361
  • sz4bolcs
    #161
    0,01% -a nagy számok törvénye sem garancia a sikerre.

    Mondjuk diablo2-ben ekkora esély már elég nagynak számít egy-egy tárgy pottyanására... de ha csak egy próbálkozásom van, és abból kell, hogy pottyanjon, az már jóval valószínűtlenebb.
  • globint
    #160
    Az is illik válasznak, de nem azt írtam.
  • Csaba42
    #159
    Nem inkább "狂妄"? Persze csak akkor, ha jól sejtem, mit írtál pontosan.
  • BlackRose
    #158
    Nézzük csak...

    # 125,000 AU: maximum extent of influence of the Sun's gravitational field (Hill/Roche sphere). beyond this is true interstellar space. This distance is roughly 1.8-2.0 light-years.
    # Proxima Centauri (the nearest star to Earth, excluding our own Sun) is ~268 000 AU away from the Sun.
    # The mean diameter of Betelgeuse is 2.57 AU.
    # The distance from the Sun to the centre of the Milky Way is approximately 1.7×10^9 AU.

    és még akkor csak a mi galaxisunkban kotorászunk. Szóval nem tudom, hogy van e vagy nincs máshol inteligens vagy akár nem inteligens élet, de azt hiszem ezt más sem tudja. AMi pedig a valószínűség számításokat illeti azoknak semmi közük a dologhoz, mi volt a valószínűsége annak, hogy a földön élet és inteligens élet alakuljon ki? És ha itt ezen a bolygón ez meg van akkor miért nem lehetne valamelyiken a többmiliárd csillag körül bolygókon? A SETI és hasonló programok semmire sem jelentenek választ, először is elképesztő sok helyet kell átnézni, másodszor is, ha pl. saját magunkat vegyük figyelembe akkor az általunk sugárzott rádió hullámok sem léteztek 100 évvel ezelőtt, tehát minket is csak azok láthatnak akik 100 fényévnél közelebb vannak (és ez csak a világűr apró kis töredéke) sőt ez is csak akkor áll ha azoknak is van már rádió teleszkopjuk. Ugye 100 évvel ezelőtt még nekünk sem volt és lehet, hogy akkor talán még inteligensebb élet volt a földön már mint most :)

    Szóval szerintem erről baromság beszélni, az igazság az, hogy nem tudjuk és amit nem tudunk abban csak hinni vagy nem hinni tudunk. Én inkább a hiszek felé közeledek mert egyszerűen nem tartom valószínűnek, hogy az élet csak egy helyen jelenhetett meg egy akkora elképesztő világűrben mint amelyikben mi is létezünk.

    Persze érdekes a cikkben a "nincs még sok időnk hátra", csak 1 milliárd év amikor az ember csak (a cikk szerint) 100000 éve sétál és amikor az ember 80-100 évet él... mit jelent a nincs még sok időnk hátra? Hát persze, hogy nincs, csupán néhány évtized fejenként, az emberiségnek meg lehet még sok ezer sőt sok százezer is hátra. Mindenesetre 1 milliárd év valahogy nagyon soknak tűnik nem? :)
  • Chocho
    #157
    Az a véleményem erről a kutatásról, hogy érdekes, mert bizonyítja az értelmes élet értékességét az univerzumban. De hogy cáfolná a többiek létét... Nevetséges feltételezés. Ha nálunk megtörténhetett, akkor máshol is meg kellett történnie, hacsak nem csodáról van szó. A tudomány pedig nem hisz a csodákban...
  • globint
    #156
    面颊
  • roliika
    #155
    Meg még vaalmi. Ha valahol közel vannak, akkorsincs értelme. Ránéznek a Földre, és egy csomó rádióadást hallanak de mindent keverve ..ez barominagy zajt hallhatnak. Pont mint mi amire azt mondjuk, hogy háttérzaj, amúgy lehet több milliárdnyi kódolt csatorna is , vagy bármi.
  • globint
    #154
    Ahogy ezt a "who am I 7" -t hallgatom, (olvasom), néha sajnálom, hogy nem vagyunk egyedül, azaz nélküle......
  • roliika
    #153
    Egyébként milyen megfontolásból küldene kifelé jeleket bármelyik civilizáció is a saját bolygójáról? Csak úgy? Mert a kommunikáció esélytelen. Márcsak a technológia miatt is.
  • Csaba42
    #152
    Ez egyáltalán nem logikus! És mi van, ha van egy totál fejlett civilizáció, amely szarik a többire, és ezért nem fedez fel senkit? Mert ők tudják, hogy nem ők az egyetlenek az univerzumban, és ezért minek kiruccanni, inkább a technológiát nyomatják. Én sem megyek át a szomszédba minden pillanatban, hogy tudjam, van ott valaki, de ettől még nem vagyok fejletlenebb nála.

