X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Vitez77
#2215
Csináltam XD Most csinálom a Tippek/trükköket

天使たちは私を見守る

#2214
Játékok és Letöltések gombokat honnan szerváltad? :}

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2213
OH. Legalábbis 4 napja még úgy volt.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2212
a blogodba automatán indul a zene. -_-'

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#2211
Sztem a kérdés az: van-é neki Quicktimeja.
Tomonor: körülményes? A blogomon is az van, s nincs benne semmi körülményes.

天使たちは私を見守る

#2210
Gondolod hogy ezt a ratyiságot húzni is lehet? <#hehe> Ráadásul azt is nézd hogy nektek legalább 2-4 magotok van, nekem meg egy.

Zene? Hmmm, milyen böngészõt használsz? Zene gomb mindig is itt volt, a spoiler gomb alatt. Ha nem jelenik meg neked, akkor valami elszaródott a codec-ek között neked.
Azt még mindig megtehetném hogy külön ablakba nyíljon meg a zene, ám az ugy elég körülményes szerintem. :< mármint még megnyit egy ablakot, meg minden...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2209
Ha már leszedted, elindítod és ott alul lent bepipálod a Run as Benchmark feliratot. Meg a grafikákat próbáld álítgatni.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2208
A CPU hazudik, mert csak 1 magos, mindnesetre ez a gélp nem erre való. 😛

--------------------------
X3 - Terran Conflict
--------------------------
Game Version: 1.2.0.0

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Szervizcsomag 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.080814-1236)
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
Graphics Card Info: SAPPHIRE RADEON 9600 PRO ATLANTIS <128 MB> Driver: 6.14.0010.6635
CPU Info: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.40GHz (2 CPUs)
Usable System Memory: 1534 MB


Video Settings During Benchmark:
Screen Resolution: 1024 x 768 * ❤️2>, fullscreen
Using Shader Profile: 1.4
Antialias Mode: NONE
Anisotropic Mode: NONE

Graphics & Shader Settings:
Texture Quality: medium
Shader Quality: medium
High Quality Bumpmaps: disabled
Environment Mapping: enabled
Glow Filter: disabled
Ship Color Variations: disabled
More Dynamic Lights: disabled
Used Vertexsize: 40 bytes

Framerates
--------------------------------------------------------------------------------
Scene "Trade" 12.3 average fps 4.0 minimum fps 25.0 maximum fps
Scene "Fight" 21.9 average fps 7.0 minimum fps 59.0 maximum fps
Scene "Build" 21.6 average fps 11.0 minimum fps 40.0 maximum fps
Scene "Think" 9.0 average fps 5.0 minimum fps 14.0 maximum fps

Overall average framerate: 16.2 fps

#2207
Lefuttattam a tesztet 1280x1024-es felbontásban is, mert azért az 1920x1200 75%-al részletesebb. Viszont ez nem produkált ekkora sebességnövekedést:

--------------------------
X3 - Terran Conflict
--------------------------
Game Version: 1.2.0.0

Operating System: Windows VistaÔäó Home Premium (6.0, Build 6001) Service Pack 1 (6001.vistasp1_gdr.080917-1612)
DirectX Version: DirectX 10
Graphics Card Info: ATI Radeon HD 3800 Series <1914 MB> Driver: 7.15.0010.0149
CPU Info: Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz (4 CPUs), ~2.4GHz
Usable System Memory: 3326 MB


Video Settings During Benchmark:
Screen Resolution: 1280 x 1024 * ❤️2>, fullscreen
Using Shader Profile: 3.0
Antialias Mode: 8x
Anisotropic Mode: 16x

Graphics & Shader Settings:
Texture Quality: high
Shader Quality: high
High Quality Bumpmaps: enabled
Environment Mapping: enabled
Glow Filter: enabled
Ship Color Variations: enabled
More Dynamic Lights: enabled
Used Vertexsize: 28 bytes

Framerates
--------------------------------------------------------------------------------
Scene "Trade" 34.8 average fps 8.0 minimum fps 73.0 maximum fps
Scene "Fight" 59.3 average fps 24.0 minimum fps 96.0 maximum fps
Scene "Build" 67.4 average fps 41.0 minimum fps 104.0 maximum fps
Scene "Think" 29.8 average fps 17.0 minimum fps 54.0 maximum fps

Overall average framerate: 47.8 fps

Innen lehetne sakkozni proci és vieotuninggal, hogy vajon melyik dobna többet a játék sebességén.

