113
  • freemanone
    #113
    A PhisX mint a neve is mutatja egy fizikai gyorsító. Mert ugye manapság nem csak a grafika a lényeg az már így is eléggé az egekben szárnyal... ennek az a lényege amit a Crysis-ban is lehetett látni "kezdetlegesen" ha belelősz a fába eltörik, ha egy gáztartály felrobban akkor repül a ház is. Nem úgy mint a régi játékokban hogy 20gránátot dobtál valahova és minden épségben maradt. Ennek az a lényege, hogy a VALÓSÁGBAN lévő fizikát felvonultassa, és igen a jelenleg kapható ilyek kártya elég jól muzsikál azzal az 1 játékkal ami ki is használja, de még gyerek cipőben járkál. Valamint 40K körüli áron mozog.... de mielőtt kérdezel legközelebb: JFGI
    note: ha nem tudod mit jelent írd be gúgliba és katt az első találatra.
  • meszitibi
    #112
    .
  • tomcsa4
    #111
    Szóval fizikai gyorsító (jól elírtam én is, most vettem észre), de nem volt túl látványos. Most nVidia (és gondolom az AMD/Ati is) beépíti a GPU-ba. Szóval nem érdemes venni (most ugye szoftveresen feltelepül egy és a proci bírkózik vele).
  • tomcsa4
    #110
    Blah, elírtam. A PhisX fizikai gyorsító! Hát!
  • debut12
    #109
    Nah, végre kiküldték a belső raktárból!
    Örülök, pénteken elrobogok, és veszek egy jó kis Corsair 520Wos tápot, mert sajnos azt a márkát nem forgalmazzuk. Ezt a szopást, azt vehetem bolti áron, de még így is kijöttem 100.000-ből!
    Amúgy a dobozon az van feltüntetve, hogy 550Wtáp az ajánlott.
    Kíváncsi leszek nVidiáéknál ez hogyan alakul!
  • G18XM8
    #108
    Kíváncsi leszek mennyibe fog kerülni a 9800 x2, mert a 3870x2 pár hónap múlva 100 alá megy az tuti, a 9800x2 meg lesz vagy 140-150. Ha valaki dupla chipes vga-t akar egyértelmű hogy az ati lesz a jobb választás ár-teljesítményben.
  • who am I 7
    #107
    "Nullát!"

    Ne fáradozz, ha eddig nem értetted meg, csak sajnálni tudlak. :) Túl korlátolt és hozzánemértő.Na mindenjót.
  • G18XM8
    #106
    Hát igen ez a válsz annyit ér mint te! Nullát! Csak erre vagy képes? Nagyon gyökér vagy gyerek, nagyon! Te még tanuló vagy ugye? Mire akarod vinni az életbe mert így nem sokra fogod, megmondom én neked. Nem tudsz te normálisan válaszolni az embereknek? Ennyire paraszt nem lehetsz!
  • who am I 7
    #105
    "Ez a physx valami grafikus gyorsító ugye?"
    Kb ennyire vagy hülye, és még te okoskodsz..Az, grafikus gyórsító nitróval és járókerettel te szerencsétlen.

    ""rád az időmet nem érsz annyit"
    Egy ilyen kis idióta senki ***jankótól...kit érdekel?
  • debut12
    #104
    Nem vagyok hülye, csak nem SLIs a lapom, azért meg nem fogok nforce-os szutyadékot venni.
  • tomcsa4
    #103
    rendben bazzeg, PhysX! na harmadjára csak skerül (nem ittam semmit)
  • tomcsa4
    #102
    PhysiX akart lenni
  • tomcsa4
    #101
    PhysiX az grafikus gyorsító igen. Volt neki prezentációja is (víz), de ott még nem volt élethű. Vaami 2-3 játékban volt használata, de ott is csak látványban rukkolt ki. Játékmenetbe nem szólt bele (értem ez alatt, hogy nem írtak olyan játékot, ahol játékmenetbe szólt volna bele, rocketjump és tsai).
  • slickboy
    #100
    összetettebb
  • slickboy
    #99
    A Geforce Go 7400 laptop videókártya, nem lehet cserélni csak laptoppal együtt. Ha tudom, hogy ilyen lesz, ATI-s notit veszek. XP-vel kezdtem, ott nem volt ilyen baja, később lett Vista. Fakír vagyok, ezt akarom használni. Megjegyzés: A GeForce 8800 DirectX 10-es kártya. DirectX 10 csak Vista alatt elérhető. Vistás driverek szarok by nVidia. A kör bezárult. És ezek után kritizál még az nVidia? (Nem tervezek ilyen karit venni, szarok az egész DirectX mizériára, pasziánsznál összetetteb játékkal nem játszom, csak elméleti síkon tettem fel a kérdést.)
  • G18XM8
    #98
    "A GeForce kártyáknál eközben megjelenik a PhysX-támogatás."
    Ez a physx valami grafikus gyorsító ugye? Mennyibe kerül kb. egy ilyen? Mondjuk mindegy mert egy darabig nem támogatják a játékok többsége úgy sem. Egy játéknál láttam eddig ilyen physx-et. Egyébként szerintem hasonló hatást ér el az ember ha összeköt két kártyát.
  • G18XM8
    #97
    Hülye vagy és kész, menj el orvoshoz. Nem pazarlom rád az időmet nem érsz annyit, egyébként is ez nem tartozik a témához úgy hogy hagyjuk...
  • who am I 7
    #96

