269
  • DjDano
    #109
    Én meg azt mondom akinek van pénze több százezres HD tvre + audió cumóra + lejátszóra az nem fog ilyen letöltögetéssel bajlódni... Ugyis megveszi a bótba :)
  • dez
    #108
    Te is nézz szét olyan torrent oldalakon, ahol újratömörítés nélkül szedhetők BD és HD_DVD filmek (extrák nélkül)...
    Az mpeg2 aránya tavaly óta egyforma a két formátum között.
    Nem DTS van a HD_DVD-k többségén, hanem DD+.
  • dez
    #107
    Ha gondolkodál is, esetlen rájönnél, hogy nem is a valódi méret számít, hanem a látótérből lefedett látszólagos méret, és a felbontás. Ha egy kisebb képet közelebbről nézel, ugyanakkorának látod.

    Ha olyan viszonyokat akarsz, mintha moziban ülnél (középen), akkor nem éppen 10m-ről kell nézned a mozivászonnál kisebb tévédet...

    És ha olyasmi részletgazdagságot akarsz, mint a moziban, szart sem ér a DVD felbontás.

    Ha meg ilyen körülmények között nem látod teljesen jól, és meghatározóan a felbontást, illetve a kép részleteit, akkor tényleg gyengénlátó vagy, és ennyi.
  • narumon
    #106
    "Nagyon rég lehettetek ti pl. moziban. Ott sem csak egyszerűen "nagy a kép", hanem a Full HD-nél is jóval nagyobb felbontású. (No persze egy csökkentlátó az ugyanannyit lát belőle.)"

    Igazad van utoljára hétvégén voltam, előtte meg múlthéten. Azelőtt meg azelőtti héten. Hmmm. És igen csökkent látó is vagyok. Moziba nagyitóval megyek, hogy lássak valamit.
  • narumon
    #105
    "Lehet, hogy ilyen 2-3m-es pószterszerűen felcsavarható megjelenítőket lehet majd kapni. Akinek még oda is jó a DVD, meg a kelleténél jobban tömörített HD, az tényleg vaksi."

    Oda nem lesz jó. Viszont nem is erről beszélünk most. Ráadásul nekem nincs akkora nagyszobáb hogy 3m tévét élvezni tudjak. 107cm-es pl már nagy volt a szobámba azért tettem vissza a 94cm-est.
  • dez
    #104
    Már most is vannak 2-3m-es tévék. És nem 10 méterről kell őket nézni, mint a falusi ősparaszt a Junosztot.
  • floatr
    #103
    Azért gondolkozzál már el öcsém, mielőtt effélékre ragadtatnád el magad. Se vak nem vagyok, sem pedig hülye. A vitastílusod kb a kisebbik lányomé alatt van valamivel.

    Komolytalan vagy (és lehet h diszlexiás is :)
  • narumon
    #102
    Okés beszélj 1080p-ről. Igaz alig van ember az országban aki ezt látni is tudja, de beszélhetünk róla.
  • narumon
    #101
    "Szép lenne, ha moziban is DVD minőségben mennének a filmek..."

    Nem lenne szép de ez megint hogy jön idE?
  • narumon
    #100
    "Ráadásul a számtekkel ellentétben a kérók ára nemhogy nem csökken, de nő, az egyik legjobb befektetés! Ez nagyon szar példa volt..."

    Egyrészt az ingatlan (kivéve a luxusingatlan és a kiadó iroda) egyáltalán nem jó befektetés csak számolj utána. Az ingatlanok ára az elmúlt években nem nőtt számottevően, reálértéken csökkent. Ráadásként én nem azt mondtam, hogy az albérlet a másik jobb megoldás, de nem is a 25 évre felveszek hitelt. Kicsit számolgass, meglepő de magadtól is fogsz jobb megoldásokat találni.

    "Pl. mert nem függesz senkitől, akkor nézed meg amikor akarod? Nem a plz wait homokórát bámulod filmnézés helyett. Meg nem a szolgáltatód "ja bocsi, most épp szarbantartás van" netszüneteit nézheted film helyett."

