420
Asus EEE pc, MSI, és a többi kis méretű laptop
  • baca01
    #340
    Ti milyen játékokat próbáltatok?
    Én Vista Home Premium-on próbáltam a:
    -Need For Speed Porsche Unleashed-et
    -Need For Speed Hot Pursuit 2-t
    -Colin McRae Rally 2005-öt
    -Pokoli Szomszédok 1-et
    -Pokoli Szomszédok 2-t
    Ezek tökéletesen akadás nélkül futnak nálam.
    A GTA San Andreas kicsit akad de simán játszható, a Need For Speed Most Wanted meg nálam nagyon akadt, az élvezhetetlen.

    Várom a tapasztalatokat! (Eee Pc 1000H)
  • Csuhai G
    #339
    1 hónap az kb semmi, tehát gondolom 1 évig. :)
  • Solten
    #338
    Azt olvastam csak 1 hónapig free. Vagy 1 évig?
  • baca01
    #337
    Igen!
    10GB online tárhely, ahol fent vannak a legújabb driverek, programok is, valamint vannak fent apró alkalmazások, játékok, képek, zenék is.
    Hasznos kis dolog ám. :)
  • Xenu
    #336
    Online tárhely?
  • Montanosz
    #335
    afféle virtuális merevlemez, ha már az eee-ben nincs
    ott tárolhatod a cuccaidat
  • Xenu
    #334
    Az EEE Storage amúgy mire jó?
  • baca01
    #333
    Megoldottam, Asus honlapjáról leszedtem a legújabbat ami gond nélkül feltelepül!
    Hibátlan, minden megy vistával tökéletesen és nagyon gyorsan! :)
    Megvagyok nagyon elégedve vele, marad rajta xp helyett. :)
  • baca01
    #332
    Jelentem felraktam a Vista Home Premium Sp1-et és kifogástalanul működik 2GB rammal, minden program és hardver működik rajta, egyedül az eee storage-t nem tudom feltelepíteni, mert hibát ír ki telepítés közben és megszakad... :S
    Van rá valami megoldás? Nagyon megszerettem, hasznos és nem szeretnék tőle megválni.
  • Solten
    #331
  • baca01
    #330
    Megokosítottam a kicsikémet 2 giga geil rammal, most repülhet rá a vista home premium had szaladjon izibe...
  • exy1
    #329
    Szóval a 280-as szélességbe belefér a 12 colos képátló. Ez bizonyított tény. Azt gondolom, hogy a nyuszi ezt fogja tojni húsvétra. Méghozzá olcsó 100e Ft alatti kiadásban. Vagy ha nem hát kisnyúl. :-)))
  • Csuhai G
    #328
    Jaja, elég vicces..
  • exy1
    #327
    Ennek is vastag a kerete. Csúnya ha mondom!
  • Solten
    #326
    Tényleg :) Adnak mellé 30GB online tárhelyet meg egy 16GB-s SD kártyát, mindezt 157 ezer Ft-ért... Ráadásul az 1000H üzemidőben is leveri:



    Meg ez mitől szép?? Szerintem ocsmány, a krómutánzatokkal meg az ujjlenyomatgyűjtő kávájával :)))
  • Csuhai G
    #325
    Most tényleg kiadták egy az egyben az 1000H-t csak más dizájnnal? Ráadásul jóval drágábban? :D
  • Solten
    #324
    Eee PC-k legszebbike



    Na az N10 után egy újabb értelmetlen, drága, giccses sz@r...
  • Montanosz
    #323
    vegyél külső dvd-t, vagy van már mindeféle átalakító, némi házibarkácsal pár ezer forintból megúszod
    http://kelzsoca.atw.hu/
  • Alwares
    #322
    De, jó lenne egy ilyen. Bár én bőven örülnék egy egyszerű netbooknak amibe lenne Dvd lejátszó. Filmekhez nagyon fasza lenne... De olyan meg nincs sajna :(
  • exy1
    #321
    De micsoda profi kis cuccos, -nem?
  • Alwares
    #320
    Hát jah ez sajna nagyon drága. 2300 ajróba fáj jelenleg :D
  • exy1
    #319
    Nettop :-))))
  • Solten
    #318
    Prefixumok: tényleg jobb ötlet lett volna, és az elnevezések valóban kissé szerencsétlenek. Most kijött az "asztali változat", hogy is nevezik, nettop?? Kész...
  • exy1
    #317
    Szerintem meg nem tűnik el egyik sem. Egymásba olvadnak. Elmosódnak a határok.

    A NOTE-könyv szó, vagy fogalom, vagy kaegória, vagy mi(?) fog eltűnni szerintem. Egészen együgyű elnevezés. Értelmetlen és primitív a maga nemében. Például a "mininote" miért nem volt jó?

    Hamár a méret, akkor ott vannak a prefixumok. A számítástechnikában is használjuk, csak nem tűnik föl, mert a tárolók mérete egyre nagyob. Cskúgy mint a frekvenciáké és a hálózat-sebességeké. Dehát nemcsak fölfelé vannak prefixumok...
  • Solten
    #316
    Ezek a szubnotebookok szűk rétegnek készülnek és netbookok előtti találmány, amik nagyrészt ki is fogják nyírni ezt a kategóriát. Ugyanis, ennyi pénzért már értelmes, jobban felszerelt laptopot vesz az ember, másrészt ha ultra mobil cuccot akar valaki: netbook. Nyugodj meg, ezeknek a kicisknek óriási piaca van, és többet adtak el belőle mint az i-phone-ból :)

  • exy1
    #315
    1 Fujitsu és nem FuSi. Tetszik érteni?

