1613



Meltan nepszeru DOTA Allstars avagy Defense of the Ancients
  • degenerator
    #121
    sok ilyen hös van a dotában, amik a végső harcokra lettek csinálva. egyedül nem sokat érnek, viszont ha az egész csapat megy, eldönthetik a meccset.
  • AnarchoiD
    #122
    van meg dota ? :) valamelyik nap fel kell huznom a wc3 at ujbol ;)
  • degenerator
    #123
    szép klán lehet
  • degenerator
    #124
    w3hp-hez tud valaki linket?
  • Lammer
    #125
    LOAL, tok jopofa :D
  • Sheltem
    #126
    Tegnap toltam éjjel troll warlordot(valahogy ki kéne szakadnom már ebből az agi hősmániából és mondjuk valami intest nyomni mint a razor).
    Én először játszottam warlord barátunkkal de látok benne alternatívát Nem véletlenül látni minden 2. játékban, ez a támadási sebesség az ultijával egyszerűen brutális...
    Ezenfelül sniperrel akarok majd hosszabb távon játszani, aki pro sniperrel jöhetnek tanácsok/infók buildre stratégiára ;)
  • degenerator
    #127
    razor is agis.
  • Muki100
    #128
    Pro sniper szvsz egy merész kifejezés, mert csak részben múlik rajtad, hogy mennyit érsz a végén. Inkább azon dől el, mennyire vadásznak rád az elején. Ha az ellennél van bloodseeker, bala, assassinok, stb. szóval vadász hősök akkor nagyon rá tudnak járni sniperre. Ezek ellen persze a lothar a megoldás, de az meg már nem olcsó. Akkor lehet jó törp, ha kihasználja a jó farmolását, meg fraglopását (utóbbit persze mértékkel) és mondjuk 2 nagy dps tárgyat összerak míg más csak 1 nagy tárgyat. Egy deso + butter törp 30-40 perc alatt nagyon kellemetlen lehet.
  • Muki100
    #129
    Még szerencse hogy a játék nem a szépségről meg fairplayről szól :)
    Eszembe jutott a régi naix. Na azt hogy lehetett osztani.
  • Borgi
    #130
    buktad núb :C
    (mármint Sheltem ;>)
  • Terensz
    #131
    Ok, nem a fair playról szól, de a kis alattomos herok, mint a rikimaru , zeusz vagy a sniper - és ne feledkezzünk meg a kis aranyos, bátor loálful spiritről sem, elég nagy nullák a játák végére. A legerősebbek a str melee herok, én úgy vettem észre. Amúgy a lothar nemcsak drága, de ha folyton menekülsz, akkor hogyan farmolsz? Én asszem slithereen guardra fogok erősíteni, hátha sikerül a bimbózó lothar-kultuszt csírájában elfolytani a köv. lanon :-) Nem tudom, miért rendeztek be védekezésre. Az a lothar's egy nagy fostrombita , ráadásul 2 hyper majdnem kijön az árából, vagy egy sange és egy yasha. (És ne hasonlítsd össze, melyiktől leszel táposabb :-))

    Amúgy a Lammer elleni meccsem egy lentebb általam fikázott tárgyról beigazolta, hogy mennyire vacak: a linkenről. Tök jól hangzik: véd egy varázslatot/20 sec. Ha épp van kedve. Terrorblade ultija cooldownra küldte a linkent, csak épp attól még működött a varázslat.
    Szóval innentől: kösz nem veszek vackot 5200-ért. (a regennek a mid/late-ben semmi jelentősége, a + 15 allstatért meg úgy kicsit drágának gondolom.) Szóval maradok a BKB-nál. Az tényleg működik.
    Viszont elvileg van egy Linken's Mirror shield nevű rejtett tárgy, 30% esélye van, hogy visszaküld egy varázslatot a feladójának. Az nem hangzik rosszul, mondjuk egy Lion(+aghanim's) ellen :P
  • BEAST #132
    Szerintem a lothar nem csak a menekulesrol szol, ne tudd meg hanyszor jott jol amikor Juggerrel ultiztam volna de pont jott egy adag creep es csak utana ment az ulti a menekulo hosre :p ... viszont ha mar menekules, neha nem art ha nem halsz meg es ezzel sem erosited az ellent ;p
  • magus
    #133
    hogy ez az obsidian destroyer milyen paraszt, elejkén sok sok null talisman, az az új tárgy, ami ad attack speedet, dmgt, mana regent, meg intet, guinsoo, linken, senki sem állítja meg, és hihetetlen brutál sokat sebez.
  • magus
    #134
    ha az ellenfél intes, akkor iszonyathamar szétszeded a sebzéssel, ha strenghtes akkor meg az ultija szedi szét, persze ha dupla stunt kap akkor meghal
  • magus
    #135
    tényleg nem működik, pl a kis vaddisznó lassító spelljével ugyanezt csinálja, cd elkezd pörögni, viszont te azért még lassulsz
  • Terensz
    #136
    Ezt aláírom, hogy meneküléshez meg kergetéshez egyaránt jó, nem is ez a bajom vele. Hanem az ára + 1 kocka a 6-ból, nem lehet eldobni/eladni sem, és az a kis plusz mozgási sebesség (időszakosan) egyszerűen nem éri meg ennyiért.
    (Tegyük mellé a sangeyashát. Azt sosem fogom fikázni, az tényleg az egyik legjobb cucc, közel annyi mvmspeedet ad, + hp-t, +maim, +atkspd, stb. Vagy, ha nagyon kell szaladni: a MoM is tök jó, 2000 pénzért, +az a 70% atkspd sem rossz, hp-szívással egybekötve. És ugyanolyan macerás, mint a lothar, folyton használni kell.)

