361
  • roliika
    #121
    Látom nem érted mi az összefüggés a repülés és űrrepülés között. Kb annyi hogy a repülésből merített tapasztalatokat átviszik.

    Most figyelj! :D

    Tehát tfh hogy van eg repülőnk ami hangtalan, iszonyat gyors, óriási távolságokat tud megtenni, és iszonyat manőverekre képes, és ennek ellenére viszonylag kisci tehát nem kerozinnal megy, csíkot sem húz.

    Mire használják ezeket a gépeket?

    Miért nem használják fel rakétákhoz ezt a tudást?
  • who am I 7
    #120
    "elöbb hiszek abban hogy egy inteligens társadalom szétszorta a világegyetemben az élet alapjait"

    Ezt senki sem cáfolta, szétszórhatta, ettől még lehet evolúció, és lehet azoknak a lényeknek is volt evolúciós "folyamata".Az intelligencia azért van, hogy nagyjából tudd mit szeretnék összefoglalni..Olyan mint az idő.Effektive nincs, de tudod miről beszélek.Így tudunk "asszociálni" :)
  • dronkZero
    #119
    Fantáziátlanságodat csak a tájékozatlanságod szárnyalja túl...
  • roliika
    #118
    :)
  • dronkZero
    #117
    Azt azért ugye nem állítod, hogy az a tény, hogy te bizonyos dolgokat képtelen vagy felfogni, akkor azt tutibiztos, hogy más is képtelen?
  • Epikurosz
    #116
    Te egy áldott jó lélek vagy, egy optimista.
    Az olvadásos okoskodáson nem stimmel, mert a gleccserek nincsenek a tengerekben, a másik: nem a szintemelkedés a nagy gond, mert istenem, elhurcolkodunk a hegyekbe. A Golf áramlat leállása a veszély, mert beköszönt a jégkorszak.
    Én amúgy örülnék egy jégkorszaknak, mert a trópusi éghajlathoz szokott barnább bőrű népek visszapucolnának délre. :-)
  • dronkZero
    #115
    Kezdesz fizikai fájdalmat okozni.

    Ha vannak szuperfasza repülőink, akkor miért áll szarul az űrkutatás? Talán mert a repülő nem repül az űrben? :P Bazmeg, ilyen hülyeségeket ne kérdezzél mááááár! Kérlek!
  • who am I 7
    #114
    És ha én tudok úgy élni együtt emberekkel, hogy nem vagdosom el a torkát, nem csinálok 666 gyereket, nem pöfékelem tele az utcákat mondjuk 30 liter benyával/100km, miért lehetetlen, egy ilyen társadalom, hm?Miből gondolod, h ez az intelligencia csúcsa, amit most mi élünk?Miből gondolod, h az ember ilyen ágon nem fejlődhet?Egysejtű korunkba másak voltunk picit nem?Állatként is...Túl szűklátókörű és fiatal vagy
  • roliika
    #113
    Szerintem ez a legyünk zöldek és mentsük meg a világot amúgy nem arról szól hogy hú hirtelen dejók lettünk meg szeretjük a Földet, hanem egyre kevesebb olaj érkezik egyre több pénzért, és kedik keresni az alternatív megoldásokat, csak a népet valamivel hülyíteni kell.

    Egy egyetemi előadáson hallottam, hogy ugye a Föld éghajlata folyamatosan változik, a pólusok felcserélődnek..stb..ezt NEM az ember idézi elő, természetes folyamat. Ahogy az egyre sűrűbb napfoltokról sem mi tehetünk, de a végén azt is be fogják magyarázni.

    A zöld cuccok árusítása iszonyat nagy biznisz és új piacokat is nyitott meg...gondoljunk a kurblizható webkamerára, vagy a lebomló bio koporsóra. Lehúzás az egész, és csak a piacról szól ez is..vagyis arról hogy no olaj, találjunk ki mást helyette de az USA-nak legyen ebben is a legnagyobb haszna...ilyen több méteres árvizeket ami elsöpri a felhőkarcolókat meg felejtsük el. Ha a sarkokon a jég elolvad semmi eget rengető nem fog történni. Miért? Mert ha egy pohár vízbe egy darab jeget teszünk, majd megvárjuk, hogy az elolvadjon..hihetetlen de a vizszint nem fog megnőni. :)
  • Epikurosz
    #112
    Nos, annyiban igazad van, hogy ha eljutunk egy másik, lakatlan naprendszerbe ott már mi leszünk a teremtők.

