215
elhagyott épületek, objektumok
  • KnightRider
    #95

    Hali!

    A Déltepsinél, a félbehagyott blokknál, sokszor jártam, mikor három hónapig beteget mentem látogatni. Valóban érdekes építmény, állítólag sebészeti szárny lett volna. A földszinten mindenhol régi ajtók meg síküveg van (kellett volna cuffantani egyet...) és őrzik, kutyával. Meg a kóbor kutyák is bevették oda magukat. Szóval légy óvatos. De várom a közelképeket!

  • Dragooon #94
    itt volt már valaki? :)
    ma sétáltam a dohány utcában és amikor megláttam rögtön ez a topik jutott az eszembe.
  • Dragooon #93
    én is mennék szívesen :D
    menjünkmár ooo)
  • Max7
    #92
    Jövő hónapban veszek egy bringát amit 3 éve nemzetiségi barátaink elloptak tőlem (gyakorlatilag azóta autóval járok, de nem ütök el nemzetiségit akinek éves szolibérlete van biciklivel mert lehet hogy az enyém) és behódolok ismét a természetnek!

    A lényeg hogy kaptok majd szép képeket! Pl.: a csepelművekről, a pesterzsébeti, soha meg nem épült félig otthagyott korházi szárnyról és még van egy-két tervem!

    utobbi nagyon érdekel... sokat olvastam róla és most hogy nagymamám a délpesti korházban van láttam is távolról az épületet, és egyre jobban érdekel!
  • akyyy
    #91
    é benne vagyok:D menjünk?:D
  • Molnibalage
    #90
    Elég sok lepukkant épület. Ez mondjuk egész Bp-re jellemző...
  • I.C.ram
    #89
    Régi ipartelepek. Csepel sziget és környéke. Tele van elhagyott gyárcsarnokokkal.
  • 30Dani
    #88
    ez elég tág
    mi van ott?
  • Molnibalage
    #87
    Nagykörút...
  • moldedinclay
    #86
    hello! tudnátok nekem vmi lepusztult helyet ajánlani ahova be is tudnék menni budapest környékén? fotózni kéne, eddig a 30as villamos vonalához jártam, de mostmár lebontották/lezárták őket...
  • bazs1
    #85
    aquapark
    Chernobyl
  • Olcsóvér
    #84
    uristen
  • Max7
    #83
    ez MO-n van?
  • blackgamer
    #82
    ez mi? vulkán krátere?
  • Hajnalcat
    #81
    Uh! Hát ez nagyon tetszik!
  • degenerator
    #80
    nem épület, de megérne egy próbát.
  • Olcsóvér
    #79
    az durva
  • Játszótárs
    #78
    Lebontaná a Magasházat, és helyére újat építene az a cég, amely egyedüliként indult a hosszú ideje lakatlan 25 emeletes épület értékesítésére kiírt pályázaton.

    cikk
  • Olcsóvér
    #77
    ez nagyon durva lehet!!!!!
  • degenerator
    #76
    nem tudja valaki, őrzik e ezt az objektumot?
  • Olcsóvér
    #75
    egyszerűen tökölön terem mindenhol azindiai kender:FFF weed
  • Olcsóvér
    #74
    csepel művek meg van egy elhagyott hely a wodoo söröző vicces dolgok vannak ott lövésnyomok kb fél kiló hüvejt szettünk össze de még vanxd
  • Molnibalage
    #73
    Tököli reptéren is vannak ilyen épületek, csak a bejutás nem'tom hogyan megy oda.
  • degenerator
    #72
    budapest és környékén tudtok konkrét helyeket, ami elég nagy ahhoz, hogy elég látnivalót nyújtson pár órára? a barátnőm imádja az iylen helyeket...
  • KnightRider
    #71

    Pesterzsébeten, a Gubacsi-hídnál van egy régi gyártelep. Látszik rajta, hogy nagyon gyorsan ürítették ki (Elvtársak, holnaptól ne jöjjenek dolgozni), mert a széthajigált asztalok fiókjaiban még apróbb személyes tárgyak, pl rúzs, meg ilyesmik vannak. Az elemes épületeket illegálisan elkezdték elbontani, vitték építőanyagnak, de a szerelőcsarnokok és az adminisztratív épület még állnak. Az utóbbi elég veszélyes, félig összeomlott, instabil, nem ajánlom senkinek, hogy bemenjen, én is menekültem onnan.


