142
  • M0rph3u5
    #62
    bocs mindenkitől a multipost-ért, de ezt nem tudom kihagyni.

    sztem így néznek ki az ufók:
  • M0rph3u5
    #61
    persze az ember alapvetően szeretne abban a tudatban élni, hogy minden igaz vagy hamis(0, vagy 1). mivel ilyen tudattal könnyebb lenne biztosat állítani... ennek is a következménye a számítógépek felépítése, ahol minden vagy igen, vagy nem. de ezt még nem tudtuk alkalmazni az egész mindenségre(de ez az utópisztikus elképzelés több problémát is felvethet)
  • M0rph3u5
    #60
    nem csak photoshoppal lehet élethű lényeket létrehozni...

    pl. http://www.zbrushcentral.com/zbc/featured2col.php

    ezeket 3D-ben csinálták. érdemes körülnézni ebben a galériában.

    amúgy sztem ha léteznek ilyen ufonauták, akkor ugyanúgy esélyes hogy humanoidok, mint hogy teljesen máshogy néznek ki. amúgy én nem hit-ként kezelem a létezésük kérdését, hanem egy lehetőségként. vagyis sztem nem kell mindenben igennel vagy nemmel válaszolni... egyszerűen csak vannak infók, feltevések, stb. de mindig ott van a tévedés lehetősége, mint ahogy annó az emberek meg voltak győződve, hogy a föld lapos, meg ehhez hasonlók. uígy amiről most meg vagyunk győződve, lehet hogy 50-100 év múlva kiderül hogy hülyeség, pedig tök evidensnek tűnik.
  • franko2
    #59
    Pár éve láttam egy repülő csészealhoz hasonló dolgot az égen, felhős volt az idő, de néha előbukkant a hold, egyszer csak ez eggyik emeletes ház mögül előbukkan valami, persze jóval magasabban volt mint a ház de olyan szögbe volt hogy addig nem láthattam a háztól. Egy hosszúkás szivar alakú fémes szinü tárgy volt a végein elhegyesedő, pont olyan volt mint általában a rajzokon egy laposabb repülőcsészealj amit oldalból látok, a fémes testen egymás mellet nagyjából egyforma távolságra fehéres szinü fények, kb 15-25 darab lehetett és teljesen hangtalanul ment el a fák és a házak felett. Kb olyasmit láttam mint amit erre a képre rajzoltam. Nem igazán tudtam megbecsülni sem a magasságot sem a tárgy méretét de nekem úgy tünt hogy jóval a házak fölött lehetett de azért nem túl magasan és nagyon nagynak tünt, a fémes testen a fények fölött volt valami, valami rajz szerünek tünt de nem tudtam kivenni hogy mi akar lenni. Egyedül voltam az utcán és biztos voltam benne hogy most valami renkivülit látok nem igazán tudom miért de elkezdtem szaladni a repülő tárgy irányába kb 8-10 másodpercig láttam, semmi zaj nem volt eközben, lassan ment végig az égen mig el nem tünt a házak mögött aztán előbukkant a hold a felhők mögül, én még mindig futottam és kb 3-4 másodperccel azután hogy a tárgyat szem elől vesztettem kiértem a sarokra és ujból megláttam, és még vagy 3-4 másodpercig láttam és akkor a holdtól megvilágítva jobban láttam az egész tárgyat, és megláttam a függőleges vezérsíkot, akkor jöttem rá hogy az egy utasszállító repülőgép. Valószinüleg volt vele valami gond mert a hajtómüvei nem adtak ki hangot, az utasszállítórepülőgépek függőleges vezérsíkját mindig megvilágítják este, de ez nem volt, talán ez is valami hiba miatt lehetett, és a szárnyvégi villógófényei sem voltak, a pilóta fülkéből sem láttam fényeket, mig nem volt holdfény nem is láttam a pilótafülke ablakait, 20-30 kilóméterre van egy reptér de a város fölé nagyon ritkán jön repülő és akkor sem ilyen alacsonyan ezért nem voltam megszokva hogy ott repülő szálljon.
