282
Ki mit szól hozzá?
  • SötétBarom
    #162
    Silence!!! I KILL YOU!!!
  • QuippeR
    #161
    "És miért nem lehet az, hogy friss jogsival, mondjuk 1 vagy két évig bármilyen gyorshajtásért, ittas vezetésért, stb azonnal ugrik a jogsi?"
    ez egy ideig létezett, de semmi értelme nincs. éppen nem a friss jogsival rendelkezőkkel van a baj, hanem akik 5-10 év tapasztalattal azt hiszik, hogy ők vezetnek a világon a legjobban.
  • Taranov
    #160
    Beszélsz itt zöldségeket össze-vissza.
  • oneal1
    #159
    voltál már egyiptomban?
    ott ez megy:D:D
    nagyon durva!!!!:)
  • SötétBarom
    #158
    Van egy halom szabály, ami csak a pénzről szól. BTW, azt miért nem lehet, hogy pl ha én 1 éven keresztül elvégzek egy vezetéstechnikai tanfolyamot, akkor kapok mondjuk +15% tűréshatárt a sebességkorlátozásokra? És miért nem lehet az, hogy friss jogsival, mondjuk 1 vagy két évig bármilyen gyorshajtásért, ittas vezetésért, stb azonnal ugrik a jogsi?
  • SötétBarom
    #157
    Én eltörölném az egész KRESZT a rákba. Mindenki mennyen ahogy akar, úgy ahogy akar. Semmiért nem büntetnék. Higgyétek el, tizenötször megfontoltabban vezetne mindnenki :)
  • Taranov
    #156
    Valóban, és az emberek nagy része kultúráltan is közlekedik, még akkor is, ha nem állnak a helyzet magaslatán, mint tőlünk nyugatabbra.
  • Vlala #155
    "bár nem tapasztalatból beszélek hiszen még gyerek vok,szólj ha hülyeséget írok"
    Ez az, amit sajnos csak 10-ből 1 ember tud leírni.

    Lehet ezt szeretni is. Értünk van, nem ellenünk. Persze, bele lehet magyarázni egy szimpla biztonsági övbe is, hogy csak azért van, hogy a rendőr írhassa a csekket, és azért korlátozzák a sebességet, hogy a "hülye fakabátok" letesztelhessék a szép, új, adónkból fizetett radarjukat.
    Ezt hívjuk csőlátásnak. Az én érdekem mindenek felett, még az én érdekeim felett is :)
  • RoR zsozso
    #154
    Sztem Gyuri ezt nem lehet megszeretni,megszokni max csak elviselni.
    bár nem tapasztalatból beszélek hiszen még gyerek vok,szólj ha hülyeséget írok.
  • Count Adyn
    #153
    Mert ez egy tervezet ami meg lesz vitatva szakmailag és társadalmilag ígyhát beszélni kell róla xD
  • Vlala #152
    ???

  • GyuriX2572
    #151
    Minek kell erről beszélni? Ez van ezt kell szeretni.
  • Taranov
    #150
    Ja hülyeség.
    Ha az 1-es, 7-es, 3-as, 5-ös, 6-os utakat (és a mellettük fekvő településeket) is tehermentesíteni akarnák, akkor pont az lenne a cél, hogy ingyenes legyen az autópálya.
  • [HUN]FaTaL
    #149
    LoL most hallottam a tvben, bár nem éppen a témához tartozik, de tervezik hogy jövőre matricát kellene venni az M0sra (személyautóknak is). Normálisak ezek? Így mindenki be fog menni a városba inkább (én is).
  • bardocz
    #148
    egy táblát láttam eddig életemben,ami egy renault megannak hihető is volt,horvátországban egy 13-as tábla,30-al éppenhogy sikerült befordolnunk:D
  • Gio
    #147
    Ami azert itt megy nem kicsit durva szint:) A sok parazos akkor inkabb el se induljon otthonrol, ulljel a 4 fal kozott bzmg. Paran irtak, hogy mindig betartjak a sebesseget, legyen az 30-40-50. Ezt ki hiszi el? Nem azt mondom, hogy szaguldozzon mindenki. De ha normalisan, esszel, korultekintoen mesz, es a kocsid is megfelelo muszaki alapotban van, akkor nincs gaz szvsz.
  • passatgt
    #146
    olyan lassan kell menni mint a mögötted lévő
  • RoR zsozso
    #145
    Ígyse tartják be a szabályokat és úgyse fogják...

