205
Lézer és Radardetektorok a gyakorlatban
  • cafe986
    #205
    A BKV alkamazásában álló és BKV tulajdonú skodákból traffipaxoló muksók a saját járműevike sebességét mérik, vagy a forgalomban résztvevő össze s járművét?
    Szerződésben állhatnak e a rendőrséggel, vagy csak belső ellenőrök e?
  • mobilfutar
    #204
    nem semmi!

    a mai világban a bizonyitás. Na az a kemeny!
  • Lammer
    #203
    lol! nem olvastam el, csak atfutottam, de nagyon meleg :D
  • SötétBarom
    #202
    Érdekes...
  • Barell
    #201
    hagy mondjak már egy-két szót, amiket biztos forrásból, saját tapasztalatból tudok. Van egy 85 ccm3-es motorom.. melyik a veszélyes, hogy lassan megy-e, vagy nem. hát mikor városon belül mindenki megy 20-al meg 30-al, szerintem ez k*rva veszélyes merrt az ember ezekre rámegy, ottmegy a nyakukba, egy hirtelen fék és már bele is mentél. ha pedig valaki mondjuk 50-el 60-al megy tuti hogy már távolabb vagy tőle (még ha nem is a kellő köv. távolságra) mert akkor már haladsz... múltkor is mentem, előttem a csávó hirtelen lefékez, és kiteszi az indexet, a sáv közepén. ( ezt fordítva kéne behúzódva középre) mondom akkor kikerülöm jobbról, ami szabályos, erre ő elindul, és kiteszi az indexet a másik irányba, jobbra, majd rámhuzza a kormányt. mikor meg dudálok neki csak integet össze vissza aztán meg ugy elindult hogy a körforgalomba majdnem átment mindenen.

    a büntetésekről... nemmindegy, hogy ötvenes táblánál 70el mész, és megbüntetnek 30 ezer forintra, vagy hogy 100nál 120-al 130-al és ugyanugy 30 ezerre. meg mikor szemből vakuznak, (volt már rá példa) mert 50nél 55el mentél és mikor megállsz, még a rendőrök pampognak, hogy x százalékkal gyorsabban mentél ezért y forintra megbüntetnek. meg egyik rendőr ismerősöm is mondta, hogy az hogyha megbüntetnek valamiért az uton ellenőrzésnél, akkor általába adnak a rendőröknek mondjuk 150 csekket, hogy osszák szét.

    meg megállítottak minket mert a körforgalomba "nem" használtunk irányjelzőt kihajtáskor (amugy igen). hát még a rendőr jött utánunk pampogni mikor ő nem adta meg az elsöbbséget, meg jobb oldalon indexeltünk ő meg már rég a bel oldalunkon volt. dehát ez magyarország

    jah am bocsi a helyesírási hibákért
  • SötétBarom
    #200
    EPIC WIN
  • gzsolti111
    #199
    Kamu hír... Ez tévhit, estimese... Már 2003 óta terjed ez a rémhír, persze nem igaz!

    Bővebben: http://www.sebessegmeres.info/tevhitek.php?show=63
  • gordon 24
    #198
    Céges Tragacs van.. Saját autom nincs..

    Tudod az a komolya amikor olvasom az autópályákon "Tied az Auto tied a felelőség" Hehehe a céges gép nem az enyém:D
  • Lunatic83
    #197
    akkor....

    Gordon van kölcsönbe egy autód? ;)
  • Lammer
    #196
    "kivezetteazautót"

    mostmar tokmindegy ki vezeti ... a tulajt "vagjak" meg :p
  • gordon 24
    #195
    Jaja:D Örülnék neki:D
  • Lunatic83
    #194
    ha igaz, akkor kinek a nevére is küldessük a csekket?
    a Gordon név lehet h kevés lesz arra h kitöltsem h "kivezetteazautót" ;)
  • gordon 24
    #193
    De ha esetleg igaz:D Én nem szoltam:DDD
  • Lunatic83
    #192
    oké, thx

    akkor beszólás törölve... helyette, városhatárig 50-60, aztán padlógáz ;)
  • kemszi2
    #191
    ez már volt 1x téma nem?és akkor azt mondták kamu.bár én nem pesti vagyok úgy,hogy nekem mind1
  • gordon 24
    #190
    Kétlem!:D

    2 okból is..

    Egyik. Én egy olyan cégnél vagyok ahol elég sokat autozunk. Havi 6000km-et kb.. Minden évben elküldték ezt a listát nekünk. Na most nem 50-el mentem a városban szóval...

    A másik. A Petöfi Hidnál olyan hogy Szamuely utca már vagy 15 éve nem létezik.. Ha ez egy hivatalos lista lenne valószinüleg a mostani nevet adták volna meg.

    Ez persze csak egy dolog azért vigyázatok!
  • Lunatic83
    #189
    Automata traffipaxokat szereltek az alábbiakban felsorolt helyeken lévő közlekedési jelzőlámpákba Budapest területén.