    Bocs hogy kicsit hosszúra nyújtottam csak le akartam irni hogy egy hétköznapi dolog mint a repülő hogyan tévesztheti meg rossz látási viszonyok közt az embert. Ha nem látom meg ujból a holdfényben a repülőt akkor mai napig százszázalékosan biztos lennék benne hogy egy UFO-t láttam akkor éjjel, abban a tíz másodpercben kétségem sem volt hogy mit látok, pedig korábban nem hittem az UFO-kban. Ezzel csak azt akarom mondani hogy bárki láthat olyan dolgot amitől azt hiszi hogy UFO, és ha korábban nem hitt benne egy ilyen alkalom gyökeresen megváltoztathatja a gondolatát, és ha nem jön rá hogy mit is látott élete végéig hinni fog az UFO-kban, pedig lehet hogy valami nagyon is mindennapi dolog volt, csak a fényviszonyok miatt nem volt felismerhető.
    Amúgy szerintem ne számítson senki semmi érdekesre az akták megnyitásával, csak olyanok lesznek benne hogy A. Joe pilóta látot egy fénylő pontot amit nem tudott beazonosítani, vagy C. Bill parasztbácsi 22 órakkor látott egy repülő csészealjat ami elmondása szerint marha gyorsan repült és zúgott mint egy traktor, de nem lehetett az éjféli helikopter, mert a parasztbácsi esküszik hogy tízkor látta.
    Én nem hiszek az UFO-kban és nem azért mert lehetetlennek tartom hanem mert logikátlan az hogy csak azért jönnek a földre hogy gabonaköröket készítgessenek, néha embereket raboljanak meg hasonlók. Szóval nem hiszem hogy bármi érdekes lenne az aktákban, inkább csak olyan dolgok amik nem tudnak egyértelmüen megmagyarázni de attól még lehetnek nagyon is földiek. Ha esetleg mégis lenne valami ezekben az aktákban akkor az is biztos hogy azt nem fogják kiadni.
  • rhonkhan
    #58
    Wiki-n nézegettem hátha látok neked valamit róla, de ott nem találtam, de Csillagászattal foglalkozó szakkönyvekben ahol a napok fejlődését, keletkezését tárgyalják találsz majd róla információt, esetleg még a Spektrum-Discovery-National Geographic csatornákon vannak néha csillagászattal foglalkozó dokumentum filmek. A lényeg, hogy mielőtt a napunk keletkezett, már voltak napok a világban, amik át alakultak, és azokból lett a miénk is, és a bolygók is, bár ez elég felületes megfogalmazás, de konyha nyelven, nagyjából ennyi a lényege:), hogy már volt esély, mi előttünk bőven, hogy kifejlődjenek fajok, sőtt az ember a bolygónk történelmének, elég késői szakaszában jelent meg, és elég hamar kifejlődött (nem az elmúlt pár ezer évre gondolok), szóval nincs kizárva hogy nálunk sokkal de sokkal fejlettebb fajok létezzenek. Pl: a Bogarak, és a hüllők után az emlősök élték virág korukat és élik most is, és a Csimpánz sokkal több fejlődésen ment át mint az ember, azaz nagyobb lélekszámban, illetve hosszab időt voltak a bolygó domináns faja. Csak nekünk kevesebb fejlődés is elég volt hogy elérjük ezt a szintet, amit a csimpánzok még meg sem közelítettek.
  • rigidus
    #57
    Olvasd el amit elotted irtam.
  • valamit
    #56
    Tudjátok, én azt hiszem ez a nagy hype gyanús. Nem feltétlen jelenti, hogy vannak a környékünkön földönkívüliek, de valami van, amit titkolnak. A kormányoknak ugyanis van egy jó szokása, vannak dolgok, amiket titkolnak. Viszont ha MÉGIS kikerül egy infó, azt utána nekik meg kell magyarázni. És ez akkor a legegyszerűbb, ha információval árasztják e a világot a témában, amiben a valós infók milliomdrész csupán, a többi pedig rendre nevetség tárgyává tehető. Hamarosan így mindenki legyinteni fog arra is, ami valós és pont ez lehet a célja az UFO ügyek felfújásának. És emiatt logikus is, ha emberek egy olyan film után, mint a Harmadik típusú találkozások mégis csak bíznak magukban és kijelentik, hogy láttak ilyent.
  • rigidus
    #55
    Bezony. Korabban mar en is irtam errol, hogy a leirasok alapjan ha rekonstrualjak oket, akkor egeszen egyszeruen ugy fognak kinezni mint amilyet az emberi kreativ kepzelet korlatai meghataroznak.

