199
  • kukacos
    #79
    Ez nagyon nem igaz. Nem véletlen tartott a hidrogénbomba kifejlesztése évekig. A bombát úgy kell megépíteni, hogy abban a milliomod másodpercben, mielőtt az egész kóceráj szétolvad, az a millió fok a fúziós töltetre összpontosuljon, mégpedig úgy, hogy közben elegendő ideig egyben tartsa az egészet.
  • ddt500
    #78
    Maradjunk annyiban, hogy fogalmunk sincs, hogy miről is van szó. Ergo kár elméleteket gyártani.
  • kukacos
    #77
    Hát ha csak arra kellene, akkor talán nem dobnának ki milliárd dollárokat az ablakon, hanem kifújnák szilikonnal... azért a Trident robbanófeje és az első hidrogénbombák design-ja között van úgy ötven év, és közben a bombák vagy századára mentek össze hasonló robbanóerő mellett.
  • kukacos
    #76
    A nukleáris fegyverkezés lényege, hogy az elrettentés hiteles legyen (magyarán az ellenfél elhiggye, van fegyvered, és nem is félsz használni). A kamuzás így teljesen kizárva.
  • kukacos
    #75
    Az önkéntes korlátozás nem utópia. A biológiai és vegyi fegyvereket már leszereltük, legalábbis csak erősen korlátozott formában zajlik a fejlesztésük. A nukleáris fegyverek hiánya nem sérti az államok erőszakhoz való kedvét, csak más hangsúlyokat kap.
  • ddt500
    #74
    Pontosan.Ha már egy atomtöltet elfingta magát akkor oda nem kell semmilyen plazma a magfúzió beindulásához.Elég az az 1-2 millió fok ami abban az 1-2m körzetben van.
  • kogasom
    #73
    "Egy nyugalmazott brit atomfegyver mérnök szerint a folyamatot beindító hasadásos, fissziós robbanás forró plazmává alakítja ezt a habot, ami segít a fúziós üzemanyag sűrítésében, majd begyújtásában. Más források szerint a hab valahogy segít kiegyenlíteni fúziós üzemanyagot összesűrűsítő fissziós robbanás erejét."

    Ha jól emlékszem az olvasottakra, a Teller-Ulam rendszerű termonukleáris bombákban (höhö, csak olyan van), a hab csak arra kell, hogy a tartályban, hogy mindent a "helyén" tartson. Először berobban a sima fissziós gyújtótöltet, és annak a sugárzása indítja be a fúziós töltetet. Úgyhogy a második forrásnak egyes, leülhet.
  • ddt500
    #72
    Bocs a 2 amúgyos kezdésért.
  • ddt500
    #71
    Amúgy a Top Gunban írták, hogy a háború esetén a ruszkik úgy számolták,hogy a Magyar MIG-21-re 2 rakéta/géppel tervezhetnek. Mert olyan gyorsan fognak hullani, hogy max.2 rakétát fognak tudni kilőni mielőtt lelőnék Őket.
  • ddt500
    #70
    Amúgy az atomfegyver egy kész csőd. A szovjetek is beszopták vele. Mert ha túl sok tankot gyártasz mi van??Semmi. Berakod a raktárba oszt jól van. Vagy elpasszolod az elvtársoknak. De az atomtöltettel ezt nem lehet megcsinálni. Az egy pénznyelő. Nem lehet hagyni a rakétákat megrohadni a silókban. Atommeghajtású hajók, tengeralattjárók dettó.(Más kérdés, hogy a ruszkik nem szarozna ha reaktorok tengerbe süllyesztéséről van szó.)
  • kukacos
    #69
    Látott. A magyar rakétacsapatok atomrobbanófejeken gyakorlatoztak, amiből kizárólag a töltet hiányzott. Szépen be volt táblázva, mikor hozza majd a helikopter Ukrajnából a robbanófejet, ha élesben megy majd a dolog. Mert a VSz (egyébként éppúgy, mint a NATO) a nem elsődleges hadviselő felek hadseregeit secperc alatt szerelte volna fel atomfegyverekkel egy esetleges III. VH esetén. A SCUD nem is volt jó másra az irtózatos szórása miatt, mint hogy szoft katonai célok (csapatösszevonások) ellen taktikai atommal szereljék fel.

