269
  • narumon
    #69
    "Egyrészt azért, mert nagyjából tojok a bitrátára: egy filmet nem a bitráták miatt nézek meg."

    Abszolut egyetértek. A hétvége meg ezt bizonyitotta is. Karib tenger 3 DVD és HD mkv formátumban is otthon, beraktuk mind a kettőt kigyönyörködtük magunkat hogy a hd milyen jól néz ki, majd szépen megnéztük a dvdt (mert éppen arra volt a házimozi kötve). És semmivel sem lett rosszabb vagy jobb a film, sőt nézés közben el is felejtettem, hogy hol kellene nézni egyáltalán a minőségkülönbséget, és még csak késztetésem sem volt rá, hogy átdugjam ez miatt a házimozit (pedig valószinűleg 5 perc lett volna max). Egyszerűen a dvd is megütötte bőven azt a szinvonalat ami az élvezethez kell.
  • shabba
    #68
    De minek akarod kiírni. Sok emberben még mindig él ez birtokási vágy hogy hadd írjam ki hogy meglegyen, a polcok csak úgy sorkadoznak az írott DVD-ktől, igaz egy sincs közötte amit kettőnél többször megnézett volna, csak az a lényeg hogy legyen meg. Az átlag emberben szerintem nincs ilyen gyűjtési vágy.

    Pont azért bérled ki a filmet, hogy ha már letöltötted akkor az első indítástól kezdődően vagy egy időablakod, amíg akárhányszor megnézheted, ide-oda tekerheted, ha esetleg valami mégis megszakítana a TV nézésben. Ez szolgáltatól függ van ahol 2 nap van ahol 1 hét, van ahol 30 nap. Utána nem kell kírni mert az adatállomány úgyis használhatatlan bithalmazzá válik. Ha 3-4 év múlva újra olyan ingerenciád lesz hogy mégis újra megnézd akkor kikölcsönzöd újra hasonló feltételekkel és kész. Ez akkor 2x$5, még mindig kevesebb mintha megvetted volna lemezen $20-30-ért.

    Persze ha neked csak a lényeg hogy fizikailag is birtokolt és ott sorakozzanak az írott vagy eredeti DVD-k a polcokon akkor valóban vegyél lemezt, neked az való. De az emberek döntő többségének tökéletesen meg fog felelni az hogy egy esti ad-hoc pillanat hevében fogank gondolat keretében eldöntik, hogy a család ma este mondjuk nézze meg a Lecsót, odaülnek TV elég, belépnek menüben a VoD tékába, kiválasztják, megnyomják a rendel gondot és megnézik és kész. Utána nem fogják újra megnézni és nem is lesz olyan igényük hogy ezt most kiírják lemezre. A havi számlán meg majd hóvégén ott lesz kölcsönzés díja.
  • narumon
    #67
    "Legalább ne játszd meg a pártatlant."

    Tökjó legközelebb már filmhirhez vagy szoftverhirhez sem szólhatok hozzá mert xboxom van? A HD vs BluRay vitákba is max azt irhattam be hogy MSnek semmi köze hozzá. Semmi gond nem vagyok pártatlan, mint irtam a harmadik (azaz nekem most egyik sem kell) pártján állok. Viszont örülök, hogy magadról ugyanezt nem irtad be. Annak is nagyon örülök, hogy neked a Bluray a mindened és a minden igényt kielégítő formátum, aki máshogy gondolkodik (mint én nyilvánvalóan) az már csak hazug vagy hülye lehet.
  • floatr
    #66
    dez: elképzelem ahogy az egy-két gyerekes házaspár otthon pakolás/evés/elalvás/leckekikérdezés közben a frissen vásárolt és falra akasztott 40-50 colos cuccost bámulva megbeszéli h "no figyelj, ott látod baszki milyen szar volt a képminőség, amikor lúk szkájvóker belenéz a kettős naplementébe... uh nemláttad? na várjá mingyá megin..." Aztán arra jutnak h biztos tömörítési probléma lehetett, és másnap kézenfogva elmennek megvenni a film ultraibolya-ray maxidobozos kiadását, csakhogy ne bökje a szemüket szkájvóker naplementéje.