    Tobbieknek:
    Miert nem eppen 4 karuak vagy 12 labuak, miert nem 8 szemuek, miert mutat kisertetiesen hasonlo analogiat a kulsejuk az emberekevel? Nincsen alternativa? Eleg csak a sajat bolygonkon korulnezni mennyire valtozatos az elovilag, hat hogy ha meg egy ettol teljesen elszigetelt vilagot tekintunk aminek semmilyen biologiai kapcsolata nincsen ezzel az elovilaggal vagy eletformakkal.

    Azert igy neznek ki mert ilyen az emberi termeszet. Az atlagemberek kreativitasa rendkivul szuk korlatok kozott mukodik. Befolyasolja a media, a divat, a kozvetlen kornyezet, latott, hallot dolgok es csupan egy hangyanyi kreativitas. Tessek csupan egy pillantast vetni a felso kepre! Nem csupan a fej, de az izomzat, a testtartas, a szemek elhelyezkedese, az orr, az ajkak es nyak izomzata teljesen emberi vonasok. Akreativitas pedig csupan az egyes szervek meretaranyainak eltorzitasaban mutatkozik meg.

    Az E.T. meg X-Files pedig csupan nehany lyukaszsebu producer akik raharaptak valamire (az emberek szobeszedeire, mitoszaira) es oriasi penzeket szakitottak le belole. Az pedig, hogy meg 2008-ban is errol beszelgetunk nem bizonyit mast mint, hogy a jovoben is busas hasznot tudnak lehuzni az emberekrol ezekbol mitoszokbol es egyben megteremtik a jovo keresletet is hiszen gyerekeink es unokaink is ezen fognak felnoni.

    UFO jelensegek. A rovidites eredete, az angol kifejezesbol szarmazik Unidentified Flying Object. Az egesz laz a roswelli katasztrofa idejen kezdodott 1947 julius 8-an. Ne tessek elfelejteni, hogy a hideghaboru mint - nagy, veres osszecsapasoktol mentes - fegyverkezesi verseny kezdete ugyanerre az evre datalhato. Tessek belegondolni, hogy ha hirosimai es nagaszaki-i atombomba ledobasa utan mindossze ket evvel, a haborus gyozelemtol orom- es presztizsmamorban uszkalo USA-ba egy ellenseges repulogep csak ugy berepul, majd a legvedelem mar csak akkor kepes elfogni amikor majdhogynem az orszag kellos kozepen jar. Szerintetek mekkora lett volna a riadalom ha akkor nem zarjak le a teruletet es nem titkositjak a vizsgalat jegyzokonyvet? Egyreszt a panik, masreszt pedig katonai vezetok fejei hullottak volna.

    Igen am de ez nem ilyen egyszeru. Egy ilyen esemenyt nehez eltitkolni es ha mar mindenkeppen el kell ernie a nyilvanossagot, legalabb talaljuk ugy, hogy az emeszthetobb legyen. Talaljunk ki ra egy mitoszt! Az mindig bevalt az evezredek alatt ha valamit meg kellett magyarazni. Voltak hetfeju sarkanyok is meg zold leveli bekakba bujt kiralylanyok szajukat csucsorito hos es bator kiralyfikkal. Miert ne lehetnenek emberszabasu titokzatos latogatok?

    Egyebkent ezutan az eset utan mar minden 15-dik amerikainak voltak UFO elmenyei.

