274
  • toto66
    #154
    Miért nem szeretik az "amcsikat" egyes helyeken?
    Ennek nem a vallás az oka!
    Az USA-át jellemezte (jellemzi) hogy saját "érdekeit" védve támogat olyan diktátorokat akik a céljaiknak megfelelnek. Ide exportálják a fogyasztó társadalom rákfenéit, annélkül, hogy az adott ország a fogyasztói társadalom jó oldalát megtapasztalhatná! Emberek milliói kerülnek kilátástalanságba ezért.
    Amikor megelégelik akkor egy másik fanatikus diktátor szavára harcolnak ellene.
    Gondoljunk bele Németország nem volt annak idején alkalmas a demokráciára, elég volt egy "kis" világgazdasági válság és ki került hatalomra?
    Akkor a más hagyományú országokban mekkora lehet ez a hatás?
    Tehát szépen átmegy a dolog az ellenkező pólusba. Az egyszerű embereknek pedig könnyű látni hogy az USA miatt basáskodnak rajtuk, amikor látszólag megszabadulnak a korábbi uraiktól, az új rendszer feltétlen hívei lesznek (ismét pl.: németek) és még miután a másik rendszer is kimutatja a ff-ét, még akkor is inkább kitartanak (meg akkor már más választási lehetőségük nincs).
    A vallásal befolyásolják őket természetesen, az agymosáshoz használják fel, de ne keverjük össze egy esetleg jó ember hitével. Hiszen a muzulmánokat csak azért utálják sokan amit hallanak felőlük (és a keresztényeket, ateistákat, zsidókat,stb.) Akik ártanak pedig azok a politikusok...
  • haxoror
    #153
    Az igazi problémát azok az emberek jelentik akik szó szerint veszik a Bibliát, ilyenek a vallási fanatikusok de TE is ilyen vagy

    (btw ne fáraszd magad szó szerinti idézetekkel mert még a végén kiderül hogy a félművelt "csak hallottam róla és arra alapozom a véleményem" hozzáállásodat újra kéne gondolnod)

    Giordano Bruno, omg én kérek elnézést hogy csak a kommented felében írtál valótlanságot...
  • babajaga
    #152
    Hülye volnék tagadni ami nincs. Ami nincs azt nem kell tagadni.
  • toto66
    #151
    "A Biblia az adott korok természettudományi és erkölcsi ismereteinek a gyűjteménye"
    Ez tény még akkor is ha ma már nem az ott leírtakat tartjuk igaznak!
    Ki vitatná, hogy a piramisok építése nem a kor tudományos színvonalának megnyilvánulása, egyben persze a vallásé is! Pedig senki nincs akinek az akkori vallás lenne a hite...
    Ami hasznos belölle az emberiség számára a tudás ami fenn maradt belölle, (alapok nélkül nem lehet építkezni, az erkölcsi tudásra gondolok elsősorban a Bibliánál) és a művészet ( mint irodalmi mű). E kettő nélkül leketlen lesz valóban az ateizmus...
  • toto66
    #150
    Ja elvakultal vitatkozni meg annyi mint a lóhoz imátkozni...
  • toto66
    #149
    Az előbbit azért írtam mert gyűlöletet lehetett kivenni a hozzászólásaitokból.
    Ejnye- ejnye illik ez egy jó keresztényhez, illetve egy olyan ateistához akinek erkölcsi normái vannak?
  • toto66
    #148
    Rettenetes baj az, hogy az eltérő hitűek utálják egymást...
    Aki individum annak a megitélésében nem játszhat szerepet a hit...
    Baj minden oldalon az elvakultakkal van.
    Tehát ha képes vagyok dönteni, hogy jót vagy rosszat cselekszem ez dönti el milyen ember vagyok... Ez a megállapítás nem érvényes azokra akik nem képesek felmérni tetteiket...
    Az elvakultak nem képesek... (egyik oldalon sem)
    Az individum visszaszorítása a hatalom célja (Iránban is az USA-ban is)
    Csak a módszerek eltérőek, mint azt írtam...
    Lehet vitázni a hitről, csak ne felejtsd el ha meggyőzöd a másikat ártasz neki, csak abban az esetben nem ha az illető individum (akkor nem kerül szembe önmagával)
    Tehát akkor vitázz ha úgygondolod olyan akivel teszed aki nem fog meghasonlani...
  • bvalek2
    #147
    ANGYALOK KARA
    Szabadon bűn és erény közt
    Választhatni, mily nagy eszme,
    S tudni mégis, hogy felettünk
    Pajzsul áll Isten kegyelme.
    Tégy bátran hát, és ne bánd, ha
    A tömeg hálátlan is lesz,
    Mert ne azt tekintse célul,
    Önbecsét csak, ki nagyot tesz,
    Szégyenelve tenni másképp;
    És e szégyen öntudatja
    A hitványat földre szegzi,
    A dicsőet felragadja, -
    Ámde útad felségében
    Ne vakítson el a képzet,
    Hogy, amit téssz, azt az Isten
    Dicsőségére te végzed,
    És ő éppen rád szorulna,
    Mint végzése eszközére:
    Sőt te nyertél tőle díszt, ha
    Engedi, hogy tégy helyette.