    Jelenleg is kitűnően nyomon lehet követni a katonai célú nukleáris tevékenységet. Még az olyan titkolózó országok, mint Korea vagy Izrael esetén is elég jó becslések léteznek az ország nukleáris kapacitására vonatkozólag, a fegyverelőállításra vonatkozó erőfeszítéseket pedig nem lehet eltitkolni. Elméletben lehetséges a nukleáris moratóriumok betartatása, más kérdés, hogy az idióta politikusok nem fognak belemenni.
  • Su0my
    #68
    Érdekes amit írsz!

    Evvel kapcs eszembe jutott egy dolog: okés, hogy Oroszország az elmúlt időszakban ne mvolt a helyzet magaslatán, de elég érdekes, hogy míg az amcsik mutogatják magukat a TV-ben, verve a mellüket, hogy ijj nekünk még ez is, meg ez is van (nyilván nem a legújabb dolgokról van itt szó), addig az oroszok csendben a háttérben el vannak könyvelve, mint egy meggyengült (USA-hoz képest) nagyhatalom. Akármit is mondtok, ez qrva nagy előny és a Oroszország egy qrva bizonytalan faktor ilyen szempontból.

    de én továbbra is hiszek abban, hogy nem lesz itt semmi komolyabb baj, a legnagyobb háború meg legyen a pályán! Hajrá Tennessee Titans! xD
  • Su0my
    #67
    ujjujjuj mekkora beszólás xDD
  • Su0my
    #66
    HÁÁÁÁÁNGÖRÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ ÁRPÁD HŐŐŐŐS NEMZETEEEEE!!!! emmég kérdés?
  • Molnibalage
    #65
    A Tomahwak és AGM-86 kifejezetten atomtöltet hordozására készült, de olyan pontosak voltak, hogy még anélkül is bevethetőek. Ezt a képességet már demonstrálták már jópárszor.
  • Kornan
    #64
    Sokminden nem változna ha eltűnnének az atomfegyverek szvsz,csak kevesebb ország rendelkezne ilyen nagyerejű fegyverrel.Mert vannak vegyifegyverek és egyéb extrém technológiák is(mikrohullám és társai),de főleg a vegyi fegyverek,amik hasonló pusztítóerővel rendelkeznek emberekre nézve.
  • dara
    #63
    Feltéve, hogy a Tomahawk és társai nem nukleáris töltetűek. Azok bizony lehetnek taktikaiak (pl T-LAM). Bár a US Navy elméletileg nem tárol a hajói fedélzetén nukleáris fegyvereket. Hogy az oroszok hogy vannak ezzel, az már más kérdés.
  • Molnibalage
    #62
    A tengókon nem taktikai töltetek vannak. Azok stratégiai csapásmérők.
  • Molnibalage
    #61
    "de szerintem mozgó egységekre azaz hajókra, tengeralattjárókra biztosan nem telepítenek atomfegyvert."

    Aha. Akkor a ballisztikus rakétahordozó osztály meg viccnek vég és biztos poénból tekintik az igeazi elrettentő erőnek mind a mai napig azokat, mert nagyon nehezen felderíthetőek és mozognak. Az szovjet időkben mindig volt 2-4 nukleáris töltetű rakéta a rakétás cirkálókon..
  • Molnibalage
    #60
    "Ami érdekesebb téma a bőröndatombomba"

