832












Fejlesztő: 1C Company: Ino-Co



Kiadó: Paradox Interactive











Magyar Majesty 2 blog     | | | |     Hivatalos honlap     | | | |     Hivatalos fórum     | | | |     Demó letöltése

Hivatalos megjelenés: 2009. szeptember 18.


  • Kotomicuki
    #752
    Konkrétumot nem tudok arról a küldetésről: itt nem találtam semmit, de itt viszont igen, remélem, hogy ez hasznos lesz.

    Általában jobban megéri a 12, viszonylag hamar fejlődő hős, mint a drága és "erős", de magányos kalandor, akik legfeljebb italokat vesznek már csak, és 1-2k arany alatt nem mozdulnának meg. Azonkívül a vár környékét kell - szinte mindig - kitisztíttatni velük, a lehető legrövidebb időn belül. A kastély 2. szintre húzása, majd törpék hívása az ilyesmi pályákon lehet hasznos, mert az épületgyógyító varázslatuk nagyon hasznos az elementálok ténykedése ellen - én inkább erre tartalékolnám a sok pénzt. ;)
  • gabeone
    #751
    Az alapjáték utolsó pályájára van receptetek?

    A rendelkezésre álló kezdő aranyból (50000 gold) 3 hőst veszek meg, egy healert, egy paladint, egy beastmastert (kb. 30000 gold eddig), fejlesztem a várat (6000 gold) és az alapból erősesbb, templomos egységeket építem meg (a templom 3000 gold, egységek: 1000 gold /darab ). Idővel azonban leverik kereskedői épületeimet, a templomokat, majd lassan elfogy a bevételem és vége a gazdaságomnak. Balrog nem vészes mint ellenfél, mivel az Ős szellemet rá tudom idézni, de hiába rombolom le gyorsan a zombis és vámpíros kriptákat,az 1500 élettel rendelkező elementálok csak-csak előkerülnek valahonnan. Kérnék egy kis útmutatást! :)
  • Pitterix
    #750
    Lehet én is félrerakom egy kicsit, most éppen a 3. napon jött a nagy dargon, meg a goblinok!Pedig csak lefele építkeztem, sőt a tegnapi első napot töltöttem be, mikor még csak leraktam az épületeket, azzal eljutottam tegnap 25. napig, ma meg látod....Néha tényleg mocskos nehéz......
  • Kotomicuki
    #749
    Pár napra mindig félreraktam, mert kissé feldühített, de mégis mindig elővettem és megpróbáltam, újra meg újra. :)
    Össze fog az jönni! (ments gyakran, több helyre és légy agresszív)

    A Kingmaker "Jégvarázslós" pályája is piszok könnyű, ha a "Menekülj!" zászlók jó helyen vannak a (Középdél-)keleti részen, mert úgy időlimit nélkül felépíthető minden (ha csak a vár körül, dél felé nyújtva építkezünk, akkor a patkányok is csak északon jönnek elő, ott meg pár toronnyal már foghatóak), amíg egy hősünk el nem éri a varázslókat. Persze a 23. szintű Ranger hőst miért is érdekelné az a pár rongydarab egy rúdon...
  • Pitterix
    #748
    Eljutottam végre 20akárhányadik napig, de a hülye íjászom elment föl a goblinokhoz, azt jöttek......
    Majd kiderül, mit tudok kihámozni belőle....
  • Pitterix
    #747
    Látod, nekem sikerült akaratlanul is.
    Különben a hülye parasztjaim építettek egy házat felülre....
    Ne aggódj, még nem adom fel!
    De két hónap, az sok idő....
  • Kotomicuki
    #746
    Hogy hogyan találják meg egyesek az Ultra Hard beállítást ezen a gémen, az nékem talány!

