832












Fejlesztő: 1C Company: Ino-Co



Kiadó: Paradox Interactive











Magyar Majesty 2 blog     | | | |     Hivatalos honlap     | | | |     Hivatalos fórum     | | | |     Demó letöltése

Hivatalos megjelenés: 2009. szeptember 18.


  • MrSpock
    #792
    Én is itt töprengtem,hogyan kellene és 3. nekifutásra meglett.
    Ez tényleg nehéz volt! Hihetetlen mennyiségű ellent tud küldeni a gép,de visszavertem,folyamatos támadásait. Igaz a werewolfokat nem tudtam megmenteni,mire kiírta a küldit,már félig le is rombolták a házukat.
    A jó taktika hogy gyorsan ok hőst toborozni,én 2-2-1 épület + piac, 3 torony jobbra 2 délre. Azt hiszem ennyi kijön a pénzből,majd gyorsan kis sárkányfészkeket elpusztítani,majd jobbra levő trade épületet megépíteni,közben az íjászokat likvidálni. Majd ugye kovácsműhely fejleszteni,kell a tornyokhoz. Lichet lerakni,tornyokhoz,védőnek jók. A nagy ellenséges tornyokat nem támadni,érdemes fear flaget lerakni,és itt lehet szusszanni kicsit..figyelgetni merről támadnak közben felfejleszteni az épületeket. Mindig érdemes védelmi zászlót rakni amerről támadnak. Ha már úgy 10es szintű körüliek a hősök,és épp nincs támadás akkor megindulni keletre elpusztítani az elementálokat gyorsan támadó zászlót rá,és leverik,majd a sárkánybarlangot. Ha még mindig nem támadnak akkor dél ,megmenteni a farkasokat,de nekem ez nem sikerült időben. Azért ott lerombolni a templomot,később nem lesz gond azzal sem. Ha minden meg van akkor vissza védeni a várost,fejleszteni a tornyokat esetleg lerakni még,bár úgysem lesz elég pénz feltámasztani kell közben a hősöket. A lényeg,hogy hullámokban kell támadni,és tömegesen. Mindig védekezni és mikor ott van mindenki akkor pl toronyra nagypénzű zászlót rakni és sokan mennek rá lerombolják,igaz halnak is rendesen de majd feléleszted. Akkor meg van a másik trade post. Védekezni folyamatosan..és mikor már elég erősek a hősök meglehet indulni,apránként támadni. Innen már csak türelemjáték az egész,bár eltart pár órát ez a pálya.:)
  • Janoooo
    #791
    769 és 777 -es hozzászólásokban van leírva hogy hogyan kell megcsinálni azt a pályát. Én is ott akadtam el, az volt szerintem a legnehezebb pálya a Monster Kingdom -ban. kb. 30x álltam neki mire sikerült.
  • Rahar
    #790
    A Monster kingdom kiegészítő harmadik pályáján elakadtam. Hatalmas, ősi tornyokat kellene szé verni, de a 30 feletti hőseim is 3-4 lövés után meghalnak, kerestem varászlatokat a tornyok ellen, de nem találtam. A tornyokat hogyan kell megsemmisíteni?
  • Janoooo
    #789
    Majesty 2 (Alapjáték)
    Majesty 2 - Kingmaker (Első kiegészítő)
    Majesty 2 - Battles Of Ardania (Második kiegészítő)
    Majesty 2 - Monster Kingdom (Harmadik kiegészítő)
  • Rahar
    #788
    Mi a három kiegészítő? Én csak a Kingmaker-t és a Battles of Ardania nevűeket ismerem.
  • Janoooo
    #787
    Most végre sikerült megcsinálni a Majesty 2 - Kingmaker utolsó pályáját, nagyon sokat szenvedtem vele, de sikerült.
    Így végigvittem az alapjátékot és mind a 3 kiegészítőt is.
    Az egyik kedvenc játékom.
    Remélem lesz folytatás.
  • imcsuka
    #786
    Én is végigtoltam az utolsó kieget :) Én az utolsó előtti pályával marha sokat küszködtem, nem akart összejönni, de nem adtam fel és végül sikerült :) Ehhez képest az utolsó pálya nagyon könnyű volt, leszámítva, hogy nekem valamiért 10 percenként kifagyott, úgyhogy nem győztem menteni...ha jól tudom, ez volt az utolsó kieg a Majesty 2-ből, most mi lesz velünk? Remélem lesz 3. rész is valamikor..
    Egyébként meg BUÉK mindenkinek!!!
  • Janoooo
    #785
    Végigvittem a Majesty 2 - Monster Kingdom -ot! :)
    Az utolsó pályán azt a szellemkirályt kell megölni amit a jókkal lehetett idézni. De szerintem nagyon könnyü pálya volt, főleg hogy utolsó volt.
  • Janoooo
    #784
    Hát, a 9. pályát, csak 1x kellett viszatölteni, simán sikerült megcsinálni. Minél gyorsabban kell haladni, felderíteni az utat.