    Mekkora csicska vagy te, hallod, sírj akkor.Anyukád adja még rád a sapkát reggelente?Tudálékosan beszélni hülyeséget az mégnagyobb ótvar dolog, mint faszúl (én :) ) értelmes dolgokat
    "Egyébként ezt meg nem neked írtam te észkombájn! Nyisd már ki a szemed!! "
    Nem kúrva mind1, ha én is ugyanezt írtam, amit baxtál megnézni...És akkor még te jösz azzal, h nem nézem mire válaszolok ejnyebejnye anyucisapkája
  • digital
    #95
    Khirály ez a topik, le sem lehetne tagadni, színtiszta hungarikum.
  • Sanyix
    #94
    Töröld le a vistát.
  • G18XM8
    #93
    "Kell a fenének gt! Dobogjon csak a te gépedbe, az enyémbe inkább 3870x2, majd ati 4xxx rv770-es chip fog dobogni (ami enyhén szólva jobb lesz), és akkor gyere a gt-vel"
    Egyébként ezt meg nem neked írtam te észkombájn! Nyisd már ki a szemed!!
  • G18XM8
    #92
    Ha gondod van az nvidiaval vagyél atit.
  • G18XM8
    #91
    Látom te túl hülye vagy ahhoz hogy szép szóból érts próbáltam elmagyarázni hogy senki sem kíváncsi az idióta stílusodra. Menőnek hiszed magad hogy ilyeneket írsz? Nagy nulla vagy kiccsákó elmondom én neked az ember válaszol neked normálisan te meg egy ótvar bunkó paraszt módra mert az vagy...
  • slickboy
    #90
    Kicsit off, de az nVidia végre felböföghetne rendes meghajtókat a videókártyáihoz Vista alá, amelyek nem produkálják a híres nvlddmkm.sys hibát. Ezzel van tele az összes nVidiás fórum. A csúcsszuper 8800-as kártyájukkal akkor lehetne játszani is. GF Go 7400-em van, az is ettől szenved, úgyhogy legközelebb nVidiát messzire elkerülöm.(Még mielőtt megkapom a magamét: minden fellelhető megoldást kipróbáltam amit neten javasoltak.)
  • who am I 7
    #89
    te olyan hülye vagy mint a segg :)

    "Kell a fenének gt! Dobogjon csak a te gépedbe, az enyémbe inkább 3870x2, majd ati 4xxx rv770-es chip fog dobogni (ami enyhén szólva jobb lesz), és akkor gyere a gt-vel"

    "Ha majd jön a streammel-inputtal 10.1-el folyó kánaán akkor majd cserélünk atira :) az új generációs 4xxx-es szériára te kis észkombájn"

