276
  • Willi Betz
    #196
    Mivel a répát nem eszi ezért karalábé levelet kap. Gyümölcsből almát,szőlőt,mazsolát. Egyedül a répa levelét eszi meg.
  • a.carkey
    #195
    Ti tudjátok ...
  • krisz940122
    #194
    én egy ideig akváriumba fogom tartani(sokszor lesz azért kint is)aztán majd kiderül.zöldségeket te miket adsz neki? tudom hogy ezeket már megkérdeztem csak szeretném több ember véleményét is hallani. szerintem a saláta nem árt neki.de azért figyelembe veszem a.carkey segítségét is :D
  • Willi Betz
    #193
    Képet azt nem tudok,de ketrecben van. Külön magos és zöldséges tállal. Én is adok neki salátát és eddig nem volt semmi baja tőle. Meg az előzőeknek sem.
  • krisz940122
    #192
    tudom hogy ez furcsán hangzik egy fiú szájából de aranyos :Dte mibe tartod és hogy van berendezve?tudnál képet rakni?
  • Willi Betz
    #191
    Rátaláltam erre a topikra is. Van nekem is tengerimalacom:)
    Bemutatom Mogyorót:)
  • krisz940122
    #190
    holnap megyek be érdeklődni hogy milyen fajta, milyenek az árak (kaja széna stb) de a salátán erősen gondolkodom hogy adjak-e neki vagy ne.te azt mondod hogy ne a boltba a csávó meg azt ad neki.na mindegy majd lesz vmi.na csak ennyit akartam
  • a.carkey
    #189
    Nem hal meg. :) De jobb a ketrec.
  • a.carkey
    #188
    Nem. Ez most problémás.
  • krisz940122
    #187
    de az nagyon nagy probléma lenne ha most beraknám akváriumba és ha lesz pénzem akkor egy ketrecbe?lenne vmi baja tőle?meghalna?
  • krisz940122
    #186
    nem tudnál képet mutatni a malacodról? kíváncsi vagyok hogy hogy van berendezve a ketreced/akváriumod.meg hogy mekkora
  • a.carkey
    #185
    Ketrec.

    Ha kiviszed, kerítsd el. Van kis kerítés is rágcsálóknak. Ne bízz, max. nyúlban. Mindenki más: ellensége a kis rágcsálónak. :)
  • krisz940122
    #184
    olvasgattam a neten hogy sokkal jobb a ketrec mint az akvárium.mit csináljak?várjak még és gyűjtsek egy nagyobb ketrecre? vagy ez is jó egy malacnak ami most van nekem? mit csináljak?
  • krisz940122
    #183
    háát egyelőre marad ez az akvárium nincs más :( de ha már profi tengerimalac tenyész leszek veszek egy nagy kád méretű akváriumot :D amúgy sokat kint lesz a szobában udvaron stb. jaaa és ha kiviszem az udvarra csak úgy tegyem le a földre?vagy tegyek rá fordítva egy rekeszt hogy ne lógjon meg?van kutyánk is meg macskánk is de a kutya le van kerítve az nem bántaná ( ez egy puli még a légynek se ártana a macskával együtt alszanak) a macska meg csak alkalmi macsek alig látjuk.(az udvarunk kb 10m X 10m és a fele le van betonozva a másik fele pedig fű).tehát ha kiviszem akkor ha ottvagyok vele úgy jó?legelni haggyam ha a fűre megy?beton nem árt neki? :D megint a sok kérdés :D
    ja és csak egy malac lesz nem veszek kettőt egyelőre
  • a.carkey
    #182
    Nyugi már! :D

    Akárium kb. középmagasan jó.