    Amikor felértem a térkép tetejére, ott van egy folyó és átkelő, oda csináltam 3 tornyot, azok simán lenyomták a támadókat.
    Teljesen a térkép tetején van egy nagymedve fészek, azt is gyorsan lenyomtam nehogy sok gondot okozzanak.
    Amikor valamit megtámadtam, lerombolták, utána gyorsan csináltam másik vagy támadó zászlót vagy felderítő zászlót, hogy ne mennyenek vissza az embereim a házaikba, mert nagyon messze vannak, és ha minden támadásnál oda vissza járkálnak akkor kifutok az időből.
    A térkép közepén van valami vámpír, elmentem oda, de nem öltem meg, nem volt időm. A térkép tetején keletre haladva, lesz egy kripta (asszem), azt lerombolva megnyílik keleten egy átjáró, arra felé könnyebb eljutni a térkép észak keleti részéhez ahol a főküldetés vége van.
    Remélem tudtam segíteni.
  • Janoooo
    #783
    10. pályán vagyok!!! :)
    Még csak az elején vagyok, de eddig nem tűnik nehéznek.
    Nincs időkorlát, elég gyengén támadnak. A többit meg majd meglátom. :)
  • Janoooo
    #782
    Sikrült megcsinálni.
    Most a 7. pályán vagyok. Még csak építkezek, még nem akadtam el. :)
  • Janoooo
    #781
    Köszi, sikerült megcsinálni, nem volt nehéz ez a pálya.
    Utána megcsináltam azt a pályát amikor az Elementál Lord -ot kell megölni, ez is egy egyszerü pálya volt.
    Most egy olyan pályán vagyok ahol középen elfek vannak, még nem tudom mit kell csinálni, még csak építkezgetek.
  • narumon
    #780
    Szerintem a monster kingdom egy fokkal emberibb lett. Legalábbis itt nem akartam megölni a tervezőket az összes felmenőjükkel együtt.
  • dartonita
    #779
    30 es 50nap alatt lehet megcsinalni.50alatt sikerult nekem is,es a keleten levo bazist kell teljesen! elpusztitani.Akkor kezdik el felepiteni a templomot amit be kell vedened.Kb ennyi az a palya.
  • Janoooo
    #778
    Köszönöm a sok segítséget, sikerült végre megcsinálni.
    Randomban dobott egy olyan pályát ahol nem nyírtak ki, ja és jó közel tett 2 trade post -ot amit tudtam védeni, és jött az arany. A többi dolgot úgy csináltam ahogy mondtad.
    Mondjuk a vérfarkasokat nem sikerült megmenteni. Meg a térkép dél keleti részére el se mentem. Kinyírtam a délen fekvő bázist és vége lett a pályának.
    Most a 4. pályán vagyok, ez nem tűnik olyan nehéznek, csak azt nem értem melyik bázist kell 30 nap alatt megölni, megtámadtam a keleten lévő bázist, mondjuk nem sikerült teljesen elintézni őket, de kiírta hogy nem sikerült a 30 napos feladatot megcsinálni.
    Ez az első próbálkozás volt, majd még próbálgatom.
  • dartonita
    #777
    Ja igen,mivel a palya elejen van 3-4kissarkany feszek amit le kell azonnal csapnod.En pl az elso 3guildet a kastelytol eszakra teszem le,a feszkek kozeleben es rogton felfedezem a kornyezo reszeket,100 aranyas zaszlo a kissarkany feszkekre,es indul a buli.Igaz kozben meghal par hosod,de alacsony szintuek,csinalsz folyamatosan ujat beloluk.A lenyeg hogy eszak fele ne pazarolj tornyot,azok delre es keletre fognak kelleni.Az ellenseges ijasz guildek nem sok vizet zavarnak,de idovel azokat is le kell rombolnod,kiemelt fontossagu a keletre fekvo(mivel ott a trade post amit mihamarabb el kell foglalni).Minotauruszokat en nem kepeztem,(dragak es alacsony szinten hamar halnak,es tul kozel vannak a tornyokhoz)max 2-3darab volt,a lenyeg hogy a kezdo hoseid legyenek minel magasabb szintuek.Lich guildet a sajat tornyaid kozelebe rakod es maxra huzod/fejleszted,fear flagek (500+ arannyal az ellenseges piros tornyok ELE,FOLE hogy meg veletlenul se boklasszanak arra)megfelelo elhelyezese,es utana mar csak a keletrol jovo sarkany,es az ellenseges hosok lesznek a gond.Illetve egy darabig,mert aztan kell elindulnod kelet fele :)
  • Janoooo
    #776
    Ja, már próbáltam azt is hogy a térképnél, bejelölöm a "random" -ot, hátha megváltozik a térkép, és könnyebb lesz, de tévedtem, volt olyan pályakezdés hogy fogyamatosan jött egy ogre, vagy elementál. :(
    Szóval ez se jött össze.