    Ez nagyon szar duma. Ennyi erővel, a saját filmedet elhagyod, éppen nem férsz hozzá mert költözöl és dobozokban van, stb. Kb ugyanannyira erőltetett mint a te példád.

    "WOW-ért perkálsz havi sok ruppót (összeszámolta már a sok addikt hogy mennyit hajított ki rá eddig?),"

    Mhm én két évig wowoztam kisebb nagyobb megszakitással. (Most megint kezdek egyet mert már hiányzik. 1x11.000 (ennyi volt a game) plusz mondjuk 19x3300Ft = 73.700Ft-ot wowoztam el.

    "az offot meg egyszer pengeted csak ki, aztán annyiszor használod ahányszor akarod."

    Csak az nem online játék.
  • dez
    #99
    Én nem vagyok "fizetett sony ember", de amilyen utálattal te viseltetsz a Sony, az IBM, és az AMD ellen (szal mindenki más ellen, mint az Intel), ráadásul értelmes érvek nélkül, hár inkább te vagy egy fizetett Intel ember.
  • dez
    #98
    Ja, mert minnél szegényebb valaki, annál inkább rászorul pszichológiailag, hogy legalább néhány tárgya újdonség és divatos legyen. Nem egy embert ismerek, aki fillérekből él, de amint egy kis pénzhez jut, az új mobil az első. Valahogy erre nagyon jól ráéreztek a mobilgyártók. Gondolom, a sportcipősöktől lesték el a technikát. :)
  • narumon
    #97
    "Tőlem ahhoz szólsz hozzá, amihez akarsz, csak érdekes az egybeesés, és néhány érv kicsit erőltetett."

    Csak egyet mondj ami érdekes egybeesés és csak egyet mondj ami erőltetett.
  • dez
    #96
    De elolvastam, és hülyeségeket beszélsz. Úgy beszélsz, mintha a HD arról szólna, hogy ugyanaz a DVD felbontás, csak szebben. Nem érted a lényeget.

    Képzeld, mi szoktunk HD-s filmeket nézni, és nem arról beszélünk, amit összehordtál, hanem arról, hogy jé, milyen érdekes mintájú és anyagú ruhák, frizurák, make-up-ok (gy.k. smink), tapéták, bútorhuzatok, egyéb berendezési tárgyak, stb. stb. voltak pl. a 40-es, 50-es, 60-as, 70-es, 80-as években.
  • narumon
    #95
    Ez nagyon rossz hasonlat. Egy CAM film élvezhetetlen. A dvd nem. Ráadásul én pl sokat járok moziba (igen lehet fikázni hogy biztos gazdag vagyok hogy megveszem a drága mozijegyet)
  • avman
    #94
    de nem ám. biztos azért, mert minden bokorban akad egy akkora high-end fetisiszta fogyasztói droid, mint te. mellesleg mielőtt okoskodsz, azért nézz majd meg az ultradicsőített bd lemezeket közelebbről. jobbára olyan 12-16 giga a valós képanyag vc1-ben vagy avc-ben, sőt mpeg2-ben (ilyen is jobbára a bd-n van). ugyanez áll azért a hddvd-re, csak kevesebb hangsáv meg egyebek kerülnek rá. a többit, ahogy már mások is írták a szemét teszi ki. még kint is kevés az olyan cucc, amin a tulajdonos vakteszten meghallja a lossless 7.1 illetve a dts közti különbséget.
  • floatr
    #93
    Ha nagyon ellenkezni akarnék, akkor rávilágítanék h a legtöbb laksában/házban általában szabad falrész se lenne egy ekkora cuccnak, de nem kötekszem. Vagy mondhatnám azt is, hogy bárakárhol a világon, az emberek többségének a lakótere is kevés ahhoz h ne legyen túl nagy egy ekkora kép. Amiről beszélsz (bár éppen nemrég volt megint róla szó h pont nem az OLED) annak bőven van még 10 éve, de jöjjön az is el -- bár előbb lesz ember a Marson, mint elérhető árú ez a technológia.