    Míg picik, talán ok. De szerintem ha már malacot vettél, egy picivel nagyobb hely nem ártana nekik.
  • krisz940122
    #181
    na megengedték a szüleim :D:D nem tudom milyen azt tudom hogy 1500 Ft és még kicsik.majd ha veszem akkor megkérdem az eladót. de lehet hogy hosszúszőrű de nem biztos.a boltban egy nagyobb akváriumban vannak többen (vagy 6-an) nem lesz neki rossz ha hazahozom?persze sokat fogok vele foglalkozni simogatni hagy szokjon :D már csak az a kérdés hogy hova tegyem az akváriumot.azt tudom hogy ne huzatos helyre meg ne süssön oda a nap stb. amúgy az akvárium mérete kb 50X22X30 (hosszXszélességXmagasság)
    gondolom ebbe ne tegyek bele kettőt?
  • a.carkey
    #180
    Eldőlt, hogy milyen fajtát veszel?
  • krisz940122
    #179
    na most vettem észre hogy nincs meg a kis faház. na mindegy lehet hogy veszek majd.ja és bocs a sok kérdésért :D már nincs több kérdésem.majd ha meglesz írok, csinálok képeket felrakom ha kíváncsiak vagytok rá.(a malacra)
  • a.carkey
    #178
    Írtam, hogy nem, csak elveszett. :D

    Széna mindig legyen bent neki, azzal koptatja azokat a fogait, amit nem látsz szabad szemmel. Amit meg látsz, ahhoz elég egy fadarab, csak ne legyen mérgező, vagy egy fakunyhó bent, vagy bármilyen direkt erre a célra készült koptató, amit pl. bármelyik állatboltban, ill. áruházban megtalálsz.
  • a.carkey
    #177
    Sima füvet ne, de olvasd át a táplálkozási részt:

    itt!
  • krisz940122
    #176
    nőjjön=nőjön
  • krisz940122
    #175
    ja és még egy vmire nem válaszoltál :D van egy két és fél éves unokahúgom aki elég gyakran van nálunk.neki nem lehet semmi baja?nem fog hozzá nyúlni de ha mégis megsimogatja ugyis jol megmossuk a kezét.UGYE NEM LEHET A MALACTÓL SEMMI BAJA? ez a kérdés számomra a legfontosabb!és a mag koptatja a fogát hogy ne nőjjön túl?
  • krisz940122
    #174
    ja és füvet lehet neki adni?ha kimegyek az udvarra ahol kutya meg macsek van akkor ha megmosom adhatok neki?vagy esetleg ki is vihetem? mármint a malacot?HA nincs se eső se 40 fokos meleg se tűző nap hanem egy kellemes jó idő.ja és eszembe jutott mit akartam még kérdezni!ugye a malac nem tud C vitamint előtermelni.hogy juttassam be a szervezetébe?almával?stb?
  • krisz940122
    #173
    nekem már volt hörcsögöm akváriumba jó lesz az itató :D most nincs más kérdésem :D
  • a.carkey
    #172
    Az itatót azért nézd meg, hogy tipikus itató-e (rágcsálóknak) és jó-e akváriumra vagy csak ketrecre! A széna viszonylag normális áron kapható, ált. nem drága. Én mondjuk ezen sohasem spóroltam, meg a kis dög nem is mindent evett meg, csak ha nem volt más, ennek ellenére én egy zöld színű német szénát adtam neki, de nem emlékszem a nevére. Olvasd el a linken lévő szénákról részt, ott benne van milyen a jó széna! Ált. 400-700 között már van jó, míg pici, ez kb. 3 hétig elég lehet neki.

    Ha rámhallgatsz, nem adsz neki salátát ...
  • krisz940122
    #171
    nem is tudom mit csinálnék ha ezeket nem írtad volna le :D köszi!
    na!voltam ma az állatkereskedésbe.1500 Ft és nagyon aranyos még nem olyan nagyok.de a kereskedő meg azt mondta a saláta a kedvencük.ezt ő is mondta hogy a K betűsöket nem adjak neki.az almot akkor venni fogom nem kérek a haveromtól, itató van ház van akvárium van szinte már csak a malac kell.hát akkor salátát nem adok neki rád hallgatok. direkt rákérdeztem a salátára azt mondta az a legfontosabb. DE akkor nem adok neki.szénát lehet kapni boltban és drága?mert én hülye azt nem kérdeztem meg.:D
    bocsi hogy ennyit kérdezek csak mindent a legjobban akarok csinálni!
    akkor meg tudod mondani a szénát hogy mennyibe kerül?előre is kösz
  • a.carkey
    #170
    Ja és a legfontosabb: széna MINDIG legyen előttük! (Ahogy víz és szárazeleség is.)
  • a.carkey
    #169
    Ezen nézlődj! Sok info van róluk.