    Jóh félretéve a tréfát, persze van különbség. Viszont a "bitbuzi" kifejezéssel megintcsak a szélsőségességre céloztam. Asszem bőven az emberiség pár százaléka alatt van azoknak a száma, akiket ez valamennyire érdekel.

    Engem meg egyébként baromira hidegen hagy. Egyrészt azért, mert nagyjából tojok a bitrátára: egy filmet nem a bitráták miatt nézek meg. Másrészt meg az eddigiek alapján úgy gondolom h bármit mondok, az nem fog egy szögmásodpercnyit sem szélesíteni a látókörödön. Nem mintha célom lenne, egyszerűen parttalan
  • shabba
    #65
    Német tíhóm VoD árai 1-4 euro közöttiek, itthon sem sokkal több és más kábeles cégek VoD kínálata is e között lesz ahogy amcsiké is ennyi.

    Én még nem hallottam olyat hogy egy termék árát az adott ország GDP-je vagy fizetései alapján alakítanák ki. A benzin nálunk pont ugyannyi mint a nyugati országokban, vagy a villamos energia, gáz ára mert ezek világpiac termékek. Egy autó sem kerül nálunk tized árba csak azért mert mondjuk mi tized annyit keresünk mint a németek. Az internet ára is ugyanúgy 20-40 euro között van ahogy más európai országokban is. A Cisco nem fogja a magyar szolgáltatóknak tized áron adni ugyanazokat a hálózati eszközöket mint egy amcsi szolgáltatónak, csak azért mert itt alacsonyabbak a fizetések. Épp ezért egy termék árát az költségei határozzák meg, márpedig annak legnagyobb része jellemzően világpiaci árszintű így aztán a hazai fizetéseknek semmi hatásuk nincs rá.
  • 5c0rp330n
    #64
    Ez totálisan hülyeség. Oké, online a jövő. De ha egyszer leszedek egy HD filmet amiért fizettem (ami a mai magyar adsl-ekkel napokba telhet), nem egyszer akarom megnézni, hanem biztos helyen akarom tárolni, és nem winchestereken. Mindenképpen szükség van még lemezekre.
  • dez
    #63
    Egyébként a Sony is készül ilyen on-line filmezősdivel. De én annak sem leszek túl nagy híve. Majd talán x év múlva, ha semmilyen érdekem nem szenved vele csorbát.
  • Alwares
    #62
    Azt hiszem ez várható volt...
  • dez
    #61
    Hát csak az, hogy egymás konkurenciái.
    Az aláírásod emlékeztet a korábbi szövegeidre.. Xbox360 vs. PS3, MS vs. Sony, HD_DVD vs. BD. De ugye ezeknek semmi közük egymáshoz.
    Legalább ne játszd meg a pártatlant.
  • dez
    #60
    Én sem divx-re gondoltam. A párom is jól látja a színsávokat (torrent oldalakon is be-be írják néha). Ergo rossz a szemed.
  • virs lee
    #59
    Japán...

    Sikerült megtalálnod a világ legtipikusabb, legátlagosabb országát... ^^
  • virs lee
    #58
    ott a Tíhóm ott egy rövidfilm 200Ft, egy film, koncert 500-600Ft, egy felnőtt tartalom 700Ft. Persze ez most még SD
    Poresz 7 kilóért? Ingyen is ömlik annyi az ember nyakába hogy ne kelljen külön megvenni. Ki adna érte annyit? Filmet túrhatsz a teszkóban 1000-ért, még az is a magyar tv-khez képest átlag feletti színvonal, és annyiszor nézed meg ahányszor akarod.

    Ezek az árak nem sokban térnek el az amerikaitól
    Nem? Kezdjük ott hogy ami az USA-ban dodó, az a civilizációban (EU) ugyanannyi euro, mire hozzánk bejön, 1.5x annyi. Mondom, ott a cdgalaxis, pont ugyanannyi Ft az online meg az offline tartalom, hát akkor már nyilván kérem a dobozt is.