    #150: nem is, mert jópár milliárdan vagyunk. ;)
  • roliika
    #151
    De ez a SETI...kikészít.

    Volt 1 igen gazdag magánember. Gondolta..hmm vannak ilyen rádió jelek, meg drót sem kell hozzá, lehet üengetni is velük, jé akkor biztos a idegenek is így kommunikálnak..hmm halgatózzunk.

    csak szegény azt felejtette el hogy a távolság négyzetével arányosan csökken a jel erőssége, szóródik és zajos lesz. Erre kb anyi az esély hogy .. igen kicsi. :DDD Most képzeljük el hogy itt mobilozunk és kedvenc rokonunk hívjuk fel aki Londonban él...ám egy messzi messzi galaxisban zt a beszélgetést akarják lefülelni..sikerül nekik? kétlem.

    Mert a Mobil adás digitális
    Mert még az is titkosított
    Mert nem ismerik az angol nyelvet
    Mert kivehetetlenül zajos a több milliónyi adás között
    Mert ha elkezdem tekergetni a szokol rádióm nem fog összejönni, pedig én itt a Földön vagyok
    Esélytelen...tehát jó fülelést SETI.
  • who am I 7
    #150
    Nem kell, mert húzok aludni..a csajom má kivan akadva, hogy itt lógok
    Na jó éjt mberkék, ne feledjétek, nem vagyunk egyedül...
  • julius666
    #149
    Egyébként igen
    Van egy csomó hasznosabb kutatás ugyanolyan megosztott rendszerben, mint a SETI, csak sokkal hasznosabbak. Sztem álj át vmi másra, és arra pazarolt a processzoridődet
  • roliika
    #148
    Igen. De aki a rák ellenszerét keresi a gépe flesleges kapacitását átadva szerintem az is más feladatokat végez közben, erősen gyanús.
  • who am I 7
    #147
    Kérem feküdjön a szkennerbe...
  • Mister
    #146
    most akkor feleslegesen SETI-zek?!
  • roliika
    #145
    Képeken láttam, neten láttm, tévé műsorokban láttam eltérő forráskoból..most ha odamegyek akkor én is látom, amit esetleg dokumentálok amit aztán más sem fog elhinni az is odamegy az is látja neki sem hiszik el..stb.
  • julius666
    #144
    Te figyelj, ez a droidos duma ez elég szar, én a helyedben inkább leállnék vele, mielőtt még valaki súlyos szellemi károsodást szenved...
  • dronkZero
    #143
    Van egyéb "szigorúan titkos" cimkés dosszié is, nem csak az ufók... Nem árt némi biztonsági intézkedés, ha például nagy mennyiségű ideggázt tart az ember raktárban...

    És egy reptéren fel vagy akadva? Amerikában? Ahol Karakószörchöck-felsőről Bivalybachnaid-alsóra is menetrendszerinti járat van? Nemááár... Ha az csak egy használtruha-lerakat lenne, az amcsi hadsereg akkor is épített volna oda leszállópályát.

    Harmadrészt: jártál arra? Láttad azokat a fekete autókat? Láttad az UFO-t? Hogyan adhatsz hitelt ezeknek a teljesen anekdotális infóknak?

