1688
DOOM 4
  • Danecay
    #723
    Én a magam részérő jobban örültem volna egy Doom3 és Resurrection of Evil stílusú folytatásnak, mint egy ilyen Quake 3 Aren szerű súlytalan lövöldének már ami a gameplay videókból átjön. Anno a technológia kezdetlegesebb mivoltának voltak elsősorban betudhatóak véleményem szerint a menj és lőj típusú játékok, majd ugyanezen technológia fejlődésének lettek köszönhetők a történetvezetős és a story központú játékok. Az eddig látottak alapján engem ez az ALPHA alapokon nyugvó változat nem sarkallott arra sem, hogy letöltsem és kipróbáljam, noha hamarabb volt róla tudomásom, mint hogy itt szóba került volna. Kicsit ugyan olyan érzésem van mint anno a Duke Nukem 4ever-el, sokáig vártam de aztán még egy letöltésnyi lehetőséget sem adtam neki, és amennyiben jól értelmeztem a visszajelzéseket nem is vesztettem túl sokat. No persze lehet, hogy, én is öregedtem, sőt biztos, mások az elvárások az igények, kicsit lassabb dolgokra vágyik már az ember, de az a mondás is igaz lehet, hogy egy újszülöttnek minden vicc új, és ez hentelősebb játékmenet a közben felnőtt újabb generációnak újdonság lehet, mert ha csak magamból indulok ki nem gondolnám, hogy egy Doom 1-t megélt, jelenleg 4x-es életkorú játékos már ugyanarra a pörgős hentelésre vágyna, nosztalgiafaktor ide vagy oda. Ha játékos maradt akkor vagy asszociálódott és igazodott az igénye a jelen kor felhozatalához vagy feltehetően szakított ezzel a szabadidős tevékenységgel amihez minden bizonnyal nem a DOOM 4 miatt fog visszatérni.
    Tudom persze, hogy lesz egy majd 13 órás single kampánya a játéknak, de tartok tőle, hogy szemben a 10 évvel korábbi alkotásokkal nem lesz több mint egymásután fűzött cahallenge-k sokasága.
  • broman191
    #722
    Ez a most nyíltan illegálban terjedő build ugye az, ami tavaly decemberben futott zárt tesztelésként...a megjelenésig van még nagyjából ugyanennyi idő. Tehát amit most látsz, ahhoz a verzióhoz képest van - vagyis mára részben volt - 4-5 hónapuk jobbat letenni az asztalra...az bizony egy elég tisztességes portolás/optimalizálás ideje, ha nem sajnálják az erőforrásokat és a tudás is adott...és ugye ebben az alfa formában sem horror. A teljesítmény. :D Részemről.

    #718: Nem igen alfáztam/bétáztam az utóbbi időkben. A béta lényegében kevésbé mérvadó, mivel az már többnyire optimalizált állapotot fed, tehát onnan nem is várható hatalmas előrelépés...alfát pedig tényleg ritkán mutatnak a közönségnek, nyílt teszteléssel főleg nem, így abból a kevés esetből nem hoznék össze törvényszerűséget javulást/nem javulást illetően... :)

    #719: Az Oblivion tényleg...az is külcsín volt a maga idejében, ma már csak nézem hogy lehetett az annyira szép...na de egy évtized eltelt, úgy. Kíváncsi leszek még egy évtized múlva hogyan fogjuk látni a mostani címeket... :) A Doom-ot számomra sem az OMG grafika adja el, legalábbis technikailag nem, az artist munka tisztességes, a szörnyek ütősek, a környezettől sem hányok, ha ez az a kompromisszum, amelyet muszáj megötni a megfelelő sebességű pörgős gyilkolászás biztosításához, én nem szólok egy szót sem. Igaz emlékezetem szerint eddig sem ekéztem sehol a játékot a külcsíne miatt, annyira bekapott a gépszíj a brutális gameplay anyagok után... :D
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.02.17. 20:53:53
  • grebber
    #721
    Download Doom Closed alpha
  • scomcomputers
    #720
    Honnan....ment PÜ!
  • Voltan
    #719
    Valahol igazad van, de azért én úgy vélem, hogy olyan nagyon már nincs hová fejlődni grafikailag. Persze ezt már sokszor mondtam az évek során, legutóbb akkor, amikor az ES Oblivion jött ki, és az nem ma volt. Persze azóta is van jópár cím, ami besza-behu hatást ért el nálam, nem is feltétlenül az apró grafikai részletek miatt, hanem vizuális összhatás tekintetében, pl. a GTAV pécén. Azon a mai napig ledöbbenek néha, hogy milyen elképesztő igényességgel csinálták meg. Hozzá kell tenni, hogy soha nem voltam az a poligon-számlálós grafikahuszár, nálam az összhatás számít.

    Most legutóbb az Unravel az, amitől leesett-leesik az állam. Igaz persze, hogy nem FPS, és más az egész technikai háttér, de tény, hogy egy hatalmas felbontású textúrarengetegnél sokkal többet ér a stílus, és az össz látványvilág, az pedig nagyon-nagyon ott van.