    Amikor a nagyfelbontású tartalmakra kezdtek koncentrálni, világosan látszott h rövid/középtávon a 42 colos display is túlzásnak számít, amit ráadásul a t gyártók is úgy javasolnak h min 4-5 méter távolságot célszerű tartani, különben úgy jár az ember mint a mozi első sorában.

    A full HD-s tartalmakra vonatkozóan megint csak az jellemző h 42 col alatt "keresni" kell a különbséget a 720assal szemben. Hameg az ember "csak nézi", akkor ez alatt a méret alatt néha még az sem feltűnő, ha csak DVD-t bámul.
  • dez
    #92
    Nem csak a DRM-et, hanem a HDi nevű menürendszert+egyéb interaktivitást biztosító felületet. (Szigorúan x86 kódban, hogy a szintén HD_DVD group tag Intel is örüljön. Ja, hogy minden HD_DVD playerbe kell legalább egy P4...)

    Ezen kívül a VC-1 nevű codecet is, ami mindkét formátumnál használatos, csak eltérő arányban.
  • Power
    #91
    Csak azt felejted el, hogy 2-3 m-es tévéhez kicsit nagyobb lakások kellenek, márpedig japánban nem a nagy lakások az elterjedtek, úgyhogy nem lesznek 2-3m-es tévék, mert azt nem 2-3 m-ről nem lehet nézni.
  • dez
    #90
    (Egyébként meg a kisebb "lakásbirtoklási vágy"-hoz nagyobb "létbizonyosság", normálisabb fizetések, normálisabb munkajogi törvények, erősebb szakszervezetek kellenének, nem ez a vadnyugati módi.)
  • dez
    #89
    Mert kevered a mennyiséget a (tartalmi) minőséggel...

    És még ti mondjátok, hogy én teszem ezt... Hát nem, én tartalmilag minőségi filmet akarok nézni esztétikailag jó minőségben. Ehhez hozzátartozik, hogy pl. egy 60-as években készült filmen nem csak egyszerűen "egy zakót", "egy régi autót", "egy szobát", stb. akarok látni, hanem annak milyenségét is, hogy teljesebben átérezzem azt a kort, illetve a szereplők karakterét, amit ezek a dolgok is kifejeznek. És ez csak nagyobb felbontással lehetséges.

    Nagyon rég lehettetek ti pl. moziban. Ott sem csak egyszerűen "nagy a kép", hanem a Full HD-nél is jóval nagyobb felbontású. (No persze egy csökkentlátó az ugyanannyit lát belőle.)
  • Power
    #88
    Mondja ezt egy fizetett sony ember.
    A HD DVD-t jobbnak tartom(gyártói és user szempontból is) ettől függetlenül annak sincs jövője, elkéstek.
  • dez
    #87
    Amit ti itt nagyon elfelejtetek egyébként, hogy néhány éven belül a nagy volumenben az LCD-nél sokkal olcsóbban előállítható OLED elterjedésével nem éppen a 80cm-es HDTV lesz az átlagos... Lehet, hogy ilyen 2-3m-es pószterszerűen felcsavarható megjelenítőket lehet majd kapni. Akinek még oda is jó a DVD, meg a kelleténél jobban tömörített HD, az tényleg vaksi.
  • snakekiller
    #86
    Azért nem kell annyira lesajnálni a magyar embert; ha elég divatos és menő valami a legszegényebbeknek is kinyílik kicsit a tárcája. :) Ld. mobiltelefónia. Lehet, hogy nagyokat fogunk mi még nézni.
  • dez
    #85
    Ja, és az "mkv" nem egyforma fogalmi kör, mint a DVD. Nem mondja meg a felbontást. Gondolom, 720p. De mi itt 1080p-ről beszélünk - csak 2x annyi pixel..
  • virs lee
    #84
    legfőbb lényeg, hogy végre felülkerekedjen az egyik, és normálisabban beinduljon a dolog. Nem x év múlva, hanem most.