    De tényleg, ezek a modern "népmesék", szájról szájra járnak, mindenki hallott már róluk, szórakoztatóak, de túl komolyan venni őket...
  • roliika
    #142
    Szerintem az intelligencia az elődeink által felhasznált, összegyűjtött tudásnak a szelektáló és kombinációs képessége.

    Ha egy társadalom igen idős, akkor valószínűleg nagyon fejlett is épp ezért. És intelligens.
  • who am I 7
    #141
    "Neked egyszerűen csak a kurva anyádat"

    Én is szívesen mondanám ezt neked De mivel tudom, h csak egy kis esetlen egyke droid vagy..Ezért, gondolom, nagyon szíven ütne a dolog
  • roliika
    #140
    :))

    Orvosnál

    -Uram van egy jó és egy rossz hírem, melyikkel kezdjem?
    -A rosszal.
    -Önnek tüdőrákja van.
    -Mi a jó hír?
    -Photoshoppal ki tudom javítani.
  • globint
    #139
    Nem tudom, hogy ha mondjuk 100'000 év elég volt a félhülyéből alig hülyévé válnunk, talán később, mondjuk 50'000 év múlva el is tudjuk vinni a népet egy másik bolygóra, és talán mások is így költözgetnek. Aztán még tovább nézve, a galaktikus összehúzódást is túlélik, és egy 60milliárd éves faj ......, belegondolni is gyönyörűség!
  • julius666
    #138
    "Meg amúgyis, te nem is létezel, csak egy cybernetikusplazmoidroid vagy aki a képzeletünkben él, és olvas a gondolatainkban, és mindg az ellenkezőjét mondja, távozzsátán"

    Wow!
    Neked egyszerűen csak a kurva anyádat
  • roliika
    #137
    Navigáció, meghajtás, és visszatérés miatt gondolom.
  • physis
    #136
    Itt teljes terjedelmében ingyen le lehet tölteni Jared M. Diamond A harmadik csimpánz felemelkedése és bukása c. könyvét. Ennek 12. fejezetében ("Egyedül egy népes világegyetemben", pp. 184-198, a PDF fájlban 169-179) a tudós az intelligens élet kialakulásának esélyeivel foglakozik.

    Diamond elismeri, hogy a nagy, intelligens agy igen hasznos szerv, de hozzáteszi, hogy igen ,,költséges'' is. Mivel kísérletet földönkívüli értelem kérdésében nem végezhetünk, Diamond ezért ehelyett azt a kérdést vizsgálja meg, hogy feltétlenül kialakít-e az evolúció egy olyan létformát, amely -- ha már kialakul -- sikeres és előnyös. A harkály példájából indul ki. A fák kérge alól csőrével rovarokat kivéső harkély igen szellemes túlélési formát választott, és ezzel meghódított egy olyan ökológiai niche-t, amely egyébként teljesen kihasználatlan maradt volna. Diamond felteszi a kérdést: mennyire ,,szükségszerű'', hogy az evolúció ,,feltalálta'' előbb-utóbb ezt a szellemes megélhetési formát, meghódította ezt a nehezen hozzáférhető niche-t? Lehangoló válasza az, hogy a harkály igen esetleges találmány, semmilyen más állat nem fedezte fel ezt a életlehetőséget eddig, és valószínű, hogy ha az általunk ismert harkály nem alakult volna ki, akkor ez az életforma mindmáig teljesen kihasználatlan lenne.

    Máshol is úgy hallottam többször is, hogy az élet valószínű, az intelligencia viszont nagyon nem az. Őszintén szólva, érzelmi okokból most úgy remélem, hogy nem így van. Talán az idegen intelligenciák rég elfeledték a háborúkat, annyira beletemetkeztek igazi feladatukba: a természet teljes megismerésébe, és ennek érdekében (tartós élet, gyors gondolkodás, hatalmas memória) olyan anyagi formába vitték fel tudatukat, amit nem tudunk messziről észrevenni. Talán a mi sorsunk is ez lesz.
  • who am I 7
    #135
    photoshop
  • dronkZero
    #134
    "Tehát tfh hogy van eg repülőnk ami hangtalan, iszonyat gyors, óriási távolságokat tud megtenni, és iszonyat manőverekre képes, és ennek ellenére viszonylag kisci tehát nem kerozinnal megy, csíkot sem húz.

