142
  • ilf667
    #102
    olyan egyszerű dolog nem jut eszedbe, hogy pl minden párnak max 2 gyereke szülessen? már ez a nagyon gyenge kritérium is csökkenéshez vezetne, mert mindig lesz aki nem akar vagy nem lehet gyereke, hamarabb meghal stb. drasztikus csökkenés nyílván mindenféle katasztrófához vezetne, nem lehetne kontrollálni a következményeket.
  • LPG
    #101
    az x-et egy ufó ütötte le, nem én
  • LPG
    #100
    Uri Geller műsora olyan átlátszóan szar és erőltetett, hogy nézhetetlen. De azért magamra erőltettem, megnéztem pár részt - és még egyetlen olyan varázslatot vagy mixcsodát sem láttam, amit ne zsírozhattak volna le előre! OMFG.. Vagy csak a rossz adásokat nézem meg?
  • LPG
    #99
    Jó hogy a két szemeddel, de élőben, vagy a monitoron? :)
  • LPG
    #98
    Mindegy, csak ne magyarázz bele hülyeségeket a mondanivalómba...
  • kakaoskalacs
    #97
    akkor hiszem el hogy vannak ha mutatnak egy HITELES video felvetelt vagy ott áll velem szembe a Zufo és tapizhatom :C addig kamu
  • Epikurosz
    #96
    Na, kíváncsi vagyok, hogy a négerek/cigányok által elkövetett becstelenségekre mely írók hívták fel a figyelmet...

    Majmok bolygója?
  • mrzed001
    #95
    "John Carpenter's They Live című filmje valóban elgondolkodtató. Ha igaz lenne, hát elég hátborzongató."
    Hohohóóóó, valaki nem gondolt bele, hogy miért is és hogyan jött létre a scifi, mint műfaj :)
    Tudod, nem lehetett leírni, pl hogy mocskos fehérek miket művelnek a feketékkel (komoly cenzúra volt), ezért az ündürüxi és ubul klánok harcaként mutatta be a valóságnak azt a részletét, amire fel szerette volna hívni a figyelmet. Így rá tudta venni az író az embereket, hogy ismeretlen tényezőkkel szemben állást foglaljanak, észrevegyék a nagy igazságokat, amiket ő is látott, és utána a normál életükben is észrevegyék ezt (ezzel a feketével az történt, mint a könyvben a szegény elnyomott ündürüxivel ....) és pl így nyitották fel a szemeket a rasszizmus rosszaságára.
    Na ha most ezzel a szemmel nézed meg a filmet, kíváncsi leszek kikkel milyen párhuzamot fogsz vonni másnap .... egyszerűen zseniális
  • szasz85
    #94
    Ajánlom figyelmedbe ha már az őseid keresed.
  • roliika
    #93
    Ja...nem tudom láttátok-e a német Uri Geller sóót.

    Youtube-on nézzetek utána...ugyan ezek a produkciók voltak benne, 1-2 kivétellel.

    Ott is volt a fejébe szöget belövő csávó és Geller bácsi pont olyan rémülten ugrutt fel, mint nálunk...na most vagy a memóriájával nincs akkor minden rendben, vagy le van előre zsírozva az egész.

    Ja perszee a néző dönt..hát persze...de gondoljunk csak bele...ha van 2 szar és 1 jó produkció, melyikre szavaz a nép? A produkciók meg jó előre el vannak döntve hogy ki melyiket és többször el vannak próbálva (már csak a gépies beszédjükön is láttszik, hogy enyhén unják.)
  • roliika
    #92
    Tédd ide á kézéd!

    Koncéntrál érősén és kiábáld á féjédbén, hogy á fá áz ném fém!

    Ákárd!

    Égy...kéttő...három...fáxom rőzse létt bélőlé.
  • hkoDAVID
    #91
    Álljon meg a menet, vannak nagyon régi hatalmas ábrák, kisebb rajzok, szobrok, sok-sok érdekes és megmagyarázhatatlan dolog régebbről is! Pl 1 baromi jó kérdés: hol az ember közös őse??? Egyes elméletek szerint (mivel ilyen ugrásszerű is volt a fejlődésünk)génváltoztatáson mentünk át. Szal lehet keresni a közös őst a homokban, mikor ott repül felettünk...
  • LCO
    #90
    de nekem elhajlott a fakanál...
  • dronkZero
    #89
    Honnan tudhatod, hogy két mázsa trágyában tutira nincs egy teáskanál vaníliaízű sem? Csak egy teáskanálnyi! A szar vaníliaízű és kész!