    Az hogy a fizetésedből mennyit engedheszt meg magadnak egy egész más történek, semmi köze nincs az árakhoz, mert az a költségektől függ.
    Nagyon tévedsz! Az árakat civilizált helyeken (tőlünk nyugatra) a kereslet szabja meg, amit pedig a vásárló fizetése. A film és szoftverárakat is oda lőtték be, amcsi fizetésekhez. Magyar fizetésből csak torrentre futja. Ha nem kellenek a fillérek, akkor nem kell olcsóbban adni a cuccot, de akkor fillér se lesz!
  • dez
    #57
    Amcsiban már egy nagy netszolgáltató tervezgeti a forgalom alapú számlázást.. Túl nagyra nőtt a forgalom. Sőt, net-szakértők jönnek a szöveggel, hogy pár éven belül teljesen bedugul a net.. Szóval majd szépen csak a saját szolgáltatódtól tudsz majd VoD szolgáltatást igénybe venni.
  • narumon
    #56
    Mi köze van a letöltésnek a HDDVD és BluRayhez? És azt sem értem, hogy nekem mikozöm a két formátumhoz. Jelenleg mindkettőt kerülöm, egyik sem kell.
  • dez
    #55
    Na, a Sony hater megszólalt. Kíváncsi vagyok, hogy vélekednél, ha a HD_DVD nyerne. Narumonnal együtt.
  • dez
    #54
    Sok film != minden film.
    Az sem lenne poén, ha akár csak egy kedvenc film egyszercsak eltűnne a libraryből, mire pár évvel később újra meg akarnád nézni, vagy családodnak megmutatni.
  • narumon
    #53
    Akkor meg ne sirjanak a kiadók.
  • narumon
    #52
    94cm-es tévém van, szinsávosodás nélkül. Persze nem divxet nézek rajta.
  • dez
    #51
    Te, mint power user nem az átlagembert képviseled..
    Meg a magyar viszonyok sem mérvadók világviszonylatban.

    Amúgy én azt tapasztaltam MM-ben, és máshol, hogy nagyobb lett a CD-s részleg, és több embert látok a sorok között... (Bp. nagyobb áruházaiban.)
  • narumon
    #50
    Egyetértek.
  • narumon
    #49
    "de ugyan annyi lesz a hálózati forgalom mint ha letöltenéd... csak mint mondtam ez is letöltés csak nem tárolod el közben... azaz egyből törtlésre kerül a kívánt szakasz lejátszása után..."

    Öööö kit érdekel a hálózati forgalom?
  • Power
    #48
    Nálad mégis okosabb, 1 nagyságrendel.
    Mire a blu-ray átvenné a DVD helyét, addigra már a letöltés lesz az első.
    Mi a francért töltene le bárki 50GB-os ISO-t? Minek kellene kiírni? Nagyon a jelenbe gondolkozol, ő pedig nem a jelenről, hanem a jövőről beszélt.
    Egyébként én már ma sem írok sem CD-t, sem DVD-t, blu-ray-t pedig sosem fogok, egyszerűen sokkal kényelmesebb és egyszerűbb megoldások vannak.
  • shabba
    #47
    A UPC is idén el fog indulni VoD kínálattal, a Tí is nem csak Tíhómon, hanem Tíkábeles is el fogja indítani a VoD-ot, és idővel szerintem a többi nagyobb kábeles cég DTV kínálatában ott lesz ugyanúgy ahogy pl. amerikában is ez már így van jó pár éve. Persze először SD minőség lesz, de idővel a HD kínálat is megjelenhet. És reagálva egy korábbi nekem címzett beírásra, a régi, kevésbé nézett filmek nem fognak eltűnni. Egy video library jellemzően csak hízik, az igen olcsó adattárolási költségek miatt nem éri meg a régi filmeket kidobálni. Amcsiban is a nagy szolgáltatók video library kínálata akár 10 ezer letölthető video tartalom fölé hívott és idén az a céljuk hogy ennek egyre nagyobb részét HD-sítsák. A nagyobb szolgáltatók idén év végéig ezer HD VoD tartalomra törekednek, jővő évégéig meg pedig már a 6 ezer elérése a cél. Persze mi le vagyunk maradva DTV fronton, ezért nálunk ez idén még nem cél, de megfelelő fáziskéséssel nálunk is ugyanazok a folyamatok fognak lejátszódni mint amit nyugaton már megtapasztalhattál, ahogy ez oly sok más termék esetén is ugyanígy igaz.
  • dez
    #46
    Először nézz meg egy ilyet egy 1m-es, újabb, nagyobb kontrasztú HD-s tévén...
    Ha a kockásodás nem is annyira feltűnő egy átlag nézőnek, a színsávosodás igen.