    Az Ember Tragédiája

    Olvasd már el végre te szerencsétlen szánalmas
  • babajaga
    #146
    Hadova.
  • bvalek2
    #145
    Te figyelj, nem fogsz megvakulni, ha tovább olvasod azt a bekezdést, amiből idéztél. Csak bátran, szurkolok neked, menni fog egyedül is.

    Ja, és utána az a bizsergő érzés a halántékod alatt teljesen normális, az önálló gondolatok miatt van. Ne aggódj, először mindenki megijed, de nem is olyan rossz dolog, idővel hozzászoksz.
  • bvalek2
    #144
    Hát ezen a hozzászóláson jót nevettem

    Nem tudod hogy mit jelentenek a szimbólumok az Ember Tragédiájában, mert nem olvastad a Bibliát, sem görög eposzokat, sem felvilágosult írókat, semmit

    Kb. olyan szinten vagy, hogy húsvétkor a Tescós nyuszi hozza az ajándékot. Abban igazad van hogy az is nyúl, de könyörgöm, az nem az a nyúl...

    Néhány apróság: tudtad, hogy eleinte Jézus-t hívták Lucifernek? Hallottál már a XIX. század felfogásáról az Univerzumról és az ember lehetőségeiről? Hogy szűrted le az Isten-ellenességet Madách művéből?


    ÉVA
    Ah, értem a dalt, hála Istenemnek!

    ÁDÁM
    Gyanítom én is, és fogom követni.
    Csak az a vég! - csak azt tudnám feledni! -

    AZ ÚR
    Mondottam, ember: küzdj és bízva bízzál!


    Egyáltalán elolvastad azt a drámát, vagy csak beszéltek neked róla az órán?
  • babajaga
    #143
    Az a legnagyobb butaság a vallásban hogy azt tagadja hogy az anyag öröktől fogva van, de azt állítja hogy a TEREMTŐ az természetesen öröktől van. Egyik mondatával ellentmond a másiknak.
  • babajaga
    #142
    "A Biblia az adott korok természettudományi és erkölcsi ismereteinek a gyűjteménye"

    Ha! Biblia meg a tudomány! Legyen világosság!És lőn! Aha. Világos, mint a Nap! Ja hogy a Nap még sehol? Az nem baj, úgyis a semmiből lesz az is.Az nem zavarja őket hogy soha nem látott semmiből keletkezett valamit senki sem. Csak szajkózzuk ezt ész nélkül.
  • babajaga
    #141
    Tudod Madách különb ember volt mind a vallások sokmillió művelője és követője.Véletlen e hogy Lucifer (fényhozó) a tudás, az emberi felvilágosodás képviselője? A felvilágosodás az emberi gondolkodás uralomra kerülése, a hittől való megszabadulás.
  • bvalek2
    #140
    Te se Bibliát, se hozzászólásokat nem olvasol, talán dislexiás vagy? Nálad hogy jelenik meg ez a honlap? Csak a szerkesztődobozt látod, a fórum többi része nem is látszik? Befogott füllel üvöltesz amíg mások beszélnek, aztán tudálékosan hozzászólsz

    A Biblia az adott korok természettudományi és erkölcsi ismereteinek a gyűjteménye. Newton sem agyament logikátlanságokat írt, csak mert a relativitáselmélet óta kiderült, hogy nem teljesen állják meg a helyüket a gravitációról szóló elképzelései.