    A fenti cikkben is szerepel es csak ugy keresztkerdeskent feldobom: azon meg nem gondolkodott el senki, hogy miert csak a nemzetbiztonsagi kockazat felmereseig foglalkoznak ezekkel az ugyekkel? Tenyleg azt gondolja barki is, hogy ha ezek a vizsgalatot vegzo kormanybiztosoknak a leghalvanyabb gyanuja is felmerulne, hogy az UFO jelensegeknek koze lehet idegen bolygokrol erkezo fejlett civilizaciokrol, akkor ennyire konnyelmuen lapoznanak tovabb rajta?

    Ahogy szoktam mondani: nem kell mindent elhinni amit az orrotok ele dobnak, emberek. Tessek mar olvasni a sorok kozott es gondolkodni - nem csak itt, egyoldaluan, hanem sokfele forrasbol utanajarni dolgoknak, hogy tisztuljon a kep.
  • Epikurosz
    #54
    Gyerekek!
    Megmondom nektek őszintén, az ilyen hírek qrvára jobban érdekelnek engem, mint azok a pufók ufók. Right?
    Csészealja?
    Én egy elektromos autóval is megelégednék. Ne repüljön, csak guruljon négy keréken és ne legyen méregdrága, mint a Tesla Roadster.

    Most a Nissan azt mondja, hogy bírjunk még ki 4 évet, és lesz normál pénzért e-autó. 2012. azért most így elég messzinek tűnik, de annyi vigasztaljon titeket, hogy addigra biztos megbukik a Gyurcsány.
  • ScarY MAN
    #53
    márklár?
  • Icegod
    #52
    "egy szóval sem gondoltam" én se

    idegenek léteznek?: biztosan, de ha belegondolunk, hogy az idő, és a tér végtelenjében mi csak egy parányi folt vagyunk, matematikailag szinte képtelenség, hogy időben, és térben is "egybeessünk", pontosabban a képlet:
    esély arra, hogy találkozzunk:

    X(a világegyetem általunk figyelt területe mérete)/
    végtelen(a vilégegyetem teljes mérete)
    * (szorozva)
    T(általunk itt töltött idő hossza)/
    végtelen(a "teljes idő" hossza)

    egyszerűsítve: X*T/végtelen^2
    behellyettesítünk: ~100 000 fényév*5 000 000 000 év / végtelen^2 = 0

    hu de jól esett okoskodni :D
  • Epikurosz
    #51
    Én ákoshunnal értek egyet.
  • Amergin
    #50
    AZ MONNYON LE!!!
  • LPG
    #49
    Miért néznének ki teljesen máshogy az UFO-nauták (ha lennének...)? Attól, hogy a zöld emberkék, és az összes rajz és videó KAMU, még lehetnek hozzánk hasonlók...vagy tudna jobbat máshol az evolúsön?
  • akoshun
    #48
    Nem. Egy orosz kémrepülő is lehetett UFO.

