276
  • a.carkey
    #236
    Írtam privit, küldtem képet csatolva, de gondolkozz el azon, amit korábban is írtam.
  • a.carkey
    #235
    Kell neki innia. FONTOS!

    ha teheted, már holnap menj el abba a kisállatkereskedésbe - de komolyan! - ahol vetted, és kérdezz rá, hogy mit csináljál, ha nem akar inni (látod, ezért jobb a ketrec, mert egyszerűbb rá tenni itatót). Az itató csöve kb malacfejmagasságban, de inkább picit fentebb legyen, mint a feje. Picit kicsinek tűnik ez az akvárium, :( de a mali aranyos. :D Ne hagyd szomjan halni!


    Itt van két telefonszám és e-mail. Hívd fel őket vagy írj nekik, mielőbbi választ kérve. Segíteni fognak.
  • krisz940122
    #234
    na kivettem a házat és ha odamegyek mellé nem is zavarja. eddig ha ottvoltam nem mert enni csak a házban volt vagy egy helyben állt.most én is ettem mellette ő is evett.( azért mellette ettem mert a konyhában van) unokahúgomnak kivettem egy kicsit :D láttátok volna azt az örömöt:D nem tudta hogy mit csináljon vele. simogatta, ölébe akarta venni stb. már csak egy baj van.nem tudja hogy kell inni.nem fog szomjan halni? almát azt mindig adok neki mint szénát és magkeveréket.lécci erre írjál már vmit hogy mit csináljak :D ja és a képek:

    ilyen a berendezés


    ebből készítek neki kintre ketrecet.(tanácsokat elfogadok :D)


    és a malac:


  • a.carkey
    #233
    Én anno az enyémet egy állatkaboltban kapható "pogácsával" szelídítettem magamhoz. Onnantól elfogadott.
  • a.carkey
    #232
    "Mindegyik tengerimalacnak „saját személyisége” van, egyik könnyebben, másik nehezebben barátkozik. Nem akkor (azért) szelídebb, ha (mert) egyedül tartjuk! Akár egyedül él, akár társa van, időre van szüksége, hogy megtanulja, bízhat bennünk, nem kell félnie tőlünk.
    Ha többet foglalkozunk vele, gyakran vesszük kézbe, jutalomfalatokkal magunkhoz csalogatjuk, gyakran az ölünkben etetjük, s beszélünk hozzá, lassan megszelídül.

    Félénksége lassan feloldódik, felismeri hangunkat, bőrünk illatát érezve megnyugszik, s a simogatást, becézést sajátos mormogással jutalmazza. Egy idő után megszokja társaságunkat, s már nem rémül meg, amikor felvesszük.

    Mielőtt kivennénk ketrecéből, hanggal jelezzük közeledésünket. A tengerimalac hallása nagyon kifinomult, akár a lépéseinket is felismeri, s a másokétól megkülönbözteti. Két kézzel emeljük fel, gyengéden, de határozottan. Egyik kezünkkel nyúljunk a mellkasa alá, a másikkal a hátsó felét fogjuk meg."

    Részletesebben itt! Vannak hangfájlok is, hogy kb. tudd, mi lehet a bajuk/gondjuk, éppen örülnek-e vagy sem.
  • a.carkey
    #231
    Tedd le elé. Még nem szokott meg téged. Idővel meg fog. Nem kell eröltetni! :D
  • krisz940122
    #230
    na ezt kipróbálom:D amugy adtam neki petrezselymet jól megmostam még csak meg se szagolta.arra gondoltam hogy kiveszem a házat így nem fog elbújni és látni fogja hogy ki ad neki enni.mert sose látja.szerinted ez jó ötlet?
  • a.carkey
    #229
    Valami megbízható zöldségesnél vegyél neki petrezselymet (egy csomaggal). Tedd vízbe, áztasd egy napig. Utána jól mosd meg, rázd le róla a vizet. Majd adjál neki egy szálat (tedd az orra elé). Megeszi és kijön megnézni van-e még (legyen). Adjál neki még kettőt. Aztán következő nap reggelén játszd el ugyanezt, majd este is (el is fogyott). Utána ha meglát, tudni fogja, hogy tőled kap valami finomat. Próbáld magad ehhez tartani. Egy csomag petrezselyem kb. 30 forint. Két naponta adj neki. Ne sokat, csak míg megszeret. Utána három-négy naponta. Télen ne. Kb. :D
  • krisz940122
    #228
    szombat óta megvan de csak éjszaka jön ki. hogy tudnám megszerettetni vele magam?hogy ne féljen tőlem?
  • krisz940122
    #227
    de már minek vegyek ha jó? :D megnézegettem az oldalakat amit belinkeltél de én jobban kérdezgetni :D az nem baj ha mondjuk beteszek neki egy szelet almát azt megeszi és megint rakok be neki? vagy azért tartsak szünetet?
  • a.carkey
    #226
    De, OLVASGASS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ERRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D

    VAGY ERRE!!!!! (Képekkel!!!) :D

    itt:

    ill. itt:

    De kb ...
  • a.carkey
    #225
    Kár volt a pillanatragasztó.

