1688
DOOM 4
  • gandrus
    #763
    Köszönöm a véleményeket!

    Azért döntöttem először az sli mellett, mert egy második 660 Ti-t meg tudtam venni 68 fontért, a 970-es meg 270 körül volt újan. És a két 660ti sli-ben kb. egy 970-es szintet hoz elvileg (ha működik...). Így viszont valószínűleg veszek egy 970-est majd, ha nem megy rendesen. GTX980-at, meg hasonlóan erős kártyát nem érné meg vennem, mert egyrészt baromi drága, másrészt a jelenlegi gépem nem tudná kihajtani, és akkor már az egészet cserélni kéne, amit nem akarok még.
  • nxs
    #762
    Nagyon remélem,hogy lesz benne "classic" Quake féle multi is,1v1/tdm/ctf...ez az átalakulós,fejletépős baromság nekem nagyon nem adja. Q3 már beadta a kulcsot azóta semmi érdemleges nem jött az énféle hupákolós,gazembereknek akik nem akarnak military shooterekkel játszani. A scene igényt tartana rá,de a trailer megint valami casual ökörségre utal ami gyors pénz a kiadónak.

    660ti SLI : Szabadulj meg tőle amilyen gyorsan csak tudsz! SLI régi megoldás maximalistáknak,vagy azoknak akiknek túl sok a pénzük,vegyél felső közép kategóriás vga-t ahogy többen is írták.
    Olyan mintha i3 procit húznál 30k hufos hűtővel mert drága az i7 :)
  • broman191
    #761
    A bétára megnövekedett a hivatalos minimum gépigény GTX 670-ra nVidia oldalon, így ha esetleg hw id alapján nem fogja ismerni a 660 Ti-t, akkor kapufa, hiába 2 db van belőle...mondjuk ennek szerintem nem sok esélye van. A multi gpu támogatást meg majd megoldják, bár nem tudom hogy merre ajánlották, hogyha van egy 4 éves technikára épülő videokártyád, vegyél még hozzá egyet, akkor minden über lesz évekig...amikor a meglévő egytől is inkább menekülni kellene mihamarabb.
    Ha eladod 35e Ft-ért mindkettőt, rádobsz még 15-20e Ft-ot és van egy használt, akár több év garis GTX 970-ed, ami a játék ajánlott gépigényét jelenti így a béta idején és esélyesen a teljesre is...és egymagában legalább olyan erős referenciaként is, mint a 2 db GTX 660 Ti együtt, valamint ott a 4 GB (khömm 3.5 GB) VRAM, nem 2x2 GB...
  • Krisztiam #760
    szerintem jobban jártál volna, ha veszel egy GTX980 Ti-t, én nem preferálom a SLI-t, de ez csak az én véleményem..
  • Maxtreme
    #759
    sajna nem látunk a jövőbe..
    De mivel eddig sem foglalkoztak az SL kérdéssel (sem a modderek, sem fejlesztők) nem hinném hogy bármi változna a Doom4 esetében.

    Nem sok embert érint (nem véletlenül) szal szerintem ne várj csodát.
  • gandrus
    #758
    Sziasztok!

    Alig több, mint egy hónapja csak azért vettem még egy Gtx 660 Ti-t, hogy megépítsem életem első SLI rendszerét a közelgő DOOM-hoz. Csalódottan olvastam a napokban, hogy nem működik az SLI sem az alfa verzióban, se a korábbi, ID Tech5 motorral készült játékokkal. Van némi remény szerintetek arra, hogy a végleges verzió támogatja az SLI-t, vagy legalább egy modder megoldja ezt a problémát? Nagyon dühít, hogy amikor a várható gépigényről olvastam korábban (különböző oldalakon), nem említették, hogy az SLI várhatóan nem működik majd.
  • Dency
    #757
    Nyert a 2. :) Nem volt kérdés szerintem.
    + itt a multiplayer trailer:

    Utoljára szerkesztette: Dency, 2016.03.10. 09:53:26
  • broman191
    #756
    Több mint jó lenne! :)
  • Zozo0122 #755
    Azt kérdeztem, hogy a 2. kép jó lenne-e bannerba szerintetek?
  • kissssss
    #754
    plz?
  • broman191
    #753
    Pedig érdemes lesz megszokni a sok vöröst a megjelenésre.
  • Zozo0122 #752
    2. bannerba?
  • kissssss
    #751
    szerintem is a második lenne a nyerő de nekem egy kicsit túl sok a vörös szín rajta...
    (khm.. akár mehetne bannerba is khm..)
    Utoljára szerkesztette: kissssss, 2016.03.05. 21:24:11
  • broman191
    #750
    B szerintem is, szerencsére kétharmaddal vezet egyelőre. :)
  • Dency
    #749
    Új borítója lesz a DOOM-nak. Twitteren tudtok szavazni.
    1:


    2:


    Szvsz az első túl egyszerű, a második meg a régi klasszikus doomot idézi. Akkor inkább már a másodikra szavazok. :)
  • Dency
    #748
    Ja mondjuk az iD tech motor hozni szokta a 60 fps-t. Majd meglátjuk. :)
  • Krisztiam #747
    de jól néz ki ez a fémdoboz:
  • Zozo0122 #746
    Mobilon is?
  • MerlinW
    #745
    Csőjáték vs sandbox. Doom nagyobb eséllyel indul a 60-asok versenyén:)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.03.01. 11:32:45
  • Dency
    #744
    Úgy mint a GTA 5 ?
  • broman191
    #743
    Yay, is a pig's pussy pork?
  • Krisztiam #742
    év játéka lesz :)
  • grebber
    #741
    Minden platformon 60 FPS lesz a DOOM
  • nxs
    #740
    Az fps lockot mivel kapcsoltad ki?
  • scomcomputers
    #739
    Azt nem mondtam,hogy nem kellett trükközni(nv_inspector,nv_sli_optimizer,stb),de tényleg jól ment.....

    Merlin:nem vagánykodtam,nem is az enyém volt,a rokonom kinn volt 7hónapot Kanadában és addig nálam volt az övé is,ha éppen tudni akarod....
  • MerlinW
    #738
    Főleg, hogy az alpha nem támogatott SLI-t.

    Egyébként az is vicces, ha valaki úgy vagánykodik a fél milliós SLI szettjével, hogy fogalma sincs milyen feleslegesen költött rá annyit, mert ugye a 970 SLI nincs 200k és pöccre ugyanazt hozza játékokban, hála a ragyogó SLI támogatásnak :)
    Utoljára szerkesztette: MerlinW, 2016.02.18. 22:06:51
  • broman191
    #737
    Akkor vagy te állítottál be valamit nagyon jól multi GPU fronton, vagy a tesztelő arcok nagyon sz4rul. Mert a linkelt teszt alapján semmiféle multi GPU-s teljesítmény skálázódást nem támogat a játék alfa formában...ami nem lenne meglepő. Mindenesetre ha a tesztelt adatokat komolyan veszem és összevetem a saját 280X-es tapasztalataimmal, amelyek szinte FPS-re ugyanazok voltak és megnézem hogy egyetlen GTX 980 is 40 FPS átlagot produkált a tesztereknél 1440p-ben, akkor az állításod szerint több mint 100%-kal kellene skálázódni a futásteljesítménynek a 2. karival...ami egyszerűen lehetetlenség. Szóval nem vagyok benne biztos hogy trololo-e vagy...
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.02.18. 20:58:31
  • scomcomputers
    #736
    Mekkora kamu teszt,nálam az alfa anno 100fps alá nem esett be a gtx980 sli-vel.....


    Ja és 2560*1440-s felbontásban !!
    Utoljára szerkesztette: scomcomputers, 2016.02.18. 16:50:26
  • broman191
    #735
    Wow, az nVidia gyöngyöző izzadsággal készítheti az új GameReady driver-ét a megjelenésre...a 980 Ti alig gyorsabb mint a 280X, vicc. :D
  • grebber
    #734
    Performance teszt
  • Voltan
    #733
    Igaz, 3d Realms...
    My bad.
  • MerlinW
    #732
    A nevének sincs semmi köze az id-hez:)
  • Danecay
    #731
    A Duke Nukem csak a korabeliség és az elvárások miatt lett felhozva példaként, ezen túl senki nem állít semmit, a többi pedig megkérdőjelezhetetlen.
  • Voltan
    #730
    Könyörgöm, a Duke Nukem Forevert hagyjuk ki a témából, mert a nevén kívül semmi köze nincs az ID Softhoz.

    Ez az ID. Ők még nem lőttek mellé, legalábbis nálam nem. A Wolfenstein frencsájz legutóbbi verziója is nagyon jó volt, és számomra a Rage is egy gyöngyszem.

