23
  • PeeTeR
    #23
    :DDDDDDD
  • Amcir
    #22
    Szerintem ez nem jó ötlet max a 0-7 éveseknél kéne valahogy megtalálni hogy mit lehet ellene tenni mert ők könnyebben esnek csapdába. Ja és jön a megoldás svájcban lesza szerver és ott árulják és akko mire mennek a németek?
  • assdf
    #21
    irigylem a németeket hogy ez a legnagyobb problémájuk...
  • Chocho
    #20
    Addig oké, hogy feliratok, de időmeghatározás? Na ne már... Én kiskorúként is sokat játszottam és lám, teljesen normális felnőtt lett belőlem. Van egy gyönyörű barátnőm, egy király suliba járok és sok barátom van. Ez az egész bűzlik, de nagyon...
  • Vogel
    #19
    Lineageben is van take a break :) Időmérésre használtam. A sokadik után... De már nem :) Kijöttem a gödörből. Munkát kerestem, nőm lett. Örülök, hogy sikerült.
  • Hoz_Hun
    #18
    "...és időnként felvillanó figyelmeztető feliratokat helyeznének el a fejlesztők."

    Ez még belefér. A Guild Warsba óránként jön a figyelmeztetés hogy mennyi ideje játszol és pihizni kéne egy kicsit. Tanulságos, mert néha rádöbbenek, hogy "jé, mér ennyi ideje nyomom?". Nem olyan zavaró, főleg ha ezzel be lehetne fogni a nagypofájú anti-gamerek száját.
  • TAJ86
    #17
    "Egyre csak lemarad az idővel, sőt egy virtuális világban ragad az ember, ahol nem "érintkezhet" igazi emberekkel csak játékfigurákkal.
    Ez szociálisan teljesen hazavág, nem csak hogy az emberekkel nem fogsz kommuniálni, de a végén még barátaid sem lesznek.. "

    Részben igazat adok, viszont szerintem mindenkinek megvan a kis világa, ahová a fáradt hétköznapi meló után elbújhat a mindennapos gondjai elől kicsit. Ez valakinek egy 7végi kirándulás, valakinek egy hűs borospince, másnak meg egy virtuális világ, egy chat ...stb.
    Oké, ez azért a fiatalkorúknál más, de itt jön be redfish számomra baromira értékes hozzászólása. Arról is van szó, hogy ezt a helyzetet azok teremtették akik most nyomogatják a pánik gombot, holott ők azok akik eladták a területeket, nem költenek azok fejlesztésükre, inkább lepasszolják.

    Más részről én úgy tartom, ez is egy társadalom, és mindenki felállítja a saját értékrendjét és eldönti kirándul, fociznik, vagy online kikapcsolódást választ. A legjobb ha ezeket kombinálja persze, ez meg idő függvénye.

    Hogy szociálisan hazavág-e, hmm...nem hiszem, nekem is rengeteg barátom van akikkel nap mint nap beszélünk, chatelünk, játszunk. Emellett megvannak a családtagok, barátok is, inkább meg kell tanulni/tanítani hogy kéne a kettőt különválasztani (ha kell egyáltalán).

    Nincs elfogadva egy modern formája a kommunikációnak, a kikapcsolódásnak szvsz.
    Pl. sztem senki nem kötött még abba bele hogy nagypapám túl sok időt szánt 20 éves korától a napi újságok kiolvasására...
    Bocsesz hosszú lett és lehet blődség, én így érzek
  • redfish
    #16
    Mondjuk azt sem bánnám, ha a Bevásárlóközpontokban csapatokban (és félnapokat!) ődöngő gyerekeket is hazazavarnák!!!... Az sem normális, hogy nagyon sok iskolás gyerekeknek ez a fő időtöltése.
    (NEM az én gyerekeimé, mert őket itthon várom suli után frissen főtt ebéddel.)
    Ja, és a parkokban cigiző/borozgató 10-14 évesek?!...
    Budán lakom, ahol van néhány pici játszótér a piciknek, a parkokban a kutyasz@rtól és a sok szabadonfutkározó kutyától már sétálni sem lehet...
    Az utcán sem lehet kerékpározni (veszélyes), a járdán sem lehet rollerezni, görkorizni (agyatrázó kockakövektől), a parkban nem lehet futni/kerékpározni/rollerezni a támadó kutyáktól...
    10 éve még volt egy klassz szabadon használható teniszpálya, ahol focizhattak a gyerekek. 8 éve ezt a területet eladta az Önkormányzat egy Vállalkozónak, most egy rohadtdrága ZÁRT teniszpálya van a helyén, a gyerekek meg nem tudnak sehol focizni! (Nesze neked Magyar Futball.)
    Az iskolákban annak is örülnek, ha heti 1-2 tornaórát tudnak biztosítani a kölköknek, abból is az egyiket az udvaron, vagy az utcán futva tartják, mert nincs elegendő "terem"...
    Na, akkor kéretik néhány tipp, hogy mit csináljon a szerencsétlen gyerek a szabadidejében?!...
    (Alábbiak kihúzva = 1.Menjen el ministrálni; 2.Segítsen a földszinti 90 éves néninek; 3.Lapátoljon havat; 4.Aludjon!; 5.Tanuljon éjfélig; 6.Tanuljon meg kötni-horgolni; 7.Fejtsen keresztrejtvényt stb... stb... stb...)

