182
  • SHADOWEYES7
    #62
    Kezdetleges banner :P

    Kiveszem ha zavaró -.-
  • autoszimulator
    #61
    azta geci, akkor ezé nő a farkam
  • RIZLA
    #60
    vaj
  • Mirk
    #59
    marvaj
  • Rage47
    #58
    van dietetikus ismerösöm, majd megkérdezem... :)
  • szucsy89
    #57
    vajgarin. téma lezárva:l
  • gordon 24
    #56
    Szerintem vajkrém a legtuttib. A Vaj és maragarin sem jöhet nyomába. Jó kis márványsajtos...ÁÁÁÁÁÁ De imádom!!
  • schrank
    #55
    azért aki azzal takaróccik hogy azé margarin mer olcsóbb az elgondolkodott már azon mennyire keveset eszik meg belőle egy hónap alatt gyakorlatileg ilyen kis mennyiségnél ló...szt sem spóról csak szart eszik finom helyett
  • [HUN]FaTaL
    #54
    A Vaj finomabb de sokkal drágább. Így margarin:)
  • dragon11
    #53
    Egyértelműen a vaj egészségesebb..:) de a margarint jobban szeretem:)
  • LES FORZA INTER
    #52
    felhomályosítás: koleszterin alapvetően szükséges a szervezet számára, nélküle az élet nincs. több létfontosságú funkciót lát el. alapvetően szteránvázas molekula, és belőle állítódnak elő az epesavak, amik a zsírok kisebb molekulákra történő oszlását segítik elő(detergensek), ezzel lehetővé téve felvételüket a tápcsatornában. Ugyanakkor hormonok is szintetizálódnak belőlük, amik létszükségesek a homeosztázis fenntartásában pl:mineralokortikoidok. szal a koleszterin alapjában véve fontos a szervezet számára, szállítása többek közt az LDL, HDL végzi.

    jah amúgy a téméához: vaj :D
  • schrank
    #51
    én is az állatira szavazok
  • Phat Smoker
    #50
    hasznos cikk!
  • Dodo55
    #49
    Úgy önmagában(simán kenyérre kenve) egyiket sem szeretem.
    Ízesítve, vagy ízesítésre használva(pl főtt krumpli) vaj. A margarin büdös, rossz íze van, és nedveddzik.
  • Trisztin
    #48
    nem kémikus kéne ide... vagyis nem csak az :) inkább egy dietetikus és egy orvos :) persze nem az a házi fajta ...

    Hogy mit kenjetek a kenyeretekre,azt ti tudjátok igazán... én leginkább a túrókrémet szeretem... az egészséges és mivel én csinálom tudom is,hogy mi van benne ;) (ezt az elvet a gyümölcsjoghurtoknál is igen hasznosnak tartom ... )
  • Cat 02 #47
    őőő, ez jó volt
    na jó elég szar poén, de nem bántalak meg
  • Sadist
    #46
    Jaj bocs, hogy ontopik is legyek:
    NE EGYÉL MARGARINT, MERT NÉGER LESZEL!
  • Sadist
    #45
    Miért van az az érzésem, hogy sok buta megtalált egy ősrégi urban legendet, és most papagáj módjára ismételgetik, és terjesztik tovább a hülyeséget?
  • hunbasser
    #44
    látom tomikám,tudsz te okosakat is mondani :)))

    csak az a baj,hogy manapság már nem gyártanak valami finom vajakat,régebben sokkal jobbakat csináltak.

    nameg amúgyis #35,téháiksz.

    és aki olyan baromságot mond,hogy "nem tök mind1,hogy rákban vagy szívrohamban halok meg?",az hát,nc. azért nagyobb a valószínűsége annak,hogy margarintól rákos leszel,mint hogy vajtól fogsz szívrohamot kapni.most nem azt mondom,hogy a margarin húderákkeltő,mert nem annyira az,csak hát azért kisebb annak a valószínűsége,hogy vaj miatt fog valaki szívrohamot kapni.

    meg egyébként is,régen az öregek hogy nyomták már a zsírt meg a szalonnát,sokszor kenyér nélkül,ők kb 3x annyi koleszterint nyomtak magukba,mint mi,meg akkoriban még nem volt norbi ápdét,meg f*szom tudja mi,mégis 80-90 évig éltek az emberek,most meg örülhetünk,ha 60-65 évig elélünk.és ez nagyban köszönhető a sok művacaknak,amiket a boltban árulnak élelmiszer néven :\
  • Rage47
    #43
    hát azért a zsír nem ugyanaz mint vaj, mármint ízben
  • desigo
    #42
    Keress inkább valami disznóvágást és vegyél egy bödön zsírt...

    de semmiképp se bótit

  • Cat 02 #41
    A margarin maffia...
  • Rage47
    #40
    ehh most áttérek vajra o.O
    tudnám akkor minek tanítanak hülyeséget gimiben :S
  • Tinman #39
    Kösz... már ezt sem eszek többet
  • Mirk
    #38
    de de én nem aggódom az egészségem miatt, mint mások, ez volt a hsz-em lényege
  • desigo
    #37
    Mert te nem a gép előtt ülsz?
  • Mirk
    #36
    annyira nem értem azokat az embereket akik azon aggódnak hogy most rákban vagy szívinfarktusban halnak meg, és el is hiszik hogy ez a vajon vagy a margarinon fog múlni. hihetetlen, fel nem foghatom.
    itt jöttök az egészséggel közben ültök a gép előtt
    és még a reklámokban is hisztek bakker, azt mondják hogy a margarin egészséggesebb lol... azt is mondják hogy a mosópor intelligens

    amugy egyértelműen vaj, mert finom és mert ÁLLATI ZSIRADÉK és mert nekem az kell, nem vagyok se nyúl se hörcsög
  • desigo
    #35
    A szívbarát margarin