    Ez így van, én is támogatom a Blurayt ha már arra dől a mérleg, pedig lehet hogy a HDDVD jobb lett volna adatbiztonsági (nem adatvédelmi!) szempontból. De már legyen valami, mert ha veszekednek, sose veszünk egyiket se.
  • floatr
    #83
    Ebbe szerintem nem menjünk bele, mert rosszul venné ki magát h tán el se olvastad, amit írtam (ez meg akkor diszlexia...?).
    Mellesleg: nincs igazad ... hamár az észérveknél tartunk
  • dez
    #82
    Mert te is csökkentlátó vagy. :)
    Egyébként milyen tévé, és milyen távolságból nézitek?

    Szép lenne, ha moziban is DVD minőségben mennének a filmek...
  • virs lee
    #81
    Nálunk mindenki tulajdonolni akar egy lakást akár milliós hitelek árán is, holott nembiztos, hogy ez a jobb megoldés.
    Hát ez nagyon LOÁL! Tudod te mennyibe kerül egy albérlet? Van akinek a fél fizetése arra megy el (nem a kopasz bmw-sek rózsadombi luxusvillájára gondolok), és akkor még ki se nyitotta a vízcsapot! Ráadásul a számtekkel ellentétben a kérók ára nemhogy nem csökken, de nő, az egyik legjobb befektetés! Ez nagyon szar példa volt...

    Minek nekem ennyi film? Fogalja a helyet elrontja a szoba összképét és elő sem veszem őket.
    Pl. mert nem függesz senkitől, akkor nézed meg amikor akarod? Nem a plz wait homokórát bámulod filmnézés helyett. Meg nem a szolgáltatód "ja bocsi, most épp szarbantartás van" netszüneteit nézheted film helyett.

    De mondok jobbat: ugyanez megy sw fronton az online / offline játékokban. WOW-ért perkálsz havi sok ruppót (összeszámolta már a sok addikt hogy mennyit hajított ki rá eddig?), az offot meg egyszer pengeted csak ki, aztán annyiszor használod ahányszor akarod. Mert ugye nemcsak filmekben, hanem sw-ben is szeretnék többször lehúzni az embereket a kiadók.
  • dez
    #80
    Szerintem mindenkiben megvan az, hogy ami számára kedves, azt szereti a közelében, illetve biztonságban, számára biztosan elérhető helyen tudni.
  • dez
    #79
    Tőlem ahhoz szólsz hozzá, amihez akarsz, csak érdekes az egybeesés, és néhány érv kicsit erőltetett. De persze nem baj, ha valaki némileg elfogult, csak ne próbálja leplezni.

    Nekem tök mindegy, hogy Sony vagy nem Sony. Az, hogy köze van a BD-nek a PS3-hoz (illetve picit talán az is, hogy a HD_DVD-nek MS-hoz), már számít valamennyit. De a legfőbb lényeg, hogy végre felülkerekedjen az egyik, és normálisabban beinduljon a dolog. Nem x év múlva, hanem most.
  • virs lee
    #78
    Jó hát lehet hogy te igénytelen vagy (filmekben), de a többségnek számít a minőség. Pl. aki elmegy moziba, az se azért megy mert jó neki az otthon letöltött CAM-os verzió.
  • virs lee
    #77
    De minek akarod kiírni. Sok emberben még mindig él ez birtokási vágy hogy hadd írjam ki hogy meglegyen
    talán azért mert ami ott van nálad, azt már nem tudják ellopni tőled. Ugyanígy nem bízunk az online fizetésben se, mert soxor lelopják az egész pénzt a számládról. Történelmi tapasztalat hogy csak magadra számíthatsz, nálad jobban senki nem tud megvédeni. Ez beleivódott az emberekbe minden téren, nincs benne semmi csodálkoznivaló.