    Amúgy megértem, hogy nem akarod erősíteni az ellent, de ha már folyton menekülni kell, olyan nagy fordításra nem lehet számítani. Legalábbis elég ritkán jön be. Főleg akkor nem, ha kidobtál több, mint 4000-et lotharra, míg az ellenfeled esetleg ugyanennyit költött arra, hogy a hősödet jól agyonverje, mondjuk egy cranium segítségével, mert ugye stunnolva nehéz a lothart használni. De szerintem nem tudjuk egymást meggyőzni, hogy jó, vagy rossz a lothar. Egyszer - gondolom - játszunk majd össznépileg, vagy valami.
  • Terensz
    #137
    Az intesek közül tényleg jó a destroyer. Meg legalább van benne fantázia is. (Bár ez szinte az egész scourge-ról elmondható. Na nem így a sentinel zöme) A manád meg szinte nem is fogy :-) A másik intes, ami tecciek: a béna elementál. (Szegény tiny :-) fújhatja a sebzését) Bár van egy olyan gyanúm, hogy a bane elemental bugos, és korrigálni fogják. Elmondom, miért:
    A sebzésed ugye áll az alapból, és a bónuszból. kb így: (85-97 + 175) A bane legütősebb képessége az, hogy az alapsebzést (lvl4-en) 120%-kal csökkenti, így lenne a fenti példa szerint 156-158-ra redukálva. De ez nem így van, és ez bug.
  • Lammer
    #138
    ez a terrorblade nagyon joak! most jatszottam nemreg Phantom lancer ellen :D eleg loal volt az a kavalkad: 3 TB vs 9 Plancer+creepek :D:D:D:D
    (amugy lenyomtam)
  • Terensz
    #139
    Terrorblade csíter :-P Majd lejátsszuk a visszavágót. Spiritbreaker jól összetöri, mint hülyegyerek a nápolyit. Ja, és direkt a hat helyből 3-ba linkent veszek, hogy legyen esélyed4ű (a maradék 3-ba meg lothart, skadit és travelt) :P
  • Lammer
    #140
    muhahhhah444 allok elebe
  • Terensz
    #141
    Jó, de az a meccs sem 5v5 lezs. Hanem rendes 1v1. (persze a linkennel, lotharral, travellel és skadival csak hülyéskedtem.)
  • Muki100
    #142
    A lothar elég hasznos, pl. witch dokin, CM-en, nevermoreon. De sok agi hősnek is jól jön meneküléshez, ha vadásznak rájuk vagy már haltak párszor és nem tudják megvenni amit alapból akartak.

    A SanYi meg egy vicc tárgy. Most hogy kicsit erősítették is csak pár emberen jó, bár azokon nagyon, de ezzel csak tovább erősítették a noobok bizalmát benne. Pl. újra elkezdték rakni balának, traxnak, clinkznek stb.
    Legalább gyűlnek a könnyű fragek.
  • Terensz
    #143
    :C hát nem akarom önmagamat ismételni, de ha már midgame-ben menekülni kell, akkor be is lehet írni a gg-t.

