1613



Meltan nepszeru DOTA Allstars avagy Defense of the Ancients
  • Lammer
    #594
  • koryne
    #593
    De azt csak illene kiírnia...
    Szerk: ja, Terensz voltam :P
  • XXLászlóXX
    #592
    [email protected] aki tényleg szeretne egyet ownolni az vegyen fel :P
  • light00
    #591
    Ha medúzának beteszed a sokfele lövését, akkor úgy tudom, orb effectre vált.
  • Terensz
    #590
    A tiéd nem az, mert skadit meg linkent raksz neki.
  • Muki100
    #589
    Medusa nem glasscannon, tegyél neki egyszer linkent vagy skadit és meglátod hogy mennyire nem.
  • Terensz
    #588
    Én annyitól tenném függővé, hogy mik a jó tárgyak medusának, hogy a #584-re mi a válasz :-)

    Sanya rossz, sanya kevés bónuszt ad, maim ritkán jön be, sanya ár/teljesítmény mutatója szánalmas, de ennyi bónusz ms egyszerűen életet ment és életet vesz el. Ebből következik, hogy sanya jó :-D

    Ha nem érdekelne, hogy mennyire csúnya 2 orbos tárgy az inventoryban, én sanyát és satanicot raknék (főleg ha az #584-re az a válasz, hogy mindháromtól szív hp-t), ugyanis kit érdekel a maim, 14%, hogy bejön, különben is van purge.

    Vagy: sanya helyett yasha. Új yasha 10% ms-t ad + 200 pénzért, 7% helyett. A maradék 3750-ből meg veszel valami olyat, ami öl. Vagy elsörözöd, mindegy. Merthogy a játék végén hiába van 4000 hp-d és 2000 manád, azt nem 5, hanem 10 mp lesz leverni rólad, ha nem ölöd meg azt a herot, aki leverné :-)
    Ebből következik, hogy ha 5mp lenne leverni rólad, de te 3 mp alatt meg tudod ölni, akkor tedd. Medusa jó. Medusa glasscannon. Medusa öl :D

    Skadiiiiiiii!!!!4!!44 Skadi rossz.
  • magus
    #587
    ja most jut eszembe hogy skadi rangedre nem orb effect
  • magus
    #586
    skadi

    lassít, bónusz hp, bónusz mana (hp ebben az esetben).

    egy skadival senki sem tud leutni, s&y medusanak sztem hibas dontes
  • Muki100
    #585
    Medúzának épp ezért éri meg duplán a linken/bloodstone, mert a manashieldje hatékonyságát jócskán megdobja. Nem kell attól tartani mint ami Lammernak volt, hogy tumultusban lemegy a mana és nem lesz elég egy utolsó lassításra vagy chain lightningra, mivel veszett gyors lesz a regen is, az alap kapacitása is. A spellblock pedig mindig megér minden pénzt, a BKB pedig ha jól tudom leveszi a manashieldedet, meg nem is adja meg azt a regen + manapoolt amit a linken.

    Mjollnir: nem hiába látni kevés hősön, de azokon jó.
    "Gives +35 Agility, +35 damage, and a 20% chance to release a 200 damage Chain Lightning."
    Tehát ez +70 dmg és 35% as-nek felel meg, plusz egy kis armor de az agis hősökön amúgy is van. Ez már eleve jobb dps mint mondjuk egy buriza vagy mkb (HA nem jön be a critical vagy a minibash, de azoknak ugyanannyi az esélye mint itt a chain lightningnak)

    "When a hero with the Static Charge buff is attacked there is a 20% chance that a 200 damage Static Charge will strike the attacking unit, Static Charge activates at most once per second. "
    Na ha ezt még rádobod a csapat tankjára vagy ha már vagy annyira kemény, magadra, akkor szinte garantáltan (mivel mindenki ütni fog) +200 dps, ráadásul az összes közelálló ellenségre.