    Mire használják ezeket a gépeket?

    Miért nem használják fel rakétákhoz ezt a tudást?"

    Oké, tegyük fel. Mire használják? Légimentésre, háborúra, különféle civil alkalmazásai is lehetnek...

    És hogy miért nem használják fel az űrkutatáshoz?

    Mert a HELIKOPTER nem tud kimenni az űrbe!

    :P :D

    De tényleg, miért gondolod, hogy az űrrepülésnek _bármi_ köze van a légköri repüléshez? Ott el is vesztik egymással a kapcsolatot, hogy át kell menni a légkörön, hogy kijuss az űrbe... Abban meg remélem azért megegyezhetünk, hogy a légköri repüléssel már azért elég jól állunk...
  • who am I 7
    #133
    "De-de"

    NEM-NEM

    Meg amúgyis, te nem is létezel, csak egy cybernetikusplazmoidroid vagy aki a képzeletünkben él, és olvas a gondolatainkban, és mindg az ellenkezőjét mondja, távozzsátán ...Sztem nem törlik, úgysem érti senki...
  • roliika
    #132
    Nem tom, hogy megállt-e de azt igen, hogy az 51-es körzet elköltözött valahová a sóstó környékéről. Ott láttak sok fényes szart, aztán jött a hoax, hogy ezsem UFO meg nem is titkos fejlesztés, hanem nagy botokra damikokat tettek a vgükre meg világító izéket, és rácigálták őket összevissza mert poénosnak érezték a sok UFO hívő átverését...hát persze, és egész nap ott teázgatnak..nyilván...ammónia érzékelők 10 méterenént is meg fekete autók bokrok mögött is csak tök poénból vannak ott, műhold fotón meg egy irdatlan hosszú kifutópálya. Ezt is csak átverésből csinálják mimásból. :D
  • julius666
    #131
    "De Nem."

    De-de

    Vajon törlik majd ezeket a hozzászólásokat?
  • who am I 7
    #130
    "De"

    De Nem.
  • dronkZero
    #129
    Ezzel most megleptél, ezt a globális felmelegedés témát én is pont így látom...
  • Epikurosz
    #128
    "van eg repülőnk ami hangtalan, iszonyat gyors, óriási távolságokat tud megtenni, és iszonyat manőverekre képes, és ennek ellenére viszonylag kisci tehát nem kerozinnal megy, csíkot sem húz."

    Ez sokmindenben passzol a Lopakodóra.
    Kérdés, hogy megállt-e az amcsi tudomány a 80-as évek végénél, mert a Lopakodó az a szint, vagy már továbbléptek?
  • julius666
    #127
    "Nem sötétebb mint te, te naív fasz"

    De
  • Epikurosz
    #126
    Nem is kell minden felfogni, hogy hasznát vedd. Fekete dobozként is alkalmazható.
  • who am I 7
    #125
    De most már, hogy ilyen kibebas*ott nagy kujon vagy, minden este lefutsz 12432 fényévet a kert sarkában, eü. kocogás apropóján
  • Epikurosz
    #124
    "Mire használják ezeket a gépeket?"
    Semmire, mert nincsenek ilyen gépek.
  • who am I 7
    #123
    Rassszizmus elhintett nyomait vélem felfedezni, picinyke soraidban :)
    Szal..egyetértek
  • julius666
    #122
    És akkor ezek szerint nincs is létjogosultséga. És akkor már ne csak a nagyokat, a kis dolgokat is vegyük ide. Egy prociban szép lassan 1 000 000 tranzisztor lesz. Milyen hülyeség hogy valaki ilyenekkel foglalkozik! Ekkora számot fel sem tok fogni, és ilyen kis helyen!

    Attól hogy te hülye vagy hozzá tomcsa4 attól másokat még érdekelhetnek ezek a dolgok.