    :D
  • rigidus
    #88
    > Ugyanakkor, épp a roswelli incidens okán gondolom, hogy akár másról is lehet szó. Ugyanis az nagyon úgy nézett ki, mintha valami kikerült volna a rendszerből, majd gyorsan húztak volna elé egy mesefüggönyt.

    1. Ellenseges repulogep berepul, lelovik.
    2. A sajat technologiajukat probaljak lenyulni es kijuttatni az ellenseg.
    3. Egy titkos repulesi kiserlet ahol valaki elcseszett valamit es emberek haltak meg.

    Emberek annyi esszeru magyarazat van erre, hogy a legutolso ami az ember eszebe jutna az idegen bolygorol erkezo E.T.-k. :)

    > És aztán azóta meg mintha sok sok ilyen mesefüggönyt húztak volna fel labirintus szerűen és azóta is folyamatosan egyre többet.

    Es azelott meg semmit. Hat inkabb mesefuggonyokkel meg legendakkal almodjon a nep. Az meg mindig jobb mintha rablo/tomegyilkos vezetok nyilvanos akasztasan abrandozna. "Hagyd elni a legendat, hadd almodjanak!"

    Nem tanultatok ti semmit toribol?
  • roliika
    #87
    Sook ufológus mondogatja, hogy 15éven belül meg lesz az első kapcsolatfelvétel.

    Nade...ha eddig nem volt akkor miről beszéltek eddig?

    Nomeg 50 éve mondogatják hogy már csak pár év. :D

    Én hiszek abban, hogy itt vannak, mert láttam már a saját két szememmel pár fura dolgot ami nem repcsi, meg rakáta, meg műhold, meg plazma meg mittoménmi volt, csak vicces belegondolni, hogy a zufológusok is csak dumálnak a Nasa meg homokba dugja a fejét, mi meg pislogunk nagyokat.
  • hkoDAVID
    #86
    Én csak annyit mondok, van sok hülye ember, fele részeg, fele beteg, mondanak sokmindent. Ha ezek között van 1 oylan aki tényleg látott valamit és az tényleg az volt, akkor nincs miről beszélni. Van és kész! Ha csak 1 igaz közülük!
    Nekem is nagyon gyanús ez a lépés hogy "kiadják az aktákat". Sztem is csak valamit nagyon el akarnak rejteni. Túl szép lenne. Vagy tudnak valamit, amire jobb ha felkészülünk, vagy csak folytatják az eddigi titkolózást csak más eszközökkel.
  • roliika
    #85
    Démonstráció.
  • roliika
    #84
    Ménincs cikk Uri Gellerről? Szerintem vonzaná a népet. :) Vagy Gyurcsókról. :D lol

    Copperfield és a fal esete

    Copperfiel laser show

    Chriss angel a csodálatos fantasztikuss...video editor

    Ó máj gáááád!
  • Epikurosz
    #83
    nem hiszem ezt a városi mendemondát.
  • DompR
    #82
    Ennek az a története, hogy Kálmán királyunk kicsit torz vala. A boszorkány helyett pedig a striga szót használta, akikre kenni szokták akkoriban a torz gyerekeket (elrabolták az egészséges gyerekeket a bölcsőből, és torzakkal helyettesítették a mesék szerint). Ha pedig a királyról elterjed, hogy csak egy cseregyerek, akkor a trónhoz való joga a bányászbéka valaga alá zuhan rövid úton.
  • Martouf
    #81
    "Kezdjük újra mondjuk 500 milliós felső limittel, ami a földgolyóra vonatkozik"
    "Egy szóval sem gondoltam, hogy atombombával, vagy egyebekkel kéne elérni. De hogy el kell, az biztos."

    Vajon milyen humánus módszerek jöhetnének szóba?
    A gyermekvállalási kedv csökentése? (ideológiai ill. anyagi eszközökkel)
    A halálozás "humánus" növelése? (az egészségügyi rendszerek leépítésével, drogliberalizáció, mesterséges, rákkeltő élelmiszerek erőltetése, stb.)

    Nehogy arra ébredj, hogy már teljesül is a kívánságod. :-)
    Persze, hogy szép világ lesz-e, azt én nem tudom. :-)
  • Epikurosz
    #80
    (Könyves) Kálmán, 1095-1116.

