420
Asus EEE pc, MSI, és a többi kis méretű laptop
  • Montanosz
    #300
    Fahrenheit próbáltad már?
    na még azt nem bírtam abba hagyni, annyira maagával ragadott a hangulata)))
  • Solten
    #299
    Ja király game :) Civilization: Call to Power tökéletesen megy, és végre kiteszi "teljes képernyőre" (a Civ 3 -at nem hajlandó).
  • Axon
    #298
    Arról a játékról csak szuperlatívuszokban tudnék mesélni :-)
  • Montanosz
    #297
    nekem - ha jól írom - a day of tenacle volt a kedvencem
  • Axon
    #296
    Én főleg a kaland játékokat szeretem.
    A scummvm tökéletesen fut mind a linuxos és a win-es gépeken és azzal rengeteg régebbi kalandjátékot lehet futatni. Most például a Broken Sword-ot tolom az asus 701-esemen.
  • Montanosz
    #295
    én most dosboxon nézem a játékokat)))
    de megy a Fall is.
    kész csoda hogy mik nem futnak))))
  • Solten
    #294
    1000H-n általam kipróbált játékok (amik működnek persze, mert többet is próbálgattam):

    - Warcraft
    - Transport Tycoon Deluxe (persze bármelyik régebbi 2d-s klasszikus fut szinte)
    - Civiliziation 3 Complete (minimális hack-el: egyik ini fájl)
    - Sim City 4 Deluxe (800×600 low-medium settings)
    - Spore

    Egész furcsa a Spore-nál a lebutított grafika, de elviszi a GMA950 ami már kész csoda :)
  • Solten
    #293
    XP: túl hosszú ideig használtam, meguntam... :)
  • Montanosz
    #292
    én meg vagyok az xp-vel rajta
    amúgyis az lett (bár hevesen tiltakoztam annak idején ellene)hogy tulajdonképp játékra használom)))
  • Solten
    #291
    elégtelen, leülhetsz.

    Egyébként előtte feltettem rá az ubuntut...
  • Gnome
    #290
    deminek, te:D:D...ennyierővel tegyél fel rá egy server 2008at is:P
  • Solten
    #289
    Simán megy úgy mint az XP :)
  • Csuhai G
    #288
    Ehh, nem semmi kis gép. :) Hogy megy rajta? Elég lassú, nem?
  • Solten
    #287
    Megy a Vista? Megy a Vista :)



  • passatgt
    #286
    jól néz ki

    remélem januárban majd apple is bejelent valami hasonlót:)
  • Solten
    #285
    Lenovo netbook

  • Axon
    #284
    Teljesen elbizonytalanítottál, ezért utána néztem és tényleg igazad van. Az a lemez, amit én XP telepítőnek hittem, egy XP driver telepítő lemez.

    Elnézést kérek mindenkitől, de tévedtem!
  • Montanosz
    #283
    nekem a kézikönyvben ír valami helyreállító cd-ről ami az xp-t nyomja vissza, de nem találtam csak egy cd-t amin mindenféle program van
    viszont gépelni eszményi,nagyon kényelmesen átérem a billentyűzetet)
  • ZilogR
    #282
    Woow! kezdi megérni egy ilyet venni! És ha ez egy fullos WinXP Home, akkor már tényleg... Asszem a Saturnban 25kHUF könyékén vesztegetik az XP-t, ha még ezt is levonom az árból... (Míg egy MS Office 16kHUF - Open Ofiice ide vagy oda, nekem nagyon nem jön be ez az ingyenszoftver dolog: megszoktam, amit tud pl. az Excel és akármit is csinálok egyfolytában ugyanazokat a funkciókat keresem a Calc-ban...
  • Axon
    #281
    Mivel ezek eredeti gyári - speciálisan az eee családhoz kifejlesztett - asus feliratú és telepítőjű lemezek, így minden géphez adják őket.
  • ZilogR
    #280
    és mindenhol adják hozzá, vagy csak a mellékutcába eső kisboltokban, ahol mindent adnak, csak vidd már el...?!
  • baca01
    #279
    Értem, köszi a választ! :) Sokat segítettél
  • Axon
    #278
    Én Linuxos 701 eee-t vettem és adták hozzá a legális Winxp telepítő lemezeket is. Így bármikor lecserélhetném legális xp-re is az oprendszert.
  • baca01
    #277
    Akkor jó, csak mert főiskolás vagyok és tudom campusban igényelni a vistát vagy az xp-t is, ezért gondoltam hogy megveszem inkább a linuxos verziót olcsóbban és rátelepítem a saját rendszeremet, vagy lehet xp-set veszek és arra rakom rá a vistát, így mindkét oprendszer meglesz legálisan.
    Üzletben kérdeztem, de ott azt mondta az eladó hogy nem tudja pontosan, de lehet a szervíz beleköthet. Én is furcsálltam a dolgot hogy ilyenbe... De köszi a választ! :)
  • Axon
    #276
    Természetesen megmarad a garancia.
  • baca01
    #275
    Sziasztok!
    Azt szeraetném kérdezni, hogyha veszek egy Asus EEE Pc 1000H-t, és letörlöm róla az eredeti operációs rendszert, majd telepítek rá egy másikat, akkor az garancia vesztéssel jár, vagy beleköthetnek esetleg?
  • Csuhai G
    #274

