361
  • syn7h37ic
    #81
    Tehát a kérdés, az élet, a mindenség, meg minden.
    A válasz: 42.
    Mit kell ezen annyit agyalni....

    Különben is jönnek a Vogonok, úgyhogy a törölközőm, mindig készenlétben tartom.
  • joebacsi
    #80
    42:17 jóféle
  • Epikurosz
    #79
    " bár a Voyager űrszondák most, hogy a helyzetük eltér a kiszámítottól, picit azért megrepesztették."

    nafene!
    Kilyukadt az üzemanyagtartály?
  • Epikurosz
    #78
    haha, már ez is sok volt. :-)
  • emile zola
    #77
    a lényeg az, h semmi sem biztos, tehát élet szinte biztosan van, "intelligens" életformára kisebb az esély, de van rá LEHETŐSÉG
    úgy tömören sztem ez fedi a valóságot...
  • ziipp
    #76
    Tulajdonképp az se biztos, hogy élünk nem? Lehet, hogy csak a tudatunkban játszódik a világ. És 1 másodperc alatt teremtődik újra, amikor felkelünk. :b Én azt mondom, azért valamilyen szinten praktikusan kell kezelni a dolgokat. Nem biztos a tudásunk, nincs tökéletes igazság, stb. - ezek mind igazak, de ilyen alapon ülhetnénk a tűz körül bogyókat eszegetve is... Úgyse találjuk meg "a kódot", vagy mit tudom én. :]
  • Tower Guard
    #75
    Hát igen ez az élet rendje, benne van a génjeinkben
  • julius666
    #74
    és azt hozzátenném még, hogy mivel az emberek között mindig is lesznek kisebb - nagyobb konfliktusok ezért előbb utóbb mindig be fog állni egy olyan állapot, hogy az emberek egybecsoportosulnak hasonló sérelmeik miatt és egymásnak mennek
    ez kiküszöbölhetetlen
  • Tower Guard
    #73
    Bocs ez egy kicsit offos volt ,csak who am i 7-nek szántam
  • Tower Guard
    #72
    Kb tömören ennyi:)
  • Tower Guard
    #71
    Egyébként háború mindig lesz, ne reménykedj ilyen hülyeségekben hogy majd mindenki happy lesz és éli az életét a többi emberrel. A másik hogyha soha nem lennének többé háborúk mindenki szaporodna ahogy akarna(főleg az ilyen arab kínai stb népség elég nagy ütemben már így is ezt teszi) akkor vagy rohadt gyorsan elkéne húzni innen a bolygórol hogy elférhessünk és élhessünk, vagy maradjunk nyomorogni és próbáljunk meg szép nyugodtan éhen és szomjan dögleni miközben el sem férsz a saját kis odudban, kb ez történne előreláthatólag a jövőben.
  • julius666
    #70
    who am I 7 te olyan sötét vagy mint az éjszaka. No comment.
    Egyébként meg az álltalános relativitás elélet-ből következik, azt pedig a tények bizonyítják. Eddig még nem sikerült megcáfolni, bár a Voyager űrszondák most, hogy a helyzetük eltér a kiszámítottól, picit azért megrepesztették.
    De mindenesetre nagyon valószínű, hogy a big bang helytálló.
  • dronkZero
    #69
    Neki az, hogy a szakállas megteremté hat nap alatt, majd megbaszta az ács feleségét.
  • Chocho
    #68
    10 ezer éve? Ki kell ábrándítsalak, intelligens ember úgy kb. 60 ezer éve van...
  • jeec
    #67
    Hamubasült fa**ság.
    Velősen fogalmazva.
    Körülbelül olyan sokatmondó, mint a Drake egyenlet (a kellő ismeretek hiányában - ahogy spec vagyunk is).
  • Tower Guard
    #66
    Hát hallod mondtam én hogy így van ez? feltedtem egy olyan dolgot ami akár lehet hogy így van de moint mondtam már nincs igazság alapja semminek. de akkor neked mi is a véleményed az egészről most?:)
  • Tower Guard
    #65
    Az itt a baj hogy nem lehet bizonyítani semmit és senkinek sincsen igazság alapja, csak olyan tudásból tudunk meríteni amit emberek "fedeztek fel"/"találtak ki".:S Ezért bármi lehetséges
  • who am I 7
    #64
    Most, meg az ilyen körbe ér az univerzum faxságokon és majd KIJÖN BELŐLE AZ E.T. és a világvége és aki ott lesz akkor az biztos, hogy találkozni fog Pista Ezüstre fújt CAMPING biciklijével személyesen
  • who am I 7
    #63
    És a nagy bumm elméletet ki "találta ki"?Maga JÉZUS KRISZTUS?Persze, vannak nagyon okos emberek...De hadd ne higyjek már nekik 100%osan.Köszi.De ha te ott voltál a "nagy bummkor" akkor bocsánat
  • Tower Guard
    #62
    Hát igen akár az is lehet hogy az univerzum, mint a mi bolygónkis egyszercsak körbeér. és egy gömbszerű valamit alkot talán. Régi időkben is azt mondogatták még hogy ne menjetek a vizeken messzire mert szörnyek vannak a végén és megesznek meg belefolyik a víz a semmibe és meghalsz. Hát igen mostmár ha erre visszagondolunk hogy milyen "buták" voltak nevetünk, pedig akkor az volt a természetes hogy ez bizony biztos így ven mer a Béla meg a Sanyi azmondta
  • emile zola
    #61
    sztem élet biztosan létezik még sok helyen az univerzumban, csak azt nem tudja senki sem, h az mennyire intelligens...
    de ez nem is fontos, a lényeg a kíváncsiság az ismeretlenre:)
    ez olyan star trek-kes volt:D
  • julius666
    #60
    "Márpedig, nagy valószínűséggel, végtelen igen."