    De ha van ötletetek akkor arra kiváncsi vagyok.
  • Janoooo
    #775
    Monster Kingdom:

    Köszönöm a segítséget, de nekem így se sikerül megcsinálni a 3. pályát.
    Az elején csinálok minden lényből, azok simán meghalnak, mert kb. 10 "kis sárkány" fészekből támadnak. Mire azokat leverem, addigra már támad az ellenség, az íjászokkal, meg a többi hősével.
    Nagynehezen eljutottam odáig hogy elpusztítom az íjásztáborokat, akkor tudok csinálni minotauruszokat, de azokkal se jutok előrébb, azokat is simán lenyomják. Amikor az ellenség hősei támadnak és elindulnak visszafelé akkor az én hőseim is követik őket (pedig nincs rajtuk támadó zászló), aztán a tornyoknál 1 lövés és halottak. Ja és ha rakok ki fear zászlót az se tartja vissza az embereimet, abba is simán belemennek. :(
    Szóval már kb. 20x nekiálltam ennek a pályának, de nem tudom megcsinálni.
    Ja, és nem tudom észrevettétek e, de van egy elírás ebben a kiegészítőben.
    A kocsmában, van az a kis kék fejlesztés amitől lehet csapatokat csinálni (a neve most nem jut eszembe), amikor még nincs kifejlesztve, akkor rámegyek és azt íjra hogy fejleszem hozzá 2. szinte az "Inn" -t. :) Ebben a játékban már Pub -nak hívják a kocsmát. :)
  • imcsuka
    #774
    Hali!