    Elvannak, de vizük azért legyen (ha hosszabb időre mentek el, akár két itató is, különösen nyáron!!!), és több kaja sem árt, vagy egy rágható mézesrúd. Ha egy malac van és még fiatal, nem fog éhen halni, ha több, nos, az a malacoktól függ, de bajuk nem lesz, csak max. visítani fognak kajáért amit meglátnak. :)

    Nem tudom milyen idős malacot veszel, de amíg el nem éri a két hónapos kort (igazából tíz hét) csak azt érdemes adni neki, amit az üzletben vagy ahonnan elhozod adtak neki (majd kérdezz rá!). Van junior táp is, ezt érdemes adni nekik fiatalon. Persze, ha egy délceg örgeg lövőlegényt hozol, vagy egy vén qurvát :D, akkor mehet a gyümölcs azonnal, meg minden, de a fiatalok táplálkozására oda kell figyelni az elején, persze ha azt akarod, hogy sokáig éljenek ...

    "K" betüsöket SOHA!!!, mert felpuffad(HAT), nehezebben emészti. SALÁTÁT, UBORKAHÉJAT meg TILOS!!!, mert NEM LEHET TISZTESSÉGESEN MEGMOSNI. Ha te termeszted és tudod, hogy nincs permetezve (bár ez is ritka), akkor lehet, ha nem te, akkor NE ADJ NEKI!!!
    Lehet, hogy 100-ból 99 esetben semmi baja nem lesz, de a századik bármikor megölheti. A mérgezésnél nincs rosszabb ...

    Apropó, ha megbetegedne, és egy napig/napokig levert, nem akarna enni, vagy hullik a szőre, stb, akkor azonnal állatorvos, ha viszont látod, hogy nem tud lábraállni, vagy bizonytalanul megy és NEM ESZIK, ISZIK, ÁLL EGY HELYBEN, és hallhatóan sír, akkor azonnal - ha kell (éjszakai) - ÜGYELET, mert mérgezéses tünet lehet. Akkor a széntabletta még segíthet rajta, és megmentheti, de a dokival közölni kell, hogy mit evett, kb. leszűri, hogy mit kell tenni, de az is lehet, hogy már nem tud segíteni. Persze, ha fontos neked!

    Alma jöhet. Ha rászoktatod, az lesz a kedvence a szárazeleség mellett. Ha petrezselymet vagy más zöldséget (répa, füvek, speckó nyalánkságok) adsz neki - ADJÁL NYUGODTAN! - akkor persze válogatni fog, de ne törődj vele. Ha elmentek, akkor előtte adjál neki almát, de mielőtt lelépsz, szedd ki a ketrecbő/akváriumból, ne ott büdösödjön napokig. :)

    Ha ezeket betartod, nem teszed őket napra vagy nagyon melegbe (télen-nyáron) és nem adsz nekik salátát-uborkát, "K" betüsöket, akkor nem lesz baj, és akár 4-6-8 évig is élhetnek (egyesek szerint, a cseppfejü, sima szőrű, hordótestű, semmi extra fajtájú malac él a legtovább, akár 8 évig is - egy ismerősömnek hét évig élt, az nagyon sok). :)
  • krisz940122
    #168
    ja és még valami.mi elég gyakran elutazunk péntek este és vasárnap jövünk haza.ilyenkor elvannak a malacok?több kaja+pia?
  • krisz940122
    #167
    akkor az jó ha almát adok neki meg veszek neki magot vagy mit .az almát meg kell pucolni?ja és akkor káposztát, salátát stb nem lehet nekik adni ugye?
  • a.carkey
    #166
    Ha elhozod, ne ijedj meg! Az első nap, talán a második nap is ha idegen van körülöttük akkor van, hogy nem esznek, max éjjel, sutyiban. Nem kell beszarni. Pár nap, és megszoknak, aztán ha felfogják, hogy te adod a táplálékot nekik, akkor már alig várják, hogy lássanak. Mikor kicsi, még simán meg tudod fogni, utána már futni fog egy kört, mielőtt megengedi, hgoy kivedd.