    Jó rég vala...
  • Epikurosz
    #79
    Kálmán Király Dekrétomainak Első Könyve

    "57. Fejezet boszorkányokról

    A boszorkányokról pedig, mivelhogy nincsenek, semmi emlékezet ne legyen."
  • Epikurosz
    #78
    Sztem a lényeg az egészben az volt, hogy: ómájgád.
    :-)
  • DompR
    #77
    Csak a vita kedvéért tételezzük fel, hogy vannak kis szürkék a környéken. És megfigyelnek, és yay. Felmerül a legegyszerűbb kérdés: minek? mi a céljuk? Ha le akarnak igázni, akkor olyan a technológiával, amivel elruccantak ide, kétlem hogy túl nagy ellenállást jelentenénk, főleg a széttagoltság miatt. Ha tanítani akarnak, de előbb megvárnák, míg megjavulunk, mehetnek még egy pár kört a Tejúton. Mondjuk egy-kétezer év múlva visszanéznek, szt vagy nem lesz kinek tanítani, vagy mindenki egymás nyakába borult végre.
    Azt, hogy ők teremtettek minket, leginkább azért tartom hülyeségnek, mert akkor eléggé tré munkát végeztek... Eszünk csak ahoz van elsősorban, hogy a saját érdekünket nézzük, és ha nem vagyunk se éhesek, se szegények, akkor (talán) jöhet a másik ember figyelembevétele is. Ha meg ők teremtettek volna, "a saját képükre", akkor már rég a nyakunkon ülnének (ómájgád, mi van ha a világ államfői mind ítík? a takarítónőnek is olyan furcsa szemei vannak...).
    És az "emberi logikával nem tudjuk utolérni az indokaikat" szöveggel kíméljetek.
  • roliika
    #76
    :D.
  • Epikurosz
    #75
    Ufók penig nincsenek.
  • adam first
    #74
    John Carpenter's They Live című filmje valóban elgondolkodtató. Ha igaz lenne, hát elég hátborzongató. De mint jól tudjuk mióta világ a világ földönkívüliek már, pedig nem léteznek. Ez csupán az emberek tévhite, illúziója inkább csak szeretnénk, de nem léteznek. Más bolygókon idegen élet/civilizáció viszont nincs kizárva, egyelőre maximum csak találgathat az emberiség.
  • kukacos
    #73
    Ahogy szasz85 írta, ez nem a Nap generációján múlik (ami egyébként inkább harmadik, mint második):

    http://en.wikipedia.org/wiki/Metallicity

    Viszont csillagfejlődés szempontjából ma úgy tűnik, a Föld elméletben tényleg megjelenhetett volna már akár néhány milliárd évvel korábban is. Az hogy pontosan mekkora ez az ablak, nagyon függ a bolygók kialakulásának egyelőre homályos részleteitől. Ahogy a következő pár évben egyre több bolygót figyelünk majd meg, úgy lesznek egyre pontosabbak a becslések, de addig csak találgatás lesz. Akár az is kiderülhet, hogy a Föld az első bolygók között van, ahol értelmes lények tudtak kialakulni. Ez is elég jól magyarázná, miért nem ugrálnak itt körülöttünk.
  • k9duli
    #72
    x-akták 2 moziváltozata jöhetne már :)
    Nem baj hogy kamu. A barátok közt is kamu :P
    Ufokkal kapcsoltban meg az tény, hogy iszonyat sokan kémleljük az eget, és a csillagászok valahogy sosem látnak semmi különöset, pedig reggeltől estig bámúlják.És akkor egy jött ment lefotóz, lekameráz és még találkozik is velük...Érdekes.
  • Dzson
    #71
    Az ufonauták ha akarnák akkor rég felfeldték volna magukat, átvéve a rádió meg a tv irányítását, üdvözlő üzenetet vagy akármit sugározva.

    De ehelyett sunyiznak, nőket dugnak meg és elviszik az embriót később. Teheneket csonkolgatnak és ember-hibridekkel kisérleteznek.

    Ha meglátok egy ilyen szart a lakásomban, jól irányzott rúgással töröm el azt a pilinszka nyakát és kidobom a kukába. A nefilim anyjával kisérletezzen - ha van neki.
  • mrzed001
    #70
    "Az UFOt a földönkívüli vezeti"
    Egyesek szerint a jövőből jönnek, és (idő elteltével módosult) földi "ember" vezeti
  • roliika
    #69
    Na ennyi össze meg vissza többet nem írok mert nem kapok ígysem jutalékot...sajnos.