    Én is itt tartok most és hasonló a problémám, mint neked! Tegnap próbáltam először de természetesen nem jött össze :) Marha nekéz a pálya és jól kicsesztek velünk az időlimittel, szerintem e nélkül is nehéz lenne megcsinálni..asszem én is pihentetem most egy kicsit a témát :)
  • MrSpock
    #773
    Én most tartok az Ardania utolsó pályájánál. De az előtte levő 2 nem semmi volt. A lövegtornyok kemény diók voltak.még az utsóelőttinél nem is de mikor északon volt a város,és 4 torony védte. 277 napba telt mire legyűrtem. 3 hősöm püfölte ott szerintem vagy 100napig:-D Szerencsére nem támadták meg őket a vérfarkasok. Ott fejlődtek vagy 15 szintet. 3.nekifutásra megtaláltam a helyes taktikát. Minden hősöm keményen küzdött,főleg a folyamatos invázió. Nem beszélve az utániról,a sok patkányharcos vagy mik,10esével jöttek. Secperc alatt szétkaptak akár egy épületet is. Északról vérfarkasok meg minden,Keletről ezek meg medvék. Alacsony szintű hőseim nehezen rombolták le a helyüket,főleg hogy a hülye gnómok meg építették újra. De az is nevetséges hogy ráment mondjuk 5-6db 20szint felett hősöm és ha gnóm épített nem bírtak vele.
    De azért sikerült:-) Valamelyik pályán csodálkoztam lehet az épp a 3.volt nem tudom,de 1 hősöm nem halt meg. Elsőre úgy eltaláltam hogy simán végigvitték.
  • Rahar
    #772
    Segítség!!!! A 2. kiegészítőben (Battles of Ardania) elakadtam a 3. pályán (Fire wall). Egyszerűen nem tudom megcsinálni, ha valaki már túl van rajta, akkor írjon már egy részletes ismertetőt. Előre is köszönöm.
  • dartonita
    #771
    Ez joval nehezebb mint az eddigi osszes kiegeszito szerintem.
    Az utolso elotti palyan vagyok es ugy csal a gep mint a fene.Idolimites,120nap alatt kene egy kacskaringos palyan szetzuzni egy kriptat,es a korulette levo papnoket.Plusz ugye az uton levo beast master feszkeket,kaoszmedve hegyeket.De olyan iramban kuldi (10-20db jon egyszerre)a gep az elit undeadeket a vege fele hogy keptelen vagyok megcsinalni.Raadasul a hosok ugye mindig hazamennek a piacra,kovacshoz,stb :/
    Ez a palya kiakaszt,jegelem kicsit most.
  • sayitsnottrue
    #770
    Üdv!
    Lenne egy kérdésem a monsters kingdom-mal kapcsolatban.
    Akinél a második kieg.-gel szenvedve, súlyos idegrohamok kiváltotta "törlöm a ..dös francba" mellékhatás jelentkezett, annak inkább nem ajánlott ez a harmadik sem, ugye? :)
  • dartonita
    #769
    Az alap szornyeket tehat patkanyok,ijaszok meg a harmadik amit kapsz.Itt mar lehet liched is,szal azt is erdemes.Ezeket folyamatosan fejlesztgeted,de csak a torony 2.szintek utan.Delre kelleni fog kb 4torony fejlesztve,keletre is 3-4.A terkep legkeletibb szelen van a sarkany barlangja,azt lerakhatod az elementalok utan es akkor megszunik a veszely.Feltamasztast en nemigazan hasznaltam csak ha 10.szint folotti hos halt meg jo cuccokban.Erdemes lehivni az elso ket palyan fejlesztett hosod(nekem 22. es 14.szintuek voltak),es fear flaget rakni az ellenseges tornyokhoz.Neha benyogi(lehet hogy csak az elementalok kinyirasa utan)a narrator hogy na most a hoseid bonusokat kapnak par percre,akkor erdemes egy 2ezres flaget ranyomni a piros toronyra es szetrombolni.Persze csak 10.szint folott.A licheket fejleszd fel teljesen,es legyen a feszkuk kozel a tornyokhoz,akkor beszallnak a vedekezesbe.A keletre fekvo trade postot is foglald be,es fokozatosan nyird ki a demon feszkeket.Aztan kelet fele az elementalokat kell lenyomni,aztan a verfarkasokat kell megmenteni,de ott mar kemeny csatara keszulj mert egy 16.szintu cyrpta(?)papno fogja vedeni,plusz az altala idezett lenyek es a folyamatosan ozonlo demonok.Lassan,okosan es mindig figyelve arra hol vannak a vedelmi flagek megoldhato.
  • Janoooo
    #768
    3. pályán akadtam meg. :(
    Akár milyen lényt csinálok meghal, mire lesz anyim hogy feltámasszam őket, addigra újra nagyobb támadás jön és megint leverik a csapatom nagyrészét. Ráadásul keletről mindig jön egy sárkány :(
    Licheket csináltam, azok is meghalnak. Minotauruszokat csinálok azok is simán meghalnak, ráadásul jó drágák :(
    Ti milyen lényeket szoktatok csinálni? főleg az elején.
  • imcsuka
    #767
    Kész az 5. is, mostmár csak expert missziók jönnek. Na ez lesz az igazi kihívás :)
  • dartonita
    #766
    Jaja meglett vegul nekem is.A 4.et eleg siman masodszorra sikerult megcsinalni.Ezek a lichek kifejlesztve nagyon nagyon durvak.Kar hogy alig mozdulnak az attack flagekre :S
  • imcsuka
    #765
    És kész a 4. is :) De utálom, amikor időre kell játszani...na majd megtudjátok ti is :)
  • imcsuka
    #764
    Nah lenyomtam elsőre a harmadik pályát :) Kicsit sokáig tartott de nem kapkodtam el. Építettem délre négy tornyot felfejlesztve + keletre is hármat (persze csak ahogy a pénzem engedte), meg sok hős és nagyjából ennyi :) Szerintem ne csak a tornyokra rakj védelmi zászlót, hanem 1-2 ellenséges hősre is, akkor jobban mennek rájuk a saját hősök. Amúgy tényleg elég gyávák ezek a nemhumán fajzatok :) Fokozatosan derítsd fel a pályát, mindig csak 1-1 ellenséges fészekre koncentrálva. Ja és tartalékolj mindig pénzt az ellenséges rohamokra! Remélem tudtam segíteni valamit, sok sikert!
  • dartonita
    #763
    Oke ha sikerulne,akkor ird majd le legyszives hogyan csinaltad :)
    Ma is leradirozott.Jon 5-6pap,ugyanennyi ijasz,varazslok es harcosok.Kb 20hero egyutt.Raadasul ket iranybol jonnek felvaltva,nem tudni epp honnan.Erre minden hosom(meg a 22.szintuek is)elkezdenek elrohanni a vedelmi zaszlok ellenere,a tornyokat pedig siman szetszedik.Grrrr.
  • imcsuka
    #762
    Köcce így már sikerült elsőre :) Elfelejtettem fejleszteni a tornyokat pedig nagy szükség volt rá..