    Ez akkor 2x$5, még mindig kevesebb mintha megvetted volna lemezen $20-30-ért.
    De még mindig sokkal több mint amennyit ér. Főleg a fizetésekhez viszonyítva. Persze itt jön az szűklátókörű duma hogy dehát mennyi munka... Naés? Megkeresni az árát is ugyanannyi munka!
  • dez
    #76
    Csak tudnám, hogy egy csökkentlátó miért szól bele ebbe a témába..
    De a felfogásoddal is lehet valami, mert már korábban sem sikerült megértened, mi az a felbontás és részletgazdagság.
  • dez
    #75
    Csak éppen a film- és zenevásárlás nem létszükséglet.. Ha túl drága, nem fizetnek érte. (Inkább torrenteznek, piacon veszik, stb.)
  • bakagaijin
    #74
    Mondjuk inkább úgy: az x264 egy open _implementációja_ a h264 szabványnak, és nem is akármilyen :). Több h264 implementáció összehasonlítása itt.

    Más: Az MS-nek pedig annyi köze van hozzá, hogy ők írták a HD-hez a drm-et, ergo minden egyes eladott hd-lemez után részesednek, míg bd után nem. Ami azért különbség :).
  • snakekiller
    #73
    OFF: Azért a lakásbirtoklási vágy visszavezethető arra is, hogy mondjuk Pesten egy normális bérlakás ára rezsi nélkül alulról súrolja a magyar átlagfizetést. \OFF
  • virs lee
    #72
    4 euró az már 1 rongy. HUN fizetésekhez mérten ez is k. sok!

    A benzin nálunk pont ugyannyi mint a nyugati országokban
    Megfelelő távolból nézve a lovaskocsi is ugyanolyannak látszik mint a lamborghini... Mondjuk úgy hogy nem annyival olcsóbb a NYEU benya mint az ukrán. Ráadásul ami itt 1 euro, az az USA-ban csak 1 dodó.

    Egy autó sem kerül nálunk tized árba csak azért mert mondjuk mi tized annyit keresünk mint a németek.
    Nem is veszünk annyit és olyat...

    A Cisco nem fogja a magyar szolgáltatóknak tized áron adni ugyanazokat a hálózati eszközöket mint egy amcsi szolgáltatónak
    Ez meg is látszik a hazai és USA internet penetráció közti eltérésben.

    Épp ezért egy termék árát az költségei határozzák meg, márpedig annak legnagyobb része jellemzően világpiaci árszintű így aztán a hazai fizetéseknek semmi hatásuk nincs rá.
    Az ár nagyrésze luxusprofit, abból kell lefaragni ha el akarnak adni itt valamit! Persze ha nem ez a cél, akkor nem kell, de nyavajogni se hogy nincs kereslet...
  • narumon
    #71
    Kb igy látom én is.
    Magyarországon egyébként irtónagy a birtoklási vágy ezt a kommunizmusból hoztuk magunkkal (tatámnak istenért sem tudom megmagyarázni, hogy adja vissza a nyüves vonalas telefonját mert 1800Ft/hó anélkül hogy felemelné és mindkettejüknek van mobiltelefonja) Elég megnézni a lakásmániát is. Nálunk mindenki tulajdonolni akar egy lakást akár milliós hitelek árán is, holott nembiztos, hogy ez a jobb megoldés. Filmeknél is igy van, birtokolni birtokolni birtokolni. Meg kell, hogy mondjam eddig én is igy voltam de tavaly nyáron volt az a pillanat, hogy rájöttem. Minek nekem ennyi film? Fogalja a helyet elrontja a szoba összképét és elő sem veszem őket. Talán a tiz újammon meg tudom mondani, hogy melyik az a film ami megér egyáltalán annyit, hogy többször megnézzük. Nagyfelbontással is igy vagyok. Le lehet már mindenfélét tölteni, gondoltam hétvégén szétnézek, hogy na mégis mit. És nem találtam semmit. SEMMIT, amire ugy gondoltam volna, hogy ez kell HD-ben annak ellenére, hogy a dvd a polcon van.
  • shabba
    #70
    LOL ez tetszett. Találóan megfogalmaztad a lényeget. ;)