    tomcsa: én vágom. bocsánat, a tudás szégyen. ?
  • who am I 7
    #111
    Nem sötétebb mint te, te naív fasz
  • tomcsa4
    #110
    És vágod, mi az a fényév? Fel is tudod fogni, vagy csak kimondod? Nem csak neked mondom. Igazad van, sokkal találóbb a "kurvanagy kilóméter" helyett a "kurvanagy fényév". Érdeksnek érdekes, de valahogy nem hatódom már meg, kiskoromban még igen, de hát nah. Pedig régen faltam ezeket.
  • Vers
    #109
    evolucio nem létezik , az intelligencia tervezett produktum
    az elsö embert ki szoptatta? ki nevelte fel , és egyböl két ugyanolyan mutácio megléte szükséges hogy létrtejöjjön a nö meg a férfi , ugyanazon környezetben, ami lehetetlen

    elöbb hiszek abban hogy egy inteligens társadalom szétszorta a világegyetemben az élet alapjait
  • Epikurosz
    #108
    Pedig logikus.
    Mindig az a fejletlenebb, akit felfedeznek.
  • Epikurosz
    #107
    Hegel dialektika törvénye: mennyiségi felhalmozódás minőségi ugrásba csap át.
  • tomcsa4
    #106
    Ja és a másik kedvencem még, hogy ha van is értelmes létforma rajtunk kívül, akkor az csak primitívebb lehet (ezt itt lentebb is írta valaki). Hát ez mekkora faszság! Bele van írva egy kódexbe, vagy mi a pöcs? Annyira elterjedt ez is. És nem, érdekel még engem a világűr stb, csak már kinőttem ezekből a népbutító faszságokból. Hogy olyan fogalmakkal dobálózom, amit amúgy felsogni sem tudok. De látom van, akinek ez nem megy.
  • Epikurosz
    #105
    Ilyent nem nagyon látsz, persze vaktyúk is talál szemet, ha nagyon keresi.
    A naprendszerből kilépve a távolságokat már főleg fényévekben mérik, ritkán parsecben.

    sőt: a naprendszeren belül is komótosabb csillagászati egységben (CSE) számolni. De ezt csak neked mondom.
  • roliika
    #104
    Csak tudod mi a baj? Plazma létrehozása elektromágneses interferenciát hoz létre. Lehet a radar hullám nem vagy nem úgy verődik vissza ahogy szokott, de cserébe lesz egy jó kis rádió adó is a repcsiből. :D Lopakodás a köbön. Meg értem én hogy vakítják a népet, hogy hűtik a kimenő gázokat...de mivel? Mert a hűtéshez energia kell ami megin tcsak hőt termel.
  • tomcsa4
    #103
    Én még azt szoktam bírni, hogy az XY távolsága milliószor-billió kilométer, meg hogy a másik naprendszer trilliószor-billió kilométerre van. EZt nem csk az Ufos újság olvasói, haem tudósok i használják előszeretettel, holott semmi értelme nincs. Trilliószor-billió kilométer. Egy az, hogy csak kimondjuk, de fel se tudják fogni (ember nem képes rá), másik meg értelmetlen ekkora számokkal dobálózni állandóan. Ja és majd az az élőlény fogja megmondani a tuti, hogy nincs itt senki rajtunk kívül, aki szerint a világegyetem létrejötte a nagy-bummtól van. Miért nem a nagy-püfftől?
  • Epikurosz
    #102
    "még ennél kevesebb kellett a civilizáció kialakulásához"

    Na, látod ez egy roppant érdekes fölvetés.
    Ugyanis arra világít rá, hogy igen, létezik evolúció, amikor a természet apránkint rakja egymás mellé az építőköveket, csiszolgat rajtuk itt-ott, de eljön egy pillanat, amikor az események felgyorsulnak, és akkor borul a bili, dől a kártyavár, és kialakul valami más. Szerencsés esetben fejlettebb.
    Ez a minta, pattern, majdnem mindenhol megfigyelhető, a baktériumok burjánzásától a birodalmak fejlődéséig.

