282
Ki mit szól hozzá?
  • [HUN]FaTaL
    #122
    én is csak 1-2szer járok arra, mostanában már 0, régen anyám Érden dolgozott, már Csepelen, hát ott is sok a birka de nincs két sávos körforgalom:D
  • Taranov
    #121
    Na, a kétsávos körforgalom az, amit nem kívánok senkinek. Szerencsére én nem szoktam ilyenben járni, de azért 1-2-szer már volt szerencsém hozzá.
  • [HUN]FaTaL
    #120
    Ugyanilyen körforgalmak vannak a 6os úton érdnél, borzalom az egész. Kedvencem az érdi két sávos körforgalom:D Ki van táblázva hogy melyikben merre menjél, nem baj körbe megy kívül a kamion... lol
  • [HUN]FaTaL
    #119
    Persze mert fordítva írtam:D:D Szóval egyes utakon 90 helyett 70 lesz.
  • Taranov
    #118
    Tényleg eléggé borzasztó. Az se semmi, hogy egy-két főútra (pl. a 10-es útra Pilisvörösvárnál) körforgalmat telepítettek 3 kijárattal. Ebből kettőn ugye van forgalom, ez maga a 10-es út, egy pedig a Liegl&Dachser logisztikai központba megy, ahová 100 autóból talán egy kanyarodik be.
    A lényeg az, hogy amikor valaki nem hajt ki a 10-es út felé, mert vagy a vállalkozási területre megy, vagy meg akar fordulni, akkor életveszélybe kerül, ugyanis a legtöbben teljesen természetesnek veszik, hogy mindenki ott hajt ki (mondanom sem kell, hogy index nélkül)
  • [HUN]FaTaL
    #117
    Körforgalomban befelé nem kell indexelni csak kifelé. Rühellem a körforgalmakat mert nem tudják az emberek használni. Befelé indexel, kifelé nem vagy amikor bent van balra indexel befelé (ezen röhögök mindig a legjobban) és amikor kimegy csak elveszi az indexet...
  • Csacsi
    #116
    Ha az emberek normálisan használnák a körforgalmat, akkor nem akasztaná meg.
  • Taranov
    #115
    Hát igen, ha üresben gurul, akkor az alapjárati fordulatszámot fenn kell tartania motornak, szóval ugyanannyit fogyaszt, mintha állna.
    Ha sebességben gurul, az valóban spórolás, mert egyrészt 0,0 litert fogyaszt az autó (megvan üzemanyagfelhasználás nélkül is a lefulladás elkerüléséhez szükséges fordulatszám), illetve a fékkel is spórol.
    Talán ezutóbbi a legbiztonságosabb, mert egy egy folyamatos lassítást tesz lehetővé, és igen, ezt tanítják az oktatók is, hogy így dinamikusan tud indulni, ha közben zöldre vált a lámpa.

    Az a legnagyobb butaság, amikor nyomja a gázt az ürge, pedig piros a lámpa, a végén hirtelen fékez, megáll, én meg, aki sebességben gurultam (fokozatosan lassultam) a lámpáig, simán beelőzöm, mert mondjuk pont akkor vált zöldre. Ha nem vált zöldre, akkor sem vesztettem semmit, csak benzintspóroltam.
  • Willi Betz
    #114
    Meg,de azt nem értem mért nem tud akkor fékezni amikor már odaér,mért kell már elötte 200 méterrel? Szóval ez az amit nem tudok megérteni. Fogyasztani ugyse fog kevesebbet az autója.
  • Taranov
    #113
    :D Milyen igazad van...
  • SötétBarom
    #112
    Itt sopronban van kb 28 körforgalom :DDD Akkora szar, hogy iszonyat.. Egy bizonyos autósűrűség fölött úgy megakasztja a a forgalmat, hogy ihaj. Nem beszélve ugye a sok kreténről aki nem tudja használni...
  • Taranov
    #111
    De mondjuk neked is mindegy, hogy esetleg 15 mp múlva érsz oda gurulva, vagy hamarabb, mivel úgyis meg kell várnod, mire zöldre vált.
  • Taranov
    #110
    Szerintem ezekután már megbuknál a pszichológiai vizsgálaton. (Ugyanis volt rá kezdeményezés, hogy a KRESZ, a rutin és a forgalmi vizsga mellett a pszichológiait is vezessék be)
    Képzeld el egyébként, hogy mi történik, ha nagy sebességgel egy kikerülés során felugratsz a járdára (városban) vagy lemész a padkára, esetleg az árokba országúton.
  • Vlala #109
    A körforgalom egy káosz.
    Pedig a világ legegyszerűbb és legbiztonságosabb útkereszteződési módja: mielőtt bemész, balra nézel, ha jön valaki a "körben", őt el kell engedned. Ha enm jön, bemehetsz, innentől Neked van elsőbbséged, ha ki akarsz menni, indexelned kell.
    Ennyi.
    Mégis sokan "átírják" a kreszt:
    befelé indexelek, aki balról jön, arra jobbkézszabály vonatkozik, kifelé elfelejtek indexelni.
    Még rosszabb: befelé indexelek, úgyfelejtem, ezzel kivívom magam ellen a sorsot, és mindenkit becsalogatok magam elé.
    Nemhiába találták ki, hogy az autó indexe kormányfordulásra visszaálljon eredeti helyzetbe...
    (megvan a "KRESZ tanácsok" sorzatom következő témája. :):):) )