    Nem millió fényévekre kell keresgélni csókolom, hanem a házunk táján.
  • roliika
    #68
    A 11 részes videó sorozaton egy kavantumfizikus beszél arról, hogy természetes eredete nem lehet a jelenségnek amit a Nasa hablatyol.

    Nasa szerint ezek a jelenségek úgy néznek ki hogy:

    -Adott a Nap.
    -Jól felmelegíti a körülötte kószáló vízjeget(lol)
    -Majd ez a kóceráj plazmává alakul
    -És elindul a Föld felé, és ott össze meg vissza félylik mászkál, világít.

    Fizikusunk meg azért elmagyarázza, hogy a xart ne nyomják már le a torkunkon.

    Mert ugye ha plaza...van ilyen persze napszélnek nevezik...na ha plazma, akkor mi a bánatot keres a nem napsütötte oldalon?

    Hogy vált irányt mindenféle ráható erő nélkül? Mert ezt csinálja a kis piszok.

    Ha a Nasa tudja, hogy ejj ez napszél meg plazma, akkor miért lepődik meg annyira, hogy szegény diszpécser/operátor/akármi azt sem tudja mit mondjon a kint lebegő srácoknak?

  • roliika
    #67
    Dehogy. Nem mondok én semmit.

    Csak nézzétek meg az ITT belinkelt videókat. Mind Nasa arhívumok!
  • szasz85
    #66
    Első generációs csillagok rendszereiben ki se alakulhat élet, sőt bolygók se.
    Az első generációs csillagok hozták létre a a H-nél nehezebb elemeket.
  • valamit
    #65
    Elolvastam. Igen, az is egy lehetőség, amit te írsz, hogy ezek az UFO észlelések azért lettek kitalálva, hogy tömeges meséjükkel eltakarják a néhány valódi SZU/USA (stb.) berepülést és viszonylag még megnyugtassák a lakosságot. Ugyanakkor, épp a roswelli incidens okán gondolom, hogy akár másról is lehet szó. Ugyanis az nagyon úgy nézett ki, mintha valami kikerült volna a rendszerből, majd gyorsan húztak volna elé egy mesefüggönyt. És aztán azóta meg mintha sok sok ilyen mesefüggönyt húztak volna fel labirintus szerűen és azóta is folyamatosan egyre többet.
  • Devotus
    #64
    LPG-vel értek egyet! Arra pedig, hogy míg nincs bebizonyítva hogy nem vagyunk egyedül, addig egyedül vagyunk? Ez kissé vicces! Azt se lehet bebizonyítani, hogy egyedül vagyunk! Vagy netán bejártátok az egész univerzumot, és minden űrben lebegő sziklát átvizsgáltál? Nos amíg ez nem áll fel addig csak valószínűségekről beszélhetünk, arról is hülyeség, mert begyöpösödött, földhözragadt (Még mindig meghalunk a Földön kívül - hosszabb idő után és erőforrások nélkül) technológiai szinten állunk. Egyébként sokkal fontosabb lenne a figyelmünket a Földre és az emberiségre fordítani. Jelenlegi tendenciával olyan gyorsan süllyedünk vissza az állatok szintjére (az emberiség bizonyos részei biztosan - nem a Harmadik Világra gondolok), hogy mire bármilyen földönkívüli is ideérne (legyen barátságos vagy hódító), nem fog találni mást, csak tökéletes viselkedéssel álcázott egymás torkát harapdáló lényeket ( az állat kifejezés, sértő lenne az állatokra), akik ölre mennek valami zöld papír darabért és az egójuk növeléséért.

    Szerintem a sci-fi írok sokkal jobban kijelölik az emberiség számára szükséges utat, mint a vezetők :P Értem ez alatt Frank Herbertet, Isaac Asimovot és Szergej Sznyegov-ot. Az ő regényeiknek kellene kötelezőknek lennie az iskolákban, nem a szerelmi bánatban és pénztelenségben sínylődő nemes lelkő költőknek...(Persze közöttük is vannak tehetségesek és jók, de egyre kisebb százalékban)

    Most látott hírek a politikusok fizetéséről :D - Azt a pénzt szellemi és technikai tőkévé kellene konvertálni, nem pedig luxussá néhány ember számára XD -
  • M0rph3u5
    #63
    http://www.zbrushcentral.com/zbc/attachment.php?attachmentid=90907