    Freshnapsban (pl) lehet kapni műanyagot, amit kis kampóval árulnak. Ki kell lógatni a ketrecből/akváriumból és belóg nekik. Tedd megfelelő magasságba és úgy. Ha nem megy, menj el a boltba, ahol vetted, és nézd meg ott miként néz ki! Jobbat nem tudok javasolni. :D
  • krisz940122
    #224
    na régebben írtam hogy van itatóm.tényleg van csak a tappancs nem tartotta meg mert nem hozzátartozik.vettem pillanatragasztót hozzáragasztottam és így már van vize :D Hogy tanítsam meg neki hogy hogy kell inni? mert eddig nem nagyon nyúlt hozzá.rakjam elé? vagy mi? képek perceken belül lesznek.
  • a.carkey
    #223
    Jaja. Ez a malactartás lényege. :)
  • krisz940122
    #222
    tegnap raktam neki egy nagy marék szénát meg magkeveréket reggelre semmi se maradt :D de a malacot nem lehet túletetni?annyit eszik amennyit akar?mert ha látom hogy valami kifogyott akkor én azonnal rakok neki.
  • krisz940122
    #221
    oké-oké értettem :D:D
  • a.carkey
    #220
    Mondom, ha nem vagy a közelben, eleinte csak akkor eszik. Majd ha megszokta a búrád, akkor tömni fogja magát félelem nélkül. :)
  • krisz940122
    #219
    tehát akkor vehetek neki akváriumra tapasztható csöves itatót.tud inni belőle.írtad régebben hogy 2 havonta egyszer vágni kell a körmét.a malac két hónapos.én még nem látom hosszúnak a körmét.ja és az előbb kimentem vizet adni neki( a konyhában van) és nem a házban volt hanem a táljánál rágcsált :D
  • a.carkey
    #218
    Akváriumot takarítsd, MINIMUM 1x/hét. (Én 2x csináltam.)
    Tudnak inni. Vegyél neki itatót.

    Nem minden fű tesz neki jót, úgyhogy óvatosan ezzel a kiviszem zöldbe dologgal. :)

    Nem tud izzadni, úgyhogy melegben ne hagyd kint, mert elpusztul.
  • krisz940122
    #217
    minek bele víz? :D most megyek is adok neki vmibe vizet.csak nem önti ki.hetente egyszer az akváriumot takarítsam? vagy az itatót? azt olvastam hogy vmelyik malac nem tud itatóból inni.ha veszek neki egy olyan tálkát ami direkt erre van kitalálva hogy nem boruljon ki gondolom az is jó nem? és ha kiviszem a fűbe vagy a betonra az nem baj? rágcsálhat?
  • a.carkey
    #216
    Naponta cseréld, hetente 1x takarítsd!
  • a.carkey
    #215
    Felkötöd függőlegesre, és ennyi ... + azért tegyél bele vizet is, lol. Naponta cseréld, de mondom, olvasgasd a belinkelt oldalakat is!!!
  • a.carkey
    #214
    Bemész a freshnapsba vagy bármelyik kisállatboltba és veszel neki egy műanyag itatót. Felkötöd függőlegesre, és ennyi. ADJ NEKI INNI! Ha van valami alacsony méretü műanyag dobozkád, akkor abba tegyél vizet, viszont amint boltközelbe mész, vegyél neki egy itatót. Ez fontos!!!
    De, mint írtam, első napokban alig fogod látni, mert félősek, minden szartól megrémülnek. Nem fog tombolni az első napokban, de sutyiban azért enni és inni fog.

    Hagyd a szemét. Megoldja önállóan. Ha mégis hozzányúlnál, óvatosan. :D

    De olvasgasd amiket korábban linkeltem. Tök hasznos oldal. Sok mindent leírnak.

    Ha kiveszed, tedd ki egy párnára. Nem fog elrohanni, nem szokásuk. Beszélj hozzá, hogy szokja a hangodat, simogasd ha úgy érzed, és adj neki egy petrezselymet. Szeretni fog. :D

    Nem kell macálni. Neki is meg kell szoknia. Olyan ez, mint amikor te mondjuk táborozol. Első nap még te is ismerkedsz a vadidegen táborlakókkal, aztán pár nap, és már jól kijöttök. Itt is ez lesz. Nyugi.
  • krisz940122
    #213
    ja és még valami.a szeme egy kicsit csipás.nem nagyon csak egy kicsit.az mitől lehet?
  • krisz940122
    #212
    raktam be neki egy kisházat mint már írtam de később ebből kifog jönni?
    egyfolytában benne van.kétszer kivettem egy kicsit, simogattam és visszaraktam.kiderült hogy az itatóm el van törve.mibe adjak neki inni?vagy ne adjak?
  • a.carkey
    #211
    Nem baj az alma.