    Amúgy döntse el mindenki maga, hogy a lothar vs SnY versenyt melyik tárgy nyeri.
    Azt tegyük hozzá, hogy árban nincsenek messze. L: 4050 , SY: 5100
    Nekem ami egyértelműen a SY felé billenti a mérleget az a 2 tárgy alapvető jelentősége. A SY erősít, harcképesebbé tesz és segít utólérni az ellent, mert nagy valószínűséggel erősebbé tett, mint ő, (ő meg valsz. próbál menekülni pl. egy lotharral:-) ) . Míg a lothar segít menekülni(Pl egy SY birtokos elől, több-kevesebb sikerrel) és lopakodni (kapsz egy ingyen ütés-lehetőséget). Az egyetlen dolog az SY-ban, amiért nem imba, az orbja. De nagyon látványosan jobb egy str vagy agi hős, miután megvetted. Amúgy meg mivel ha mondjuk versenyeznénk, én a Slithereen guarddal lennék, 1v1-ben semmit nem is érne ellenem a lothar. Persze ha valaki mondjuk zeusszal van, és nem a Slithereen ellen játszik, annak persze jól jön a lothar időnként, mert ha mind a 4 núkját ellőtte, akkor nincs sok keresnivalója a harcmezőn, akár haza is mehet. Az meg gyorsabban megvan a lotharral :-) Szóval lehet "noob"-ozni a SY használóit (pl engem), de szerintem az a noob, aki mindig menekül. Ja, slithereennek én sem veszek SY-t, mert minek :-) De pl spiritbreakernek szerintem kötelező. Ő plusz sebzést is kap a mvmspd után, 70-re lehet feltornázni a bonust csak ezen skillből eredően.
  • Terensz
    #144
    Bocs, nem magamnak akartam válaszolni, hanem Mukinak.
  • light00
    #145
    Hát azért pl egy spiritnek, stalkernek, és olyan strentghes hősnek, akinek van alap as boostja, vagy szüksége lenne rá, annak nagyon is tápos, véleményem szerint.
  • light00
    #146
    De nekem a három abszolút kedvencem, akikkel minden mennyiségben:
    Techies, Ish'Kafel, és Broodmother.
    Najó, ha pofozkodni kell, még egy Beast is jöhet, azzal kezdtem, és azóta imádjuk^^
  • Terensz
    #147
    Amúgy sy óriási előnye, hogy ha melee heroval tolod, akit zeuszok meg sniperek töltőre küldenek folyton earlyben, akkor is tudsz vásárolni egy kicsit minden pihenőnél az alkatrészekből, mert azok olcsók. Szóval nem hiszem, hogy ártana ez a tárgy akár az agi, akár az str hősöknek. Aginál azért pl. a butterflyhoz 3300-at egyszerre kell összefarmolni, és addig az ellen erősödhet. És ha erősödik és vadászik, akkor pwn lesz, és mégkésőbb lesz meg a lepke.
  • magus
    #148
    s&y-t én imádom pl, spiritbreakernek szerintem alaptárgy, egyrészt mert írtátok, hogy nagoyn basztatják az elején, és könnyű kirakni, mert semmi sem kerül egy ezresnél többe benne. ms & as nagyon fontos (lycannak is nagyon jó pl), az meg orb effect, vladimir nem orb, ahhoz jól passzol.

    sokan nem csinálják, de én kirakom spectrenek is, iszonyat lassú az a hős, és oké, hogy kidobálja a daggert, de egy stun és már lemarad, és még úgysem éri utol, ha az ellenfél meg megvette a bootst, akkor már régesrég mindegy, hogy dobálod-e vagy nem, viszont s&y-val utoléred, meg lassítod is valszeg.

    witch doctornak lothar? miért?
  • light00
    #149
    tényleg a Maim mit is csinál pontosan?
  • Muki100
    #150
    Maim az - attack és movespeed az ellennek.
  • Muki100
    #151
    Mert megvéd az ulti alatt.
  • light00
    #152
    Jó, eddig mindig csak néztem, hogy egyszerűen csak leblokkolt, nem csinált szinte semmit, de nem stunolva volt, és nem jöttem rá:D
    de köszi^^
  • magus
    #153
    hogymi, benyomom az ultit, és UTÁNA benyomom a lothart, és nem szakítja meg az ultit?

    maim az lassít, ha beproccol akkor elég sokat
  • Muki100
    #154
    Kb. azóta ismert ez a módszer amióta létezik a lothar ^^
    CMnél is jó de főleg dokinál.
  • degenerator
    #155
    légyszi a tárgyak teljes nevét írjátok ki, mert néha nem is tudom, mire gondoltok. mindenki más rövidítéseket használ (pl lejjebb is az általam necronak nevezett hőst valaki rotundnak hívja.)
  • magus
    #156
    dokit nem szeretem, mert channelinges az ultija és lazán elmásznak alatta, az a kis vacak, amit dobál nem stunol elég időre. ha cm=crystal maiden, akkor őt se szeretem, az ultija alatt iszonyú hamar szétszedik, bár kétségtelenül parasztok a spelljei.

    Viszont ezt jó tudni, hogy nem szakítja meg.
  • degenerator
    #157
    mi az az ish kafel?:D
  • degenerator
    #158
    egyébként a pontozási rendszer hogy számol a végén? ha van mepo, mindig ő győz:)
  • Muki100
    #159
    Dark Seer, a dranei modelles melee INT hős, jellegzetes tükörfal ulti.
  • Muki100
    #160
    Az alap W3 játékhoz számolja, szóval az abszolút nem releváns. A játék végi táblázatból lehet tájékozódni de onnan nem. Van olyan hős, ami pl. úgy működik, hogy láthatatlan egységeket csinál (CM ultija láthatatlan wispekre ad frost novákat pl.), így azok szaporítják a unitok számát. De nem barakkból edzed az egységeket, mégis azért jár a pont. Meepo meg 4 hős, és mind 25000 xp, az értelemszerűen több mint az átlagos hősöké. Lényeg ami lényeg, azon a táblázaton dotában nem sok néznivaló van.