    Sajnos, úgy néz ki, hogy a földi klímára is érvényes, és ezért verik félre egyre többen a harangokat: lehet, hogy a földi klíma felborulása olyan hirtelen fog bekövetkezni, mint a moziban. Mi meg csak ülünk, és nézünk (The Day After Holnap).
  • roliika
    #101
    Nem figyelsz eléggé valószínű. Vagy letudod annyival, hogy csillaghullás vagy műhold, esetelg szupertitkos kémrepülő. Csak kérdem én, ha vannak ilyen qwa jó meg gyors überfaxa repülőink, akkor az űrrepülés miért tart még gyermek cipellőben, és hol vetik be ezeket az aduász gépeket?
  • NEXUS6
    #100
    Mindegyik gép észlelhető radarral, max sokkal kisebb távolságról. Azonkívül a hullámhossz sem mindegy. Gyak lehetetlen olyan lopakodót csinálni, amit a méteres hullámhoszzú radarok ne látnának. Amiket ugye vagy 60 éve használunk.

    Az újabb, rövidebb hullámhosszú radarok elöl viszont tényleg eléggé el tudnak a lopaxók rejtőzni.

    Amúgy mindíg felnyomják az oroszok, hogy ők megcsinálták a plazma lopakodó technológiát. Na ez ha tényleg igaz, akkor viszont elképzelhető, hogy akár tényleg láthatatlan a gép a radarok számára. Bár pont az a gond, hogy ha túl nagy sebességgel repül a szerkezet, akkor nem tudnak megfelelő sűrűségű plazmát a gép körül tartani. Amúgy mellékhatásként egy ilyen gép sokkal alacsonyabb fogyasztással is bír!;)
  • Epikurosz
    #99
    "De azért ezek nem 95-ös benzinnel mennek"

    nem biza, mert egyre drágább. Pláne ha EVA, vagy V-Power.
  • roliika
    #98
    Kiegészíteném, hogy egy megfelelő kapacitású Turing gépben MINDEN szimulálható. SIMS forever! :D Vagy Second Life nem is tudom. Proci kell meg tárhely semmi más.
  • tmisi
    #97
    Nem tudom mi értelme van hülye egyenleteket kitalálni. Nem tudjuk xx ezer fényévre mi van. Csak azt ismerjük, amit a Földön tapasztaltunk, ehhez tudunk viszonyítani.
    Az viszont elég fura, hogy az élet kb. 4 milliárd éves, ebből viszont csak 100 000 az ember, és még ennél kevesebb kellett a civilizáció kialakulásához (vannak akik állítják, hogy csak külső segítséggel jöhettek létre olyan fejlett civek, mind egyiptom, maják, vagy netalán Atlantisz).
    Valaki írta lentebb, hogy a relativitás elméletre nem született cáfolat. Dehogynem. Pont egy magyar által, Dr. Murguly György a neve. Google jóbarát segít. Akit érdekelnek ezek a témák, keressen a neten, megdöbbentő dolgokat fog találni. Mindent nem kell elhinni, de azért elgondolkoztató.
  • Epikurosz
    #96
    "És csak ezt a három fajtát láttam"

    A kibaßott életbe. Te már három FAJTÁT is LÁTTÁL, én meg egy darabot sem! Ki érti ezt?

    Keresztrejtvény:
    dúsított urán (7 betű) = iránium
    :-)
  • roliika
    #95
    Megvan rá az esély, hogy így van és mi saját magunkon röhögünk...
  • NEXUS6
    #94
    Ez a cikk tényleg elég blikkes. Gyak Dr. Waccon nem mond semmi olyat, amit 60 évvel ezelött ne mondtak volna el.

    "A komplex élet ritka jelenség, akik ezt meg tudják figyelni, azok még ennél is ritkábbak. Több tízezer Föld-szerű bolygót kellene felfedeznünk, hogy legalább egy olyat találjunk, ami valamilyen kifinomult életformának ad otthont."

    Ez aztán az érv!;)
    Az utóbbi évek exobolygó kutatása azt mutatja, hogy valszeg szinte minden csillag körül keringenek bolygók! Csak a galaxisunkban kb 100 000 000 000 csillag van.
    A felfedezett néhány száz exobolygó közül egyelőre elég kevés a földszerű, de ennek nagyon nagyon nagy valószínűséggel csak az az oka, hogy nem vagyunk képesek még ilyen kicsi égitesteket érzékelni. Hozzánk képest nagyon speciális helyzetűnek kell egy bolygó pályájának lennie ahhoz, hogy észlelhessük. Pl periodikusan kell takarnia a csillagot. Na most ha az adott bolygó nem olyan közel kering a csillaghoz mint az eddig felfedezett exobolygók, hanem mint a Föld, akkor gyak zéró az esélye hogy a távoli csillag korongja elötti elvonulást láthassuk.