    A lenti Doom videókat látva nem gurultam eksztázisban, de tisztességesen néz ki, és a játékmenet biztosan nagyon jó lesz. Bízom a bandában.
  • Maxtreme
    #718
    Francokat. Egy olyan játékot mondj amiből volt egy optimizálatlan alfa/beta és a fullos jobban futott.. :)
    Ilyen sajna nem nagyon van.

    Utoljára szerkesztette: Maxtreme, 2016.02.17. 20:01:12
  • grebber
    #717
    "Ugye tudod te is, hogy az alfa fázis után következik az érdemi optimalizálás? :D"

    Aha nyilván 2 hónap alatt váltják meg a világot.
  • broman191
    #716
    Ugye tudod te is, hogy az alfa fázis után következik az érdemi optimalizálás? :D Nálam egyébként süvített 1080p-ben high opciós élsimítással, többnyire 60 FPS volt vsync mellett, időnként beesett 50 körülire nagyobb hentnél a 12 bot mellett. Ha ezen még optimalizálnak és az lesz a vége mint a Rage-nél, hogy 60 FPS-ről meg sem moccan egy tisztességes géppel, valamint a gameplay is annyira nyálcsorgatós lesz a szingliben mint a trailerekben, akkor...ohmygawd. :D

    ui.: Lehet hogy nVidia-s gond, láttam olyat is, hogy egy GTX 780 Ti tulaj panaszkodott mekkora sz4r és 20-30 FPS-ekről beszélt...kíváncsi vagyok egy erős Maxwell-nek mennyire tetszik... :)
  • grebber
    #715
    Frankó csorog is lefelé! Megnézem , hogyan fut arra bőven elég.
  • scomcomputers
    #714
    Lol....

    Ez mekkora kamu volt...

    Azóta is folyamatosan csinálják...
    Utoljára szerkesztette: scomcomputers, 2016.02.17. 19:25:43
  • broman191
    #713
    Az igazság, hogy sajnos(?) soha többé nem fog ott tartani a játékipar, mint 2004-ben, amikor megjelent a Far Cry, Doom 3, Half Life 2...abban az évben elég sokat kaparásztam fel az államat az asztal alól, az akkori Radeon 9600-am mellett. Mondjuk 13 évesen még másabb volt az élet, az sem leszek többé, bár még nem késő áttérni a buddhizmusra. Később persze voltak többé-kevésbé állejtős pillanatok, az Unreal 3 népszerűségének idejében, no meg a CryEngine fejlődése sem volt kutya a Crysis részek folyamán. Mára szerintem megérkeztünk oda, hogy lehet még fokozni évente a grafikus színvonalat és még éveken át lesz hová, VR-tól függetlenül is, de a manapság bekapcsolódó gamer arcok már nem fogják megtapasztalni és rajongani azt a szintű grafikai fejlődést, ami az utóbbi másfél évtizedben végbement. Az még látványos volt. Régen még ég és föld volt a különbség egy játék alacsony vagy középszerű grafikus beállításai között és a túloldali magas/nagyon magas között. Mára szvsz nem lehet egy jól összerakott grafikus színvonalú játékot úgy beállítani, hogy vállalhatatlanul nézzen ki. Egyszerűen mára túl könnyű lett a középszerűségben is szépnek lenni, volt idő amikor még kihívás volt... Nem mindegy hogy milyen fejlődési szakaszát éljük meg egy bizonyos iparágnak, aki az évtizedekkel ezelőtti autókhoz szokva nőtt fel, annak mára minden átlag autó űrtechnika és nehéz kiemelkedően jót vagy rosszat találni, egyszerűen túl magasra került a léc, ahogyan a grafikus motorok és játékok fejlődésével is...fejlődni lehet még mindig persze, csak már a *wow* faktor egyre enyhébb... :)

    ui.: Szerencsére a játékmenet terén nem mondhatni hogy nem próbálkoznak újszerűvel, ez a Doom sem létezett még ilyen formában ilyen fejlettségi szint mellett (a single része legalábbis), így remélhetőleg újraértelmezi majd a stílust és befigyel utána pár jobb copycat az elkövetkezendő időkben... :)
    Utoljára szerkesztette: broman191, 2016.02.17. 18:48:17
  • grebber
    #712
    Sajnos játszunk csak ,mert láthatóan nem akarják hogy gyönyörködhessünk.
  • Shep
    #711
    Játszani akartok, vagy a grafikán ámuldozni? Szerintem nem lenne baj ha a graf helyett inkább a játékmenet megújítására törekednének a fejlesztők és nem ugyanazt próbálnák eladni szebb grafikával, egy két kamu újdonsággal megtoldva. Bőven elég lenne az U3 graf szintje ha a végre fejlődést lehetne látni a többi fronton, de hát nem igazán lehet. Pusztíthatóság pl. továbbra is csak mutatóban van 1-2 játékban, pedig azzal elég sokat lehetne dobni a dolgon és játékmenetbeli változást is hozna.
  • grebber
    #710
    Pedig a Crytek simán villanthatna valami új cuccot akár Crysis féleség akár Ryse féleséggel.
  • Maxtreme
    #709
    uhh tényleg a Fc.
    Azóta sem tudott akkorát ütni grafikailag egyik rész sem :D