    Pont erről beszéltem. Már 100%, hogy működésképtelenek.
  • bandypappa
    #59
    Főleg az oroszok kamuztak hogy felvonulásokon ezres nagyságrendekben voltak a rakétákra számok írva. Az oroszoknak van atomrakétájuk: tengeralattjárón, vonaton, mobil kilövőállomáson, hajón, meg silóban is + kéznél is bőröndatombomba.
  • V1G3C
    #58
    Legyen igazad, bár szkeptikus vagyok. Tengeralattjárón mindenkinek vannak atom fegyverei, mivel azok tudnak igazán elbújni és taktikai csapást mérni az ellenségre vagy éppen megtorló akciót indítani. Ez az igazán visszatartó erő, hogy mindkét fél tudja hiába indít atomtámadást garantált a válasz lépés. Egy rögzített siló kilőhető hagyományos fegyverekkel is.
  • bandypappa
    #57
    Először is nyugi!
    Tényleg!

    Pár éve láttam egy jó kis dokumentumfilmet a spektrumon. Ebben az orosz atomarzenál kérdését tárgyalták a Szu felbomlása után. Na itt mondták hogy az észlelés és a rakéta elindítása között másfél perc az időintervallum. A Szu felbomlása után a volt tagköztársaságokban működő radarrendszereket, főleg az Észtországit az új kormányok szépen eldózerolták. A helyettesítőrendszer sokkal pontatlanabb volt mint a korábbi. A konkrét eset ha jól tudom 1995-ben történt. A radaros fiúk objektumot észleltek Svédország felől közeledni. Mindjárt riasztották a főnököt, az meg a központot. Na az lett a móka vége, hogy nem indították el a rakétát végülis, de majdnem. Mint kiderült egy japán rakéta volt, ami az északi-fényt tanulmányozta. A helyettesítő rendszer sokkal gyengébb volt, mint elődje. Orosz ezredes elvtárs mondta, hogy olyan rossz a helyzetük hogy egy csokor léggömböt is rakétának nézhetnek, ezt ő mondta. Ezt nemnagyon hangoztatják. Mondom ez még 1995-ben volt így.

    Ebben a filmben az orosz ezredes elvtárs elmondta hogy milyen egyszerű elindítani egy orosz rakétát. Persze van paracsnoki lánc meg miegyéb, de nem azzal indul el a rakéta. Ahhoz kell 2 kulcs meg egy gomb amit meg lehet nyomni. Ezredes elvtárs elmondta, hogy 1 átlag orosz programozó, aki a konzol előtt ül szinte egész nap max. 1 hét alatt megoldja a programozást, hogy ne kelljen parancs az indításhoz. 2 kulcs 2 ember. Ha az egyik kimegy cigizni, a másik elveszi a kulcsát a sztori meg innét világos... Nem lóg állandóan a nyakába meg ilyenek. Ezt is ő mondta. Tehát a hozzávalók egy apokalipszishez: 2 kulcs, 1 gomb, 1 rakéta + 1 antiszociális egyén. Ennyi kell.

    Ami érdekesebb téma a bőröndatombomba. Az oroszok ha jól emlékszem kb. 120 db ilyen kis dolgot készítettek. Ebböl minimum 40 db hiányzik! Nem tudnak elszámolni vele, hogy hol van! A dokumentum filben azt állították, hogy Bin Landenéknak van legalább 7. Ez még Bőven szept. 11. előtt volt. Kb. 2 éve meg hallom, hogy meg akarnak támadni 7 amerikai nagyvárost, kapcsoltam is mindjárt mi a szitu. Ja és még az orosz ezredes elvtárs mesélt egy érdekes történetet. Egyik jómunkásember helyi raktáros csak úgy meglovasított 1 atomrobbanófejet a raktárból. Nem szarozott egyszál pajszerral lefeszítette a robbanófejet és hazavitte. Kellett neki a pénz, meg vevő is volt, de megtalálták a garázsában a robbanófejet. 1 pajszer kellett hozzá, meg 1 lada.