    Lehet, hogy mégis kipróbálom, jól hangzik.. :)
  • Solten
    #273
    "Windows 7: teszteredmények tanúsága szerint a Win 7 valóban jól fut kis gépeken - egyebek mellett egy Eee 1000H-n is kipróbálták (1,6GHz Atom, 1GB RAM), és az eredmény egészen jó: egy perc alatt felállt a rendszer, és a rendszer működésének gyorsasága is tökéletes. Igazolásra került továbbá az az állítás, miszerint 512MB-nál is kevesebb memóriát használ: 485-öt, ha csak önmagában, extra alkalmazások nélkül fut.

    Nem okozott gondot a multitasking sem, egyszerűsödött a hálózatkezelés - egyedül a 720p-s videólejátszás akadazott kissé, de ez érthető is. Úgy tűnik tehát, hogy a Win 7 már valóban nem lesz száműzve a nettopokról sem, ellentétben a balsorsú Vistával."

    (ipon nyúz)
  • Solten
    #272
    Jah, az XP-vel simán megbirkózik, inkább azt mondanám hogy ez a Win 7 lesz fasza: erőforrást nem zabáló, gyors vista... :)
  • Csuhai G
    #271
    Hát én nem hiszem, hogy kérek ebből az új Windowsból, de mindenesetre dicséretes, hogy ennyire erős a kis gép. ;)
  • Solten
    #270
    Eee PC 1000H Runs Windows 7 Well



    fel is tolom majd a kis kütyüre...
  • Csuhai G
    #269
    Elég jó választásnak tűnik, bár kérdéses, hogy a drágább verzió mennyivel is drágább.
  • Montanosz
    #268
    Tycoonnal sokat nyomultam annak idején)))

    amúgy láttam 50ezer körüli a asus box is, bár elég furin néz ki
  • Solten
    #267
    Dell Inspiron Mini 12



    600$-tól felfelé...
  • Solten
    #266
    Egy-két régebbi játékot próbáltam ki:

    - Transport Tycoon deluxe
    - Warcraft

    Gond nélkül futnak. Europa Universalis III betöltődik, de a főmenünél hibát jelez; Megpróbálom feléleszteni.
  • Montanosz
    #265

    megy a rome: total war.
    nyilván az 1giga memória sokat számít, mert azért ebben nem bíztam.
    persze alap grafikával, de ez a kissebb kijelző miatt nem zavaró a csatáknál sem....
  • Montanosz
    #264
    a vincsi legnagyobb csendben is alig hallatszik, bogárzörgés.
    legfőbb hogy a Hidden and Ðangerous 2 gond nélkül fut rajta!)))
    mi is kéne más? futnak a kedvenc wargame-k is, a rome totalwar kipróbálását még nem mertem megejteni, mondjuk...)))
    a vonaton is előkaptam egy előkelő mozdulattal, pötyögtettem és hangosan mormoltam ilyen szavakat, mint "portfólió", "ütemterv", stb...
    nagyon hatásos volt, kár hogy nyakkendőt nem vettem fel)))

  • Montanosz
    #263
    THX!
    [tessék 3 óra 40 perc, és még nem aészom. Mi ez ha nem szerelem? ]
  • Hellhammer
    #262
    Ikonméret:
    Asztalon jobb klikk és tulajdonságok -> Megjelenés -> Speciális -> az elem legördülő menüben válaszd azt hogy ikon és ott a méret.
  • Montanosz
    #261
    egyenlőre egérhez szokott kezem bicsaklik....
    most gyorsan lemerítem hogy formázzak mégegyszer, olyan 5 órát vitt előszörre
    progikat másoltam mert az asztalit eladom és ez lesz a főnök egy darabig.
    ezért is vettem vinyósat nem memóriásat mert úgyis egy 10-sért vettem volna bele egy 16gigás pendrive-t...akkor meg ugyan ott vagyok árban.
    különben szerencsém volt tényleg mert pénteken reggel még 74ezer volt kiírva, leelenőriztem a levelezésem, visszamegyek a honlapra..már 78ezer félórán belül....szerencsére a számlalevelet 74-ről kaptam...

    windóz,ms works,star office rajta..meg egy halom progi.
    a vincsi kettőbe osztva, pendrive-t, mmc-t kapásból felismer és kezel.
    hirtelenjében ennyi.
    mondjuk kár hogy 1024X768-ban csak scrollozva megy...de hát semmi sem tökéletes.
    a videókártya 64 megás: tehát erre kell játékokat felpakolnom)))

    a windózban hol lehet állítani a képernyőn levő ikonok méretét?
    mert zavaróan nagyok....