    Viszont a természettudományos elvek, amiket Newton bevezetett, öröké érvényesek maradnak. Ahogy a Bibliában található erkölcsi mondanivaló sem veszít az érvényességéből. Más éghajlati viszonyok, életfeltételek között, természetesen nem a mózesi törvények szerint élünk. Kicsit többet tudunk az Univerzum és az emberiség eredetéről is. De a örökké helyes, a rossz pedig örökké helytelen marad. Akkor válsz gyerekből felelős felnőtté, amikor erre rájössz.
  • babajaga
    #139
    Mohamed Atta egy állat, az emberiség szemete. De minden robbantó az, és azok is akik ráveszik és támogatják őket.A muzulmán hitszónokok gyilkolásra buzdítják a szerencsétlen rövidagyú barmokat.Írás meg rajzok miatt halálra ítélni valakit az csodás észre vall.
  • toto66
    #138
    Persze már régen volt és nem emlékeztem rá hogy írják...
  • bvalek2
    #137
    Igazat kell hogy adjak, sajnos mindennel vissza lehet élni. Nem a vallás hatalmi vonatkozásait firtattam, hanem a világnézetit, hogy önmagában milyen hatása van az egyénre. Demográfiai oka biztos van azoknak a nagy számoknak, de azért százmillió az riasztóan sok, még így is.

    Az ateizmus lényegében egy negatív vallás. Hisznek abban, hogy valami nincs, ugyanolyan fanatikusok vannak, tulajdonképpen nincs messze a sátánizmustól, azok is dolgok nem-létében, és érvénytelenségében hisznek.

    Akkor inkább legyen az ember agnosztikus. Ők nem félnek kimondani, hogy nem tudják hogy van-e Isten. Tessék kideríteni, hogy van-e. Ha van, akkor tudományos eszközökkel is meg kell tudni találni. De ha nincs, azt is bizonyítani kell. Addig pedig tartózkodnak az állásfoglalástól. Az erkölcsi oldala más tészta, azt részleteztem már.

    Különben egyetértek veled #132-tól #134-ig bezárólag.
  • babajaga
    #136
    Tótékra.
  • babajaga
    #135
    Ha valaki nem tudja felfogni hogy micsoda agyament logikátlanságok vannak már a biblia első oldalain annak hiába mond az ember bármit, hisz a vallásnak pont ez a lényege ezt mondom és te feltétlenül hidd el. Az a Giordano Bruno is saját magát gyújtotta fel.
  • toto66
    #134
    Egyébként most a legfejlettebb a "módszer"...
    Most már nem kell feltétlenül megölni az ellenfelet...(persze ez sincs tiltva)
    Elég el lehetetleníteni...
    Az agy megölése elég... (a gondolkozó képességé)
    Ez erősebb fegyver mint a fizikai megsemmisítés, mert kissebb ellenálást fejt ki a társadalom... Olyan mint az AIDS a védekezőképességet támadja...
    Nem tudom megitélni melyik volt humánusabb, ugyanis ha megöltek akkor vége volt, de ebből nem szabadulsz...
    És ha nem érted a becsületes emberek miért engedik, csak emlékezz vissza a középiskolai olvasmányra a Tóthékra...
  • toto66
    #133
    Ja igen az emberek számán lehet vitatkozni, de felesleges, nem ez a fontos.
    Egyébként csak két dolog miatt nőtt: a népesség növekedése és a módszerek fejlődése miatt...
  • toto66
    #132
    "Csak a XX. században az ateista diktatúrák több száz millió embert öltek meg"
    Nem arról van szó, hogy ateisták, muzulmánok vagy keresztények (A vallások legtöbbje elítéli az emberölést) hanem azok akik tették ezt az álarcot viselték (az inkvizítorok is).
    Aki ateista még nem jelenti azt hogy erkölcstelen (sajnos a látszat vallásosság sem jelenti hogy megpróbál erkölcsös lenni).
    Amíg államvallás létezik addig azt elnyomásra használják (még az ateizmust is).
  • bvalek2
    #131
    Csak a XX. században az ateista diktatúrák több száz millió embert öltek meg, többet mint a vallási fanatikusok valaha korábban. Mindezt azért, mert a kommunista/fasiszta pribékeket nem fékezte semmi, ha nincs lélek, nincs halál utáni itélet, akkor az ember is csak egy állat, mint a rovarok, büntetlenül lehet írtani.

