215
elhagyott épületek, objektumok
  • Molnibalage
    #135
    Nagy jól tudom, hogy mi történt ott. És te tudod, hogy milyen háború (?) volt Agadam környékén?
  • karajjj
    #134
    oradour sur-glane története nem ennyi, olvass utánna wikipédián, szerintem az a legdurvább...
  • Molnibalage
    #133
    A két legdurább talán Agdam és a honkongi, az utóbbi olyan mintha egy tumor lenne az egészséges városon. Az ami AGADAM-ben lejátszódott ahhoz képest a szerbiai népirtások gyenge tréfának hatnak.
  • Olcsóvér
    #132
    kösz az oldalt elveszem a kedvüket tőlexxd
  • karajjj
    #131
    egyébként Discoveryn most van doksifilm róla :D
  • karajjj
    #130
    ha jól emléxem akkor az erőmű körüli 30 kilomérteres zónát teljesen lezárta a katonaság, meg ott még most is komoly sugárveszély van

    de egyszer mindenképpen ki akarok menni XD
    itt van bővebben infó
  • Olcsóvér
    #129
    kiszámolták hogy hány kilméter lenne nememléxem és hova kell katonai engedély?
    xxd
  • karajjj
    #128
    hát nincsközel... + ukrajnában nem mernék arrafelé eltekerni... lehetnek problémák, na meg katonai engedély is kell oda
    bár a logódból ítélve, a "tekerést" értelmezhetném máshogy is XD
  • Olcsóvér
    #127
    haverjaim kiakarnak tekerni csernobilba
    meghozta a kedvüket a tegnapelőtti székesfehérvár-csepeli tekerésxxd
  • ivan924
    #126
    Túltettem magam rajta... már nem idegeskedem. Amúgy jó a fordítás, (más gyorsabb/ügyesebb volt) :)
  • karajjj
    #125
    szép munka
  • utgyuru
    #124
    szívesen :)
  • Hajnalcat
    #123
    Uhh! :O
    Nagyon szépen köszönöm.
    Ez is elég a lényeget legalább megtudtam.
  • utgyuru
    #122
    KADYKCHAN (Russia)

    Egyike azoknak az orosz kisvárosoknak, amik romba dőltek, miután a Szovjet Únió összeomlott. A 12.000 lakost az állam kb 2 hét alatt kiköltöztette, olyan kapkodásban, hogy mindenüket hátrahagyták.

    KOWLOON WALLED CITY (China)

    Rögtön Hong Kong mellett található, a britek uralma alatt épült, hogy védje a területet a kalózoktól. Japán elfoglalta a 2.V.H.-ban. Japán kapitulálása után se a britek, se a kínaiak nem vállaltak érte felelősséget, így törvényen kívüli várossá vált. Olyan magasak voltak az épületek, hogy az alsó fényre a napfény be se jutott. Létrejöttek kaszinók, ópiumbarlangok, kajáldák, ahol kutyahúst szolgáltak fel, meg mindeféle fertő. '93-ban számolták fel közös Brit és kínai döntésre, mivel anarchia uralkodott a városban.

    FAMAGUSTA (Cyprus)

    A '70-es években épült, mint üdülőparadicsom. Amkor a törökök átvették az uralmat, nem engedtek be mást, kivéve a török hadsereget, és az ENSZt. Nem szavazták meg, hogy visszacsatolják Görögországhoz, így az utóbbi 3 évtizedben elnéptelenedett, benőtték a növények, és tengeri teknősöket látták a strandjain.
    A törökök tervezik 2010-ben új megnyitni az északi részen a turizmusnak.

    AGDAM (Azerbaijan)

    Az egykor 150.000 főt számláló város, bár nem vett részt a '93-as háborúban, áldozatául esett a vandalizmusnak, amikor az Örmények elfoglalták a várost. Az emberek Azerbajdzsán más részeire menekültek, vagy Iránba.

    Na röviden, ennyi lenne, saját szavvak leírva. Nem pontos fordítás, csak most ennyire volt időm :)
  • utgyuru
    #121
    CRACO (Italy)

    Az olasz "csizmán" található, a hegyekre épült, hogy búzaféléket termesszenek. 1891-ben 2000 fő volt a lakossága, de romlott a termés, és egyre többen vándoroltak el. A földcsuszamlások és földrengések miatt 1963-ban a maradék 1800 lakost kitelepítették

    ORADOUR-SUR-GLANE (France)

    A második V.H.-ban a nácik megszállták a várost, és hatalmas mészárlást rendeztek. Bezárták az embereket, és gyilkolták őket, volt hogy lábonlőtték őket, hogy minél lassabban haljanak meg. 642 embert öltek meg itt. Aki menekülni próbált géppuskával lelőtték. Ma emlékül ilyennek hagyták, hogy emlékeztessen a mészárlásra.