    Jómodor: Tudom én hogy könnyebb másokat lehülyézni, mint megérteni. Fogadd el hogy nem csak az létezhet ami az én kis világomba belefér, minden más veszélyeztetné az én igazamat. A buta embert a gondolatai irányítják, a bölcs irányítja gondolatait.
  • ddt500
    #56
    50 év alatt 2 vezető. Kell ennél stabilabb kormány?
  • HUmanEmber41st
    #55
    Nem olvastam végig a hsz-eket, de szerintem mozgó egységekre azaz hajókra, tengeralattjárókra biztosan nem telepítenek atomfegyvert. Persze kívülről úgy néz ki, de sztem nincs benne igazi nukleáris fej. Mi lenne, ha valaki valamilyen okból kézzel elindítana egy ilyet? Biztosan kitörne valami háború.
    Ezek nem a kiégett, sugárfertőzött földön akarnak uralkodni.
    Sőt a föld alatti silókban elhelyezett rakéták nagy része is csak kamu.
    Fenyegetőzésnek, meg szájtépésnek jók, soha senki sem fogja bevetni senki ellen sem, a fentiek miatt.
    Ez a magánvéleményem
  • dara
    #54
    Valóban.
  • dara
    #53
    A pacifizmus és a fegyvermentes világ, karöltve a világbékéve, utópia. Ehhez szándékosan be kellene avatkozni az emberiség génállományába. Ennek viszont az lenne a következménye, hogy éhenhalnánk, lévén a vadászösztönt kellene kiirtanunk magunkból.
  • Molnibalage
    #52
    "harcászati rakétacsapatoknál dolgozó nagybátyám annak idején nevetve mesélte, hogy a SCUD-okban milyen védelem volt beépítve a nukleáris robbanófejek ellenőrizetlen kioldása ellen"

    ???? Látott ő SCUD-on nukleáris robbanófejet?? A kezelőszerveit, stb.? Magyar embernek soha nem volt rendelkezési joga nukleáris fegyver felett ergo, neki fogalma nem sok lehet róla, hogy milyen is egy SCUD-ra szerelt atom robbanófej és hogy hogyan működött.

    Sajnos fejből nem tudom, hogy az szovjetek meddig használták a SCUD-ot, de gyanítom a '80-as években már igen kevéssé valószínű. Nagyon megbízhatatlan cucc, alig fejletteb a V-2-nél...

    "biztonságot kizárólag a fegyverek eltüntetése jelentene"
    Ez ami nem igaz. Mindenki arra gyanakodna, hogy mi van a másiknak és emiatt indítani az Ő rejtett készleteivel támadást. Ez a lehető legrosszabb megoldás...
  • kukacos
    #51
    Hát azért én nem hozsannáznék sem az atomfegyverek hasznáról, sem a biztonságáról. Egyrészt az hogy eddig nem volt atomháború, semmilyen garanciát nem jelent a jövőre nézve; biztonságot kizárólag a fegyverek eltüntetése jelentene. Nem valamiféle atomgondviselés vigyázta a békét az elmúlt negyven évben, hanem inkább a szerencse, lásd kubai válság vagy az európai hidegháborús katonai helyzet amerikai "stabilizációja", akik közép-európát radioaktív sivataggá változtatták volna egy orosz támadás esetén. Nem hiányzott volna sok, csak egy olyan szituáció, ahol az oroszok konvencionális katonai megoldásba kényszerülnek (pl. együttes forradalmak a keleti blokkban). Nincs rá garancia, hogy ezek a csapdahelyzetek nem fognak megismétlődni a következő évtizedekben, politikai bizalmatlanságból van bővében.