    Mielőtt kiszeded, beszélj hozzá, hogy megszokja a hangod és ne féljen tőled. Így is elő fog fordulni, hogy elbambul és megijed tőled amikor ki akarod venni ...
  • krisz940122
    #165
    én nem fogom fel adni de a malac se adja fel :D na jó csak vicc volt.legjobb körülményeket fogom neki biztosítani.már csak pénzt kell gyűjtenem rá :Dalig várom de ha meglesz és vmit nem tudok segítesz?így forumon keresztül?
  • a.carkey
    #164
    Egyelőre vedd meg, szereld fel az akváriumot. Remélem, ha elfogy a pénzed sem adod fel. Kár lenne a malacért.

    Örülj neki ha elbújik. Nyugi, nem fogod állandóan nézni, szóval nem baj.
  • Calver
    #163
    komolyan, végigolvasva ezt a témát a hörcsögök a tengerimalacokhoz képest halhatatlan terminátorok
  • krisz940122
    #162
    ja és még valami.:D kis házat rakjak be neki?azt olvastam hogy ha rakok be akkor elbújik és alig fogom látni.de lehet hogy berakom neki.várom a tanácsaidat :D
  • krisz940122
    #161
    ja és mitől szokott piros lenni a szeme?erre emlékszem mert mint írtam régen volt kettő is.néha piros volt a szeme.
  • krisz940122
    #160
    rosszul linkeltem be az előbb
  • krisz940122
    #159
    és a forgács mennyibe kerül?mekkora kiszerelésben?mert ha a haveromtól kérném akkor is átnézném.ez egyértelmű.minnél olcsóbban akarom megoldani a tartását mert így is nehezen fogják engedni.amúgy az akváriumról már raktam fel képeket.itt a címe:
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1084793310
    #232,#233
  • a.carkey
    #158
    A forgács nagyon fontos, hogy jó minőségű legyen, ha megoldható, akkor szerintem inkább vegyed, de legalábbis MINDIG nézd át jól ha kapod is, meg ha veszed, hogy nincs-e közte szennyeződés (fém, üveg, stb darabka). Érdemes préselt forgácsot venni, azok megbízhatóak és még azt is átnézni! Találtam én is bennük néha durva dolgokat ...
    Ha az elején kialakul valamiféle allergia, vagy a forgáccsal együtt valami más is belekerül a ketrecbe (üveg, fém, egyéb nem odavaló dolgok), akkor sirathatod. :( Érdemes átnézni amit beteszel neki, mert kakijától a fadarabkáig mindent rágcsál (kakievésen nem meglepődni!) :D, és nem biztos, hogy megszűri ha belekerül valami nem odavaló fa vagy más hulladék is.

    A körmét vágni kell! Ne hagyd befordulni a mellső lábain, mert utána problémák lehetnek. Szakember vágja először (érdemes megkérni egy állatorvost), mert ha véletlenül megvágod a vérvonalat, akkor kaphat a véres köröm egy fertőzést és elpusztul a drága. :( Úgy két hónap után 1x mindenképpen vidd el. Megmutatja, aztán legközelebb is érdemes elvinni és a jelenlétében levágni (nehéz megfogni a malacot, mert rohanna). :) Utána már nem kell doki. Persze "belevághatsz" egyedül is, de ha még nem csináltad és kifogsz egy feketekörmű egyedet, akkor nehezen találod meg a vérvonalat.
  • krisz940122
    #157
    jeeeeee lehet hogy sinen vagyok!!!:D:D lehet hogy megengedik:D:Ddejóóóóóóóóóóóóó!!csak azt mondták hogy én fogom takarítani:D ez amúgy természetes hogy én fogom és foglalkozni is fogok vele.hogy lehet velük játszani?árakat nem tudtok mondani?nekem a legeslegolcsóbb kell.lesz itatója és magot is fogok neki venni és almát is fogok neki adni és vagy 4 naponta takarítani fogom.ez így jó?ja és haverom apja asztalos televannak faforgácssal azt mondta hogy ad.és fiut fogok venni.a kormét fogalmam sincs hogy kell vágni :D és milyen időközönként.de örülök.:D:D:D:D:D