276
  • a.carkey
    #156
    Én a rozettásokra esküszöm, de mind aranyos. :) A sima, kúpfejűek élnek a legtovább, de persze a tartástól is függ.
  • krisz940122
    #155
    hát még nincs semmilyen de nem is nézem a fajtájukat csak az árukat :Da legolcsóbbat fogom venni MIUTÁN a szüleim megengedték:D vagy 6-7 éve volt nekünk akváriumba kettő(egymás után nem egyszerre)az egyik felpuffadt és reggelre meghalt sajnos a másik megszökött de mivel akkor még kicsi voltam (15 vagyok) most már nagyon odafigyelnék rá.meg halaim is nemrég voltam csak azokat elajándékoztam.majd ha sikerül megvenni rakok képeket róla.de az emberre nem veszélyes?nem tudunk elkapni tőle betegséget?mert mint írtam van egy 2,5 éves unokahúgom és féltem.tudjátok milyenek a kislányok :D simogatná ölelgetné stb :D
  • a.carkey
    #154
    Én porcelánba adtam neki. De sz. tök mindegy. :D
    Az itató bőven jó. De jó a sima Freshnapos itató is fillérekért. Én mondjuk főleg azt néztem, hogy vékony és hosszú legyen a cső, de sz. tök mindegy.

    A fiúk jófejek.

    Milyen mali? Rozettás, sima, csupasz? :D
  • krisz940122
    #153
    köszi a választ.és ha tápot vagy magot adok neki milyen tányérba érdemes?fém műanyag stb.és ha adok neki vizet akkor ilyen itató jó neki vagy azt is tálba?
    ui.: az itató nem teljesen ilyen csak hasonló.sárga színű stb.
    akkor egy ilyen akváriumba érdemes egy fiút rakni.
  • a.carkey
    #152
    Amit ne adj neki soha, mégha bárki bármit is mond és bármilyen tapasztalattal is rendelkezik:

    SALÁTA (kivétel, ha nem a te kis kertecskédben termett)
    és
    lehetőleg
    UBORKAHÉJ (kivételt, ls. fentebb), plusz a "K" betüsök (káposzta, karalábé, stb.)

    Ha ezt betartod, akkor a betegségektől meg ne félj. Persze ha 39 fokos lázad van, te se aludj vele egy szobában, azonkívül ne tedd ki napra, mert hőgutát kap (nem igazán tud izzadni), próbáld normális hőmérsékleten (kb. szoba) tartani - a hideget jobban bírják, mint a meleget -, ne félj tőle, hatalmas arcok, egyéniségek mind. Fiút javaslom. Több fiú vagy több lány, de ne vegyesen, hacsak ne akartok állandóan újabb és újabb almot. A fiúk bár bunyóznak, jobban kezelhetőek együtt, sokkal bújósabbak, a lányok meg bevállalósabbak. :)

    Az akvárium is jó, meg a ketrec is. Akvárium kevésbé porosodik, de kevesebb a kontakt a külvilággal, nincs rácsrágás, míg ketrec az praktikusabb, de porosodik, rácsrágás van, stb, stb. Én a ketrecet jobban szerettem, annak ellenére, hogy nagyobb a sansz, hogy kiugranak belőle (szőnyeg alap a ketrec előtt!), középmagasan kell tárolni őket (por és egyéb külső dolgok - kisebb gyermekek miatt).
    Tengerimalac játékokat nem igazán ismerek. A mókuskerék az hörcsögöknek való, egy malac nem tud vele mit kezdeni. Sokan esküsznek a rongylabdára és a függőágyra keterecen belül, de ez egyénileg kezelendő. Majd kialakul.

    Folyamatosan oda kell figyelni a mali körmeire, óvatosan vágni, nem hagyni befordulni. Szőrét is vághatod ha túl hosszúra nő, de egyéni dolog ez is.

    Nem kell félni tőlük, nem macskák, akikkel lehet baj.