    Ezzel szemben a butter 600-al olcsóbb és:
    +30 Agility
    +30 damage
    +30% increased attack speed
    30% Evasion
    Körülbelül ha nézzük ugyanolyan jó, +60 dmg és +60 as, armor, az evasion pedig segít a túlélésben, de ha összességében nézzük a butter egy jó alap támadási sebességgel rendelkező hősnél (razor, troll) alulmarad dpsben a mjollnirhoz képest, és bár te jobban túl fogod élni (ami nem elhanyagolható viszont), elúszik a static charge amit mondjuk a tankra tennél.
    Ami miatt én a mjollnirt szoktam választani elsőnek, az az, hogy ha az a kezdő tárgyam, akkor utána felgyorsul a farmolás mert a chain lightning ha 2x bejön a creepek ellen viszont már sokat ér. Arról nem is beszélve, ha beállok 20 creep közé magamon a static chargeal, azonnal lemegy mind. Utána meg már úgyis tudok tenni buttert vagy heartot is akár, mivel a dps már ígyis az egyik legjobbnak kell hogy legyen abban az időszakban, ha gyors sikerült összefarmolni az elején az eaglehornt.
  • Terensz
    #584
    Arra pedig kíváncsi lennék, hogy a split shot + satanic hogyan viselkedik. Vagy a split shottal meglőtt ellenfelek - ha van deso-d - vajon mindhárman megkapják-e a -6 armort?
  • Terensz
    #583
    Amúgy medusa néninek én egy arcane ringet raknék ki a hood helyett, a maradék ezrest meg elinnám.
  • Terensz
    #582
    Bocs Muki, Te tök jó arc vagy, tényleg nem akarok beszólni, vagy valami, de hadd vitázzak pl. a kb. 5000-be kerülő bloodstone és az 5500-as +15 allstatos linken miatt. Ezek a tárgyak tényleg vackok, nagyon régóta nem is látom senkinél őket. A "nagy összecsapásokra" szerintem sokkal jobb ötlet a black king bar a linken helyett, a bloodstone-t pedig úgy célszerű elfelejteni, ahogy van. Akkor persze jó, ha 25 ellenfelet legyűrsz és kapsz +50 hpregent, de ennyi kill mellett nincs értelme kirakni. Ha meg nem tudsz ölni: mire ezt a vackot összerakod, ugyanennyi pézért olyan tárgyat vett az ellenfeled, amivel ő viszont ölni tud.
  • Terensz
    #581
    Má'meginaza Mjollnir :-) Valaki mondja már meg, hogy miért jó egy orbeffektes tárgy 6660 pénzért, ami nagyonhangos, 150 hp-t sebző villámokat szór pl. az 5000 hp-s Pudge, a 4500 hp-s Barathrum, vagy akár a 2000 hp-s intes Lion nyakába :-)

    Ha nagyon orbolni akarok, veszek egy desolatort 4420-ért, meg egy hyperstone-t 2100-ért, és 6520 pénzért sokkal többet sebzek, mint az a csillivilli vacak kb ugyanennyiért.
  • Muki100
    #580
    Maimet nem tudom minek raksz neki mikor ott az alap jó lassítása, azzal ha kergetsz valakit általában nem tud elmenni. A sanyid árából veszel egy linkent, amivel viszont rohadt sokat fog kibírni medúza, ott van a spellblock, és a játék korai részét is letudod azzal hogy perseverencel kezdesz.
    "inkabb az a tipikus bebujok a nagy tank moge "
    Dehát medúza a nagy tank! Linken meg adott esetben bloodstone, halhatatlanság garantált, előtte ha raktál vmi dps tárgyat mint buriza, butter, mkb vagy mjollnir farmolásban is verhetetlen, kb. annyival ugorja meg a társak inventoryját egy átlagos medúza a végén, mint egy szerencsés és ügyes alkemista.
  • Lammer
    #579
    na sracok!4!!

    mindig is "occcckottttam" MEDUSA nenitol... demivel noi karakter fetisem vanik... nem hagyhattam ki...


    Kep magaert beszel... meg mentem volna vissza vasarolni valami joaksagot... de... levertuk az ellen tornyat...

    ami tetszik benne:
    -KIVALO ellen az images kombos karik ellen... -> rohant felem Naga sok tukorkeppel... es mindent egyidoben lelottem(tobbfeleshotolas) plusz maimmal KIVALO!
    -tetszik a lassito, debuffolo ultija... (nyamm)
    -noi kari^^

    ami nem:
    -strendzses es ultranuker karik ellen ugye vekony... inkabb az a tipikus bebujok a nagy tank moge es debuffolok-lassitok ,DPSezek stilus... ;)
    -mana shieldje meg jo is lenne... de piszok hamar lemegy tumultusban :(

