29
  • DjDano
    #29
    Bizony, iiletve pont ezaz, már az elindításnál a következő hibaüzenet fogadott, így nem is tudtam kipróbálni:

    "Safari cannot open a browser window and may be missing important resources. Try installing Safari
    again... "

    De már láttam egy pár képernyőmentést a Final verzójúnak kikiáltott kiadás Bugjairól...

    A FF3 legelső beta-ja már teljesíti Acid 2-t... Sőt a legújabb beta 5-ös már az Acid 3-at is 71%-ban teljesíti, eddig minden beta kiadásnál nőtt a %-os arány.
  • cousin333
    #28
    "Egyébként a Safari igen szabványkövető, közben meg egy bugos szarkupac..."

    Használtad mostanában, vagy csak az első (tényleg gyalázatos) verziüó alapján ítélkezel? A 3.1 már egész jó (és nagyon gyors), viszont számomra elég fapados.

    "Acid2-t teljesíti már bőven szabványkövetőnek mondható."

    Szóval az FF nem :P.
  • DjDano
    #27
    Az Acid3-ról annyit, hogy olyan új szabványok tömkelegét tartalmazza, amelyek még csak fogalom szintjén léteznek.... ergó még nincs jelentősége. Egyébként a Safari igen szabványkövető, közben meg egy bugos szarkupac... Tehát nem minden a szabványkövetés. Amelyik böngésző az
    Acid2-t teljesíti már bőven szabványkövetőnek mondható.
  • dzeruel
    #26
    Én erre esküszöm: Delicious Bookmarksnem csak címeket de keresőket is könnyedén menthetsz vele deliciousra amit aztán más gérpről is elérhetsz amin fennvan ez a kiegészítő persze. A keresőket címsorba beírva előhívhatsz. Pl.: a-m apple (és angol-magyar szótárban megkeresi az apple szót) Oldalakhoz hozzárendelhesz szavakat íg ynem kell beírnod, hogy "http://www.mozilla.com/en-US/" ha úgy álítod elég csak egy "m" betűt írnod.

    Amugy menniyre érdemes figyleni Acid eredményeket? Én nem tapasztaltam problémát semmilyen oldalon mééég... (vagy csak lehet nem vettem észre, vagy nem olyan oldalakat látogatok)de Acid3-at csak 51-ig bírta az Ff2-őm.
  • tproli
    #25
    Könyvjelzőnek meg kedvenceim.hu
  • tproli
    #24
    Nézz utána, hogy mi is az Acid3 - direkt van rosszul megírva, így teszteli a böngészőket.
  • Sanyix
    #23
    Csakhogy az opera nem egy teszten ment át, hanem szinte az összesen.
  • szvini
    #22
    nem azért, de nem kell egyáltalán mérvadónak venni az iylen teszteket, mert ha tényleg ettől függne egy böngésző minősége, akkor már az IE 8 is tökéletes lenne, hisz az is átment valamelyik teszten hibátlanul.

    Az itt a nagy gond, hogy a weboldalak nagy része közel sem szabványos, meg rengetek hiba van benne, meg összevisszaság stb.., ÍGY ezekhez a szarokhoz kell alkalmazkodni a böngészőnek, hogy ugymond a "szar"-ból is kihozza amit kell és a User ne verje magát.

    :)
  • peba
    #21
    Foxmarks bookmark sync.
  • Sanyix
    #20
    Nyilván ez is álom.
  • Sanyix
    #19
    Értesz hozzá, látszik :D
  • sly007
    #18
    Nem tudom te mit nézel (cseh kettőt?), de az acid 3 elég szépen meg van rakva javascriptel.
  • Gerygrey
    #17
    Egyébként én annak örülnék ha lenne egy olyan funkció, hogy a könyvjelzőimet online menti a böngésző és máshol bejelentkezve, ugyan úgy tudjak dolgozni mint otthon

    Google Bookmarks ami neked kell.

    Egyébként én jelenleg Firefox 3 beta4-et használok és tökéletesen használható, csak az iGoogle sticky-jeim nem látszódnak vele valamiért.
  • Timbu
    #16
    Hiába teljesíti az acid3-at, ha az operások magasról tesznek a JavaScriptre...
  • Narxis
    #15
    Huh, egy böngésző teljesített egy tesztet, nagy hír a Magyarországon 1%-os részesedéssel rendelkező Opera számára.
  • Narxis
    #14
    Nem az IE8 miatt csinálták az Acid3-at. Az Acid tesztek ráadásul nem csak szabványt vizsgálnak. Asszem' az Acid2-ben(vagy 3-ban?) volt egy szándékosan rossz kód elhelyezve, és arra voltak kíváncsiak, hogy ezzel mit kezdenek a különböző böngészők. Emellett az Acid tesztek nem csak a jelenre koncentrálnak hanem a jövőbeli kompatibilitásokat is tesztelik, ezért van az, hogy az Acid tesztek megjelenésekor egyik böngésző se tudja 100%-osan teljesíteni.
  • tproli
    #13
    Újabb firefox hír... Közben az Opera elsőként teljesítette az Acid3 tesztet Windows-on, erről valahogy lemaradt az sg
  • Caro
    #12
    Az IE8-ról volt valami pletyka, hogy teljesíti az Acid 2-t, ezért csinálták az Acid 3-at :)
  • Narxis
    #11
    Ugye nem azért nem érdemes vele foglalkozni mert az IE7 mérhetlen szinten "teljesíti"?
  • Caro
    #10
    Teljesíti, a webkit pedig 98%-on teljesíti (legalábbis a development build).
  • DjDano
    #9
    Álmodban... Eddig a Safari teljesíti legjobban Acid3-at 76%-ban. Egyébént az Acid3-mal még felesleges foglakozni...
  • Emmegki
    #8
    Felvehetik a listára az Acid3 teljesítését is, az Operának már sikerült...
  • bardocz
    #7
    ez nagyon jó!
  • sylas
    #6
    Alwares itt van ilyen online könyvjelző tároló

    https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1532

  • Alwares
    #5
    Egyébként én annak örülnék ha lenne egy olyan funkció, hogy a könyvjelzőimet online menti a böngésző és máshol bejelentkezve, ugyan úgy tudjak dolgozni mint otthon. Ha lesz ilyen benne akkor nem szóltam :)
  • quentit
    #4
    Már a ff3 beta5 rc2 is atomstabilnak és hibamentesnek tűnik. a végleges beta5 ütni fog az biztos, hát még a teljesen végleges...

    ez az offline dolog meg: én azt hittem hogy ez a ff3-ban is benne van már...
  • Narxis
    #3
    Hahaha, olvasd már el mégegyszer a cikket.
  • balee66
    #2
    Silverlight nemsoká elavulttá fog válni? Hahaha, ezek se tudják mit beszélnek
  • BiG G
    #1
    well, én nemrég váltottam fox2-re, a hármat se fejezték még be, mit akarnak már? nem mintha zavarna, mert fejlesszék csak :)