    A társadalmat nevelni kell, és tanítani a jóra. Sajnos az amberek nagy része felnőttkorában sem válik szellemileg annyira önállóvá, hogy képes legyen dönteni jó és rossz között, ezért a pokol rémképével kell visszatartani attól, hogy kiontsa a másik belét. Mondjuk a nagy része elég beszari alak, szóval nem fognak hősködni, de kis szemétségeket azért elkövetnek. Főleg, ha politikusokká válnak...

    Szerintem az egyén keresztény/muzulmán szellemi nevelésének a célja, hogy akkor se bűnözzön, ha nincs is pokol, és akkor is tegyen jót, ha nem jár érte jutalom a menyben. Ezt nevezem én erkölcsi önállóságnak. Nem az a jó gyerek, aki jól viselkedik, ha figyeli az ovónéni, az a jó gyerek, aki akkor is jó, ha nem kell félnie, hogy lebukik, meg képes ellenálni a kísértésnek, hogy ellopja a pistike kisautóját.

    A felnőtt életben ez azt jelenti, hogy akkor is erkölcsösen viselkedem, ha mindenki más lop csal hazudik körülöttem, akkor is a helyes irányba megyek, ha abból nekem anyagi károm származik. Pl. akkor is érvényesítem a jegyemet a buszon, ha tudom, hogy biztosan nem jön az ellenőr, rajtam kívül mindenki bliccel, és a pénzt amit a jegyért fizettem, abban a pillanatban elsikkasztották... (ettől még nem vagyok birka, keresem a módját hogy változtassak rajta, de nem állok be a többi bégető közé).

    Aki képes erre a szintre felnőni vallásos nevelés nélkül, annak jó példamutató szülei voltak, és rendkívüli az akaratereje (és nem volt otthon TV...). A vallásos világkép más téma, szerintem Isten/angyalok/menyország léte tudományos kérdés. De az erkölcsi oldala a dolognak megkérdőjelezhetetlen, nem lehet társadalomban együtt élni nélküle.

    Igen, büszke vagyok a magyarságomra, és a vallásomra, mert e kettő tesz emberré. Nélkülük annyit érnék mint egy rovar...
  • rigidus
    #130
    En szinte ugyanezeket a dolgokat szoktam leirni. (gondolom eredetileg nekem cimezted volna)

    Viszont azt is szoktam mondani, hogy azok az emberek csak ugy tudjak a sajat magunk altal osszedobott penzt ellenunk felhasznalni ha hagyjuk. Mert ugye meg is lehet tagadni a befizeteset, ha nem vagyunk elegedettek a "szolgaltatassal". Ez a nemzeti ellenallas amihez jogunk van es ha MINDANNYIAN betartjuk, akkor bizony napok, hetek alatt leterdelnek am. Viszont annak nincsen semmi ertelme, hogy n lakossagu orszagban n/100 ember megtagadja a tobbi meg jolnevelt birka modjara tovabb penzeli a maffiat. Ennyi emberen siman meg tudjak torolni ha megtagadja, de millios tomegeken nem am...

    Ezert van az, hogy nem csak a gyerekeinkert vagyunk felelosek, hanem azert a 95% zombiert is akik a legnagyobb nyomorban is keszseggel eletbentartjak ezeket a gorenyeket megtorlastol tartva.

    Egyszeruen arra kell megtanitani az embereket, kollegakat, baratokat, hogy EGYUTT, es csakis EGYUTT vagyunk nagyon erosek. Es MUSZAJ vegre megertenie mindenkinek - hogy a jo eg aldjon meg mindenkit - NEM szabad egymas ellen fordulni meg akkor sem ha ezt akarjak. NEM szabad lehajtani a fejunket, mert ha lehajtjuk akkor a le is csapjak. NEM SZABAD ismetlem, NEM SZABAD a munkahely elvesztesetol felni, ha ezeket MINDANNYIAN betartjuk, mert mi millios tomegek EGYUTT vagyunk azok akik a vilagot mozgatjak es nem az a parszaz csivava akiknek csak addig nagy a pofajuk amig nem latnak egyutt sok embert osszehangoltan cselekedni. Ezeknek az embereknek ez a remalmuk, ha a tomeg osszefog. Ezert ugrasztjak ossze az orszagokon beluli nepcsoportokat, ezert importaljak (beengedik) es exportaljak (ellehetetlenitik) az embereket, hogy felemas nemzetisegek legyenek minden orszagban igy amig az egymas kozti harcaink foglalnak el bennunket, addig sem a maffiozok ellen szervezkedunk.

