnek: csak rezgo vagy komoly ffb-s; 180 fokos vagy multi-turn, es egy csomo beallitas, amitol jo vagy telejesen szar lesz az egesz: deadzone, kozeprehuzas, kormanyszog, linearitas, saturacio.
  • Alexease
    #12555
    En igazabol eddig szinte semmit nem jatszottam vele, a demo ota csak tesztelem, a kormanyzast/fft-t probalom nekem tetszo szintre hozni, kiismerni:) Eddig elfogadhato, szokhato, hasznalhato, ez alapjan valszeg megveszem.

    A tobbi reszevel nincs gondom vagy nem erdekel.
    Ez nem lesz szim es nem is lehet soha;) 3–99 eveknek van, a full sinautotol a normalisig, mindenfele vezerlore, nezetre, hozzaallasra, nehezsegre stb. Igy a jatekmenet es az AI ezekhez merten skalazott es kompromisszumos.

    Sose fogok rendes karriert vagy hosszu bajnoksagot futni (azokhoz se idom se kedvem), nekem eleg a hotlap, ghost es quick race. Nem akarok nyerni, nekem boven jo a Caterham/Lotus/Williams, hatulrol indulva versenyezgetni;)))

    A fekezes valoban hasznalhato, az tetszik, es az is eleg jol erezheto ha valamelyik kerek elozoleg koszolodott.

    A kigyorsitas mar olyan amilyen;) Legtobbszor padlogazos (ami ront az elmenyen), de azert vannak meglepoen jo megcsuszasok is, foleg (csak) alacsony seb.fokozaton, elesebb szogben, koszos gumikkal, kerekveton vagy egyeb nem aszfalton.
    A mar iranyba allitott autonak eleg ritkan mozdul meg a hatulja, amit kozepallasbol kell gyorsan korigalni, de mar olyan is elofordult.

    De eppen ennel van a bibi, hogy kozepallasban szar az ffb;) Es osszessegeben gyenge;))
    De ezen ahogy latom, nem fognak valtoztatni, mert eleve keves a kormanyos, es aki van, a beirasok alapjan, eleg sokan meg ezt a gyengecske ffb-t is 20-50%-on hasznaljak:/

    Es a sok-sok panasz, ami az iranyitassal kapcsolatban van, ahogy latom, sajnos nem ezzel kapcsolatban van vagy nem ez az igazi forrasa, hanem hogy nem tudjak beallitani rendesen a kontrollereket, de foleg az, hogy a normalisabb fekezes miatt nem tudnak kanyarodni: tulterhelik, eroltetik, csusznak, igy szar a kanyarbemenet, az apex es az osszes tobbi;)
    Ebbol csak azt szurik le, hogy szar az iranyitas.
  • Danecay
    #12554
    Sőt, olyan mintha a kormányt használók dolgát szándékosan nehezítették volna a controller és a billentyűzetet használókéval szemben, ugyanis az több helyen leírtak alapján nekem az szűrődött le, hogy controllerrel ill. a billentyűzettel, agresszívebben és jobb időket lehet menni mint kormánnyal. Lehet pont ez volt a Codemasters koncepciója, hogy reagáljanak a valamelyest a szim pártiak, (akik azért szinte kivétel nélkül kormányt használnak) siralmaira, miszerint túl könnyen vezethető az autó, és a az AI legend fokozaton is könnyen legyőzhető, míg árkád oldalról, elsősorban a könnyen, gyakorlást nélkülöző elérhető pozíció a fontos a vezetési élménnyel ellentétben, így ezen a vonalon erre törekedtek a fejlesztők és mivel ezt nem sikerült megfelelően kibalanszírozni rendesen, lett egy nagy katyvasz az egészből, és csak a szerencsén múlik az, hogy kinek miként kezelhető a játék, nem pedig a rendelkezésre álló hardware-ken.
    Ez csak az én eszmefuttatásom aminek könnyen lehet, hogy csekély köze sincs a valósághoz, de már ez is eszembe jutott.
  • Pluskast
    #12553
    megtaláltam sorry
  • Danecay
    #12552
    A felbontás állíthatósági probléma megoldására a következőt olvastam:

    Idézet a PH-ről:

    "A felbontás problémával kapcsolatban, a játék hivatalos fórumán végre találkoztam egy olyan megoldási lehetőséggel, ami működött is.