    Azért, kezdetben, néhány "hagyományos" tornyot emeljél az északi végekre, hátha segít vmennyit az a 2-3 őr meg pár nyílvessző...
    Emlékeim szerint lent randalíroztam mindenkivel (néha vissza-vissza tértek bevásárolni a hősök), majd, miután nem volt több ellenséges fészek a DK-i sarokban, utána észak felé folytattam a 'tombolást', legvégül nyugatra, a közeli pokollapukra kerítettem sort. Viszont a kastény északi oldalánál följebb nem építettem semmit sem...
    Tényleg ne add fel, nekem 2 hónapomba telt ez a pálya!
  • Pitterix
    #745
    Na megpróbáltam, a leírtak alapján és képzeld az 5!!! napon egyből jött mindenki!!!!!
    Pedig lefele építkeztem, felfelé nem mentem....
    De teszek még pár próbát, azért nem adom fel ilyen könnyen!!!
  • Pitterix
    #744
    Oké Főnök! :)
  • Kotomicuki
    #743
    A sok kisebb hiba mellett a nagyobb:
    A Törpe-tornyoknak az Északi és a KELETI oldalt kell védenie - de jó a vízszintes NY->K-i tájolás is, a várkastély fölött...
  • Kotomicuki
    #742
    NM!

    Azon a pályán a K-ÉK-i irány a tabu, akkor a goblinok tovább nyugton lesznek. Ha tiszta a helyzet délen-délkeleten, akkor a (tartalék) épületek biztonságban lesznek a DK-i csücsökben (innen a folyó vonaláig, északi irányban mindent el kell pusztítani).
    Sok sikert és kitartást ahhoz a pályához! :)
    A következő kicsit könnyebb, de azután már csak keményebb pályák jönnek! :))
  • MrSpock
    #741
    Köszönöm,jólesett,de azért nem vagyok fiatal már elmúltam 30,de a reflexeim jók:-)
    De tényleg minap néztem hogy negatív irányban is lehet állítani.:-) Azért gyorsítottam,mert így is olyan sokára csináltam meg egy pályát,nem mintha sietős lenne. Mondjuk akkor váltottam normálra még,mikor valami nagy harc volt és figyeltem hogy küzdenek hőseim:-)
  • Pitterix
    #740
    Akkor valószínű fiatal vagy és még jók a reflexeid......
  • MrSpock
    #739
    Érdekes és pl most vettem észre nemrég mikor olvastam egyik hozzászólást hogy van időlassítás:-) Én mindig dupla sebességgel játszottam. :-) Még a normált sem használtam kivéve a pályák elején mikor lerakom az épületeket.
    Akkor nem is vagyok szar játékos,hogy 2x-esen vittem végig eddig az alapot,meg a kingmakert is.:-)
  • Pitterix
    #738
    Köszi!
    Ez tényleg kimerítő leírás!
    Na így megpróbálom majd. Remélem nem rohannak le megint a goblinok 7-8. napon.....
    Azért érdekes, hogy az alap játéknál néhány expert pályát könnyebben megcsináltam, mint az egyszerűbbeket.Ez már itt is kezdődik...
  • Kotomicuki
    #737
    Csak Neked! :)

    "...
    Majesty 2 Kingmaker Walkthrough - 2. The Price of Tranquility

    A Dél-Keleti út 2 oldalára, de még a "szigetünkön" kell 1-1 őrtorony, ez a 2 leszedi a kisebb repkedők felét, és nem bántják őket, ha a a DK-i részen kiírtjuk a sárkányfészket - sárkánymentes az első 2-(3(?)) hétben - és az 5-6 röpködőgyártót (500-500 arany, ha már van szobor, a sárkányfészekhez 1000, hogy többen menjenek és hamarabb végezzenek vele) -> a 2 kereskedelmi pont biztonságossá válik + ide lehet azokat az épületeket felhúzni, amik már nem férnek el a főszigeten (a 2. templom - gyógyítóból sohasem lehet elég!!! - , varázsló-torony és varázsbolt - bár ezek nélkül is teljesíthető a pálya - , stb.)!!!
    Ezek után már csak a 35.-40. nap után látunk itt délen sárkányt, akkor is elégséges 1500 aranyat a nyakába varrni és 2-4, 10.+ szintű hősünk hamar kicsinálja a környéken őgyelgő őrszemélyzettel karöltve! :))

