200
Sziasztok! Remélem jó sokan leszünk itt!
  • N o N a m e
    #80
    Na kihalt a topik.. Tobjuk fel valamivel:
    Erdélyiek közül ki jön el Szovátára április 21-23 között? Én 22.-én ott leszek. Aki nem tudja hogy miről van szó az innen tájékozódhat.
  • bracsek #79
  • bracsek #78
    Én nem vagyok se hívő se nemzetiségi, hogy testvér legyek, de inkább ezt nézd meg...
  • Sephi
    #77
    Minden Erdély tesvernek ajánlom figyelmebe.

    LOL
  • Sephirot T
    #76
    Mondjuk igaz is,arra Székelyudvarhelyen sokkal több a magyar.
  • N o N a m e
    #75
    Hát.. én nem is tudom.. Nincsenek román ismerőseim, hetente három órát beszélek románúl (iskolában), de gondolom jó viszonyban vagyunk egymással. Van egy pár olyan román akik utálják a magyarokat, de szerencsére kevesen vannak.
  • Sephirot T
    #74
    be is hallt a topik?
    lenne egy kérdésem ami fellendítené a hangulatot:ti milyen viszonyban vagytok a románsággal?
  • Kojiro
    #73
    Ott születtem ám!
    Szal én vagyok saját magam erdélyi kapcsolata is egyben
  • Schwarz
    #72
    Sikeresen megkerültük a tavat, a fatörzset is túléltük :-)
  • dieselG
    #71
    Én kétszer voltam a Gyilkos-tónál, először 1997-ben, majd 10 évvel később. Tavaly már mászkáltunk a tó körüli ritkán látogatott ösvényeken, majd' fél nap elment rá, nagyon jó volt! Egyikünk bele is esett térdig a tóról lefolyó patakba, mikor egy fatörzsön próbáltunk átkelni rajta. Na meg tőlünk alig másfél méterre egy hiúz szaladt el a parttól az erdőbe! -.-
    Egyébként 1997-ben magasabb volt a vízszint... sajnos azt olvastam az útikönyvben, hogy 2060 körül eltűnhet a tó :s
  • N o N a m e
    #70
  • Sephi
    #69
    Ott volt az első "hármasban két lánnyal" élményem :D
  • V43 1105
    #68
    Nah mostmár értem, köszi az infot srácok ;)
  • Schwarz
    #67
    Gyergyószentmiklóson úgy mesélték, hogy a leomló hegyoldal maga alá temetett egy birkanyájat a juhásszal együtt és ezért lett Gyilkos tó a neve.
    Egyébként nem volt ott tó előtte, csak a leszakadt szikla elzárta a patakok útját, és így gyűlt fel a víz az erdő területén.
    Félelmetes látvány azokkal a kiálló csonkokkal, de egyben szép is, főleg felülről, bár ebből semmit sem láttunk a Kis-Cohárdról, mert tiszta felhős lett mire felértünk.
  • setuh
    #66
    hello!en is nagyvaradi vok ami tenyleg nagyon szep varos,szeretek itt lakni.sephi te hol laksz?mondjuk nem hinnem h ismerjuk egymast esetleg mar lattuk egymast az utcan:).
  • bracsek #65
    Dettó Wiki
    "Neve a felette emelkedő Gyilkos hegy nevéből való, amely talán egy egykori gyilkosságra utal" csak itt leírják miért...

    Van róla egy vicc is, mivel cölöpök maradtak a keletkezéséből fakadóan:

    Két katolikus és egy református teológus a vizenjárás csodájáról beszélget.
    - Ha elég erős a hitünk, akkor mi is tudunk vizen járni! - mondja az egyik.
    - Próbáljuk meg! - javasolja a másik.
    Mindhárman csónakba szállnak, a tó közepére eveznek.
    - Hiszek Jézusban s az Ő mindenható erejében! - kiáltja az egyik katolikus, kilép és magabiztosan járkál fel-alá a vizen.
    - Hiszek egy Istenben, mindenható Atyában! - mondja a másik és ő is elkezd járni.
    - Egyedül Istené a dicsőség! - kiáltja a protestáns, kiugrik... és elsüllyed.
    A két katolikus összenéz:
    - Lehet, hogy testvérünk hite is erős volt - de azért megmutathattuk volna, hol vannak a cölöpök...
  • Sephirot T
    #64
    Gyilkos Tó
  • V43 1105
    #63
    A tónak, miért Gyilkos tó a neve?
  • Schwarz
    #62
    Valamikor régen voltam Sepsiszentgyörgyön (Szentgyörgy Expon volt faterék cége kiállító, már meg nem mondom melyik évben, talán 1995), Kézdivásárhelyi szállással (Hotel Incitato vagy ilyesmi).
    2006-ban nyertünk Szovátán túlélőtúrát , akkor voltunk a Tordai hasadéknál is, tavaly voltunk a Gyilkos-tónál, Békás szorosnál, Gyergyószentmiklóson volt a szállás. Szuper volt. Ritkán jutok ki, de imádok Erdélyben lenni.
  • N o N a m e
    #61
    persze hogy lehet :D
  • ColdFire
    #60
    motorozni lehet menni? :D
  • leho94
    #59
    Gyere msnre:P
  • Sephi
    #58
    Meglehet :D
  • Sephirot T
    #57
    deitty,őt ismerem,de sztem összekeversz a tesómmal
    esetleg abervájszt nem ismered?
  • Sephi
    #56
    Beirok pár nevet hátha.

    villy , deitty, larv?

    Nem ismerősek?
  • Sephirot T
    #55
    Igen?erre nem is gondoltam
    és honnan?
  • Sephi
    #54
    Szerintem mi ismerjük egymást személyesen.
  • HöfEE
    #53
    Én ugyan nem vagyok Erdélyi de kicsit fura, hogy még nem volt ilyen topik :D sok sikert hozzá!
  • bracsek #52
  • Sephirot T
    #51
    Marosvásárhely,félsziget feszt :D
  • dieselG
    #50
    most láthattunk egy tudatlanságból eredő nemzetárulás tipikus példáját..
  • PrisonMan
    #49

    Magyarország történelme nuku?
  • N o N a m e
    #48
    takarodj innen!
  • Sabcsee
    #47
    [moderálva]
  • barnie1990
    #46
    Meglep,hogy károlyiak is vannak itt. :)
    Jó tudni legalábbis.
  • dieselG
    #45
    Igen, a Torockó feletti Székelykő is gyönyörű hely, igazi felüdülés volt a csúcs alatt található forrás, miután megmásztuk :D Aztán a háziasszonyunk, Irén néni hagymás rostélyossal várt minket vacsorára, mikor lemásztunk.. felejthetetlen volt!

    Erdélyi topiktali valahol a jövőben? -.-
  • bracsek #44
    És főleg, ha nem a tapstér fele nézünk a megyeházától, hanem az egyetem fele, ugyanaz a harmadik sor igaz.
  • N o N a m e
    #43
    Akkor rosszul tudtam. Bocs, de a lényeg a 3. sor :D
  • bracsek #42
    Az a megyei tanács, a polgármesteri hivatal a várral van szemben. A megyét írányítják onnan, az rátok is rossz, sőt a megyei tanfelügyelőség is ott van. [igaz még nem hallottam ezt a mondást, de az induljunk mert csikban dél vant is tavaj tanultam]
  • N o N a m e
    #41
    Van is egy vicc féleség a tapstér két szélével kapcsolatban:

    Egyik felől van a szinház, a másik felől van a polgármesteri hivatal:
    Egyik felől az okosok hülyéskednek, másik felől a hülyék okoskodnak.