    Azért fél, mert új neki a környezet. Csak ejéél merészel majd enni, meg mozogni, ha majd elaldut mindenki. :) Ők ilyenek. Aztán ahogy megszok majd titeket, fog enni nappal is, sőt visítani fog a kajárért. Két hónaposnak már adhatsz zöldséget is. Jó móka lesz! :D
  • krisz940122
    #210
    na megvan a malac :D fekete fehér két hónapos fiú talán rozettás .de nem biztos.hosszú a szőre.ma hoztuk el.csak még nem akar enni meg fél beraktam neki a házat abban van.vettem neki almot nem kértem.vettem neki egy nagy csomag szénát.meg vettem neki egy nagy dobos keveréket vagy mit.van benne mag meg mindenféle.majd rakok képet.ja meg raktam be neki egy kis darab almát.az nem baj? megpucoltuk.salátát nem adok neki.majd nemsokára berakom neki az itatót.
  • krisz940122
    #209
    na írjatok valamit :D
  • a.carkey
    #208
    A vegyszer a lényeg. Nagyon nagy felülete van a salátának, ráadásul nehezen (tk. NEM) mosható a levele. Bármi megtapadhat rajta. Ezért nem szabad. Ha a kerteben termeszted, és teszem azt a kerted nem a temető kellős közepén van, akkor tk. nem lesz probléma ha nem vegyszerezed (bármilyen vegyszer).

    Már volt linkelve.

    De írd be googlebe, hogy: tengerimalac, és kidob egy falka oldalt.
  • krisz940122
    #207
    és ha én termesztem akkor akármit lehet neki adni?(ha tudom hogy nem vegyszeres)és ha boltba veszek dinnyét azt lehet adni?nem tudtok olyan oldalt ahol leírják hogy miket és hogy lehet neki adni?
  • a.carkey
    #206
    Gyümölcsből görög dinnye és a héja, alma, meggy, cseresznye, stb.
  • a.carkey
    #205
    Kb. az a kategória egy malac számára, mint a saláta, csak nem veszélyes. :) (Persze jól megmosni mindent meg kell.)
  • Willi Betz
    #204
    Répát nem eszi a mostani. Petrezselymet meg nem próbáltam még.
  • a.carkey
    #203
    Répa, petrezselyem?
  • Willi Betz
    #202
    Nem akarok egyáltalán vitatkozni,tudom milyen az mikor egyik pillanatról a másikra pusztul el egy malac -előzőm így ment el,este semmi baja nem volt,reggel meg már nem tudott felkelni- Ő igaz daganatos volt. Dee a saláta,nincs más zöldség amit lehetne neki adni.
  • a.carkey
    #201
    Nem. gond, ha nincs törzskönyve, sőt tök mindegy, mert gondolom, nem akarsz tenyésztő lenni? :) (Ezek kölönben is sokszor masszívabbak, mint egy tenyésztett mali, de fordítva is igaz lehet.)

    Nem ad vizet="sok nedvesség tartalmú" zöldséget eszik.

    Saláta-ügy (és akkor le is zárom): nem kívánom senkinek, hogy végignézze, hogy egy életerős malac, alig hat óra alatt, hogy pusztul el ...

    A saláta a malacok egyik kedvence, DE!!! csak akkor adhatod neki, ha TE termeszted, a SAJÁT kertecskédben, SEMMI vegyszer vagy egyéb nem természetes hozzáadásával!!! Gondolom, nem termeszted majd, hanem vennéd, ezért írom, hogy ne adj neki! Lehet, hogy 99x semmi baja nem lesz tőle, de a 100. elviszi ... Ha mégis kipróbálnád, akkor csak a belső leveleket, hosszas (napos) áztatás után.
  • krisz940122
    #200
    az előbb rosszul linkeltem be
  • krisz940122
    #199
    na akkor salátát nem adok neki :D és voltam ma a boltban rozettás tengerimalacom lesz és az nagy dolog hogy nincs törzskönyve? 1600 Ft-ba kerül.alom 150-200 Ft kaja 150-... Ft itató 600 Ft ( olvastam róla hogy vki nem ad neki vizet. ez hogy lehet? )
    amúgy most azt gondolod carkey hogy erősködő ... vagyok de ezt a videót megnéznéd?
    http://www.youtube.com/watch?v=fXk3FCW1FJU
    de nem fogok neki adni csak mindenki mást mond vki ezt vki azt mondja.
  • a.carkey
    #198
    Nem fogok erősködni. Akkor adjál neki Krisz ...
  • Willi Betz
    #197
    Csak azért adom neki,mert nincs más leveles zöldség. Füvet meg azért nem fogok szedni,mert az még koszosabb mint a saláta. De mondom eddig volt 6 malacom,mind kapott salit és semmi bajuk nem volt tőle.