1688
DOOM 4
  • bardocz
    #603
    Én pont csak a doom2-vel játszottam, abba is benne vannak. Ami képet raktál az szerintem amúgy a pain elemental, mert csak egy szeme van, meg a színe is inkább arra hasonlít. Cacodemonokkal nekem nem volt gondom, lassúak, buták, ha nem tudnak közel kerülni annyira nem veszélyesek.
  • Adam Jonas
    #602
    Neeem, nem arra gondoltam, hanem a Cacodemon-ra. http://doom.wikia.com/wiki/Cacodemon

    A másik, amit még nem szerettem, a Lost soul: http://doom.wikia.com/wiki/Lost_Soul

    (Mondjuk ezek még Doom1-es szörnyek, sajna a Doom2-ig már nem jutottam el anno :D )
  • Sir Cryalot
    #601
    Ez nem classic doom,( leginkább egy rage modra hasonlít), a bemutatóban ugyanaz a klausztrofóbia ment mint a doom3-ban , a bemutatott kültéri pálya-elrendezés abszolút ismeretlen d1-2-ből, nem sorolom.

    Úgylátszik elegen asszociálnak fröcsögésre a doom-ról hogy a "reboot" egy fröcsögős játék legyen, de így nem kell csodálkozni ha elhasal a metacritic pontszám, viszont ez nem rebootnak fog beilleni hanem mezei feldolgozásnak.

    Gears of war faneknek ideális lesz, viszont ahhoz nem elég nagy cím(?!) hogy mondjuk a GeoW elé konferálja be az MS... Egyre gyanúsabb figura ez a Carmack szerintem, sőt ez már konszenzusképtelenség lehet a részéről ami idáig vezetett hogy kisebb cím a D mint egy hullaprimitív GeoW....
  • bardocz
    #600
    Igazán véres brutális játékot nem is tudnék mondani, ami viszonylag új. Falloutban felrobbannak a lények, de valahogy nem az igazi. A környezeten nem látszik, hogy ott valami darabokra hullott. Chivalryban jó, ahogy le lehet vágni a végtagokat, meg witcherben, ahogy kettévágod az embert, és utána gyűlik alatta a vértócsa.
  • dantor7
    #599
    Abban az időben _NEM_ tudtak véresebb játékot készíteni. Így is elég brutális volt.
    Doom 1-2, MK 1-2, szinte teljesen ugyanaz az "érzet", szinte egy időben jelentek meg és mindenki azokkal játszott.

    Üdvözlöm, hogy nincs az a "lebilincselő" hangulat. Mi is bilincselt le akkoriban? Hogy teljesen új volt, nyomasztó zene, elkeseredett harc a végeláthatatlan hordák ellen.
    Ha ma megjelenne hasonló, rögtön sírna mindenki, hogy logikátlan, mégis hogy kerül a pokolba ajtó, miért nyílik ki a fal ahol csak egy lyuk van és pár szörny, stb-stb.

    Annak idején a Doom a durvulásról szólt, ahogy a rakétavetővel egy impet szétbontottál, az mi?
    Számomra ugyanolyan érzés volt akkor a fröcsögés, mint amit ma látok. Igenis elvárom, hogy legalább a Doom véres legyen!

    Egyszerűen nem teheted meg, hogy egy ma megjelenő játékban a szörnyek álljanak egy helyben, és 0.1 méter/sec-el mozogjanak, meg 15 másodpercenként küldjenek feléd 1-2 tűzgolyót. Irreális elvárások.

    Annak idején nemhogy strafelés és körbefutkosás, de még egér sem volt.
    Örültünk, ha a lassú billentyűzet-fordulással ránéztünk a szörnyre, lőttünk egyet, és még idejében elfordulva tudtunk futni pár másodpercet :D

    Ma már sokkal reaktívabbak a játékok, felgyorsultak a világgal együtt, de szerintem még mindig hozza azt a "horror-brutál" szintet a trailerek alapján, mint anno a Doom 1-2.