  • Willi Betz
    #108
    Ez a másik fele. De ennek leginkább az a hátránya,hogy Magyarországon nem nagyon voltak körforgalmak,csak a Lánc hídnál,meg még valahol vidéken egy. És emiatt nem igazán tudnak közlekedni körforgalomban az emberek. Bár most 1 éva talán megváltoztatták a Lánc hídnál lévő körforgalomba behajtást,amivel mégjobban össze keverték az embereket:D
  • Bandi 18
    #107
    Igen meg aki befelé is indexel, az is zavaró mert ugye azt jelentené hogy egyből ki is megy egyszer mentem ki az ilyen elé nem ment ki éppen elkerültük egymást és még ő dudált nekem.
  • Mersant
    #106
    na meg azok a madarak akik addig nem hajlandoak bemenni a korforgalomba mig az teljesen ki nem urul...aztan a szokasos kifele nem indexeles.
    nem a kresszen kene valtoztatni hanem az ilyen balfekekel es mindenre szaro emberekkel kene valmit kezdeni.
  • Bandi 18
    #105
    Igen mivel az alaphoz nem normális anyagot hordanak hanem szemetes murvát.
    Meg lehet nézni Németben Horvátban az autópályák belső sávja ahol kamionok mennek sehol nem nyomvájus, bezzeg nálunk fél év alatt akkora gödör van hogy elengedem a kormányt veszprémnél és fehérvárig csak a gázt kell nyomni mert a gödörben a kerék magától kanyarodik :D:D
  • Willi Betz
    #104
    Érdekes én nem így tanultam,másik meg az,hogy gyakorlatban ugyse fogsz elkezdeni gurulgatni,hanem simán fékezel és ugy érsz oda a piroshoz.
    Pontosan ez az amiről beszélek. Meglátjas,hogy sárga akkor már fékez és elkezd gurulgatni,pedig még 200 méterre van a lámpától. A másik kedvencem meg az,hogy elkezd gázt adni,de ugy,hogy te mögötte már ne tudj átmenni,csak ő.
  • Willi Betz
    #103
    "A milliárdokból épített utak nem mennének tönkre"
    Az nem a kamionok miatt megy tönkre,hanem amiatt,hogy nincs benne anyag semmi! Most megint feltúrták azt a kurva Keleti pu-t de a pékfaszáért azt nem tudom,biztos kincset keresnek. De annak a hülye Demszkynek már igazán megmutathatná már valaki hol az arany:D
    Na tehát ami oda fog kerülni aszfalt a Keletihez fél év múlva olyan szar lesz,hogy nemn lehet majd rajta közlekedni,vagy az első nagyobb esőzés vagy fagy után.
  • Vlala #102
    Ez egy téves tanulás eredménye. a piroshoz gurulást tanítják az oktatók, mert így lendületben marad az autó, és ha átvált zöldre, könnyebb indulni, nem akasztja be a forgalmat a megállásával.
    De aki úgy ér oda, hogy éppen pirosra vált a lámpa, annjak miért nem esik le, hogy sokára lesz még zöld?
  • Mersant
    #101
    nem-nem, ha nem ismerem az illetot es lassan megy en is ugy vagyok vele hogy barmi baja lehet es nem zavar, tanuloknal szinten turelmes vagyok, de ha minden nap talalkozok az illetovel, es mindig ugy megy, sot bevallja hogy o uresben szokott gurulni na akkor legszivesebben... ahol meg meg lehetne elozni, ott termeszetesen jonnek szembe...
  • Bandi 18
    #100
    Ráfér a módosítás csak azért nem ennyire radikális pl az esős úton 70-el ne rohogtessenek már :D:D. Leesik 3 csepp eső és 70-el kell szabni akkor minek a vizet kiszorító gumi. Ennyiből ha havas latyakos az út nem szabadni 40-nél többel menni hatalmas barom volt aki kitalálta. A lassítás a zebra előtt még ok.