    Most a harmadik pályát nyomom, egyelőre jól állok, de még küzdök vele :)
  • dartonita
    #761
    Az a lich kiralyos ugye?
    Hat,gyorsan leradiroztam a deli undead feszkeket,illetve a deli,es a kozeli keleti trade postot elfoglaltam.Verd szet a deli trade postot is,de elfoglalni felesleges mert szetkapjak hamar.Az eszaki demon hordakkal nem nagyon erdemes foglalkozni,mert mire szetzuzod oket,az ellenseg szetveri a lich king palotajat.Szoval a bazis eszaki reszere 2,majd 3tornyot egymas melle,az egyik legyen fejlesztve,azok tartjak a demonokat.Aztan a bazisod deli oldalara is kelleni fog 2-3torony,es gyakran 500aranyas vedopenz hogy a hosok is vedjek,onnan fognak tamadni tomegesen az ijaszok,tolvajok es harcosok.A lenyeg innentol kezdve az hogy bevedd a lich palotajat,eloszor 1,aztan lehetoleg 2 de inkabb 3 toronnyal(mind felfejlesztve) mivel delrol elkezdenek jonni a paladinok/papok kozosen,keletrol pedig a durva eloholtak akiket szinten nem lehet kiirtani.En leraktam 2-3 uj guildet a palota kozvetlen kozelebe,kikepzed az osszes hadrafoghato host,es folyamatos 1000 aranyas vedelmi penzt a palotara.Sorban fognak elhullani az alacsony szintu hosok,de kepzed oket ujra es fejleszted fel a tornyokat.Feltamasztassal a temetoben ne torodj,kiveve ha magas szintu hosod hal meg.Elvileg 2-3toronnyal es kb 10hossel mar kepes leszel megvedeni a palotat amig a lich king meg nem szuletik.Ezt a palyat csak 3-4x kezdtem ujra mire sikerult,de a kovetkezo...na arra majd en is kerek otleteket
  • imcsuka
    #760
    Hali!

    Én már a 2. pályán elakadtam, Te hogyan élted túl az 55. napig?
    Van valami használható taktikád, tipped?
    Ezek a patkányhősök elég gyávák ami azt illeti :)
  • dartonita
    #759
    Hat sracok ez a kieg messze nehezebb mint az eddigi osszes.A harmadik palyan egesz egyszeruen ugy daralnak le mint a fene,akarhova rakom a tornyokat,a guildeket...Mondjuk a gep csunyan csal,olyan iramban es tomegben kuldi a hosoket ahogy egy jatekos keptelen lenne.
  • dartonita
    #758
    Koszi,mar meg is van :)
  • narumon
    #757
    Kijött a Monster Kingdom kieg, így gondolom hivatalosan is lesz mindjárt. (hacsak nem maradtam le valamiről). Végre irányíthatjuk az ellenfelet, de remélem nem lesz olyan kibebaszott nehéz mint az előző kieg, mert arcul csapom most már valamelyik fejlesztőt.
  • Pio
    #756
    #715
  • dartonita
    #755
    Na vegigjatszottam mindket kieget,lekotottek par hetig.Meg mindig azt mondom hogy k.jo ez a jatek,imadom hogy ennyire nehez.Egyebkent az alapjatek par normal palyaja nehezebb szerintem mint a kiegek expert mapjei.Remelem hamarosan jon megint egy uj.
  • gabeone
    #754
    Köszi mindkettőtöknek!

    A quest logot nem olvastam el, így elementálok nélkül már gyerekjáték volt teljesíteni a pályát. :)
  • MrSpock
    #753
    A recept egyszerű nekem elsőre sikerült megcsinálnom.
    Gyorsan sok hegységet készíteni,hamar felfejleszteni a várat,és megépíteni a 3 templomot ahogy írja,mert az megszünteti az elementál teleportokat. Majd a másik 3at is és akkor kell mondjuk 2 törpegység és nyertél is. Spiritet meg mindig ledobod valamelyik felső sarokba,és mikor már mindent kiirtottál,akkor ráküldöd az összes egységet és vége. A lényeg hogy a tradepostokat ne fejleszd fel 2 szinte hogy lőjenek főleg felül,mert egyből rátámad a balrog.