    amugy kivalo csapatjatekos!
  • Terensz
    #578
    Mondjuk nagyon jó csapatjáték kell az 5 herotól, hogy a trollt meg tudják szívatni. Előző meccsen 200 hp-m volt az ostromnál, de nem akartam hazamenni. 3 hero rontott rám... szerintem senki nem hitt a szemének, hogy ennek ellenére alig, de felfelé ment a HP-m. Mikor elértem kb 500 hp-t, kaptam egy burrow strike-ot, és 100 alatt volt, mire végeztem a triple killel. (burrownál elvész a target, újra ki kell jelölni) Meg az a nagyjából 500 hp is nagyon jól jött közben, amit a 3 szintlépésért kaptam.
  • magus
    #577
    amúgy tényleg, semmi sem nagyon durva, van egy két paraszt hős, de lelehet őket ütni. Luna kiszop a str-es hősök ellen a végén, troll meg bekap egy stunt meg egy lina-t és halott.
  • Muki100
    #576
    1 jó disabler meg 1 jó dps elég egy troll vagy void semlegesítéséhez is, csak tudni kell elkapni ezért jó ha van valami térképes skill vagy observer ward. Többet ér az áránál néha az a cucc (200g) ha már kezd szarul állni a csapat.
  • Terensz
    #575
    Végre 5 nyertes meccs után el bírt verni az ellen a warlorddal.
    Csak stunner herokkal jöttek. Earthshaker, Ogre magi, Magnataur, jó, egy köcsög gondár, aki nem stunner, meg a treant. Ja, csupa (DE), nálunk meg mindenki más náció.
  • Terensz
    #574
    Rhastának van 9mp-e elmormolni egy imát :D
  • Muki100
    #573
    Szerintem alapból elbukna ott, hogy szembe jön egy rhasta guinsooval aki majd 9 másodpercig helyben tart. Akkor meg már inkább hagyom, hogy a mi tankunk menjen elől és ranges formában hátulról dpselek.
  • Terensz
    #572
    Mondjuk mp-enként 3-at üt, elvileg 1,5 - 2 mp-enként jön be egyszer. Ez kevés bónusz, ha azt nézzük, hogy miatta elestél + 15% (satával + 25/50%) lifestealtól, ami életben tartja Jahrakalt, miközben 2-en, 3-an támadják. Próbáld ki, látni fogod. Egyszerűen Jahrakal a leghatékonyabb tank a magas aspd/lifesteal miatt. A 3 hero együttes támadását meg kb 5 mp-ig kell túlélnie, mivel 1.: addigra csak ottvan a csapatod is, 2.: közben egy ellenséges hero meghal. A lényeg annyi, hogy úgy kell helyezkedni a nagy csatában, hogy a cleave elérjen 2-3 herot.
  • Muki100
    #571
    Nem 1 chain lightningban kell gondolkozni, hanem razornak vagy trollnak mondjuk bejön másodpercenént egyszer-kétszer, akkor máris +100 dpsnél tartunk, meg ha még magadra is rakod a mjollnirt az mégegyszer ennyi. Mondjuk akkor már érdemesebb a főtankra adni, és ha már raktál ezt meg mondjuk criticalt vagy bashert akkor lehet az attackspeedet turbózni egy mommal, assaulttal, butterflyal, mert elég hatásos lesz.
    A max attackspeed amit szerezhetsz amúgy az 400% - alap ami jön, onnan nincs tovább.
  • Terensz
    #570
    Amúgy a mjollnir a második legdrágább tárgy a játékban, a divine rapier után. De mutass nekem egy level 18 herot, akit meghat egy 150 hp-s chain lighning. Mármint 150, ha őt kapja el először. Az attack speed pedig egy érdekes dolog, kb 120%-tól szinte semmi jelentősége nincs, hogy mennyi. Jó, egy pici van, a 120%-nak a 460% kb a duplája ütések számában. De Ursulán kívül olyan senkinek sem lesz, neki is csak 5 ütés erejéig.
  • Terensz
    #569
    Mármint a Jahrakal build? Szó sem lehet róla :-D
    Item: ring of regen, treads, ring of prot, sobi, mask of death, iron vill, 2.mask of death, vlad, claymore... Ekkorra vagyok kb level 11.. kb +65 sebzéssel.
    Skill: fervor, rage váltva, ulti, fervor, rage, skill bonus.
    Ekkor megvan kb. az első double killem, meg kicsit farmolok, befejezem a furyt. Ekkor már ha minden igaz, nincs tovább, mert szétszedtük a bázist. Ha véletlen nem így alakulna, reaver, satanic, cristalis lenne a folytatás. A lepke lenne a hatodik slot, de ne ábrándozzunk 50 perces meccsről :D Igazából a level 11 ultival és kimaxolt fervorral már akkora az attack speed, mint senki másnak, a fury a fő double killer, meg gondar is akkor lép ki, mikor meglátja nálad, a satával meg ugye szumma 66% a lifesteal, egyszerűen halhatatlan vagy. Volt olyan, hogy kb 200 hp-ról megvertem még 2 herot. Csak nem elfutni kell, hanem nekimenni. A basher meg egyszerűen fölösleges, megvételével hátráltatod az igazán fontos tárgyakat, de 2-en attól még le bírnak győzni. A cleave a lényeg, a fury a tömeggyilkolás eszköze.
  • Muki100
    #568
    nem nagy titok: pt, 2x basher, mjollnir / sata és te vagy az 1v1 király, de ez nem garantált nyerés még.
  • Muki100
    #567
    szerintem pénzkidobás az a 200 gold, akkor már inkább veszek 90-ért egy facsomagot és azzal még harcba is mehetek. Nagyon rambóznod kell ahhoz szvsz, hogy hatékonyan elhasználd.
  • Nuki
    #566
    Szivesen fogadnék egy privátot, kipróbálás céljából
  • magus
    #565
    hand of midast minek? draga es nem ad semmit amivel tulelhetnel