    Másrészt nem csak az amerikai atomerő létezik. A harcászati rakétacsapatoknál dolgozó nagybátyám annak idején nevetve mesélte, hogy a SCUD-okban milyen védelem volt beépítve a nukleáris robbanófejek ellenőrizetlen kioldása ellen, amit pár átkötéssel simán fel lehetett volna törni. Nem lehet megfeledkezni az atomfegyverek eszkalációjáról sem: egy tavaly előtti tanulmány szerint egy, az indiaiak és a pakisztániak által vívott korlátozott atomháború is világméretű, globális éhínséggel járna a milliós városokban felhalmozott éghető anyagok miatt.
  • Szeszmester
    #50
    http://www.kfki.hu/fszemle/archivum/fsz0304/nagya0304.html

    inkább ez.
    A teljes körű atomcsend-egyezményt nem írta alá az írás szerint.
  • Szeszmester
    #49
    http://nukinfo.reak.bme.hu/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=208
  • dara
    #48
    Észak korea nem rúg fel semmit, lévén azon négy ország egyike, aki nem írta alá az Atomsorompó egyezményt.
  • Epikurosz
    #47
    Tippeket várok, melyik ország lesz a következő atomklub-tag.
  • csimmasz
    #46
    Azt hiszem a föld túloldalára mért atom csapás kihatással lehet egész bolygónkra.
    Vagyis egy első csapás is öngólnak számít!
    Amennyiben nem egy fanatikus rendelkezik atomfegyverekkel,aki leszarja a további létezést valóban stabilizáló szerepe van.
    Lehet hogy a gazdasági fejlődésre is jó hatással lehet,biztonságot ad arra nézve hogy nem alakul ki ujra világháború.
    Persze lehet hogy tévedek!
    Az usa és a su is háborúzott egymással ugyan,de nem nyílt szembenállással hanem mások hábozrúinak megvívásával.
    Persze ez nem épp egy szép dolog de ez van.
  • Szeszmester
    #45
    A két ember csak architektúra kérdése, megoldható az egy emberrel is, max nem az USA-ban.

    http://www.zmne.hu/kulso/mhtt/hadtudomany/2005/1/2005_1_9.html
    Innen az évszámok.

    De te is bevallod, 80-as évek óta kutatnak (közel 30 éve!), közben felrúgták az atomsorompó egyezményt. Ott van a modern történelem legjobban kiépített személyi kultusza. Nem aggasztó egy kicsit?
  • Molnibalage
    #44
    "Nagy piros gomb" az nincs. :) Mondom úgy van megoldva az indítás, hogy FIZIKAILAG két ember kell hozzá LEGALÁBB! Egyedül SENKI nem képes végrehajtani.
  • Molnibalage
    #43
    Ezeket az évszámokat honnan vetted? Észak-koreának semmi köze nem volt semmilyen szinten nukleáris kutatásokhoz, mert senki nem adott el neki techológiát és uránt sem. '80-as években találtak otthon uránt, akkor kezdték a kutatásokat.

    '55-ben érdekes lett volna, mert akkor még romokban volt egész Korea a háború miat...
  • Szeszmester
    #42
    Én csak a programjukról beszélek, ami 1955-ben indult és 1964-ben építettek saját kutatóközpontot. Azóta is tart, most folynak a tárgxalások, h nem nagyon kéne folytatni.

    Azt hiszed, mindenkinél okosabb vagy? Mit szólogatsz be másoknak, hülyegyerek?
  • Su0my
    #41
    há azé legyen hol megtermelni a kolompért
  • Su0my
    #40
    áá erről mindig az egyik kedvenc filmjelenetem ugrik be: Terminator 3 utolsó kockái

    Molnibalage hajrá, én szurkolok a véleményednek, de a stabilitásról annyit, hogy az USA a jelenkor letűnő nagy birodalma, lesz még baj velük a mi életünkben is :(

    Szeszmester hsz-én is érdemes elgondolkodni :))

    Amúgy egy kicsit off, de hogy lehet parancsot végrehajtani ilyen esetben? GYK aki megnyomja a nagy piros gombot.. az hogy tudja egyáltalán megnyomni, tudatában annak, mit tesz?