    86-os hszre. Nézd meg olaszoknál a kamionosok sztrájkoltak pár napig a nép nem tudott enni, szóval nem bántani őket mert különben nem lesz meg a napi betevő falat a Tecsóban :D:D. Vonattal MO-n szállítani nem lehet 1 szar a hálózat 2 nagyon drága nem éri meg.
  • Willi Betz
    #99
    Én azt utálom,amelyik meglátja,hogy piros lesz,de még elötte 300méterrel elkezd fékezni,aztán meg gurulgat. Ezt nem tudom megérteni,attól,hogy ő gurulgat nem fog kevesebbet fogyasztani az autója,vagy ha emiatt izgul picsáért vette meg? Kiveszi üresbe és basszameg gurulgat egészen a lámpáig. Aztán amikor zöld lesz ő tököl a legtöbbet.
  • Benc16
    #98
    a 70 helyett a 90 baromság de az eső az tetszik... :)
  • Vlala #97
    Nyugalom, a hosszú élet ritka. Erre mondta kedvenc kreszkönyvem, hogy akit elragadnak az indulatai, az nem ura önmagának. Hogy lehetne ura az autónak?

    Persze, néhányan engem is idegesítenek, de az, hogy negyvennel megy előttem, nem. Biztos megvan rá az oka, mankókeréken megy, műszaki hibája van, számtalan oka lehet.
    A "hűdelazák" - akik viselkedésükkel másokat is bajba sodornak - sokkal jobban idegesítenek. Ha meg akar halni, tegye egyedül, ártatlanokat ne vigyen magával. Gondolok itt egy-két "kiszámított" előzésre, a téli gumi hiányára, a gyermekülés hiányára, indokolatlan sebességtúllépésekre.
  • Willi Betz
    #96
    Az egybefüggő esőzésnél(égszakadásnál),az olyan mintha lenne elötted egy vízfüggőny kb annyit látsz mint a ködben. Plusz még baszottúl csúszik is. Nem egyszer mentem már szakadó esőben. Szóval tudom miről beszélek.
  • Willi Betz
    #95
    Mert Pesten sok büdös bunkó paraszt van azért!! Én is Pesti vagyok,és vállalom azt,hogy néha én is bumeráng vagyok.
  • Mersant
    #94
    az mas, o nem tud mashogy kozlekedni (bar erre is vannak ellenpeldak az oreglany-busz topikban :) ) viszont aki balfasz kocsival, vagy csak sporol az uzemenyaggal azt ugy "picsanrugnam" hogy az arokbaborul. most kepzeld el, hogy minden nap talalkozol ezzel a barommal, mert 1 utvonalon haladtok, es nincs mas valasztasod.
  • Vlala #93
    a legtöbb szabálytalanság az ilyenek miatt van, de a balesetek nem.
    Gondolj bele, gyalog sem rúgnád fenékbe a járókeretes öreg nénit, hogy menjen már az utadból...
  • GanXstaZoleeWrk
    #92
    Az a baj hogy sok ember nem tud vezetni valamint a járműve nem alkalmas esőben 110 felett, azt sem tudja az emberek 80%a hogy amikor felúszik az autó mit kell csinálni. Hiába van nekem pl megfelelő háttér és bátran megyek 170el is akár esőben ha körülöttem akár csak 1 idióta van kopásjelzős szarokkal 0 vezetői tudással. Ezért egyetértek a 110el.

    Viszont száraz úton csak emelném a 130at 150re kár hogy ezzel már nem foglalkoznak, sőt M7 3 sávoson belső sávra 180-at is engedném egyes szakaszokon. (ott egyébként sem érdemes 180 alatt próbálkozni belül :))