    Igen, ma még drága egy ilyen (~300k), de már most is csak a fele, mint 1-2 éve, és 1-2 év múlva megint a fele lesz.
  • narumon
    #45
    "Milyen eladási adatok? Menj már be egy frekventáltabb helyen lévő nagyobb lemezboltba... Tömegek meg sosem vették. Csak a kiadók már azt is megérzik, ha ilyen 5-10%-kal visszaesik a forgalom."

    Tömegek sohasem vették? Ember miről beszélsz?
    Én pl azt látom, hogy itt a városban gyak az összes cd bolt bezárt, tönkrement, MediaMArktban van még értelmes cd választék oszt kifújt.
    A tömegek sohasem vettékre meg nézd meg a környezetedet. Nekem (és környezetmnek) a kilencvenes évek elején minden eredetiben volt meg, rendes audió cdn. Mostmeg évente ha veszek 1-2 lemezt az mártökjó. Nézd meg hogy ebben az időben mennyit adtak el egy lemezből (pl mennyi volt magyarországon egy aranylemez) és most mennyit (és most mennyi az aranylemez)
  • dez
    #44
    Talán az sem véletlen, hogy BD-n a filmek 2/3-án van lossless hang, és a maradék többségén is nagybitrátás, közben HD_DVD-n (helyspórolás végett) csak 1/5-ön, és a többségen csak DD+.
  • shabba
    #43
    Az átlag fogyasztónak bőven elég a 10GB-os 1080p-s film, az két órás film mellett egy 10 Mbps-es bitrátára elég, az épp elég jó minőséget ad H.264 mellet, jobbat mint egy DVD ami HDTV-n is meg fog látszani. Egy átlag fogyasztó nem hi-end mániás, nem fog sok különbséget észrevenni a 10 és 20 Mbps-es video bitráta között vagy a tömörített DTS vagy tömörítettlen DTS hangsávok között. Az a számára minimális differencia ami van meg nem éri meg számára azt a többlet költséget mint amibe kerülne. Szerintem egy pl. Apple oldalán található 720p vagy 1080p trailer bőven elégséges minőséget képvisel, amit átlag fogasztó számára meg fog felelni.
  • GABOR16
    #42
    Jelenleg minden amit a neten megnézel (weboldalak, yotube videok, stb..) letöltésre kerül és a saját gépeden fut (ez max egy termilál esetében más).. az eltérés annyi, hogy az így megtekintett videok, vagy halgatott zenék (netrádió) a kívánt szakasz lejátszása után nem sokkal törlődnek is, így úgy tűnik nem foglalja a helyet... de ugyan annyi lesz a hálózati forgalom mint ha letöltenéd... csak mint mondtam ez is letöltés csak nem tárolod el közben... azaz egyből törtlésre kerül a kívánt szakasz lejátszása után...
    Nah... most 2x legalább elmondtam ugyan azt :D ... már nincs kedvem átszerkeszteni, elnézést... :) rohanok memóriátvenni :)
  • narumon
    #41
    "nekem mindegy hogy HD vagy VHS minőségben nyomják-e a Győzikét meg a Barátnők köztet..."