Viszont az egyik plot során volt egy kis csetepaté az Argon Sector M148-ban. Ha ráfordultam a cirkusz közepére, ahol a capital ship-ek pusztítottak, akkor a RU-ban tapasztalható kezdeti psg szerû hiba jött elõ... Nagyon beakadt a játék... 5 másodpercenként kaptam a diavetítést.... :S

http://a-zcomp.eu/

Vitez77
#2206
Igen, hello, kösz a bemutatkozász stb... Mindegy.
Amúgy úgy ahogy digi7 mondta.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#2205
Leszeded a játék Demoját. Elinditod, majd a feljövõ ablakban bepipálod a Benchmarkban fúttatást, valamint beállítod a paramétereket.

MFR online baráti társaság http://autoklub.lapunk.hu/ GTR2

#2204
Hogy lehet a Benchmarkot lefuttatni?

#2203
Az én gépem alaphelyzetben, tuning nélkül müködik.
Amikor a mérést csináltam akkor a háttérben még fútott az Explorel, valamint a Word, mert közben dolgoztam.

Egyéni vélemény, ( miért kell a magyarnak mindig mentegetözni ): a kimutatásodba én beleírnám a videókártya tipusát is, valamint a rendszer, vagy a memória FSB-jét.
Ezt azzal magyaráznám, hogy magát a kimutatást nézve azt látjuk, hogy sok a hasonló nagyságú memória, és közel azonos a proci frekvenciája is, de mégis nagy az eltérés az FPS-ek között. Szerintem a különbségeket ezek okozzák.

MFR online baráti társaság http://autoklub.lapunk.hu/ GTR2

#2202
Sziasztok.

Örülök, hogy egy olyan játék vásárlása mellett döntöttem, amivel hajnalig lehet játszani.
Látom, van aki ezt már megteheti, de sajnos, az enyém még nem érkezett meg. Azonban ami késik, az nem múlik.

MFR online baráti társaság http://autoklub.lapunk.hu/ GTR2

#2201
És az elõzõ hsz-hez képzeljétek oda a spoiler rész is pls. 😛
#2200
Ez a része annyira érdektelen volt, hogy nem jegyeztem meg, de kb annyi, hogy "alkalmasnak" találtak, hogy a T sergbe szolgálj vagy valami ilyesmi. Egy átvezetõ kísérõ küldivel ahol le kelett lõni 1-2 xenont.
BaLeeX
#2199
Az én procim is 2.95-ön megy mégis az alap 2.33-at írja ki rá a teszt. Viszont én az említett max beállítások mellett játszok és egész játszható is csata közben néha beakad 1-1mp-re ez kicsit zavaró de nem igazán értem mitõl. 4gb ram van, swappelni annyira nem kellene neki, ha viszont elõtte meg utána is fut folyamatosan akkor nem is értem mitõl.

Neton: van a játékban egy beépített tutorial, amint elkezded egy másik pilóta mutatja meg az alap dolgokat!

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

Lockheed
#2198
Hát föl lehet venni egy rövidke missiont valahol a Naprendszerben ahol elmondják az alap dolgokat, de kb ennyi. Egyébként mission közben mindig elmondják mit-hogyan.

Tényleg egy kérdés... Aki mondjuk Argonként kezdte ott volt valami történet ? Vagy hogyan kerülnek a Terran plot közelébe ?

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

dimre
#2197
Nálam alapjáraton pörög a proci és videokari is.
Viszont sok lehet az eltérés a felbontás miatt is.

X universe Home, sweet home

#2196
Tényleg, van a játékban Tutorial?

Intel C2D E6600; nVidia 8800GTS 320MB; 2 Giga DDR-2 800MHz RAM; 2*250GB + 1*320GB HDD;

Atreus
#2195
Próbáltam úgy is hogy levettem mindent mediumra. Az eredmény 53fps + siralmas látvány.. Még idén vennem kell egy faxa videokártyát..

Atreus
#2194
--------------------------
X3 - Terran Conflict
--------------------------
Game Version: 1.2.0.0

Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Szervizcsomag 3 (2600.xpsp.080413-2111)
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
Graphics Card Info: NVIDIA GeForce 8600 GTS <256 MB> Driver: 6.14.0011.7519
CPU Info: Intel(R) Core(TM)2 CPU 6600 @ 2.40GHz (2 CPUs)
Usable System Memory: 2046 MB


Video Settings During Benchmark:
Screen Resolution: 1280 x 1024 * ❤️2>, fullscreen
Using Shader Profile: 3.0
Antialias Mode: 4x
Anisotropic Mode: NONE