    Es meg valami nagyon fontos: ezeknek a fegyvere a nagyon nagy tomegekhez szolo mediak, elsosorban orszagos televiziok es radiok.

    1. Megtanitani az embereket, hogy NEM szabad mindent elhinni amit mondanak, gyozodjunk meg rola magunk, netan NE szegyljunk megkerdezni nalunknal tanultabb emberek velemenyet es csak legfeljebb akkor foglaljunk allast ha biztosak vagyunk.

    2. Messze kerulni mindennemu eroszakos fellepest, mert ezek DIREKT erre jatszanak. TUDATOSAN provokaljak az embereket a demonstraciokon, majd a televiziokban mar csak azt mutatjak be felszavakbol, hogy mittomen "neonaci szelsosegesek randaliroztak", a hitelesnek velheto videokat pedig TI magatok adjatok nekik a kezukben talcan, ami az embereknek azt a reszet is visszatantoritja aki szivesen csatlakozna, meghallgatna az eloadokat, de elriasztja az esetleges eroszak.

    Itt minden a tajekoztatason mulik es ahhoz minden bekes modszert meg kell ragadni, barmennyire is nehezunkre esik, mert minden mas esetben meg rohognek is a markukban ha a malmukra hajtjuk a vizet.
  • elmebáj
    #129
    Szívesen találkoznék vele....máshol...
  • elmebáj
    #128
    toto66!
  • elmebáj
    #127
    Csak egyetérteni tudok. Ritka tömör és mindent összefoglaló...
  • Epikurosz
    #126
    Különben, persze, vannak különbségek.
    Az amerikai védelmi minisztériumnak van pénze ilyen, a tudományos fejlődést szolgáló projektekre is. (Ricsi, lehet kopizni:-)
  • haxoror
    #125
    Galilei és az inkvizíció

    Ha már mindenáron a katolikus egyházat akarod fikázni akkor legalább vedd a fáratságot és járj utána annak amiről beszélsz mert nem gyengén látszik hogy fogalmad sincs az egészről pl hogy mi is volt az inkvizíció, milyen büntetéseket alkalmaztak és milyen "rengeteg" áldozatuk volt, ha meg legközelebb kritizálni akarod a Bibliát akkor előbb legalább olvass bele mert a kommentjeidből tisztán látszik hogy a borítóján se jutottál túl, ehh...
  • toto66
    #124
    "Bezony, intenziv nepoktatasra lenne szukseg. Es nehogy valaki a jelenlegi fejlettsegu informacio technologia mellett megkerdezze, hogy mindezt hogyan..."
    Nos ezt a "fejlettsegu informacio technologia"-t arra használják hogy butitsák az embereket.
    Ahhoz hogy tanítani lehessen először nevelni kell. Ehelyett a tv-ben láttam: Vekerdi Tamás a "nagy szakértője a nevelésnek" azt mondta a szavát szinte áhitattal ivó szülőknek (közönségnek), a gyereket nem szabad nevelni, korlátozni, és az iskola árt a gyermeknek...
    A tanároktól elvették a nevelés lehetőségét, a szülöket meghülyítették (tisztelet a kivételnek) a példamutatás... (hm) milyen példát lát a médiában?
    Igen a gyermekeinkért mi vagyunk a felelősek, de engem minden nap frusztrál, hogy nem tudunk semmit tenni, mert ha erősködünk hogy valami hogy lenne helyes csak falakba ütközünk, az a legkevesebb hogy kinevetnek...
    Volt egy felmérés miszerint a politikusokban bíznak meg legkevésbé az emberek...
    Az orvosok után a pedagógusokban a leginkább...
    Erre a politikusok el kezdték gyalázni az orvosokat (drága gyógyszert ír ki stb.) és a tanárokat (Magyar Bálint szerint a tanárok hülyék a számítógéphez meg a neveléshez, majd az interaktív tábla...)
    Szóval ahhoz hogy egy ilyen hírt amiről ez a cikk ír eldönthető legyen hogy mi az igazság (tudnilik hogy ki fenyeget kit) nekünk a mosott agytekervényünk már kevés lehet...
    Hiszen mindig is hazudtak és hazudnak nekünk...
    Ha mi sem vagyunk képesek tisztán látni, hogy akarjuk ezt elérni a gyermekeinknél?
  • toto66
    #123
    "Nem baj majd kigyógyulsz belőle."
    A hívő ember nem gyógyul ki a hítéből, akkor nem is lenne igazán hívő.
    Meg szerintem nem is kell, mindenki hite magánügy amíg nem árt másnak.
    Én pl. ateista vagyok, de nem várom el senkitöl hogy az én kedvemért ne legyen mondjuk muzulmán.
    Viszont a politikából kiábrándultam, mert nincs becsületes politikus.
    Aki az akar maradni az vagy meghal (Teleki Pál) vagy alkalmazkodik (Kádár János)
    a többihez és így becstelen dolgokat is tennie kell.
    Ma nincs a fent említetteket még csak megközelítő ember sem a politika közelében.
    Azért nincs mert egy sem akar tisztességesen politizálni(pedig ugyan nagy arcok).
    Ezért majd kigyógyul a legnagyobb ellenzéki párt szimpátiájából, majd a vállasztások után, ha az nyer...
  • rigidus
    #122
    Hat ja, a vallasokat szerintem se kellene bolygatni. Most arrol lehetne megint vitatkozni, hogy csupan vallasi nezetelteresek/urugyek miatt majdhogynem tobb ember olte egymast mint barmilyen mas okbol kifolyolag.