    Persze a megoldás az lenne, ha sokkal sokkal több ellenőrzés lenne és szétszivatnák azokat akik nem képesek megfelelő műszaki szinten tartani az autójukat.
  • Pheel
    #91
    Országúti bringás.
  • Mersant
    #90
    a legtobb szabalytalansag az olyan balfaszok miatt van, akik 40-el!!! mennek 90 helyett. szinte minden nap osszefutok ilyen barommal, vagy a masik aki nem kepes idoben elindulni zold lampanal es joesetben 1 ember meg atfer mogotte. aztan ott vannak a bringasok (akik meloba jarnak) meg mindig melleny nelkul, kivilagitatlanul kacsaznak ossze-vissza. ha lassan halad a sor nem zavarja oket hogy jobbra indexelsz, siman bemegy melled jobbra aztan meg o van felhaborodva. az autost megbuntetik a biztonsagi overt, ha nincs melleny a kocsiban, (jogos mert elo van irva)olyat miert nem lattam meg hogy a bringasokat kiszedik akiken se vilagitas, se melleny?! es az olyat aki feltartja a forgalmat, mert benzint sporol es csak gurul, mert ilyenek is vannak...
  • SötétBarom
    #89
    Ez szép és jó, csak sajnos amekkora görény a rencer, nálunk olyan helyen trafizzák az 50et, ahol nem kéne.. (városból kivezető 4 sávos út, amitől legalább 5mes fűsáv választja el a járdát... A város közepén a várkeren meg simán végigmegyek 90el, és mindenki nagyívben leszarja -.-
  • Divergencia
    #88
    nem tudom miaz az outis, de ne zavarjatok a forgalmat ott, ahol magasabb a sebesseghatar mint 40. htx -
  • bardocz
    #87
    nem lehet mindig kis forgalmú úton menni,meg sokszor az nagy kerülő,vagy bicikliutak egyáltalán nincsenek kivilágítva,engem járdaszegélyek nem zavarnak,azért max outisok sírhatnak,mert nekik nem bírja anyira azt a kerék,enyémet oda leeht csapni 40-el akkor sem lesz semmi baja;)
  • Divergencia
    #86
    biciklivel ne menj forgalmas utra, ennyi. nem ertem abban mi a jo nekik is, hogy szivjak a fustot, meg a port a dugoban, ha lehetoseg van ra, sokkal kisebb forgalmu uton is menni. meg ahol bicaj ut van, oda se mennek fel az eszlenyek, mert mekkora bakkano a sulyesztett jardaszegelyre felmenni. lol

    nagyra vannak a 110 es tempoval, de eddig is benne volt a kreszben, hogy az utviszonyoknak megfeleloen kell a sebesseget megvalasztani.
    tessek mondani, ha cigany gyerekek potyognak az egbol, akkor lehet 130-al menni, vagy az mar esonek szamit?
    nem a szabalyokkal volt eddig sem a gond, hanem az emberekkel. amikor ket kamion palyan eloz 3 km/h sebesseg kulonbseggel, es kivag eled 80-al..
    kamionosokat kitiltanam a francba. a tranzit forgalom menjen vasuton, ahogy a fejlettebb orszagokban, igy a milliardokbol epitett utak sem mennenek tonkre 4-5 ev alatt.
    esszel kene vezetni, es elozekenyen, a kluturank meg mindig inkabb balkani, mint nyugati..
  • bardocz
    #85
    jah meg bicikliúton lámpánál olyan rajtot kell vennem mint autónak,ha még kocsik előtt akarom a kedves parkoló autósokat kikerülni
  • bardocz
    #84
    biciklivel nem merek útra menni egyszerüen,egy idióta fasz suzukis aluljáróban budafokon 5 centire ment el tőlem kb hetvennel nekem jobbra 3 centi volt padka,ha akkor elesek nem itt irogatok,aztán miuátn a kurva anyját szidom ő akar engem megvenrni...másik meg szőke cica hegesztőszemüvegben nem nézi mi van zebrán,hane hirtelen elindul,majd tőlem 2 méterre nyom egy satuféket,és én akkor indultam el amikor még ő ált egyhelyben az ócska szarjával,az ilyeneknek kiszúrnám mind a 4 kerekét,meg letörögetném viszapillantóját legszivesebben,ugyan így tennék rohadt paraszt bicikliúton parkoló faszkalapokkal,egy ilyen idióta miatt kockáztassam az életemet hasonló idióták között,hát inkább megyek járdán és kerülgetem gyökkettővel babakocsikat meg öreg néniket,minthogy ilyen faszok kz lemenyjekaz útra
  • autoszimulator
    #83
    Azért általánosítani nem kell, amerre én városokban járkálok, vannak dugók itt is, de érdekes módon csak jó tapasztalatom van szinte, ledudálás még nem is volt soha, pedig sokat vezetek, városban is. Bár mikor Pesten járok, énis tapasztalom ezeket, okát ennek sosem értettem, hogy ha Veszprémben be lehet engedni magad elé valakit, anélkül hogy hátul ledudáljanak 5-en, akkor a nagy faluban miért nem.