Graphics & Shader Settings:
Texture Quality: high
Shader Quality: high
High Quality Bumpmaps: enabled
Environment Mapping: enabled
Glow Filter: enabled
Ship Color Variations: enabled
More Dynamic Lights: enabled
Used Vertexsize: 40 bytes

Framerates
--------------------------------------------------------------------------------
Scene "Trade" 32.3 average fps 10.0 minimum fps 69.0 maximum fps
Scene "Fight" 38.7 average fps 17.0 minimum fps 69.0 maximum fps
Scene "Build" 29.7 average fps 19.0 minimum fps 46.0 maximum fps
Scene "Think" 14.9 average fps 10.0 minimum fps 27.0 maximum fps

Overall average framerate: 28.9 fps

NONPLUSZULTRA
#2193
Tomonor: hol a zene? Jó, hogy szólt, csak lehessen kikapcsolni. Kell egy gomb. Azért zavar, mert mindíg nyitva van a TC topic nálam, de közben mást is hallgatnék...
Következik egy rangsorolás az eddigi Benchmarkok alapján, lehet következtetéseket levonni. a Mérvadó nálam a "Think" Scene FPS-e, mert az a legrázósabb.

© digi7, Vista:
CPU 3,0 GHz
VGA 2297 MB
RAM 4094 MB
FPS 30

csokis, Vista:
CPU 3,0 GHz
VGA 2287 MB
RAM 4094
FPS 26

Dimre, Vista:
CPU 2,7 GHz
VGA 3319 MB
RAM 6142 MB
FPS 19

BaLee, Vista:
CPU 2,3 GHz
VGA 2298 MB
RAM 4094 MB
FPS 17

N+U, XP:
CPU 3,0 GHz
VGA 640 MB
RAM 3070 MB
FPS 15

mrzed, Vista:
CPU 2,4 GHz
VGA 1915 MB
RAM 3326
FPS 13

Tomonor, XP:
CPU 1,6 GHz
VGA 256 MB
RAM 768 MB
FPS 1

Megj.: Ez a lista nem diszkriminatív jelleggel készült.

Érdekelne, hogy a versenyzõk túlhúzták-e a prcit, mert az enyém fel van tekerve 3,5-re de az alap 3,0-át írta ki a progi.
Az én eredményem kicsit javult a HSZ-emhez képest, mert még twíkeltem egy kicsit a gépet. Ki fogom próbálni Vistán is ugyanezt a konfigot.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Atreus
#2192
Rá kell készülnöm erre a játékra.. Videokártyailag... Letöltöm azt megnézem a rolling demóval mit bír a 8600gts mert cseregyanús!

Atreus
#2191
Ez olyan szép dolog tõlük hogy az már túl szép..

#2190
és ráadásul fele áráért!!!! <#wow1><#wow1><#zavart2>

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Atreus
#2189
Bexarás!!! Télleg ott van! De a honlapon még mindíg nincs kiírva! Nembaj! A lényeg hogy itt lesz hamarosan!

#2188
Törlöm 😄

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

dimre
#2187
Az eredmény kielégitõ 😊

X3 - Terran Conflict
--------------------------
Game Version: 1.2.0.0

Operating System: Windows Vista™ Ultimate (6.0, Build 6001) Service Pack 1 (6001.vistasp1_gdr.080917-1612)
DirectX Version: DirectX 10
Graphics Card Info: ATI Radeon HD 4800 Series ❤️319 MB> Driver: 7.15.0010.0149
CPU Info: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz (2 CPUs), ~2.7GHz
Usable System Memory: 6142 MB


Video Settings During Benchmark:
Screen Resolution: 1440 x 900 * ❤️2>, fullscreen
Using Shader Profile: 3.0
Antialias Mode: 8x
Anisotropic Mode: 16x

Graphics & Shader Settings:
Texture Quality: high
Shader Quality: high
High Quality Bumpmaps: enabled
Environment Mapping: enabled
Glow Filter: enabled
Ship Color Variations: enabled
More Dynamic Lights: enabled
Used Vertexsize: 28 bytes

Framerates
--------------------------------------------------------------------------------
Scene "Trade" 28.3 average fps 7.0 minimum fps 62.0 maximum fps
Scene "Fight" 60.3 average fps 22.0 minimum fps 144.0 maximum fps
Scene "Build" 80.8 average fps 45.0 minimum fps 175.0 maximum fps
Scene "Think" 37.2 average fps 19.0 minimum fps 70.0 maximum fps

Overall average framerate: 51.6 fps

X universe Home, sweet home

Vitez77
#2186

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#2185
<#worship>
Végre egy jó hír.