  • PíszLávJuniti
    #15
    de a 0-24 es krimóból nem dobnak ki amíg fogyasztasz :)
  • kareszdj
    #14
    Nem tudják, hanem csak sejtik. Tehát sejtik, hogy milyen következményekkel járhat az a dolog ha valaki napi rendszerességgel több órát bambul a monitorra. Példaként hozták fel a World of Warcraftot, (amit mellesleg én is játszok, nem kevés időt szánok rá).Hamár magamból indulok ki. Függőnek nem nevezném magamat. Sokkal inkább ez egy szenvedély ( ami persze később ugyanúgy függőséggé válhat ). De az embernek saját magának kell rájönnie arra, hogy ez a sok online játék semmire sem viszi előrébb...
    Egyre csak lemarad az idővel, sőt egy virtuális világban ragad az ember, ahol nem "érintkezhet" igazi emberekkel csak játékfigurákkal.
    Ez szociálisan teljesen hazavág, nem csak hogy az emberekkel nem fogsz kommuniálni, de a végén még barátaid sem lesznek..
    Egyszer pedig úgyis eljutsz egy pontra ( kérdés persze hogy mikor? ) ahol már magadnak kell rájönnöd. Ez bizony nem jó így. Valamilyen úton módon meg fogod azt tapasztalni, hogy csapdában vagy, és akkor ki kell törnöd. Vicces, hogy most láttam meg ezt a cikket, de én már beleestem ebbe a csapdába, most próbálok belőle kimászni teljes gőzzel.
    Csakhogy témánál maradjak.

    Ha fiatalabb gyermekről van szó, minden bizonnyal a szülők felelőssége.
    Ha valaki már idősebb, és tud saját magaért felelősséget vállalni, akkor annak az embernek már nem kell ilyen szankciókat bevezetni.

    Mindenki döntse el magában! Egy büdös kocka akar lenni, aki csak egy virtuális világban él, elméjét korlátolva, vagy pedig egy HÚS-VÉR ember.
  • dronkZero
    #13
    Egyébként nincs jogod megölnöd magad. Legalábbis a nyugdíjkorhatár előtt...
  • Yv@n
    #12
    "A videóból kiderül, a németek ezzel az intézkedéssel elkéstek.... Megbolondultak a gyerekek odaát... "
    Persze persze. És ez véletlenül sem megrendezett video, ellenben az összes német gyerek ilyen...ne vegyünk már be minden baromságot.
  • Yoshimitsu
    #11
    a német Zöldek....
    Most jut eszembe...
    Mi közük ahhoz hogy mennyit gépezik a gyerek. Nem hogy örülnének hogy nem az erdőt írtja a szabadidejében...

    Jójó tudom hogy a gép is árammal működik az meg az erőműből van ami meg környezetszennyező...stb...
    De akkor is. Üljenek a kis neveletlenek a gép előtt addig sem csinálnak másban kárt...

    Főleg a német gyerekek...
    http://youtube.com/watch?v=CH9ykguSNSs

    csak hogy mindenki képbe legyen...
    A videóból kiderül, a németek ezzel az intézkedéssel elkéstek.... Megbolondultak a gyerekek odaát...
  • Yoshimitsu
    #10
    Me beszarik a gyerek ha nem szól neki senki hogy szarnia kell. :D:D:D:D
    Ez nagyon nagy:D:D:D:D:D

    Egyszero lvastam egy cikket, valami Japán srácról, három napig gépezett egyhuzamban evés ivás alvás minden nélkül. aztán ledőlt a székről és meghalt.
    Három nap után...