    En azt gondolom, hogy fel kellene mar noni vegre. Az embereknek nem remenyre van szukseguk, hogy tatott szajjal varjak, hogy majd valaki egyszer csak megjelenik es megoldja a problemaikat, hanem inkabb az emberek tanitasara lenne szukseg. Annak a tanitasara, hogy vannak dolgok amikrol onkent kell lemondanunk, meg akkor is ha eppen rovid vagy hosszutavon velt vagy valos oromet okoz. Lenne jonehany ilyen dolog. Es termeszetesen ezt nem azert mert valaki figyeli oket. (mer ha nem "figyelne" elszabadulna a pokol?) Nem azert kellene a gyerekeik szamara is peldamutato modon viselkedniuk, elniuk "mert ha nem, akkor... ez meg ez lesz am, bizony...", hanem azert mert a szemelyes felelossege MINDENKINEK, hogy testileg es mentalisan egeszseges utodokat neveljen fel es azoknak adja tovabb azt amit mi epitettunk. Es ugye oket is erre nevelni.

    Meg arrol lehetne tanitgatni az embereket, hogy ami korul vesz bennunket, az nem minden a mienk. Valojaban nem vagyunk tobbek ezen a bolyon mint az itt elo tobbi leny es nincsen jogunk csupan azert tobbet elvenni a kozos termeszetu kincseinkbol, hogy mi az egyuttelo birkacsorda az egymaskozti presztizshierarchiakat vagy egyeb baromsagokat fitogtatassunk. Ha idaig kepesek lennenek atlagemberek is eljutni, akkor:
    - nem valasztananak meg mindenfele jodumaju profitbeteg embereket vezetoi poziciokba
    - nem turnek szo nelkul, ha kisemmizik oket
    - az utodaikat is erre es mas ELERHETO, ertelmes dolgokra nevelnek erett moralis erzek mellett

    Osszesegeben pedig toredeke problemank lenne a vilagon mindenutt, mert egyszer ezek az emberek lesznek a kovetkezo generaciok vezeto, feltalaloi, vagy eppen atlag dolgozoi akik OSSZESSEGEBEN alkotnak egy-egy nepcsoportot, nemzetet, vagy akar az emberiseget.

    Bezony, intenziv nepoktatasra lenne szukseg. Es nehogy valaki a jelenlegi fejlettsegu informacio technologia mellett megkerdezze, hogy mindezt hogyan...
  • babajaga
    #121
    "tűzzel-vassal irtották a káros babonákat és hiedelmeket."