    NA látod ez nekem is mindegy. Az viszont nem, hogy egy rohadt discovery meg NAtional DGeographic nem tud normális minőségben adni. Vagy sportadók, ahol a gyors mozgás, meg fű, stb bezavar és akkora nagy pixelháborúk vannak mint a ház.
  • dez
    #40
    1x-i megtekintésre? Hát ez sem fog azért túl hamar minden családnál megjelenni, legalábbis itt.
  • narumon
    #39
    "A letöltés az menni fog, az online nézelődés nem."

    Továbbra is mondom ne magyarorszáhban gondolkodj. Haver kint van most japánba, havi 4500Ft nak megfelelő összegért van neki 50MBit le és 10MBit feltöltése
  • tibitoth
    #38
    mire bejon eza letoltesesdi, hogy 10-50gb csak ugy hipp hopp leszedhetek otthon a HDDmre (5-10ev kb)addigra kijon a 8k felbontasu tvk es az uj lemezek es megint kezdodik elolrol. ez oan ordogi kornek nez ki. meg a dvds filmek sincsnek letol7o formaba. meg oszinten nemis le7ne otthon csak ugy letolteni szerintem. ha filmet akarok nezni nem akarok varni majd 1 napot a letoltesre.
  • shabba
    #37
    Nem fog 10X többe kerülni. Túl sok hazai lehetőség még nincs online VoD film bérletre, de pl. ott a Tíhóm ott egy rövidfilm 200Ft, egy film, koncert 500-600Ft, egy felnőtt tartalom 700Ft. Persze ez most még SD, de talán idén lesz már HD kínálat is. Ezek az árak nem sokban térnek el az amerikaitól, ott is egy sorozat epizód jellemzően $2-3, egy film pedig $4-6. Az árakat a költségek szabják meg, ami világviszonylatban nem mutat olyan szórást ami indokolna 10x-es árkülönbözetet. Az hogy a fizetésedből mennyit engedheszt meg magadnak egy egész más történek, semmi köze nincs az árakhoz, mert az a költségektől függ.
  • dez
    #36
    Felejsd el a stúdiót, és koncetrálj a kiadási szóra! :) Mozgalmasabb jeleneteknél bekockásodó (aztán szépen elmosott) kép, szép színátmenetek helyett sávosodás... Nem éppen a minőség jellemzői.

    A magyar adások minősége egy dolog, de ez miért akadályozzon meg bárkit, aki HD-ban akar filmezni?
  • dez
    #35
    "x.264 (ami a h.264 maximális beállításokon)" -> és a lényeg a nyílt forráskód a zárt, jogdíjas helyett.
  • dez
    #34
    Milyen eladási adatok? Menj már be egy frekventáltabb helyen lévő nagyobb lemezboltba... Tömegek meg sosem vették. Csak a kiadók már azt is megérzik, ha ilyen 5-10%-kal visszaesik a forgalom.
  • virs lee
    #33
    TV-t évek óta nem nézek, mert nem üti meg azt a (tartalombeli) minőségi szintet ami le tudna kötni, nekem mindegy hogy HD vagy VHS minőségben nyomják-e a Győzikét meg a Barátnők köztet...
  • dez
    #32
    Majd nézz meg néhány HD-s filmet, mielőtt állandóan előjössz a bitbuzizós szövegeddel.
  • dez
    #31
    Meg aztán már leírtam, miért nyilvánvalóan kevés a 10GB/film 1080p-ben.
  • narumon
    #30
    "- A ~10GB-os 1080p nem nevezhető éppenséggel stúdió, vagy akár kiadási minőségnek"

    Miért kéne otthonra a stúdió minőség? Főleg consumer termékekre amik köszönőviszonban sincsenek ezzel. Ráadásul birom, hogy azon megy a vita, hogy mekkora felbontása legyen az online filmnek tévének, amikor ma itt magyarországon egy rohadt dvd minőségű adásnak is annyira örülnék mint majom a farkának. Gyanítom itt még erre is évekig kell várni :(