    Rég nem jártam arra és gondolom, hogy azóta a nagyját elhordták, de aki szereti az ilyen helyeket, menjen be és nézzen körül. A terület hatalmas és az elvadult beton-bozótos közepén az ember úgy érzi, mitnha egy poszt-apokaliptikus filmbe került volna. Veszélyforrást a fedetlen csatornanyílások és az alkalmanként megjelenő drogdílerek jelentenek.
  • Olcsóvér
    #70
    émmegveszem
  • blackgamer
    #69
    sok elhagyott épület van, ilyen az Egressy-Hungária körút sarkánál lévő, egy két éve még lakták, bal felső még körbe festette, kapu felett meg légkondit is bekötöttek, gondolom arra számítottak hogy állni fog a ház, most pedig már legtöbb ablak hiányzik
    mögötte társasházakat építenek, lehet azért ilyen szellem ház, biztos lebontják hamarosan

  • Olcsóvér
    #68
    durva olyanokat nem tudtok amibe be is lehet campelni?
  • gz8
    #67
    csak kicsit off
  • Berselius
    #66
    Itt egy cikk arról, hogy (a szerző szerint szerencsére) az épületet nem adták el.

    http://main.pecstv.hu/hir.tv?hid=23561

    De ha az ember beírja a googlbe h Magasház, talál pár tervet, h mire lehetne használni.
  • Berselius
    #65
    Szerintem Európa (de legalábbis Közép-Európa) legmagasabb lakatlan háza a pécsi Magasház (Huszonötemeletes). Kb. úgy harminc éve bejelentették, hogy össze fog dőlni, ezért kilakoltatták az ittlakókat. Összedőlni persze nem dőlt össze . Mára már meg is erősítették vasrudakkal, de eladni a város még mindig nem tudta.

    Itt egy kép:
  • Max7
    #64
    valamivel nem lehet felgyorsítani a felezési időt? :S
  • karajjj
    #63
    na ez most nekem új :D
  • Molnibalage
    #62
    Csak tisztázásképpen az kiégett fűtőelemekben a periódusos összes eleme megtalálható gyakorlatilag csak eltérő mennyiségben.
  • karajjj
    #61
    sorry, csak úgy spontán írtam, de persze izotópoktól is függő... de ahány doksi filmet láttam, annyi féle verziót hallottam már, hogy mi volt ott pontosan a reaktorban...
  • Molnibalage
    #60
    Khöm, van egy pár urán izotóp.... A természetes U235 (asszem) felezési ideje kb. 4,5 milliárd év így hirtelen fejőbl.

    Aszódi Attila írt Csernobilról egy állítólag jó könyvet. A Zárórában éppen most volt.

    Itt van.
  • Molnibalage
    #59
    Az álcázás mát félig megvan. :)
  • karajjj
    #58
    asszem az uránnak 150 ezer év a felezési ideje, a levegőbe jutott jód izotópoknak pár nap vagy hét, a céziumé 15-20 év, most lehet hülyeséget írtam de valahogy ígyvan...

    am ajánlom figyelmedbe a csernobili csata című doksifilmet, másfél óra és a discoveryn szokott is lenni!
  • DJ Skyline
    #57
    most hirtelen jobb nem jutott eszembe, mint ez!
  • Max7
    #56
    Valami magyar leírásokkal tűzdelt oldalad nincs csernobilról? Kicsit műveletlen vagyok ezen a téren és érdekelne a téma.. pl adatok is hogy mennyi a feezési ideje az ottani atomnak illetve meddig sugárzik még.... illetve pontosan mi okozta '86-ban a katasztrófát...

    multkor láttam egy térképet amiben budapest is benne volt hogy eléggé keményen a hatósugárban vagyunk :S