    Mellesleg a hozzászólásaimnak nem sok köze volt éppen a topikhoz, a cikkhez, csak próbálom egyenesbe hozni a dolgokat, lévén némelykőtök kifejezései nem állják meg a helyüket a logika legalapvetőbb próbáival szemben sem. Szóval sorry a relatíve offtopic hozzászólásokért.
    Amúgy azóta is sikerült hozni néhány "biztos ez tuti nem az" hozzászólást... Különben a "hogy néz ki egy idegen" kérdése kissé lehetetlen, lévén csak emberi szavakkal tudod leírni, és csak emberi tárgyakhoz tudod hasonlítani a formáját. Ezért szerintem lényegében értelmetlen az esetleges idegenek külsejének firtatása. Érdekesnek lehet érdekes, sőt szórakoztató is, de semmi több, a komoly viták alól pedg a fent említett ok kihúzza a talajt.
  • LPG
    #47
    Vagy éppen nem azt írták, illetve nem csak arról szól a fórum, mint szeretnéd?
  • LPG
    #46
    Köszi, de nem pont erre gondoltam.
  • LPG
    #45
    Természetesen rögtön gondoltam, hogy valaki előjön evvel a humanista szarral. Egy szóval sem gondoltam, hogy atombombával, vagy egyebekkel kéne elérni. De hogy el kell, az biztos. Ja, ha már az erőszakos módszereknél tartunk: én tudnék áldozatokat hozni. Nem úgy, mint mások....például a modern hippik.
  • Dömper Ármánd
    #44
    Jól veszem észre, hogy a hozzászólók többsége el sem olvasta a cikket mielőtt idekommentezett egy jót? Avagy elolvasta, de nem értette meg? Hol a vérhalálban írja a cikk, hogy bizonyítékok vannak az UFO-k létezésére? Miután nem túl bonyolult a cikk, ezért én is megértettem, és nekem úgy tűnt, hogy a nagybrit kormány egyszerűen egy csomó aktát tett közzé, amikben emberek számolnak be a saját UFO-s élményükről, semmi több. Tehát ebből a cikkből és a cikk által említett aktákból nagyon nem fog kiderülni, hogy léteznek-e földönkívüliek, függetlenül attól, hogy az sg mélyen tisztelt hozzászólói mit hisznek.
  • GyuriX2572
    #43
    Ma már igen kevesen hisznek a zöld emberkékben. Szvsz. Egy szavazás érdekes lenne.
  • Nagy01
    #42
    Az UFOt a földönkívüli vezeti:DDDD.
  • sanner011
    #41
    Ez így nem teljesen igaz. Az adott másik bolygón az élőlények logikusan azokhoz a körülményekhez alkalmazkodnának. Ez oké, de még így is elképzelhetetlen egy "7 lábon álló 3 fejű kutya". Nem is úgy írom hogy elképzelhetetlen, hiszen az emberi képzelőerő a szűk keresztmetszet, de legalábbis meglehetősen logikátlan lenne. Persze ha holnap leszáll egy 7 ágú csillag alakó űrhajó, 3 kutyafejjel az orrdíszén, és az említett lény kikászálódik belőle, akkor nem szóltam semmit. :D
  • Hawaii
    #40
    - hu.wikipedia.org
    - Szupernóvák
  • Epikurosz
    #39
    Spórolok:
    akoshunnal értek egyet.
  • Hawaii
    #38
    Ha te, a családod, valamint a baráti köröd nem fértek bele az 500 millióba, akkor is?
  • Loverman
    #37
    dehogynem
  • Loverman
    #36
    ha vannak is idegen lények, biztos nem olyanok mint a "szürkék". túl emberszerűek. ezen látszik hogy emberi elme szüleménye. az ember teljesen sosem tudott elrugaszkodni a megszokottól. a legjobban mindig azon röhögök amikor a scifi sorozatokban egy másik faj attól másmilyen h kicsit kékebb a bőre pl, de amúgy ugyanolyan... egy másik bolygón kialakuló fauna teljesen a nulláról indulna, egészen máshogy kell elképzelni. úgy is nézhez ki mint egy kupac sz*r. úgy is mint egy 7 lábon álló 3 fejű kutya. de az biztos h nem humanoid kinézete lesz.
  • akoshun
    #35
    *sóhaj* szeretnék ezt azt egyenesbe hozni többé kevésbé anélkül, hogy véleményt alkotnék