    Ezt honnan veszed?
    Az általánosan elfogadott "nagy bumm" elméletből nem ez következik
  • Nagy01
    #59
    Mekkora hülyeség ez istenem...
  • Tower Guard
    #58
    Hé öcsi! Köszi az értelmes kommentedet:) De tényleg! szánalom...
  • who am I 7
    #57
    "Ha végtelen a világegyetem, "

    Márpedig, nagy valószínűséggel, végtelen igen.És ahogy mondod, végtelen univerzum létezik, és végtelen számú élet.Ennyi.A feladatunk először a túlélés, és teremtés majd terjeszkedés és terjszeteni egy intelligens kultúrát.Utána lehet, ismerkedni a különbözű alapú életformákkal.
  • who am I 7
    #56
    Nem igazán értem ezt a "hű de intelligensek" vagyunk cimű fejezetet.Én azt a lényt nem nevezném, olyan kúrva intelligensnek ami a pénz (mesterséges anyag) láttán, bárkit megba*z vagy leszúr..NAGY %-ban..Persze, vannak olyan nemzetiségiek, ahol úgye nagyobb számban lennének ilyen emberek.Viszont, hálistennek, azért vannak olyanok is akik, azért nem TELJESEN ilyenek...Ha azt a pár millió embert vesszük,akkkor az "emberiségnek" van intelligenciája, igen.Viszont a másik 6.49 milliárd embert nem olyan qva sok különbözteti meg egy kutyától.Persze ez a 6.49 milliárd sajnos kellett, ahhhoz, hogy az a pár millió hasznos ember "megszülessen".

    Én akkor fogom az emberiséget intelligensnek nevezni, ha a TEREMTÉS mellett teszi le 99%-ban a voksát.És elhatárolódik a háborúktól,lopásoktól,gyilkolászástól,stb-től.És segíti inkább a társát, és kultúráját.Szvsz, én akkor is azt mondom, h nem szükséges a HÁBORÚ a fejlődéshez..
  • dronkZero
    #55
    Ezz, szaraszpész...
  • dronkZero
    #54
    Ha végtelen a világegyetem, akkor egy rettentően kis valószínűségű esemény is _végtelenszer_ bekövetkezik. (Nem, nem tudjuk biztosan, hogy végtelen-e. De lehet, hogy az.)

    És ha törvényszerű, hogy a szerves anyag folyamatos energiabevitel mellett élővé, mi több, intelligensé szerveződik? Lehet az anyag viselkedésének ez egy törvényszerűsége, mint az elektromosság, vagy a gravitáció. (Nem, eztaz állítástsemtudjuk bizonyítani - de cáfolni sem.)