    És tudjátok mi a véleményem? Megérdemelte. :D Ha ilyen degenerált. :)

    Arról nem is beszélve, hogy megint abba a hibába esnek, hogy a demokrácia határait súrolják. Jogom van baromarcú kockának lenni. nem????
    Had gépezzek míg bele nem döglök szünet nélkül. K.... Életbe máááá. :D:D:D:D
  • dronkZero
    #9
    A "Nyitva tartás: 22:00-04:00" szerinted nem időkorlát?

    Hamar bebizonyítottad itt most mindenkinek, hogy szórakozóhelyet nem láttál még közelről, kicsi kocka...
  • pitbulllll
    #8
    Most akkora faccágot írtál.... más egy nyilvános szórakozóhely, mint 1 kocka szoba ahol a gyerek egy kibaccot monitort bámul éjjel nappal.
  • barret
    #7
    Olyat meg nem hallottam,hogy a szorakozohelyeken lenne idokorlat...
    Ott miert nem vezetik be? Stb...
  • kernerster
    #6
    teljesen egyetértek, csakhogy ez soha nem fog megvalósulni. Mert akkor kb. ilyet kéne a szülő szemébe vágni:
    -Ön, tisztelt szülő/választópolgár, egy idióta vadbarom, ha azt hiszi hogy gyermeke lelki és szellemi fejlődését elősegíti azzal, ha nem törődik vele. A statisztikák szerint az ön elhanyagolt gyermekének sokkal nagyobb az esélye arra, hogy addiktív szerekkel fog élni. Valamint annak is, hogy ebből majd nem tud kilábalni. Ezzel terhet rak a társadalom vállára, és végeredményben a saját (mármint a szülő) és gyermeke nyugdíját is veszélyezteti.

    Na, a politikusnak kb. ez lenne az utolsó mondata politikai pályája során. Ezért inkább megpróbálják maximálni az időt. Jó mi?
  • Énvagyokazapád
    #5
    vszeg előbb ölnék meg magukat, vagy mennének gyilkolni a játékosok, ha egy pl küldetés közben vége a játék időnek. Én szarrá verném a gépem szerintem, pedig nem ülök sokat gépnél :]
  • Lost Lont
    #4
    Ilyen módon szerintem is hasznos lehet (bár lehet úgysem hallgat majd rá senki), de ha kétméteres popup feljön csata közben akkor kihajítom az egészet az ablakon. Ne engem idegesítsenek vele, hanem azt akinek szüksége van rá.
    Amúgy lehet tényleg a szülőknél kellene elkezdeni inkább...
  • pitbulllll
    #3
    Jah és akinek a szülője bolond? az a gyerek mehet a lecsóba? Szerintem jó ötlet 1-2 játék közben pl. level végén loading közben 1 kis ablak ami kiírja, h mennyé pisi-kaki aztán majd gyere vissza ;)
  • magyarvok
    #2
    "A párt azt szeretné, hogy ha a számítógépes játékokban a függőség veszélyére emlékeztető és időnként felvillanó figyelmeztető feliratokat helyeznének el a fejlesztők."
    Aha, persze, vicces :)
    Ha a másolásvédelmet évek óta folyó fejlesztéssel nem sikerül megkerülhetetlenné tenni, akkor majd ezt majd sikerül. hehe

    Nem a játékokat kéne agyba-főbe korlátozni, hanem a szülőket kéne rábírni, hogy neveljék fel rendesen a gyerekeket.
    Régóta vannak függőségi 'divatok' (ragasztó, fű, tv, net, csak hogy pár népszerű 'mumust' említsek), akik rendesen neveltek, mégis sikerült nagy %-ban megoldani a problémákat.

    Nem szarni kell a gyerekre, leültetni gép elé, tv elé, aztán sírni, hogy egész nap ott ül, hanem foglalkozni vele.
  • Reggaester
    #1
    "...abnormális mértékű szociális nyomást gyakorolnak" oO Nem a játékkal van a baj hanem a szülőkkel... Hiszen addig jó a gyerek amíg csöndben van -.-