    Mielőtt feléjük mész, érdemes a hangodat hallatni, mert ijedősek, mint a fene. Ha leteszed őket egy helyre, ott maradnak, míg úgy nem érzik, hogy elég volt.

    Imádják a beülős részeket, meg ilyenekt, mint asztal alatti újságtartó, kisház a ketrecben, függőágyak, stb.
  • eva9413
    #151
    Hali! Lécci nézzétek meg: Just Life and Play
    Sok minden van...és csak egyre több minden lesz
  • krisz940122
    #150
    sziasztok.én is szeretnék egy tengeri malacot.de lenne egy pár kérdésem róla: 1.az ember kaphat el tőle betegséget és ha igen milyet és hogy?(veszélyes?
    2.nekem egy olyan 35 literes körüli akváriumom van.milyet vegyek bele?fiú,lány?lehet mind a kettő?(ha azt akarom hogy szüljön)
    3.lehet belerakni az akváriumba futtatót vagy mit? az a kör alakú izé.belemászik és fut benne. mókuskerék vagy mi a neve.
    4.van egy 2 és fél éves unokahúgom.neki nem lehet tőle semmi baja ugye?mert ha igen azonnal lemondok a malacról.egyelőre ennyi.
    előre is köszi.
  • blackcalibra
    #149
    Nem tudom aktuális -e még, de szinte bármit. Paprika(nem erős) uborka, paradicsom, különböző zöldfélék, gyümölcsök-körte, alma(almával vigyázni, túl savanyút, túl sokat nem szabad mert kisebesíti az etetőjét. De mindent csak mértékkel, mert a túl sok leves dolog(főleg ha kevés szilárd táplálékot adtok neki) hasmenést okozhat. Réti szénát minden nap, magot minden nap, különben túlnő a foga és ha nem vágsz belőle nem tud enni, és elpusztul.
  • detoxic
    #148
    Sziasztok.Melyik az a zöldség,amit a t.malac akár mindennap kaphat?
    Köszi a válaszokat.
  • tpeterr
    #147
    A barna része a feje...
  • Firerock
    #146
    azonnal vidd el állatorvoshoz
  • Firerock
    #145
    na hogy van?
  • detoxic
    #144
    Sziasztok!
    Van egy 2 éves tengerimalacunk,kb.3 hónapja székrekedése van,egyébként nem levert,jól eszik.
    Nemrég kitépkedte a hasán a szőrt....
    Azt szeretném kérdezni tőletek,hogy egy esetleges hasfájás tól,ill szorulástól tépkedheti-e a szőrét(pl.fájdalom miatt).
    Eléggé el van hízva,nem nagyon szeret mozogni....
    Válaszokat előre is köszönöm,remélem nincs nagy baja
  • mama2
    #143
    Szegény:(. De ezen a képen melyik a feje, és melyik a teste?
  • PyRex
    #142
    szegény, miért kellett műteni?
  • w77d
    #141


    most jöttünk haza műtétről :(
  • RAZOR27
    #140
    Ne ereszzétek össze, de akkor meg nyavalyogni fogank, más 5letem nincs
  • Firerock
    #139
    hellosztok
    nagy gondom van
    Unokatesóm kapott ma egy lány tengerimalacot,nekem van 1 5hónapos fijú.
    nyáron ki szoktunk költözni a nyaralónkba és mind a ketten visszük a malacainkat de nem szeretnénk kicsiket.
    valaki mondjon már egy oylan megoldást ami mindenkinek jó!
  • mama2
    #138
    Én. Nekem is ell egy:D
  • Firerock
    #137
    van itt valaki?
  • Firerock
    #136
    itt vannak új képek
  • RAZOR27
    #135
    ITT vannak malachangok felvéve, mint valamiféle "szótár"
  • Firerock
    #134
    olyan hangot ad ki a malacom amikor simogatom mintha sírna
    az jó vagy nem jó neki ha simogatom?:)
    bújik meg minden
  • RAZOR27
    #133
    Én Pepe márkájú tápot szoktam adni nekik, mert azt szinte mindenhol lehet kapni.Egyébként fehérrépát meg salátát ne adj nekik.Mindjárt megkeresem pontosan mit nemlehet még