    Nem baj, hogy én is ezt írtam :D És még te papolsz itt nekem tudálékosan, hogy gondolkodjak :D Te meg akkor probáld már meg elolvasni, amire válaszolsz kispatak. MERT : "ígycsak saját magad járatod le"
  • G18XM8
    #88
    Én csak azt mondtam hogy meg van a lehetőség rá aki brutális teljesítményt akar, annak tökmindegy hogy nagy fogyasztása van és izmos táp kell neki, ezzel nem azt mondtam hogy akkor most mindenki vegyen 2-3 kártyát a gépbe, hanem hogy az ati már megcsinálta a hibrid crossfire-t, vagyis crossfirex-et. Egyébként nekem egy pcie csatis deszkám van és kurvára elég az egy 3870, legközelebb egy 4xxx-re fogom lecserélni. Kicsit olvass vissza és gondolkodj mielőtt írsz valamit mert csak saját magad járatod le, ha nem tudsz normálisan írni akkor inkább ne írj.
  • who am I 7
    #87
    Aha, és mi a csöcsömnek kell egy 3xxx mellé egy 4xxx?Mi az istenért akarjak két kártyát?Én az egykártyás egy csippes alacsony fogyasztású de jó teljesítményű kártyáknak vagyok a híve.AKkor gondolom, aki 3xxx-et vett mindegyiknek 2-3 PCI EXPRESSES CSATIS ALAPLAJA VAN IGAZ?NAGYESZŰ hogy túdja bőviteni.....Áhhh lolok vagytok.Csináljanak egy kártyás relative kisfogyasztású nagyteljesítményű kártyát.Ne pedig 2-3-4-et kelljen egymásba kötnöm.
  • who am I 7
    #86
    Ne legyél hülye, ha 75ért veszel X2-t akkor GT-t 35-40ért tudnál, szóval kúrvára nem ugyanannyiért veszed, majdnem duplája.Nem kell a flame.
    Egyébként éljen a környezetvédelem és a 600-1000WATTÓS TÁPOK.Ez kell.Meg a 20 csippes kártyák....
  • G18XM8
    #85
    Kell a fenének gt! Dobogjon csak a te gépedbe, az enyémbe inkább 3870x2, majd ati 4xxx rv770-es chip fog dobogni (ami enyhén szólva jobb lesz), és akkor gyere a gt-vel. Látom már a nagy "tesztnek" nevezett diagramokat ahol majd szapulják a 3870x2-t a 9800-assal szemben, de a valóság annyi lesz hogy az nvidia optimalizált játékokban éppen jobban teljesít, szemmel nem is vagy alig látható különbséggel (lásd 3870 vs 8800gt a 3870 amúgy szebb grafikát csinál és 4-5 ezerrel olcsóbb el lehet gondolkodni melyiket éri meg), viszont vagy 40-50k-val drágább lesz. Vesz a halál gt-t sőt egyáltalán nvidiát, ez után a cikk után pláne... Egyébként abból kezd már elegem lenni hogy az nvidia folyamatosan szapulja az ati-t. Szerinted miért? Fél hogy újra letaszítja a trónról, ami be is fog következni.
  • G18XM8
    #84
    "Mert az x19xx családon kívül nemsokat csináltak..."
    Akkor te nagyon le vagy maradva! 2400pro/xt-2600pro/xt-2900gt/pro/xt, 3850, 3870, 3690, Ezek neked semmi? Hülyeségeket ne írjál!
  • fade2black
    #83
    Az nem probléma ha szidja az már annál nagyobb ha RENDSZERESEN és össze vissza hazudozik.
  • digital
    #82
    Nem tudom mit vártatok, hogy Jen-Hsun Huang agyba-főbe dicséri majd az ellenlábas atit?
    Látom megy a téma mint az oviban. Az óvodások meg nyomják, hogy az enyém jobb mint a tied bibbííí.
  • Turmoil
    #81
    Ha X cég vezére szidja az Y versenytárs termékét, az azt jelenti, hogy tudja, de (természetesen) nem hajlandó elismerni, hogy az jó és ezért fejfájást okoz neki. Ennyi.
    Egyébként meg vegyen mindenki olyan kártyát, ami épp jól esik neki!
    Nekem pl. tök mindegy, hogy mit veszek majd nemsokára, mert a Radeon 9000-hez képest még egy aktuális IGP (pl. RS780D) is fénysebesség lesz:)
  • debut12
    #80
    Kell a faxomnak az a f*s! Kb ugyanannyiból fogok egy 3870 X2-t venni.
  • Vogel
    #79
    Jöjjön csak ki a sok kamu ati kártya ami letolja az árakat igy mindenki gépébe GT doboghat.
  • Nightwish006
    #78
    Nekem csak 1 kérdésem lenne! Ha ti ennyire elélveztek attól, hogy most az ati csinálta a leggyorsabb vga-t, akkor ti mit éreztetek a 9xxx széria óta? Mert az x19xx családon kívül nemsokat csináltak...
  • Facek
    #77
    "Huang szerint ugyanis a kétchipes fejlesztés egyáltalán nem jobb a hagyományos változatoknál"

    "gőzerővel dolgoznak a GeForce 9800 X2 jelzésű utódon"

    dögöljek meg.
  • dez
    #76
    Fan? Talán. De nem annyira elvakult, hogy hazudozzak, FUD-oljak, stb.
  • dez
    #75
    Mást ne csináljak rá? Pl. 1-2 programocskát.
  • G18XM8
    #74
    Nem azért mert védeni akarom de ha kicsit visszább olvasnál látod hogy egy 3xxx-t össze tud kötni egy 4xxx-el (crossfirex, hibrid crossfire), az nvidiánál nincs ilyen lehetőség tehát azt tényleg el lehet dobni míg valaki vett egy 3870-et az össze fogja tudni kötni a legújabb 4xxx-el majd, és brutális teljesítményt fog elérni. Erről próbált beszélni, olvass vissza mielőtt valakit el kezdesz kiosztani.