    - a Róbert Károly krt-on a Róbert Károly krt. és a Reitter Ferenc utca sarok után következő első lámpasor
    - Ferenc krt.-Üllői út sarok
    - Rákóczi tér, József krt. (Nyugati felé)
    - Attila utca-Alagút sarok
    - Hegyalja út-Jagelló út sarok
    - Fehérvári úti piacnál
    - Budafoki út
    - Margit krt.-Bimbó utca sarok
    - Moszkva tér
    - Kőbányai út(Egészségháznál)
    - Kőbányai út-Könyves Kálmán krt.
    - Szentendrei út felüljáró+minden lámpasor a Csillaghegyi elágazásig
    - Flórián tértől a Tímár utca irányában három lámpasor
    - Szamuely utca-Petőfi híd felhajtónál

    Az automata traffipax lényege, hogy piros lámpánál lefotózza a tilos jelzésen áthaladó járművet, zöld jelzésnél pedig a kereszteződésben(mért szakaszon) az áthaladási sebességet.
  • BenceYCE
    #188
    A vasúti átjáróról kevesen tudják, hogy egykor ugyan olyan háromszínű forgalomirányító lámpa védte mint a kereszteződéseket...
  • Taranov
    #187
    De én azt veszem észre, hogy egyre kevésbé divat a villogás, valahogy úgy vannak az emberek vele, hogy "én gyorsan megyek, csak ne büntessenek meg, a többiek meg szívjanak csak"
  • autoszimulator
    #186
    Tegnap Szombathely mellett, egy civil fekete Fiesta-ból mértek, óránként váltogatva pár száz méterrel a helyet.. Az volt a szerencsém, hogy a buta rendőr kiszállt a kocsiból, és az út szélén pisilt, foszforeszkáló Rendőrség mellényben, így akik előttem szemből jöttek, benéztek a kocsijukba, látták a mérőt, és ment a villogás onnantól végig...
  • kemszi2
    #185
    ááá de bírom a traffisokat,a lehető legsunyibb helyekre bírnak bekempelni
  • desigo
    #184
    Nem biztos,hogy sikerült a felvétel...
  • SötétBarom
    #183
    De ne aggódj, mivel április 25-én volt, ezért még ha meg is jön, nem az új büntitélek szerint vágnak meg..
  • gordon 24
    #182
    2 hónap az az idő amin belül érkezhet!
  • SötétBarom
    #181
    Az ilyesmi gyorsan intéződik, csak akkor kell hónapokat kínlódni, ha neked jár pénz :DDD
  • oneal1
    #180
    hali!

    még április 25 én volt egy trafi gyanús megmozdulásom:D
    szerintetek már nem kapok levelet?:)
  • [HUN]FaTaL
    #179
    Nem ezt mondom de nem 60-70ről van szó hanem 100ról..
  • SötétBarom
    #178
    Én spec 60, 70-re szoktam lassítani, és picit sem érzem extrémnek. HA olyanról van szó, amin még soha nem mentem át, akkor nem rizikózok, szép lassan betesztelem.. De tőlem ne várja el senki, hogy közúton lassítsak le 30-40re 400m-en keresztül.. :S

    Ennyi erővel minden villanyrendőr előtt is le lehetne lassítani.. -.-
  • [HUN]FaTaL
    #177
    Városon kívül sem normális tempó a 100 vasúti átjáróban. Ha piros lesz kurvára meg tudsz állni ugye... Nem azt mondom hogy az első táblától 30 de legalább az átjáró előtt lelassítok minimum 50re, nem százzal áthúzok rajta.
  • menace
    #176
    "Vasúti átjárónál ki kell szállni majd át kell tolni az autót a gyalogosok és biciklisek részére kialakított "kerülő-korlát" mellett, ha nincs ilyen vagy erre lehetőség akkor röptessük az autót."
    nade kéremszépen azé van 1-2 durva komment előttem amit tizenegynéhány éves fejjel még én is tudok... nincs jogsim, nem vezetek (ilyenek miatt kell félni mikor bringázok). köszönöm
  • autoszimulator
    #175
    De szerencsére nálunk egy két átjárótól eltekintve olyanok, hogy meg sem fordul az ember fejében 30nál többel átmenni rajt, mert viheti a felniket kalapáltatni, meg a veséjét visszarakatni.. Így kell a szabályokat betartatni kéremszépen.. De az hogy az első csíkos táblától kell 30/40el menni, na az a no comment
  • SötétBarom
    #174
    "Környe és Bokod közti vasúti átjárónál"

    Ez aztán kurvára városban van
  • [HUN]FaTaL
    #173
    100 az normális közúti sebesség vasúti átjáróban, a városban. Gratulálok.. Olyan vagy mint a nicked:)
  • Lammer
    #172
    enmeg akkor is lelassitok ha "nyomnak mogottem" jol
    ad0: kresz vagymiaszosz :D
    ad1: gyari sportfutomu(kicsit raaaaz :D)
    ad2: draga a felni+gumi
  • SötétBarom
    #171
    Viszont amikor a vasúti átjáróra vonatkozó szabályokat kreálták, az országban még nem is látott senki sorompót -.-
  • Taranov
    #170
    A zebra előtt olyan sebességgel kell menni, hogy a sprinter kisgyerek előtt is megtudj állni. Ezt írja elő a KRESZ.
  • Taranov
    #169
    Mert az túl drága és Magyarországon ritka, mint a fehér holló.
    Még a Focuson is csodálkoztam volna.
  • SötétBarom
    #168
    Sztem a legnagyobb gyökérség a sínen áthajtás szabályai.. Ezen érezni a legjobban, hogy 30 évvel ezelőtt találták ki.. -.-

    Előtte majd 200m-en keresztül 30al fogok menni, nyilván.. Zebra előtt nem kötelező ennyit lassítani, pedig ott jóval nagyobb az esélye egy váratlan eseménynek (sprinter kisgyerek, stb.)
  • Énvagyokazapád
    #167
    mi lett volna ha egy óvatlan vonat lép a sínekre?!
  • Énvagyokazapád
    #166
    fater tegnap szereltett be egyet, majd utánnakérdezek, meg lövök pár képt