Vitez77
#2184

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#2183
Melyik MMO?

MFR online baráti társaság http://autoklub.lapunk.hu/ GTR2

Vitez77
#2182
Amúgy egy kis reklám az X-BEYOND THE FRONTIERhez (ez közérdekû, X-es, remélem Tomonor ezt meghagyja):
Ha szeretnétek, hogy kapható legyen az X-BTF és az XT, akkor regisztráljatok a goodoldgames.com-ra, menjetek a fórumra, keressétek meg a wishlist-et, és jelöljétek rajta be az X-Beyond the frontiert, X-Tensiont és az X-Gold-ot (gy.k. X-BTF+XT egyben).
Az oldalon DRM mentesen lehet letölteni legálisan 5-9$-ért régi játékokat (ami rohadt olcsó), amik XP-n és Vistán is futnak. Ha egyszer kifizetted, akárhányszor letöltheted az adott gamet, ki is írhatod stb. Kicsit olyan, mint a STEAM, csak jobb és olcsóbb.
Lényeg, hogy ha elegen szavaznak egy adott játékra (jelen esetben az X-re), akkor a srácok megpróbálnak beszélni a kiadóval, hogy had tegyék fel.
Nah, tom, hogy pirossal ott a ".../reklám hsz-ek törölve lesznek", de ez sztem lényeges.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Vitez77
#2181
Bocs, EVE-es beütés. Amúgy engem vmiért nem szeretnek odafent:
1. Nem jött meg az 1. TC
2. Késett az egyik MMO megjelenése
3. Most meglesz a TC
4. Ugyanakkor, mint amikor az MMO
Váááááááá!!!!!

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#2180
*köhöm, "NEWB"! Noob az az, aki nemcsak tapasztalatlan, de idegesítõ is. >.<

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#2179
A fórum nem csak a tapasztaltaknak való. Azért ne feledjünk, hogy mindenki volt noob egyszer.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#2178
Nekem még nincs meg, de tanácsolom, hogy futtasd le a demót, az megmondja, hogy mit bir a géped. Az eredményt másold be a fórumba is.

MFR online baráti társaság http://autoklub.lapunk.hu/ GTR2

#2177
Ha tényleg ennyi lesz az ára, akkor sürgössé válhat a manuals magyarosítása, vagy tele lesz a fórum egyszerü kérdésekkel.

MFR online baráti társaság http://autoklub.lapunk.hu/ GTR2

dimre
#2176
Üdv mindekinek!
Jó rég nem nem voltam itt, szolgáltatót váltottam.
Egy hete kaptam meg a játékok játékot, a postás saját kezüleg adta át nem próbálta begyömöszölni a kis postaládába.
Nagyon király a game, csak néha a terran szektorokban kifagy pár másodpercre, ez csak nálam van vagy elõfordult másnál is ? Már vagy háromszor kidobott a játékból is (tc mükõdése leállt, vista 64bit-et használok). Naprakész az op rendszer, és a game is 1.2.1 updatelt.


X universe Home, sweet home

#2175
A piaci dinyeárús vicc jut errõl eszembe, hiszen a boltban még nem kapható.

MFR online baráti társaság http://autoklub.lapunk.hu/ GTR2

Lockheed
#2174
Ez meglepõ! 😊 Veszek vagy hármat ennyiért... 😄

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2173
Nagyon olcsó, kevesebb, mint az Egosoftos ár fele. Szinte hihetetlen.

Vitez77
#2172
És én még azt hittem, elõrendelve hamarabb játszhatok...
Sebaj, úgyis 2 példányt akartam 😄

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#2171
Szerintem is. Egyáltalán meddig kell követni, milyen távolságból?
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
A jutalom biztos az, hogy beugranak föléd a mothershippel, elrabolnak és közösülésre kényszerítenek egy Splittel. :-DDD

#2170
JÓ ÓLCSÓ O_O Megérte akkor nekem várni 😄

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2169
Universal = Universe 😄
#2168
Üdsw mindenkinek!

Aldrinon nem gondolkoztatok mint universal trader képzõ?

Igaz marha nagy távolságok vannak, de azér egy OTAS Mistral a maga 130-as sebességével csak boldogulna, és van ott 3 darab XL-es SPP, meg egy rakat kajagyár is.

Én asszem bepróbálkozom néhány hajóval.
Vitez77
#2167
Gyerekek, nagy hír: töltsétek le ezt a katalógust, és lapozzatok a 10. oldalra.
Leesik az állatok.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Én (megint) megmondtam <#idiota>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#2166
nem csak terran conflictba

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.