    (ja, és ott sem volt túl kiemelt szerepük a robbanó hordóknak, valszeg itt se lesz)
  • bardocz
    #598
    Pain elementa a neve nem? Ami lövi ki a koponyákat. Fúúú, de utáltam őket én is :DD
  • Adam Jonas
    #597
    Én akkor jöttem retro-hangulatba, amikor megláttam ezt a képet:



    Azok a piros repülő szörnyek, vááá, utáltam őket. :D
  • Sir Cryalot
    #596
    Szerintem még ennek is kinéz a classic doom mod , mert ez annyira egyoldalúan visceral lett, hogy ezek már mortal komdoom-i mélységek.
  • bardocz
    #595
    Szerintem doom2 hangulat igazán már nem lesz semmiben.
  • bardocz
    #594
    Azért szerintem vannak bőven, akik játékosok maradtak közölük a család meg gyerek mellett. De amúgy ez is részben azt igazolja amit írtam, hogy a fallout népszerűbb, nagyobb a közönsége, így egyértelműen a microsoft azt választja inkább.
  • Sir Cryalot
    #593
    ...ez fele olyan hangulatosnak nem tűnik mint a D2, szörnyellák is váltottak, karakteres helyett bumfordiak és visceral-ok lettek,

    az egész játékra a visceral csapás jellemző, bár régen is az volt , ott még ellensúlyozta a lebilincselő hangulat , a kiemelkedő hanghatások, és a frenetikus pálya design.

    Ez a játék olyan , mintha statisztálni hívták volna be a doom szörnyeit, akikre még maskarát is sikerült ráerőltetni, a doom-guy meg egy egocentrikus főszereplő lett.

    Látszik mire kellett a procedural damage is (már ha ezt annak lehet hívni), hogy ne annyira nagyon und meg ugyanazt a szörnyaprítást 50edjére , csak felettébb legyen unalmas.

    100% hogy lesz még jobb D feldolgozás .
  • kissssss
    #592
    azok akik régen játszottak doom 2-vel szerintem nem az új részt várják, hanem azt hogy a hónap végén megkapják az utolsó fillérig a fizetésüket a munkájukért, ez a korosztály már erősen kezd belépni a felnőtt apuka és anyuka korszakba, :-/
  • bardocz
    #591
    Szerintem a falloutnak nagyobb a közönsége. A doom3 is elég régi, azóta van egy új játékos generáció kb, akiknek viszont a fallout a new vegas miatt ismerős lehet, és meghozhatta a rajongást. Aki csak a doom3-mat nyomta az viszont nem hiszem, hogy ezt annyira várná, és az már az a generáció, akik a doom2-vel nem játszanának, mert "gagyi a grafikája". Szerintem ezt azok várják igazán, akik régen nyomták a doom2-t, és imádják.
  • Sir Cryalot
    #590
    Ha ez olyan jó lenne akkor ezt ráncigálta volna át a microsoft a konfijára nem a falloutot, elvégre a doom3-al is az ms-nek akart kedveskedni dzsón szörmők himself.
  • bardocz
    #589
    Úúúú, E3 gameplaynél amikor elővette a duplacsövűt megkönnyeztem. A Doom3-mal nem játszottam, anno nem volt elég a gépem hozzá, meg az egész nekem nagyon elütött videók alapján a doom2-től. Egyrészt a modern fps, akkoriban nem tudtam volna vele megbarátkozni, hogy ez doom, meg kocsit olyan horroros lett az egész. Én meg anno a doom2-től is fostam mint az állat :DD De ez videó alapján nagyon eltalált, doom-os, gyors brutális lövölde. Az ellenfelekből hulló dobozok nekem bejönnek. Kíváncsi lennék még egy cyberdémonos, és spider mastermindos gameplay-re, hogy hogy is néznek ki. Remélem ez nem lesz elszúrva úgy, mint a carmageddon. Azt inkább hagytam is, nem rontom el a régi szép emlékeket.
  • dantor7
    #588
    Ú, ú, gyorsan lökj már be pár nevet ami az N+1 lerágott csont!
    Mindet végigtolnám ha kicsit is hasonlít ennek a játékmenetére!

    Köszi ^^
  • Totti5
    #587
    Van egy olyan érzésem, hogy a Doom 3-at pont 11 éve látta utoljára.
  • Gabe18
    #586
    "Doom harmadik részénél picit jobban néz ki azt ennyi."
    Ja, egy picit...
    De mindegy, grafika ízlés kérdése is, nekem bejön, szerintem stílusos, a játék tartalmához illő.