    A koleszterinnel kapcsolatos általános tévismeretet a margarin gyárosokhasználták ki hatalmas piacok teremtésére azzal, hogy a margarin sokkalegészségesebb, mint a vaj, mert az nem tartalmaz koleszterint. Mindenek előtt is a koleszterin nem egy ártalmas anyag, hanem az anyagcserének egyik pillére, amely nélkül emberi élet nem létezhet. Másodszor, az ételben előforduló koleszterin nem tud a vérkeringésbe belekerülni, mert azt kizárólag a máj szabályozza.
    A máj a vérkoleszterint ártalmas anyagok leküzdésére emeli fel, ha azok a szervezetbe kerülnek. Az irónia ott van, hogy jóllehet a margarin nem tartalmaz koleszterint, de ha ez a szervezetbe kerül, a máj védekezésképpen fel fogja emelni a vér koleszterin tartalmát,
    tekintve, hogy a margarin egy ártalmas vegyi anyag. Ahhoz, hogy a margarin mibenlétével tisztába kerüljünk, szükséges annak az előállításával megismerkedni. A margarint a legolcsóbb olajból állítják elő, tekintve, hogy abból a szappanfőzéshez hasonlóan mindent kilúgozunk. Hátramarad egy természetellenes anyag, mely elveszítette az elektromos töltését, és Transfetti Acid néven ismeretes. Hogy megsűrűsödjön, és ne tudjon megromlani, félig hidrogénezik, majd különböző vegyi ízesítők és színesítők hozzáadásával a vajhoz hasonlóvá teszik. Így készül a margarin, ami végül is egy élelmiszernek álcázott vegyi termék.
    A margarin négyféleképpen árt a szervezetnek:


    1. Ahol az elektromos töltés nélküli margarin a szervezetbe kerül, ott leállítja az anyagcserét, és pangást okoz, így a legkülönbözőbb szervi problémák állhatnak elő. Ekkor a máj védekezésképpen felemeli a vér koleszterin tartalmát, hogy azzal a margarin káros atását csökkentse.
    2. Mivel a margarinnak nincsen elektromos töltése, ha az a koszorú-érbe kerül, azt az érfal visszalöki, mivel nem tudja felismerni és a margarin ott helyben le fog rakódni.
    3. A margarin felborítja a szuperhormonok egyensúlyát, ennek következtében a Prostaglandin 2 és a Thromboxan 2 kerülnek túlsúlyba. Az előbbi érszűkületet, a másik pedig vércsomósodást fog előidézni, ami előrehaladott érelmeszesedés esetén szívinfarktust okozhat.
    4. A margarin tehát nem annyira szívbarát, mint ahogy azt hirdetik.
    5. Végül még a margarin kémiai rákokozó is lehet, ha az immunrendszer le van gyengülve 70% alá.

    Ezt Joanna Budwig Nobel díjas német biokémikus fedezte fel a múlt század végén.
  • Cat 02 #34
    Ha egész nap a gép előtt ülsz és nem mozogsz akkor igen.
    Ha néha mozogsz is akkor semmi gáz nincs
  • Petko
    #33
    ez így jó lenne, hacsak nem történne egykét ipari folyamat ami során a valóban egészséges növényi olajból, olcsón előállítható, sokáig eltartható, jó viszkozitási és hőálló tulajdonságú, megemelt olvadáspontú ipari alapanyag készül... amúgy láttam már ahogy a duplikátortartályból kiborítják a fehér trutyit, és beletöltik diszperzites vödrökbe ami megy a sütőüzemekbe továbbhasznosításra
  • Fbn Lx
    #32
    az egyiktől megnő a rákképződés, a másiktól meg a koleszterin?

    Akkor tulajdonképpen választhatok, hogy rákban vagy szívrohamban akarok meghalni? Micsoda kilátások.
  • Super Saiyan
    #31
    a margarint 1 molekula választja el, hogy műanyag legyen :) jó étv
  • Csesza
    #30
    az orvosok a vaj használatát javasolják, állandóan
  • REALista
    #29
  • Rage47
    #28
    én úgy tanultam h a margarin növényből van, ezért együnk azt o.O
    mert az állati zsír ártalamasabb
    de egy kémikus is benézhetne...:)
  • Cat 02 #27
    kecsöppel :D
  • desigo
    #26
    a jó öreg és rendes #2 vel :)
  • Tinman #25
    Az életkedvemet elvettétek a margarintól... most mivel alapozom meg a szendvicset?
  • ForzaInter
    #24
    vaj sokkal finomabb, margarint is szeretem de vaj sokkal jobb, egyébként margarin növényi anyagokból állítjak elő, míg vajt tejből és zsiradékokból.
  • banok
    #23
    én mindkettőt szeretem de krémsajt is qrva finom. Philadelphia rulez.