    Északon van 2 minotaurosz-piramis, ezeket is feltétlenül romboljuk le (500-1000 arany között, darabja), majd a 35. napig jó lenne a 2 nyugati pokolkaput - az utak melletti 1-1, amik közel vannak hozzánk - , hogy innen se jöhessen annyi dög a végén (500-500 arany) - így majd 1-2 percenként el lehet kerülni 2x4db, 15. szintű, black minotaur-t (+ a népes kíséretüket) és 2x3-5db démont a végén, amikor örülni fogunk, ha a hőseink és a védvonalunk kitart a goblinok és a percenként újratermelődő - de már csak 1 db! - sárkány ellen!

    Közben folyamatosan fejleszteni a kereskedelmi pont és a már kezdetekkor 2. szintre húzott várkastélyunk közé épített piacot és a kovácsműhelyt -> az elején a 4x3 hős létrehozása a lényeg, hogy minék előbb elkezdhessék felszámolni a szigetet körülvevő fészkeket (lásd fent). A végére - legkésőbb a 20.-25. napra - húzzuk fel a hősök lakhelyeit is a 2. szintre és fejlesszük is ki az ezekkel együtt járó új lehetőségeket, mert hasznosak lesznek a végjátékban - + a megemelt HP is segíthet nekik "túlélni", tovább lekötni az ellenséget...!

    A goblin sámán 2-3 idézőhelyét azonnal díszítsük fel 1000-1000 aranyas vérdíjjal, majd az ogrékat se kíméljük meg ettől (500-1000 arany/darabja).

    A törpékre csak a 30.-35. nap környékén lesz szükségünk, de akkor nagyon, mert ÉK felől megindulnak a goblin hordák és mindent elsöpörnek, ami az útjukba kerül - sima, 2. szintű őrtornyokkal ne is kísérletezzünk, mert az hasztalan ellenük (a K-ÉK-i goblin bázist hagyjuk a fenébe, mert egy 10. szint környéki, 10 fős hős-csapatot is szét tudnának kapni a tornyaikkal -> a végjátékban megszemlélhetjük ennek mikéntjét a mi törp-tornyaink vs. goblin-horda összecsapásban...)!
    A törpe tornyokat egymás mellé, sorba építsük a várunk északi, majd a nyugati oldalán végig, hogy védhessék egymást, mert erre is szükség lesz a túlerő miatt - a védelmi zászló midig legyen aktív az ÉK fölött!
    A pénz a végén nem lesz túl nagy gond - a rablók "azonnali pénz-beszedés-varázslata" jól jön ebben a részben is... - , mert ha a 3 törpe mellé hívtuk az előző epizód lordját, akkor a teljesen felfejlesztett, 2. szintű piac és kovácsműhely ontani fogja a zsét - a sok hősünk miatt, akik folyamatosan fejleszteni fogják a felszerelésüket a vérdíjjakból (+ a gyógyitalok vétele), ezért ne legyünk kicsinyesek soha sem velük szemben - , és közben a törpék sem szűkmarkúak!

    Hőseinkre figyeljünk oda és - ha kell zászlózzunk + - alkalmazzuk sűrűn a 250 aranyas gyógyítást, mert az még mindig olcsóbb, mint 500-1500 aranyért újraéleszteni az első 20 napon belül, utána ez már 3000-5000 arany is lehet, a 15. szint környékén!