    Játékmenet meg? Ez Doom. Ezt azért szerette mindenki anno mert mész, ölsz, és ez jól, "élvezetesen" van előadva. Mint lentebb is írták ebbe nem kell lopakodás, nem kell mindenféle high tech cucc (a fegyvereken kívül) a főszereplőnek, nem kellenek társak akiknek a szövegelését hosszó percekig hallgatod, és semmi egyéb. Ez egy színtiszta akció játék kell legyen.
    A videó alapján annak pedig nagyon jó.
  • Federation
    #585
    Brutális grafika? Ne röhögtess már. Doom harmadik részénél picit jobban néz ki azt ennyi. Az meg 11 évvel ezelőtt volt. Mondjuk mindegy is, mert ez a játékmenet meg az egész hóbelevanc egy lukas garast nem ér. N+1, ezerszer lerágott csont. Legalább kinézne valahogy. Végül majd jó lesz egy "Ezt vedd meg!" kategóriának. Nem tudom kinek/minek volt az érdeke, hogy készüljön egy új Doom rész. Ebben a formában ez nagyon harmatos. Rövidebben: gagyi.
  • Gabe18
    #584
    Hála istennek nem akarták vele megváltani a világot, és így nem pakolták tele olyan dolgokkal aminek egy "Doom"-ban semmi helye.
    Viszont ami benne van, az üt. Brutális grafika és hangok, nagyszerűnek tűnő játékmenet, ami egyszerű de nagyszerű. Ha e-mellé még a multi része is jó lesz, az már csak hab a tortán.
    Két dolog nem tetszik. Az egyik az ellenfelekből kihulló színes ikonrengeteg mint felvehető cucc, a másik a messzeségbe vesző megjelenés...
  • bundaskenyerrrr
    #583
    "valóban gyenge a grafikája eddig. de reménykedjünk."

    ezt visszavonom. nagyon jó lesz ez. jól lesz az is, hogy kapunk pálya és módszerkesztőt is hozzá.
  • lac coo
    #582
  • dantor7
    #581
    Végre valami, ami az ösztönös gyilkolhatnék-érzést kielégíti!
    Nincs okoskodás, lopakodás, csak vérgőz, kőkemény metál, jó basszus, kivégzések, megfelelően okos, de azért tömegével hulló ellenfelek...
    Mindez olyan környezetben ami abszolút "Doom-os", pokoli, félelmetes... Semmi kifogásom :)
    ÉS A LÁNCFŰRÉSZ?! Mortal Kombat nem ilyen véres-csontos-cafatos, bakker :D
  • grebber
    #580




  • grebber
    #579
    Bemutatkozott a Doom
  • kissssss
    #578


    :DDD
  • bundaskenyerrrr
    #577
    valóban gyenge a grafikája eddig. de reménykedjünk.
  • Sheltem
    #576
    Nem akarom szétflamelni a topicot, de leírom őszintén a véleményemet: Ez a Teaser a legszarabb amit eddig életemben láttam....
    3mp semmitmondó gameplay oldalnézetből aminek a valós gameplayhez semmi köze nincs = 0 zeró semmi lófasz
    Doom3at imádtam, remélem a 4 is frankó lesz...de ez a teaser...gyász.

    szubjektív voltam.
  • Blekk Síp
    #575
    Oké, hogy csak pár sec az egész de ez elég gányul néz ki ebben a formában SZVSZ. :S
  • scomcomputers
    #574
    Jóféle.......jöhet!
  • hiper KOCKA
    #573
    Tavaly kellett volna kijönnie, ha figyelembe vesszük az eddigi megjelenéseket:

    Doom 2 1994
    Doom 3 2004
  • grebber
    #572
    Ej de várom már.Arra leszek kiváncsi mikor jön majd a game.Érzésre 2016 nyár előtt kizártnak tartom.( Ne legyen igazam)
  • Ironman2
    #571
    Lesz vagy 60 giga.D
  • kissssss
    #570
    már kezdtem félni hogy nem lesz játékban a mindenki nagy kedvence... revenant
  • Hellsing47
    #569


    na valami csak lesz végre
  • Rayden02
    #568
    Nah ezt megnézem!
  • KaBuTo666
    #567
    Egy legenda. :)
    Utoljára szerkesztette: KaBuTo666, 2015.01.24. 17:26:04
  • Bokafix2
    #566
    Én láttam levágva a fejét a 2-dik részben. Ott van az ikon mögött. Ütős kis ficsör volt anno.
  • Shep
    #565
    Én sem, bár a Daikatana-n dolgozhatott volna még kicsit :)
  • MerlinW
    #564
    Nem sajnálom tőle, megdolgozott érte:)