    szerk: inkább itt egy LINK
  • Firerock
    #132
    miylen táp?
    amúgy miylen zöldséget/gyümölcsöt lehet adni és mit nem szabad adni neki??
  • RAZOR27
    #131
    Táp+ répazöldje(meg répa néha)+ C-vitamin (mert azt nemtudnak előállítani maguknak)
  • Firerock
    #130
    amúgy ti mit adtok neki enni?
  • RAZOR27
    #129
    Csak azért kérdeztem, mert azt mondogatták nekem még régen a malacaim elött, hogy a kajából nyerik a vizet, de én ezt baromságnak tartom, mivel tápot (is) kapnak és abba meg nincs víz.Egyébként itató van betévve nekik nálam.
  • Firerock
    #128
    jelenleg 1 tálba van de ma fogok menni itatót venni
  • RAZOR27
    #127
    Ti szoktatok vizet adni a malacaitoknak, és ha igen akkor mibe?
  • Sir Quno Jedi
    #126
    Kutyakakit össze kell amúgyis takarítani előtte, a pisi meg pár nap/hét alatt megszűnik problémát okozni. Szal. ha előtte ott brunyált a kutya egy órája, akkor azért ne oda tedd.
  • Firerock
    #125
    no most én nyáron szeretnék neki csinálni 1 ketrecet kint a kertben
    az nem baj hogy ott előtte esetlek kutya pisi/kaki volt???
  • RAZOR27
    #124
    dettó
  • Sir Quno Jedi
    #123
    Hát mi soha nem fürdettük egyik malacunkat sem és mégsenem voltak büdösek?!
  • RAZOR27
    #122
    akkorcsak fésüld és szárítsd XD
  • Firerock
    #121
    na megfürdettem
    sokall szebb és már nem is büdös:)
    elég jól tűrte a félsülést és a szárítást csak a fürdés ne lett volna:)
  • Firerock
    #120
    köszke
  • RAZOR27
    #119
    A tengerimalac jellemző viselkedése a tisztálkodás, de félévente egy fürdés mindenképpen jót tesz nekik.

    A fürdetést végezhetjük bedugózott mosdókagylóban vagy egy lavórban is, amibe langyos vizet engedünk úgy, hogyha a malacot bele is engedjük teljesen, a feje semmiképpen sem ér a vízbe. Bármilyen cicasampont használhatunk fürdetésre, de ha tehetjük, vásároljunk antiallergén bolhaűző készítményt. Bedörzsöljük finoman az állatot, majd folyó vízzel alaposan kiöblítjük bundájából a habot. Ezután megtörölgetjük egy törülközővel, majd közepes fokozaton hajszárítóval szárazra szárítjuk a malackát. A fürdetés ideje alatt végig ügyeljünk rá, hogy az állat melegben legyen, és ne érje huzat!

    Ha malackánk hosszúszőrű, a fürdetést kövesse egy alapos fésülködés! Hosszúszőrű tengerimalacok esetében emellett a napi-kétnapi fésülgetés elengedhetetlen. Ehhez bármelyik kisállatboltban kapható kisállatok számára kifejlesztett bontókefe. Az abesszin tengerimalacoknál és a többi rövidebb szőrű fajtánál nem jellemző a szőr csomósodása, de ettől függetlenül fésülgethetjük őket is kedvünkre.

    Hirtelen ennyit tudtam összeszedni.
  • Firerock
    #118
    azért akarom fürdetni mert elviselhetetlen ha a kezedbe veszed....
  • RAZOR27
    #117
    szerintem csak azértvan, mert még új helyen van és fosik+ az alom büdös ha rámegy az eksön.(én speciel olyat ahsználok ami alma szagú) fürdetni ne fürdesd meg elég lessz 3-4 hónap múlva (bőven)
    és itt egy kép az énkis Néma-bob-omról (aki lány :D)
    Éjszakai fénykép minőség -1, a másik malacomról majd még nyomok képet.