    először is, UFOk száz százaék, hogy léteznek. Ha látsz egy repülőt és nem tudod megmondani, hogy pontosan melyik az, akkor azt nyugodtan nevezheted UFOnak. UFO= Unidentified Flying Object= Azonosítatlan Repülő Tárgy. lehet műhold, madárraj, földönkívüli, kémrepülő, kosz a szemüvegeden. A lényeg, hogy ne keverjük a fogalmakat.
    Több hozzászólásban is láttam a "biztos hogy nem vagyunk egyedül" mondatot, vagy ehhez hasonlót. Ilyet ne állítsunk. Nem biztos amíg nincsen bebizonyítva. Sokat lehet vitatkozni a témán, de egyik álláspont sem biztos (akkor már nem is lehetne vita, ugyeugye)
    A felső képről pedig csak annyit, hogy lehet photoshoppal is és lehet egy egyszerű bábu is. Lehet igazi is. De ne vegyétek készpénzne, én csak ennyit kérek. Ne "dőljetek be" könnyen, és itt most nem erről a cikről beszélek, hanem úgy nagy általánosságban. Járjatok utána, gondoljátok végig.
  • BCS pixel
    #34
    ejha, ez nem semmi
  • LPG
    #33
    "főleg ha arra gondolunk hogy a napunk második generációs."
    Erről a témakörről hol lehetne olvasni, ..magyarul?
  • LPG
    #32
    Kezdjük újra mondjuk 500 milliós felső limittel, ami a földgolyóra vonatkozik, egy fejlettebb társadalmi rendszerben. Ahol a spiritualitás megfér a tudománnyal, rózsazsín a hupililával, a maga helyén.. Lehet, hogy másnap maguktól becsöngetnek az UFÓ-k egy üveg borral és egy csokor virággal.
  • LPG
    #31
    Tudod szerintem nem az a baj, hogy nem hiszel Istenben, hanem az, hogy valószínűleg nem is tudod felfogni, egy vallásos ember hogyan fogja fel Isten létét... Mellesleg nem a hívő "kis" keresztények azok, akik tönkreteszik a világot és önmagukat...nekik ugyanis nem a pénz és a többi szarság az Istenük. MV (Magán Vélemény, és akkor Anyám, sem csuklik.)
    --
    Persze hogy nem vagyunk egyedül. De unorítónak kurva undorító amit az emberiség intelligens civilizáció címén művel. Ha nem csak a kényelem, szaporodás, minden ingyen dolog kizsákmányolása lenne a legfőbb hajtóerő...lehet hogy túlélnénk a következő 10 000 évet. Lehet élni patkány módra, hi tech eszközökkel is.

    Ha annyira kíváncsiak vagyunk az UFÓ-k-ra, próbáljuk meg élve kivárni azt a pár ezer évet, amíg egyáltalán lesz matemetikai esélyünk találni egyet...
  • Kenworth W900L
    #30
    Ez érdekes!!Szerintem azt a képet biztos,hogy nem Photoshoppal bűvölték.(legfelső)
    Sokan istenben hisznek,de én még mostsem tudok.Számomra a fenti (legfelső) kép elég meggyőző,de lehet hogy csak én vagyok ennyire hiszékeny.
    Sokan mondták,hogy isten teremtette a földet,hát szerintem ez hülyeség!!
    Én jobban elhiszem azt,hogy valami kisérlet volt az ember,és úgy voltak vele,hogy letesznek ide és megnézik mi lesz velünk.Közben megfigyelés alat tartanak.
    Persze ez az én saját meglátásom és elméletem.
    Egy biztos,tuti hogy nem vagyunk egyedűl!!!!
  • Narxis
    #29
    I want to believe!
  • dronkZero
    #28
    Nem az a baj, hogy mindenkit hülyének nézel, és le akarsz húzni. Az a baj, hogy te ezt el is hiszed, hogy olyan hülyék az emberek, mint te, hogy ugyanúgy be lehet őket palizni. Nem tűnt még fel, hogy mindig, mindenhonnan mindenki elküld a büdös kurva anyádba?
  • rigidus
    #27
    En meg tudok egy olyan oldalat ahol kivalasztod az utolso email cimet es onkent konyoroghetsz ingyen banert.

    Hidd el megeri!
  • immovable
    #26
    BAN
  • Alaktomos
    #25
    En mar nemtudom, hogy ezek az ufo-s tortenetek igazak -e vagy sem, de viszont valamit biztosra tudok.

    Letezik egy olyan oldal ahol mindannyian egyszeruen es gyorsan tudtok penzt keresni. Nem olyan sokat, de a keveset is meg kell becsulni!
    Csak regisztralnotok kell magatokat es egyszeru kerdesekre valaszolni amik 4 dollart ernek. Miutan van 75 dollarod, atutalhatod az egyenlegedre, vagy kuldenek egy csekket, ami bankban bevalthato.
    Hidd el megeri, szoval klikk ide es regisztrald magad!:penz
  • peterxy
    #24
    UFO-k vannak. Ha jól tudom egy esetet a Brit hivatalos szervek is elismernek. Legalábbis láttam ezzel kapcsolatban egy dokumentumfilmet. Azt azonban hogy idegenek jártak volna a Földön tudtommal még egy kormány se ismerte el.
  • BB7
    #23