    Szal nem tudom mitől ilyen szkepticista a csákó, de mivel a Drake formula legtöbb összetevőjét sem ő sem senki a világon, megközelítő pontossággal sem ismeri, ezért az ilyen agyalgás, max arra jó, hogy feldobja vele a portálok forumainak látogatottságát!;)))

    Ja és az általunk ismert világegyetemben 100 000 000 000-os nagyságrendben vannak galaxisok. LOL
    Szal rettentően valószínűtlen, hogy egydül vagyunk!;)))
  • roliika
    #93
    Nekünk olyan repcsink amit semmi radar nem vesz észre? Na ne. Pl? Mindegyiket lehet követni mert van hőkibocsájtásuk...persze van amelyiknek a kiáramló gázát hűtik, de azért az is észlelhető, pláne kis magasságban.

    Minek a díszkivilágítás? Ez olyan kérdés, hogy sötétben miért piros az izzó féktárcsa.

    Én már láttam UFO-t vagy nem tom mit, na ez nem úgy néz ki mint a karácsonyfa nehogy azt hidd. Vagy egy qwa gyors összevissza mozgó fénypont, vagy téglalap ami nem világít, vagy háromszög a alján piros és narancsságra fényekkel...szerintem csak a hajtómű. De a téglalp alakúaknak nincs semmi csillivilli izéjük, olyan mint 1 zárt fám doboz ami repül. És csak ezt a három fajtát láttam...szerintem csak a hajtóművük világít, vagy kitudja mi az. De azért ezek nem 95-ös benzinnel mennek, van ami térváltással közlekedik, vagyis nem halad csak arrébb ugrik, és mi csak lesünk, hogy rohan, megáll mégsem szakad szét.
  • Csaba42
    #92
    Sorry, félreérthetően fogalmaztam: "akkor az a nullad rendű logika." helyett "akkor a nullad rendű logika a helyes kifejezés."-t akartam írni.
  • Csaba42
    #91
    Ha a kettes számrendszerre gondolsz, akkor az a nullad rendű logika.
  • Csaba42
    #90
    Mi a fakk az a digitális logika? Életemben nem hallottam még róla, sehol máshol, epdig nem egy hasonló témájú cikket elolvastam - és nem az UFO Magazinban.
  • Csaba42
    #89
    Kérdezd a Mestereket itt, s a beugró kérdést lásd a #85-ösben. ;)
  • dronkZero
    #88
    Uranium^240
  • Csaba42
    #87
    Duránia
  • Epikurosz
    #86
    bocs, 7 betű!
  • Epikurosz
    #85
    Dubito tu cogito.

    Na, keresztrejtvény:
    "dúsított uránium" egy szóval, 6 betű?
  • GyuriX2572
    #84
    Akkora számokról van szó, hogy ilyen dolog már nem lehet kiszámítani. Egyszerűen túl keveset tudunk hozzá.
  • dronkZero
    #83
    Hehe, milyen "mi"?! _ÉN_ LÉTEZEM. A világ is, Ti is csak az elmém szüleményei vagytok. Tulajdonképpen ÉN vagyok isten, és a világ az ÉN szórakoztatásomra létezik. Most épp a szabályai(amiket persze én alkottam) szerint játszom, de ha itt gémóver, akkor majd teremtek másikat, és becsatlakozom abba. Unalmas ám istennek lenni, valamivel el kell ütni az időt.

    :D

    (De komolyan, _ez_ a gondolatmenet mitől rosszabb, mint bármilyen más vallásé? Valahogy mégis ezt elmebetegnek tartják, az ácsos-félrekúrós és a részegen disznó által felzabálós meg a fél világon elterjedt... Nem értem én ezt...)
  • Tower Guard
    #82
    Hát ki tudja? Lehet hogy mi is csak egy modern "számítógépes" játék vagyunk amit egy felsőbbrendű lény feltalált, és most jót röhög rajtunk hogy mi hülyék próbálunk rájönni na valyon mi is történik itt