    Mentünk apámmal pestre autópályán,160körül toltuk le a sok trabantost és nem azért ennyivel mert apám versenyző hanem azér mert az a sok 2ütemű szar 50-el csoda ha megy és ahogy bementünk a belsőbe előzni 160-al a NAGYurak fekete BMW,AUDI-jai majnem letoltak így is az útról.
  • bardocz
    #144
    nagyapámtól úgy venném el a jogsit mint a huzat
  • Willi Betz
    #143
    Viszont az öregeknek nincs már olyan jó reflexük mint a fiatalabbaknak.
  • Taranov
    #142
    Szerintem ellentmondásba keveredtél önmagaddal, hiszen a 60 évnél idősebbeknek értelemszerűen több rutinjuk lehet, mint a friss jogsisoknak. (Leszámítva, ha 60 éves friss jogsisról van szó)
  • gabo91
    #141
    :) meg tudom érteni.
    Hiába a korlátozás aki akar ugyis odalép neki. De lehet, hogy 130km/h-val biztonságosabban vezetsz mint más 30km/h-val

    hány olyan van aki azthiszi megvan a jogsi aztán ő a nagy király. Faluban 120-al végig repeszt stb. haverom is igen elvan szálva magával mióta megvan jogsia volt hogy kivüröl elözött meg valakit. a probléma az, hogy a balesetek angyrészét az ilyenek okozzák, hogy semmi tapasztalat csak a pofájuk nagy. Friss ogsival szerintem nem kellene anyira királykodni, inkább némi rutint szerezni. Meg ugye mindennek van határa. Attól mert kivülről előz meg valakit max baromnak tartják de nem királynak.
    Meg aztán ha megengedettnél többel gurulsz akkor van aki beparázik aztán leblokkol stb. ilyenből van a galiba. ha a parázás helyett a vezetésre figyelnének kevesebb lenne a baleset.
    nem akarok gonosz lenni de 60 év felett elvenném a jogosítványt.
  • bardocz
    #140
    akik buszsávba fognak merészledni biciklivel azok olyan gyorsan is fognak menni mint a busz,azzal szerintem nem lesz probléma bár tényleg faszság
  • Taranov
    #139
    Szabályos előzés ugye kivitelezhetetlen, ha a buszsáv kivételével mindenhol dugó van és áll az összefüggő kocsisor.
  • Taranov
    #138
    Hát nem tudom, de jó nagy káosz lesz, ha az új KRESZ szerint majd a buszsávban mennek a biciklisek.
    Aztán minden busznak, rendőrnek, taxinak át kell majd sorolnia a belsőbe, ha szabályosan akarja előzni?
  • bardocz
    #137
    és hol a kurva istenbe menyjen egy biciklis amikor nincsen bicikliút?
  • Taranov
    #136
    Igen, valóban így volt (ezért hívták tévesen körforgalomnak), de ennek már vége. Mostmár valódi körforgalom van. Aki a körben megy, elsőbbsége van.
  • Willi Betz
    #135
    2007-ben igaz még nem jártam arra. Én arra emlékeztem amikor a körforgalomban lévőknek kellett megállniuk. Meg persze az elötte lévő időszakról.
  • Taranov
    #134
    Most a linken láthatod, hogy mi az igazság.
    Nemrég lett körforgalom, a leírás szerint 2007-ben, bár én 2005-2006-ra emlékszem.
  • [HUN]FaTaL
    #133
    Most nem így van, nem jársz arra.
  • [HUN]FaTaL
    #132
    Mostmár (1 vagy 2 éve talán) igen.
  • Willi Betz
    #131
    Most annak van elsőbsége aki a hídról jön vagy az alagútból. Magyarán ha benne vagy akkor neked kell megállnod.
  • Taranov
    #130
    Jobb ez így, hallani is rossz volt annak idején, hogy mindenki körforgalomnak nevezi, mégsem az. Mindig féltem, hogy valaki nem fogja megadni az elsőbbséget, és nekem jön.
  • Willi Betz
    #129
    Jártam jópárszor arra,de körforgalom ként értelmezte mindenki. Ahogy én is.
  • [HUN]FaTaL
    #128
    Régebben aki a hídról/alagútról jött annak volt elsőbbsége, csak az alakja volt körforgalom. Most már rendes körforgalom tehát aki benne van elsőbbsége van. Bár nagyon rég nem jártam arra de ha jól emlékszem így van.
  • Taranov
    #127
    Clark Ádám tér

    Ez választ ad a kétsávos-egysávos problémára is, ugyanis tényleg kétsávos volt, amíg nem nyilvánították körforgalommá.
  • Taranov
    #126
    Te nem jársz arra.
  • Willi Betz
    #125
    A kresz szempontjából a körforgalom szabályai szerint kellett bele menni. Most változtatták meg abból a szempontból,hogy annak kell megállnia aki benne van.
  • Taranov
    #124
    Hát én azt egysávosnak értelmeztem :D
    Egyébként a lánchídi "körforgalom" csak nemrég (2-3 éve) lett körforgalom, azelőtt csak úgy nézett ki, de a KRESZ szempontjából nem volt az.
  • Willi Betz
    #123
    2 sávos pl a Lánc hídnál lévő is.