    Ezt a részt is idő-lassítva (x0.2) játsszuk, hogy mindenre azonnal reagálni tudjunk, mert ebben a részben is szűken van mérve az időnk! Amint végeztek az embereink egy fészekkel, már menjenek is a következőhöz, fejlesztésekre csak ha ezek mellett marad fölös aranyunk, akkor kerülhet sor! A szigetünkön lévő, 2. szintre húzott kereskedelmi pont egymaga is kitart a 30.-35. napig, utána is elég lehet egy sima, 2. szintű őrtorony a közelébe.
    ..."
  • MrSpock
    #736
    Én a Kingmakeren az utolsó előttivel szenvedtem sokat,meg volt még 1 de nem tudom már melyik.:-) Goblin sámánok,meg a nagy íjászok,meg a villás fegyverrel támadó horda mindent lerombolnak sec-perc alatt. Mindig ha támadnak be kell védeni előre az objektumot. Zászlót kell rá rakni,és hősök oda csoportosulnak. Én kétféle stratégiát alkalmazok vagy 3 épületet lerakok gyorsan mindenből. 3 healer,3 tolvaj,3 ranger,mellé 1 warrior,persze attól függ mennyi az indítóarany. Gyorsan felderítik a terepet. És ha van még akkor egyből vár 2 szint. Persze traiderpost-ok,és piac. Pár sima torony azért a védelemre,patkányok egyebek ellen. Aztán ahogy gyűlik apénz. Vagy a másik 1-1 mindneből,és +hősépület,és egyből megveszem a legnagyobb hősömet ami még belefér. Mert eléggé erős és egyedül képes lerombolni bármit,és nem hal meg könnyen.
    De volt olyan pálya ahol 2 hőssel kezdtem piac meg tolvaj,ranger és kész. Az a lényeg minél hamarabb felderíteni a környéket. Nekem az a pálya volt a legnehezebb ahol 3db ogre épület volt délkeleten,északon ugye a goblin birodalom,közben elementálok is. Ott volt a 2 sárkánybarlang. és egyebek:-) Lehet ez volt az utolsó előtti,nem tudom már. Ja törpöket mindenféleképp szoktam használni. Jó a jégvarázsló is őt meghagytam hősnek későbbre. Hihetetlen erős hasznos,csak sokba kerül alkalmazni.
  • Pitterix
    #735
    Huh,a pálya nevét nem tudom, de leírás alapján az.
    Próbáltam én a kiirtást, de 7. napig nem tudok mindent legyakni, a katonáim sem fejlődnek annyit.Érdekes, hogy mindig máskor jön a nagy roham...
    Próbáltam már két templom+ hős kombóval is, de esélytelen volt úgy is.
    És én még azt hittem az alap játék nehéz.....
  • Kotomicuki
    #734
    Az melyik is, a 'The Price of Tranquility'?
    Azzal én is szórakoztam, de miután D-DK irányban mindent - legalább 6-8 db - , még az egyik sárkányfészket is kicsináltam, majd északon a 2 Minotaurusz-piramist is, azután már sokkal könnyebbé vált a pálya.
    Általánosságban a (közeli) Den-k mihamarabbi lerombolása mindig célravezető.
  • dartonita
    #733
    Fuu gyerekek ez a Battles of Ardania kieg eleg huzosra sikerult.Az elso palyan meg vigyorogtam hogy mennyire piti(az alapjatek kozepes nehezsegu palyaihoz hasonlitott),a masodiknal mar kezdett lefagyni a mosoly az arcomrol,a 3.at pedig 5-6x kezdtem ujra.Igaz utalom azokat a palyakat ahol az idovel kell versenyt futni,vegulis ez volt a siker zaloga.Most jon amikor a szovetsegesek esnek majd nekem,de abban meg nem melyedtem el.
    Mindenesetre imadom,fantasztikus ez a jatek meg mindig
  • Pitterix
    #732
    Én a Kingmakerrel szenvedek.
    A második pályát már 10* próbáltam, de egyszerűen nem jön össze! Van, hogy a 7. napon lerohannak, van, hogy a 10-en jön két sárkány, meg a goblinok. Egyszerűen nem tudom, mit csináljak......:(
  • Kotomicuki
    #731
    Nos, ilyesmik után/közben hogyan várják el Paradoxék - vagy akárki - , hogy interneten keresztül vásároljanak, ha egyáltalán még pénzt mernek kiadni azért az emberek, hogy vagy működik a program, vagy nem, mert "elfelejtkeztek" pl. a javításokról a kiadónál...
  • Pio
    #730
    Jó, annyit azért hozzátennék, hogy a megjelenő patchek sose szoktak azonna fent lenni steamen, pár nap késés van, hisz át kell némileg alakítani őket, de ez tényleg pár nap szokott lenni. Kivéve a Paradox játékoknál.
    Akkoriban kicsit belerágtam magam és pont ugyan ez ment a Hearts of Iron-nál és a Mount and Blade-nél is még ha nem is ilyen drasztikusan, több hónapos csúszásokkal és meg se jelenő kiegészítőkkel.
  • Pio
    #729
    Egy ideig nyíltak a topikok ez ügyben. Az agresszívabbakat törölték, a kevésbé agresszívakban ment a hárítás, hogy jajj, hát ez egyáltalán nem rajtuk múlik, hanem kizárólag a valven, ők bizony minden létező dolgot megtesznek annak érdekében, hogy azonnal megkapjunk mindent.
    Engem azért meglepne, ha a valve tényleg hónapokkal később tenne ki egy patchet vagy egy pénzbe kerülő kiegészítőt (szerintem mégcsak jogilag se tehetnék meg, nem hiszem, hogy olyan szerződést írnak alá, hogy "majd kitesszük, ha épp unatkozunk"), nem hiszem, hogy ilyen hozzáállással lehetnének a legsikeresebb digitális disztribútor több ezer megvásárolható játékkal...
  • Narxis
    #728
    Ez mekkora szívás... :S