    De ez valahol érthető is.
  • bardocz
    #708
    Hozzászoktunk, valahol írtam, hogy nem értem miért fogja a gépet a metro last light, semmi extra a grafika, és jött, hogy ha az nem akkor micsoda?
  • grebber
    #707
    Far Cry-ban azta percekig néztem a barlangban az akkoriban hangzatos "polybumb technoligy" rozsdás csöveket.
    Ma meg 220 ezres VGa-kat "fingató" szarokra is legyintek ,mert semmi über nincs
  • Maxtreme
    #706
    vagy csak szimplán öregszek(ünk) :)
    De amúgy igen. Emlékszem anno a doom3 alphával mennyit szarakodtam, napokra le tudott kötni.
    Kutattam hozzá a rejtett konzolparancsokat, cheateket hogy átjussak egy olyan szinte amire amúgy nem lehetett stb :)
    Pedig még jól sem ment, akkoriban gef2mx-em volt :D

    Tény hogy a grafikai fejlődés (is) lelassult azóta.
  • bardocz
    #705
    Ez a zene nem szólt alatta.
  • grebber
    #704
    Azért ez is mindent elmond a játékipar hova-merre fejlődéséről, hogy akik anno grafikai császárok voltak ma már csak árnyékuk önmaguknak :( Egyértelmű ,hogy nem minden a grafika de anno még versengtek ezek rendesen.
    Akkoriban mekkora állatság volt , mikor a kiszivárgott verziókat néztük és leesett az állunk hogy aztarohadt ez hogy néz ki.
    Ma meg futottak még azt szódával elmegy.
  • Maxtreme
    #703
    Én is rálestem.
    Hát ezt nem a multi miatt fogom szeretni az is biztos :D

    A látványvilágról meg annyit hogy szép szép, de őszintén szólva nem esek tőle hasra.
  • grebber
    #702
    Ilyen volt a DOOM alfája PC-n
  • broman191
    #701
    Tolom is, kicsit túlzottan bulletsponge az ellen így hirtelen, de ütős... :D
  • Rayden02
    #700
    DOOM Alpha Leaked Online – New Details About Gameplay, Demon Classes & Modding
  • grebber
    #699
    DOOM - új infók és spoilerek egy adatbányásztól
  • KaBuTo666
    #698
    Köszi, egyelőre értesítést lehet kérni. :)
  • Krisztiam #697
    akinek kell:
    Doom 4 gyűjtői
    siessetek :D
  • KaBuTo666
    #696
    Megszerzem, és ha ezért fel kell másznom az Everestre, ám legyen!
    Utoljára szerkesztette: KaBuTo666, 2016.02.10. 19:04:27
  • KaBuTo666
    #695
    thx :D
  • Krisztiam #694
    azért nincs kirakva, mert aki előrendelte még anno, most kap értesítést a gyűjtőiről.. azt írják rendkívül korlátozott példányszámba lesz kapható a gyűjtői..
  • Krisztiam #693
    én másik helyről kaptam, de ott még nem látom kirakva
  • Shep
    #692
    Már el is fogyott :D
  • grebber
    #691
    39.890 Ft
  • Krisztiam #690
    most kaptam egy email-t, hogy előrendelhetem a gyűjtőit
  • grebber
    #689
    Doom - új gameplay jelenetek
  • broman191
    #688
    Nem muszáj használni, viszont ha nem használod akkor töltényt pazarolsz. Amolyan lövések hatására meggyengített 'kábított' állapotban lévő ellenségnél használható az egyik hosszabb régebbi gameplay alapján, bár lehet hogy lesz valami idővel akciótól újratöltődő változata is, amivel instant gyilkolható akármi - hasonló hatással mint a 'soul cube' a háromban - legalábbis viszonylag gyenge ellenfelek. A multiban persze érthető hogy nem csinálható ilyesmi lépten nyomon... :)
  • bardocz
    #687
    Szerintem ez csak a tréler miatt van benne, multiban nekem egyszer sem jött össze.
  • Gabe18
    #686
    Tök jó lenne, de ez a rengeteg a közelharcos azonnal ölő megmozdulás nagyon nem tesz jót neki. Ha ez nem lesz valamihez kötve, hanem végtelen számban lehet csinálni bármikor, az agyonveri az egész játékot.
  • Krisztiam #685
    nekem is tetszik nagyon, nem tudom mikortól lehet kapni majd.. de figyelem és lecsapok egyre az tuti :D
  • KaBuTo666
    #684
    Mikor lehet kapni hazai oldalon?
    Brutál jó.