    szegeny yurneromat, hogy szetszedtek : / tok jol indult a csata, 4-0, aztan kilepett 2 ember toluk, es ott volt razor, doom es traxxex. hirtelen a kezukbe hullott annyi penz, hogy szanaszet szedtek, doom leultizott, traxex lelassitott, razor meg fel mp alatt szetkapott, mig en lvl 16 voltam o lvl 20. volt nalunk egy feeder is : /
  • XXLászlóXX
    #564
    akkor már inkább vennél chickent és kb 3.percben bottlet...
  • Terensz
    #563
    Flask tök jó az elején. 10 mp alatt feltölt és nem kell visszamászni a kúthoz. Nekem így kezdődik agi/str heroval: ring of regen és 2 flask. Ez már bevált. Ha nem túl pro az ellenfél, az se rossz: 1 kesztyű, semmi más. 1400-at összefarmolok, és kirakom a midast. Lionnal meg ring of regen, 2 branch, 1 flask. Amúgy majdnem mindegy, csak ne kelljen a kúthoz szaladni 6-7. szint előtt.
  • XXLászlóXX
    #562
    egy pár hét után kialakul az emberben minden hös buildje. még ha nem is volt vele tudja hogy mi kell neki.. nálam ez így volt

    minden hősnek a skilljeihez megfelelő tárgyakat illik/érdemes pakolni

    és kérlekszépen téged meg mindenkit hogy ne cipövel meg flaskkal kezdjetek... csak ha van rá okotok
  • Terensz
    #561
    Tegnap óta játszottam 2-t bneten a trollal. Szinte lehetetlen kinyírni, egy bizonyos builddel, akkor is, ha az ellenfél 3 szinttel magasabb. És cheezelhet Pudge a fák mögül, beránt, rohaszt, és nekem majdnem max a hp-m, mire végzek vele. Szóval kicsit most el is ment a kedvem a dotától. Megvan az imba herok netovábbja, és így értelmét vesztette a játék.
  • Menő
    #560
    Kössz.
  • Muki100
    #559
    Butchernek jó a hood, de előbb kell összerakni mielőtt a saját skilledre raksz. Van ugye alap 25%, aztán jön a hood 30%, utána butcher 16% + a hoodból adódó regen, így kb. a 100as sebzésű rot sebez butcheren max. (ha egy vanguardot vagy tarackot is hozzászámolunk, ami úgyis lesz előbb-utóbb) 40-50et, míg az ellenfelen 70 körül + lassítás. Így biztonságosan lerohaszthatsz valakit hosszútávon, elmenni nem tud, a varázslatokat pedig piszkosul betankolod.
  • Terensz
    #558
    Butchernek már én is láttam hoodot. Csak nem értettem :P Na jó, ha az ellenfél Lina, Zeus, Lion, Rylai, Pugna, akkor vegyél neki 2-t :D
  • Muki100
    #557
    Olyan tankok mint kenta, leo vagy olyan alap spellresistes emberek mint butcher, magina, viper hooddal megpakolva teljesen lealázzák linát 1v1-ben.
  • Muki100
    #556
    Kanin ha tudsz nézzél, kokk/noob gamet, ott is meg fognak szólni, de azért elleszel. A stratégiákat amiket találsz neten pedig nem érdemes tövig bemagolni, csak sejtésed legyen, hogy kb. mi a jó. Vannak hősök amelyikeknél néha bűn kihagyni valamit (legjobban a Phantom Lancer - Manta style példa jut eszembe), de ha sejted hogy mi kell, akkor magadtól is jót kell hogy rakj. Meg ha tudod mérlegelni, hogy a helyzetben mi a jó, ahhoz mérten tegyél cuccot is. Persze előbb az összes cuccot ismerni kell.
  • Terensz
    #555
    A neten olvasható stratégiák szinte minden kedvenc heromnál kicsit másak, ahogy én használom. Nuki hszéhez csak annyit, hogy all randomos meccsen akkor érdemes részt venni, ha tényleg ismered a macerás herokat is (Pudge, Mirina, Ishkafel, Kael, stb...)