    Én felmennék a játék fórumára és beolvasnék nekik...
  • hedgehog122
    #727
    Tudom hogy égő, de már a 3. torony építgetős pályán elakadtam, ti hogy csináltátok meg?
  • Janoooo
    #726
    Tudom, láttam, csak időben jöjjön ki. :)
  • Pio
    #725
    Mindössze 9-et kéne visszaolvasnod. Még videó is van, hogy feltűnő legyen... :)
  • Janoooo
    #724
    Sikerült, végigvittem! :)))))
    Az utolsó pálya nem is volt nehéz. 1x nekiálltam és vissza sem kellett tölteni! :)
    Nagyon jó játék volt. :D
    Remélem nem sokára jön az újabb kiegészítő.
  • Janoooo
    #723
    Nagynehezen sikerült megcsinálni az utolsó elötti pályát.
    Kiváncsi vagyok az utolsó pályára. :)
  • Janoooo
    #722
    Jaja, templomot. :)
  • Kotomicuki
    #721
    Mármint templomot?
    Részemről a gyógyítók élveznek előnyt - a feltámasztásuk viszont csődbe is viheti a birodalmat. :D
    Az állatbarát és íjjász sem rossz...
  • Janoooo
    #720
    Az Alapjátékot nagynehezen végigvittem.
    A Kingmaker -t már nem tudtam, ha jól emlékszem az utolsó pályát nem tudtam megcsinálni, aztán hagytam is.
    Battles Of Ardania -ban most az utolsó elötti pályán vagyok (Godless Earth). Hát itt is vannak gondok. Simán felépítkeztem, a környéken minden fészket kiírtottam. Északon vannak a vérfarkasok, keleten meg az a nagy 2 lábon járó medve :) Először lenyomtam a vérfarkasokat, de mire visszaértek az embereim a várhoz addigra annyian támadtak hogy a fél bázisomat lenyomták. Vissza is töltöttem. Most inkább kelet felé támadtam, most is elkezdtek özönleni, de még bírjuk a támadát, csak a védelmemet pusztiították el. Aztán most itt tartok.
    Ki milyen palotát szokott csinálni?
    Én először kriptát, utána paladinosat, aztán archereset, a többit nem szoktam.
  • narumon
    #719
    Ugyanígy jártam. Már az előző pályán is voltak nehézségeim, ezt meg ötödjére-hatodjára sem tudom megcsinálni. Sajnos szerintem ez a kieg túl nehéz lett, és ez engem (ellentétben talán másokkal) nem feldob hanem fusztrál. Szóval most egyáltalán nem szórakozok jól, és ha az ezek utáni DLC-k is ilyen szintet fognak képviselni akkor én is dobom a játékot... :((
  • Pio
    #718
    Szerintem elég sok köze van ahhoz a multi halottságának, hogy az a fanréteg, akik már előre érdeklődtek a játék iránt és olvasták a fórumot mind eleget tettek a producer kérésének és steamen vették meg a cuccot, számukra pedig a multi az első pár hét után ki lett lőve a patch több hónapos késése miatt most pedig mintha meg is szűnt volna a steam támogatás, semmi hír az új kieg(ek)ről...