    GUNKANJIMA (Japan)

    Nagasakitől (atombomba '45-ben) 15 km-re található. 1890-ben a Mitsubishi cég megvette, hogy a tengerből szenet bányásszon itt.
    1916-ban kierőszakolták, hogy megépítsék Japán első nagy betonépületét, hogy megvédje a munkásokat a hurrikánoktól. Amikor Japánban a '60-as években a petróleum kezdte felváltani a szenet, kezdett néptelenedni, és 1974-ben hivatalosan bezárta a Mitsubishi. 2003-ban itt forgatták a Battle Royale című film második részét, és ez ihlette a népszerű ázsiaz videójáték, a 'Killer7' utolsó szintjét.

    folyt köv
  • utgyuru
    #120
    röviden leírom neked gyorsan:

    KOLMANSKOP (Namibia)
    1908-ban kitört az gyémánt őrület, özönlöttek az emberek a gyors meggazdagodás reményében, 2 év alatt felépült a város, kaszinók, hotelek, stb... az első V.H. után amikor lezuhant a gyémánt ára, elkezdett elnéptelenedni, és az 50-es évekre, visszamentek oda a homokdűnék, ahol eredetileg voltak.

    PRYPIAT (Ukraine)

    A csernobili dolgozók lakótelepe volt, a balesetkor 50.000-es lélekszámmal. Minden eredeti állapotábanb megmaradt, olyan volt mint 1 múzeum, aztán idővel megjelentek a vandálok, meg elkezdek lopni, WC-kagylókig mindent elvittek szinte. a csernobili iskola egy része 2005-ben omlott össze.

    SAN ZHI (Taiwan)

    Eredetileg luxus üdülőnek szánták, de elfogyott a pénz, és félbemaradt az építése. Az pletykáljék, hogy az ott meghalt embere szelleme kíséretenek , ezért nem is folytatták az építkezést, és kerülik a környéket.



  • Hajnalcat
    #119
    Oh....az de szar tud lenni. :| Figyelj, nem kell azért, hogy emiatt idegeskedj. Azt nem szeretném....
  • ivan924
    #118
    Röviden ennyi. Volt egy órám, elkezdtem lefordítani, a felénél félrenyúltam és az egész iromány elszállt. Ahogy lesz rá időm, újra elkezdem, és folytatásos regényként priviben elküldöm. Ha valaki megelőzne, írj már egy privit légszi, hogy már megkaptad.
    ÁÁÁ, b.....meg, még mindig szétverném a gépet..., a pics.ba má'
  • Hajnalcat
    #117
    Oké, nem is gondoltam, hogy most. :)))
  • utgyuru
    #116
    hnap leírom, mostmár fáradt vagyok hozzá
  • Hajnalcat
    #115
    Annak nagyon örülnék. :)
  • utgyuru
    #114
    ha kell én lefordítom neked most is... :)
  • Hajnalcat
    #113
    Szia!

    Nagyon megköszönném neked! :) Remélem, minden oké veled.
  • ivan924
    #112
    Egy röpke pillanatra fel tudtam ugrani... ha majd hazaérek augusztus második felében, lefordítom neked. Ha esetleg majd emlékeztetnél rá, akkor biztosan nem felejtem el. :) Örülök, hogy "láthattalak". :)
  • Hajnalcat
    #111
    De elolvasnám magyarul, mit írnak róluk....
  • utgyuru
    #110
    ezek naon durvákkk. ilyeneket méééégg.
    Közelbe valahol nincs hasonló? Elmennék megnézni egy ilyet élőbe
  • bazs1
    #109
    10 elhagyott város
  • Hajnalcat
    #108
    Uh! :O
  • Molnibalage
    #107
    A város délkeleti részén és nyugati részén vannak a gépek. Ilyen nehéz megtalálni?
  • passatgt
    #106
  • Molnibalage
    #105
    Csekkold ezt és környékét., csak 1000-es nagyságrendben állnak lekonzervált gépek....
  • Max7
    #104
    há színes fém visszátolássák? :D
  • karajjj
    #103
    ezeket hogy szétkapnák :DDDDD

  • passatgt
    #102
    szerencse hogy nincsenek napbarnítottak, fél óra alatt lekapnák
  • karajjj
    #101
    a csernobili csata végén pont erről van szó :D
  • Max7
    #100
    és még nem dőlt le egy gyenge széltől? :D és a rozsda sem ette meg? :D
  • Max7
    #99
    ezt bírom bennetek futkosásról beszéltek mikor lövöldözés lesz :DDDDD
  • LittleL
    #98
    Duga, csernobil mellett

    Csernobil mellett van ez a szupertitkos...vagy inkább az volt...rádiólokátor. ezzel figyelték az oroszok a rakéta kilövéseket.

  • Olcsóvér
    #97
    sztem verd ki a fejedből nemhiszem hogy letudsz futniegy rotit sztem ne is gondolj arra az épületre
  • Max7
    #96
    Még nem volt időm elmenni de majd most már betervezem!

    Üdv: Max7