    Inkább emberek írtásáról tudok.Giordano Bruno milyen káros hiedelmet táplált? Galileit miért bántották?
  • babajaga
    #120
    "magyar vagyok és katolikus keresztény"

    Nem baj majd kigyógyulsz belőle.
  • bvalek2
    #119
    Sajnos sokan vitatták. Lehet hogy süket duma, meg elcsépelt szöveg, de muszáj leírni, mert néhány hozzászóló számára más emberek egyszerűen állatok, és azt hiszik, hogy a közel-keleten csak ősemberek élnek (épül le az oktatásunk, látszik az eredménye).

    Az ember értékét az egyéni teljesítménye határozza meg, ebben azt hiszem egyet érthetünk. Persze kollektív agymosással el lehet érni, hogy egy egész népcsoport, vagy kisebbség megbolondul, de ez nem azért van mert eredendően rosszabbak nálunk, hanem azért mert kultúrálatlan mocsokban élnek. Ami nekik sem jó, de még azt a kevés kiemelkedni próbáló embert is elhülyíti a győzike só, és visszasüllyednek a sárba. Ahogy az itteni fórumozók egyikével másikával meg lehet etetni, hogy ő a felsőbbrendű f@szagyerek, velük is meg lehet etetni, hogy csal lopással, meg ügyeskedéssel lehet érvényesülni az életben (ami sajnos nem áll távol az igazságtól).

    Téged pedig belenyomtak egy passzív apátiába, hogy úgyis mindegy, meg hogy mind egyformák, na persze. Annak aki lop, az az érdeke, hogy ne tudj különbséget tenni közte, és az között, aki a lopást számon kéri rajta. Így nem mész szavazni, és ezzel fenntartod a rendszert. Nem állok neki téríteni, úgy is tudod ki mellett érvelnék...
  • Epikurosz
    #118
    Mekkora süket duma az antirasszistás rész.

    ki vitatta itt, hogy a bantu néger, az ameriaki nagyfejű, a zsidó, a cigány stb. is Homo sapiens sapiens?

    Aki hasznossá teszi magát, azzal nincs gond.
    Az állandó siránkozást meg unom, unja már sok ember.
    A szabad piaci versenynek kell érvényesülnie, minden téren.

    A bombázó Jucikának hiába magyarázod, hogy a cigány, vagy te azért csenevész, kisfarkú, mert évszázadokig elnyomták (ami a cigányokra nem is igaz, sem a zsidókra).

    Ő a szíve szerint fog választani. Ugyanígy a társadalomban is egy zsarnoki elitnek nincs joga elvenni a vékony középosztálytól a jövedelme 50%-át és nem termelő, legfeljebb feketéző, kiemelt népcsoportoknak adni.

    Jótékonykodni persze lehet, de ne mások pénzén!

    Gyurcsány vagy Orbán, ha annyira jótett lelkek, osszák fel a vagyonukat a szegények között. Persze, lehetőleg ne olyan vagyon, amelyet tőlem, tőled lopkodtak össze.
  • haxoror
    #117


    (kivéve a rasszistás részt :P)
  • bvalek2
    #116
    Örülök ennek a hírnek, végre Iránban is foglalkoznak békés űrkutatással. Remélem haladnak az űrprogrammal, mert minél több országnak van műholdas programja, annál elterjedtebb lesz a technológia. Ez leviszi az árakat, és a kiképzett szakembergárda révén világszinten olcsóbbá válik az emberes űrkutatás is. Inkább erre költsenek hadi fejlesztések helyett.

    Az amerikai ellenérvek elég gyengék. Aki egy picit is érdeklődik a téma iránt legalább hobbi szinten, az tudja, hogy egy űrkutatásra szánt rakéta, amit hónapok alatt készítenek fel a kilövésre, körülményes és időrabló az összeszerelése, egy nagy védtelen szabadtéri kilövőállásról indítják, több órás a visszaszámlálása, és be kell jelenteni nemzetközi űrügyi szervezeteknél, nem alkalmas hadászati célra.

    Az USA szerint csak erőfitogtatásról van szó, ami koránt sem tesz jót a nemzetek közötti feszültségnek. Ja, kenyérvágó késsel... kapzsiság fájna, Washingtonban üvöltenének.