    Ez meg itt a DOOOOOOOOOOOM. A multi engem sem érdekel, de bízom benne, hogy ez ütni fog.
  • Danecay
    #729
    Nem állítom, hogy rossz játék lenne, csupán azt, hogy ennyi idő elteltével elveztette a vonzerejét és varázsát, miközben anno én is jókat derültem, hogy mást nem mondjak a Duke Nukem 3D különösen a honosított verzióján. Egész egyszerűen eltelt már annyi idő, hogy ne érdekeljen és minden bizonnyal eme DOOM epizód egyik nem hangoztatott célja, hogy a köztudatban tartsa a címet, vagy a márkát, vagy ahogyan tetszik, mert akár már egy generáció kihagyásával eladhatatlan produktum válhat belőle,miközben máris megkérdőjelezhető, hogy vajon ha mindez amit látunk nem DOOM cim alatt jelenne meg, ugyanilyen érdeklődés övezné e a játékot?. Van egy tippem! :)
  • bardocz
    #728
    Én speciel tökre örülnék, ha az 1 meg 2 hangulatát hozná, ott is lehetett nagyon pörgősen hentelni, amit eddig láttam belőle számomra olyan lesz, mint amit szeretnék. A multi is bejött, igaz teljesen balfasz vagyok fps-ekben. Ha valami történet is lesz hozzá az nekem csak plusz, bár én nem számítok a megnyílt a pokol kapuja és be kell zárni dolognál sokkal többre :) Nagyon remélem, hogy egyáltalán nem horror hangulata lesz.
  • Shep
    #727
    DNF tök jó játék, hamisítatlan DUKE hangulat, a graf az gyenge az igaz, bár Unreal 2-hőz képest annyira azért nem is.
  • Danecay
    #726
    ÁMEN! :)
  • broman191
    #725
    Én is szeretem a mélyen sztoriorientált játékokat, állítólag itt is lesz belőle, nem teljesen alaptalan lövöldét kapunk...de érthetően nem az ilyesmivel promózzák a nagy közönség előtt, akiknek a töredéke értékelné csak igazán. Amit az alfa demó alapján láttam, lényegében nem sok, mivel a multi nem érdekel, ahogy a legtöbb játékban hasonlóképpen. Alfa létére jól fut, a grafika elfogadható, nagyjából ennyi. A multihoz igényelték a fejlesztők a közönség segítségét, a single kampányhoz nem, teljesen más balansza lesz a kettőnek, tény. Szerintem kifejezetten az ilyen játékmeneti mechanikán alapuló hentelést még sehol sem láttuk, azért is érdekel igazán. Valóban létfeltétel a folyamatos hentelés, kiemelt gameplay dizájn elemként, úgy ahogyan még máshol tudtommal soha. A végeredmény és a cél nagyvonalakban lehetett hasonló, de részleteiben egészen biztosan nem ez volt. Ez a fajta Doom nem létezett soha, bármit is mondanak a fejlesztők. Visszakanyarodtak az első és második részhez, amely a technikai korlátok miatt volt valóban olyan amilyen és mint olyan, szerintem nem is tudta átadni az igazán gyors hentelés élményét, egyszerűen nem volt hozzá sebesség az akkori hardverekben, nem lehetett akkora vizuális élmény mint manapság. Lehetséges hogy van akinek Duke 4ever lesz ez is, én abban az esetben láttam hogy nem lesz a dolognak jó vége, nem is lett különösen az, itt látom hogy nagyon is jó vége lesz...számomra, nagy eséllyel. :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.02.17. 22:24:01
  • Voltan
    #724
    Szerintem nem kell még temetni az elvárásokat. A Doom 3 + RoE a mai napig megállja a helyét - tudom, mert fél éve játszottam őket újra :)

    A fejlesztő csapatban bízok. Az eddig kiadott videók főleg a multira koncentráltak, illetve a single részből is csak eye candy volt, amit kaptunk.
    Én remélem, hogy egy nagyon korrekt single kampány lesz.
    Kétlem, hogy olyan vérfagyasztó lesz, mint a Doom3, de ha sikerül a Doom 1-2 kreativitását kicsit összepárosítani a 3 hangulatával, akkor már nem járunk rosszul.

    A Duke Nukem Forever itt nem játszik, hiszen nem ők voltak a fejlesztők, ez itt a régi veterán csapat. Én bízom benne, hogy jó lesz.