    Az is baj volt, hogy a kiadott verzióban a multi nagyon összecsapott és bugos volt, folyton DCzett, nehezen indultak el a meccsek, satöbbi, ami sokaknak egyből elvette a kedvét, hiába javították utána patchekkel a dolgot.
  • imcsuka
    #717
    Szóval újabb kieg érkezik? Na ez pöpec :)
    Ami a multit illetli épp most voltam fenn, és sehol senki. A multi mint olyan gyakorlatilag teljesen kihalt, alig lézeng néha valaki...ennyire nem érdekel senkit ez a játék?
    Hát igen az ingame shop úgy szar ahogy van, már bocsánat...és nehogymár súlyos pénzeket kelljen fizetni pár bónusz tárgyért...hol itt a korrektség?
  • Pio
    #716
    Én ugye steamen vettem meg a játékot azért, mert a Paradoxos producer külön kérte a fórumon, hogy aki teheti steamen vegye meg a játékot, mert ők azzal járnak a legjobban és ígéri, hogy cserébe külön oda fognak figyelni a steamesekre.

    Ezzel szemben amikor még virágzott a multi jött egy patch, amire a steameseknek hónapokat kellett várni, így teljesen kiestünk az egészből.. :(

    Aztán persze a patchcsel együtt az első kieg is késett, de azért az legalább megjött.

    A második kiegnek még csak hírét se hallottuk steamen, közben már a harmadik kieget promótálják.

    Az ingame shophoz meg persze agy külön oldalon kell regisztrálni és ott valami coinokat vagy mi a fenét vásárolni ahelyett, hogy megvehetném a steamen egy DLCben...

    Arról nem is beszélve, hogy a múlt héten mindenhol 75%os kedvezményes akció volt, kivéve persze a steamen...

    Egy szó, mint 100 elég nagyot csalódtam a Paradoxban, nem is tervezek tőlük többé játékot vásárolni. Sajnálom a dolgot, mert a játék maga nagyon tetszik, de nagyon megszívtam a steammel, ami azért bosszant, mert pont a Paradox kérésére vásároltam meg ott (amúgy a bolti árnál jóval drágábban) a játékot.
    Azért ha valaha eljut a 75%os akció és az összes kieg steamre, akkor teljessé teszem a kollekciót, de addig sajnos nem legyek fellelhető multiban...
  • Pio
    #715
    3 hét múlva újabb kieg.

  • Kotomicuki
    #714
    Hali! :)

    Mert úgy "valósághűbb" a játék, meg a hősöknek is legyen - má' - vmi munkája. :))
    A varázslatokkal tényleg könnyebb már a játék, de én nélkülük szerettem volna játszható játékot - ahhoz képest, amilyen szerepet itt kaptak, nagyon eldugták őket - ha már az 1. részben is voltak, de ezek szerint nem használtam őket ott sem, hogy nem ragadtak meg bennem. :)

    Gratulálok a nagy sikerhez!
    El tudom képzelni: 3 oldalról 3 15. szintű szörny kezdésnek (+ 1.-5. sz. aprólékok hordái), majd a 10. naptól ez 3 40.-re és 10.-15.-re vált; a térképen pedig hemzsegnek a nagyobb Den-ek. :D
  • imcsuka
    #713
    Nah végeztem a 7. pályával is (Godless Earth), megbűnhődtek a Rat Heretics-ek :) Kemény szülés volt de majd meglátjátok :) A vége az valami iszonyat durva hehe...