    A játék telepítési mappájában a system almappában található hardware_settings_restrictions.xml fájlt kell módosítani méghozzá úgy, hogy a minimum resolution résznél kell átírni ilyen formában az értékeket:

    <!-- Minimum resolution -->
    <restrict_logical>
    <restrict_if name="width" op="int_le" value="2559">
    <restrict_set name="width" default="2560" />
    <restrict_set name="height" default="1600" />
    </restrict_if>
    <restrict_if name="height" op="int_le" value="1599">
    <restrict_set name="width" default="2560" />
    <restrict_set name="height" default="1600" />
    </restrict_if>
    </restrict_logical>

    Ezek az értékek értelem szerűen 2560x1600-as felbontásra vonatkoznak és mindenki behelyettesítheti a sajátját. Nálam 1680x1050 így megy rendesen, eleve így indult a játék az átírás után."

    Sőt itt olvastam azt is, hogy valakinek a VSync be ill. kikapcsolt állapota is befolyásolta a kormánnyal való irányíthatóságot.

    Érdekes, én tegnap mentem egy keveset Singapore-ban, és teljesen jól érezhető és kezelhető volt az autó, odafigyelve kellett kigyorsítani, (na jó, nem mint egy szim-ben de akkor is), kerékvetőkkel óvatosan kellett bánni, lehetett használni de csak ésszel és ami a legjobban tetszett az a helyes féktáv megválasztása és a fékkel való játszás, ügyelni arra, hogy ne blokkoljanak a kerekek, amit elég könnyen el lehetett érni (mármint a blokkolást), ellentétben számomra a DEMO-val, blokkolásnál viszont elment a tapadás, kikönnyült a kormány és csak csúsztam egyenesen.

    Érdekes ez az egész és nehéz törvényszerűségeket megállapítani, mert olyan mintha minden konfigurációval, minden kormánnyal, beállítástól függően és függetlenül, ugyanazon kormány de más konfigurációjú gépen másként és másképp irányítható az autó :) Na jó ezekhez még hozzájön a szubjektív megítélés ami egyénileg más és más, de mindezen dolgok ellenére az megcáfolhatatlan, hogy nem stimmel valami, mert sem a 2010-el, sem pedig a 2011-el kapcsolatban nem látott napvilágot ennyi panasz az irányítást illetően, sokkal inkább a sim vs. no sim volt a téma, de az egy más kérdéskör.
  • lac coo
    #12551
    Nekem se tetszik 100%-osan ,de azért megveszem, ez a minimum amit megtehetek, hátha egyszer kedvemre valóan összerakják majd az expert fokozatot :))))
  • lac coo
    #12550
    Ha csak előbb vagy később akarsz bemenni, semmit nem kell csinálni egyszerűen bemész és a stratégiában beállított keveréket felrakják .
    Ha változtatni akarsz, illetve eső miatt más gumi kell akkor meg quick menü, ott tyres és kiválasztod ami kell, ha utána bármikor bemész azt rakják majd fel .

    De nem esc gomb és options, hanem quick menü, kormányon vagy joypadon alapból a négyirány gombon lehet ...
  • Krisztiam #12549
    hát szerintem ez a játék nem éri meg, hogy megvegyem.. főleg 8 ezer ft-ot nem ér pf :DD
  • Pluskast
    #12548
    Tudom én vagyok a béna de az options-nál verseny közben nem látok ilyen opciót:(
  • lac coo
    #12547
    Megnéztem érzésre ugyanaz , semmivel nem csúszkál jobban.
    Csodálkoztam volna is ha az automata rosszul vált... Bár ha én váltok rosszul akkor sincs semmi, legfeljebb ha R-be tolnám :)))
  • Nohab
    #12546
    Flashbacket használsz? Ha igen, akkor kell megnyomni az F11-et, mikor nem 7-esben van a váltó.
  • Dzsoy
    #12545
    szerintem bug. Tavaly is volt ilyesmi ha jól emlékszem. De miért zavar?
  • csabush
    #12544
    Srácok, nem tudja valaki miért füstöl a motor kb állandóan? Direkt nézem a car statust, se a hőmérséklete nem magas, se az állapota nem szar. Bug lenne? Mellesleg nem úgy váltok vissza mint egy idióta, próbálok figyelni, de már nem első versenyem ahol a box kiállástól kezdve füstöl..