    2 Nem az ár olyan mint a tavaszi hó. Gyorsan olvad. :-)

    Nem kell sehogyan sem bekategorizálni. Rá kell bízni a gyártókra. A gyártók pedig ultrahotdozhatónak nevezik, mert kicsi, könnyű és sokat bír az aksija. A note-könyv egy buta kategória. Úgy gondolom, el fog tünni olyan gyorsan, mint ahogyan jött.

    "Jellemzőjük a 12-14" képátló, és hogy jó drágák (egy-két kivétellel)."

    Ez ránk kispénzűekre jellemző. Nyugodj meg, óriási piaca van. Az ő számukra ez az ár, a jól megfizethető kategória. Amiről meg mi itt beszélgetünk, az a "nem égetem magam vele, akármilyen olcsó" kategória. Ez van. Ezt kellene megérteni. Ezen a bolygón, ezeket a mutyu-készülékeket nem nekünk gyártják. Nem mi vagyunk a célközönség. Akkor szavakban see akarjunk úgy viselkedni mintha azok lennénk. Egyébbként is, ez csak idő. Az ötévvel ezelőtti nekikmegéri csúcsot te is megveheted. Olcsóbban mint a mostani net-könyveket. Tehát idő=pénz, és ez sem kategória. :-)))
  • Solten
    #314
    Ezzel két probléma van:

    1. Fujitsu.

    2. Ára váratóan 3000 US dollár (tudod kinek kéne ennyiért ez a sz*r :)))

    Valahogy be kell kategorizálni, ez egy szubnetbook. Jellemzőjük a 12-14" képátló, és hogy jó drágák (egy-két kivétellel).
  • Solten
    #313
    A netbook lényege a kis méret, a kis tömeg, a hosszú üzemidő és az olcsó ár ;)
  • exy1
    #312
    A netbook képernyőmérete? Szerintem ez nem így van. Ki vagy mi deklarálta ezt? Megmondom: Semmi és senki. Így terjedt el az újságírók között. Tudálékos egy banda.

    Az ASUS találta ki. Ők az első híradásokban simán csak ultrahordozhatónak nevezték (UMPC). Később kezdték ezt a buta nevet ráaggatni. Igen, butát mondtam, mert netezni a közönséges notebookokkal is lehet. Csak azokban nem mindben volt mikrofon meg webkamera. Az EEEPC-kben meg igen. Csakhogy már az új noteszekben mindben van.

    Szerintem a külméret sem maghatározó. Itt van pldéául a Fujitsu új 12 colos, 1,27 kg-os notesze ami 12 órát bír egy feltöltéssel. Tip: Fujitsu Biblo Loox R

    Külmérete: 280x207x27,3 mm

    Pedig még DVD-író is van benne.

    Szóval akkor ez most mi? Nehogy azt mond, hogy szub, mert az sincsen bekategorizálva. Egyébként a fényképen érdemes megnézni milyen vékony kétoldalt a keret:

  • Montanosz
    #311
    és ha belerakod a hátizsákodba akkor az jusson az eszedbe hogy beleraktad-e már)))
  • Axon
    #310
    Akkor nem igazán érted a lényeget. A netbook-ok képernyő mérete 7-10 col között van. Mondhatnám ettől(is) netbook a neve (na ezzel még sokan vitatkoznának ). Nem kell neki nagyobb képernyő. Vannak nagyobb képernyőjű gépek is, de azokat már nem netbookoknak hívják és akinek nagyobb képernyőjű kell, az tud magának bőséggel választani a laptopokból.
    A netbook lényege a kis méret, a kis tömeg és a strapabíróság (ssd-k alkalmazása).
  • exy1
    #309
    ...és a többieknek is! :-)

    Az biztos, hogy 2008-at a netbookok évének fogjuk emlegetni. Viszont már nem ártana, ha feljebb kúszna a 10"-os határ. Nekem mondjuk a 13,3" jobban bejöbbe. Ehhez a jelenlegi konstrukciókat mindössze 2-3 centivel kellene megnövelni. Ugyanakkora súlynál és vékonyabb kivitelnél félelmetesen jó noteszt lehetne kapni. Persze az sem ártana ha megfizethető maradna. Mert megfizethetetlenben ez már előállt.
  • Montanosz
    #308
    minden kedves eee felhasználónak
  • Montanosz
    #307
    hidd el nem kicsi, ha használod aztán észre sem veszed a különbséget
  • adykag
    #306
    Sziasztok!

    Már jó ideje nézegetem a netbook-okat, de úgy érzem nekem kicsi lenne a 10" kijelző.
    Most egy 15,4-es notebookom van, mindennap cipelnem már jó ideje, és nekem túl nehéz, jó lenne egy könnyebb, és az aksija is gyengécske már, 2 éves a gép, gondoltam ideje lecserélni.
    Nem teljesen idevág, de nem tudtok olyan notebookot, ami 12" vagy 13,3"-os és mondjuk egy netbook árához áll közel?

    Igazából egy netbook teljesítménye elég lenne, meg jó, hogy sokat bír az aksija, de azért nem két hónapra veszek gépet, és ezért gondoltam valami középutat 10" és 15" között, de sajnos ebben a 12-13" körüli méret csak számomra drágákat találtam.
  • Solten
    #305
    Az hagyján hogy a Fujitsu netbookjával párban a legocsmányabb, a touchpad a gombjaival meg egy vicc. Toshiba: elégtelen.
  • Axon
    #304
    Éppen csak belenéztem. Nagyon tetszett, de félreraktam későbbre, aztán pedig elfelejtődött. Azért végleg nem mondtam még le róla.
  • Csuhai G
    #303
    Összességében:
    Ronda, kis gombok, melegszik, ráadásul ebben is 3 cellás akku van..
  • passatgt
    #302
    jajjdecsúnyavagy
  • Solten
    #301
    Toshiba netbook próbálkozása...