    Köztudott, hogy egy rakéta, ami képes egy műholdat pályára állítani, robbanófejek célba juttatására is alkalmas. Ez nem igaz, ezt a második bekezdésben részleteztem. Erről jut eszembe: "mint az köztudott" "Safranek, maga gúnyolódik velem... jöjjön csak közelebb..." Ezek gúnyolódnak velünk

    Paul Beaver brit védelmi elemző szerint a teszt az Egyesült Államokat és Izraelt aggaszthatja, utóbbi közvetlen fenyegetésként értékelheti Irán tevékenységét. Irán tevékenysége max az üzletnek árthat, a nemzetbiztonságnak aligha. Tudom tudom, egyes népeknél a kettő egymástól nem válik el...

    A nyugati szakértők arra panaszkodnak, hogy Irán alig ad ki információt, amiből megállapítható lenne műszaki fejlettségük szintje. Ezt hívják üzleti titoknak, szeretnének profitálni a befektetett szellemi erőfeszítésből. A Microsoft is ezt csinálja, mikor fogják lerohanni Redmondot?

    Izraelről igen széles körben feltételezik, hogy rendelkezik nukleáris robbanófejekkel és rakétákkal, melyekkel csapást mérhet Iránra. Bagoly mondja verébnek hogy nagyfejű...

    A világ negyedik legnagyobb olajkitermelője azt hangoztatja, hogy nukleáris programjuk kizárólag az elektromos energiatermelést szolgálja, mellyel megőrizhetik olajukat és földgázukat az export számára. Amerika is pontosan ezt teszi. Takarékoskodnak a természeti kincseikkel, függetlenül attól, hogy mennyi van belőle, mert hosszútávon gondolkodnak. Helyi fogyasztás helyett exportálnak, és más országok ásványkincseit használják el bagóért. Irán ugyanezt teszi. Szerintem itt van a kutya elásva, Iránban állami monopóliumok vannak, nem lehet felvásárolni és kifosztani őket.

    Egyéb:

    A rasszista hozzászólók szégyelljék magukat, mindkét oldalról. A magyarok, a kínaiak, az arabok, a perzsák, a zsidók, a németek, a bantuk, a hottentották mint ugyanolyan emberek (homo sapiens sapiens). Genetikailag kisebb a különbség egy ausztrál bennszülött és egy eszkimó között, mint két szomszédban lakó falusi kutya között. Tehát veleszületett különségek csak nagyon minimálisak lehetnek.

    A kultúrák és a népek között nincsen tehát felsőbbrendű, mindenkinek egyenlő jogai vannak. Minden emberi nyelv ugyanolyan alkalmas arra, hogy kifejezzék rajta az örömüket, és bánatukat, ódákat és himnuszokat írjanak, vagy elküldjék egymást a búsba. A kultúrák úgy alakultak ki, hogy az adott területen és adott eszközök mellett lehetővé tegyék emberek társadalomban való együttélését. Más földrajzi közegben furcsa lehet, ott életfontosságú.

    Továbbá az Iszlám és a Kereszténység hibáik ellenére a világtörténelem valaha létezett legfelvilágosultabb vallásai, melyek tűzzel-vassal irtották a káros babonákat és hiedelmeket. Miattuk van most technikai civilizáció, számítógépek, Internet, orvostudomány. Ez pedig azért van, mert ezekben a vallásokban nincs tele az erdő szellemekkel, meg nincs esőisten, meg nem száll el az erőd ha megvág a sebész egy késsel, meg a fénykép sem lopja el a lelkedet. Van egy Isten, szellemi és erkölcsi szinten, ennyi kell ahhoz, hogy ne öljék egymást halomra az emberek, meg ne pusztuljanak bele a hedonizmusba.

    Erről ennyit. Ja, és szeretem a hazámat, büszke vagyok rá, hogy magyar vagyok és katolikus keresztény, a legnagyobb ellenzéki párt szimpatizánsa vagyok, és igennel fogok szavazni márciusban, úgyhogy ide lőjetek! Lehet kezdeni köpködni (egyet érteni is szabad...)
  • katarzis
    #115
    Mégvalami a zsidóbérenc hol azonos a zsidóval?