    _Nagyon_ keveset tudunk még a bolgyónkon kívüli világról, ez az arc kb azokkal van egy szinten, akik szerint "mindent feltaláltak már, amit fel lehet találni".
  • Epikurosz
    #53
    Ha van konkrét, cáfolhatatlan bizonyíték, írjátok meg privátban. Hoaxokat nem kérek.
    Addig is maradok magányos üdvözlettel,
  • julius666
    #52
    én is hallottam, ha jól emlékszem ez az aminosav (a fehérjemolekulák alapja) kialakulásának az elfogadott modellje
  • Epikurosz
    #51
    "elégg hiányos már a tudásom sajnos"

    Igen,, ezt meg tudom erősíteni. Sőt, hiszékeny is vagy.
  • Tower Guard
    #50
    alakult ki
  • Tower Guard
    #49
    Ez is igaz, egyáltalán nem ismerjük hogy hányféleképpen keletkezhet élet, ezért nem sok alapja van a cikknek. Valami olyasmit is hallottam régebben, vagy olvastam vagy netán láttam videot, hogy egy emberke egy villámcsapás erejét megközelítő erősségű "áramcsapásokat" kreált és vezetett bele egy olyan (hmm hát nem is tudom talán valami kéncsőba vagy edénybe minde) amiben egyzserű por és kavicsok voltak, és jópár ilyen áramcsapás után arra lettek figyelmesek hogy valamilyen nagyon kezdetleges egysejtű életforamszerűség ami az őstengerekben lehetett, ilyen ősmassza vagy mi a fene, elégg hiányos már a tudásom sajnos, már nemnagyon emlékszem rá:S
  • julius666
    #48
    ""Gondoljatokj bele, annak mennyi alapból az esélye, hogy egy föld típusú bolygó kialakuljon."

    Belegondoltunk. Na, mennyi az esélye?
    Akinek erre nem az a válasza, hogy "nem tudom", az festi magát. Mint a "tudós" a cikkben."

    Én sem tudom pontosan, de felsoroltam egy csomó paramétert, biztos van még sok más is, ezek többsége ráadásul marha nagy intervallumban mozoghat.
    Szóval irtó kicsi, csak ennyi a lényeg. Nem értem, ezen mit nem lehet érteni.
  • dronkZero
    #47
    És ezt a sziklaszilárd hiteden kívül mire alapozod?

    Miért esik nehezetekre azt mondani, hogy "halványlila fingunk nincs róla"? Mert az igazság ez...
  • dronkZero
    #46
    Aha, a valószínűség egy matematikai fogalom. Csakhogy _adatok_ kellenek hozzá, anélkül a levegőbe beszél. A pénzfeldobás valószínűségét is csak azért tudjuk meghatározni, mert ismerjük az összes kimenetelét a dolognak, és kísérletileg is végrehajtható. Milyen értelmes élet és civilizáció kialakulására vonatkozó kísérletet végeztek? :P Ismerjük az értelmes élet kialakulásának összes lehetséges kimenetelét? Ismerjük az összes feltételt?

    Na ezért faszság a cikk.
  • UnnameD
    #45
    Nagyjából akkora esélye lehet, hogy kialakul az intelligens élet egy bolygón, mintha 50x egymás után megnyerném a lottót.. és akkor még talán keveset is mondtam. Ahhoz meg méginkább szerencse kell, hogy meg is találjuk. Én személy szerint elég biztos vagyok benne, hogy valamiféle kezdetleges élet lehet a Földön kívül is, de hogy intelligens is van-e, ez már igencsak kétséges.
  • dronkZero
    #44
    "Gondoljatokj bele, annak mennyi alapból az esélye, hogy egy föld típusú bolygó kialakuljon."

    Belegondoltunk. Na, mennyi az esélye?

    Akinek erre nem az a válasza, hogy "nem tudom", az festi magát. Mint a "tudós" a cikkben.
  • Tower Guard
    #43
    Hát igen ,igazad van a Földiéhez hasonlót találni elég csekély eséllyel jár. Csakhát tényleg az az igazság ha vannak, akkor nem tudjuk hogy most tényleg ilyen körüélmények között tudnak megélni (lehet féyévmilliárdokra innen) vagy netán pont ellenkező körülmények között. Érdekes ez az egész, lehet nem is baj ha nem értünk mindent. Bár a kíváncsiság nagy úr:D
  • julius666
    #42
    Abban igazad(tok) van, hogy nem csak a matematika szemszögéből kéne megvizsgálni a dolgot, de a valószínűség egy matematikai fogalom gondolom ezzel nem vitatkoznál. Szóval a nemtom mien más ágakból hozott dolgokat egyszerűen csak bele kéne vinni a "képletbe", és onnantól matematikai folyamat.
    Én ha elolvastad a kommentem, akkor rájöhetnél, hogy nem tagadom az egyébb intelligens élőlények létét az univerzumban. Csupán azt mondtam, ha a FÖLDIHEZ HASONLÓT keresünk, akkor már az is nagyon lecsökkenti az esélyeket, hogy megfelelő környezetet keressünk, ezt a részét tisztán matematikailag és fizikailag ki lehet számolni.
    Másfajta életformák létezhetnek.