63
  • Macc
    #63
    Ez nagyon relativ. Az en igenyeimet ki tudna elegiteni (telefon/uzenet/email/web!!!/zene/video) es ezek symbianon sokkal benabban menuzgetve mukodnek. Teny hogy sokkal tobbre lehet hasznalni egy symbiant, de mit kezdjek vele, ha nem hasznalom ki, ami viszont kellene az sokkal kenyelmetlenebbul mukodik?
  • Macc
    #62
    Nezd, en nagyon messze vagyok az emlitett ferraris embertol, lakasban elek mint az emberek nagyresze, es nincsenek megtakaritott millioim. De engem sosem erdekeltek a nalam gazdagabb emberek, felolem azt csinalnak, es azt vesznek amit akarnak. Ha villognak a cuccaikkal a szinten gazdag haverjaik elott, tegyek, ha ettol boldogabbak. Ha villognak vele egy olyan embernek akirol tudjak, hogy sosem fog tudni ilyeneket venni, akkor szimplan bunkok. En az ilyenekkel nem foglalkoztam akkor sem mikor nem volt allasom es az aprot kerestem hogy tudjak vasarolni. Ettol meg lehettem boldog az eletben.
  • Macc
    #61
    Abban egyetertek, hogy ha valaki villogni veszi ezeket a dolgokat, akkor az sznobsag. Nekem grafikuskent igenyem van arra, hogy az engem korulvevo dolgok teccenek, magyarul nem siklok at a dolgok kinezeten (teljes mertekben megertem, ha valakinek ez nem szamit), es mivel most eppen megtehetem ezert hajlando vagyok tobbet aldozni ilyen dolgokra. Nekem spec nincsen iPhone-om, mert feltorve buheralva nincsen kedvem benazni vele (pont azt a tulajdonsagat vesztene el amitol jo, hogy "egyszeruen mukodik"). Majd ha lesz Magyarorszagon, es belefer a keretbe akkor veszek, mert az en igenyeimet kielegiti, es szeretem az ilyen kutyuket. Es pont ezert zavar a hulyezes es sznobozas.
  • Macc
    #60
    Ez most kivetelesen nem talalt, mert van csaladom, es teljes mertekben magam teremtettem meg azt az eletkorulmenyt amiben elunk. Szuleimnek leginkabb a szellemi tamogatasukat koszonhetem...
  • Athlon64
    #59
    Ja!
    Az apple-t nem kell szidni. Úgy se fog világuralomra törni mert zárt a rendszere.
    Amúgy meg vannak jó ötleteik vagy legalábbis látványos ötleteik amiket csak le kell koppintani Win vagy Linux alá (pl.: Dock) és akkor egy olyan gépen is használhatod az új ötleteket amilyen géped neked van ill. neked tetszik.
  • Athlon64
    #58
    Én nem foglalnék állás különösebben, de a napokba elmentem a MOMparkba az ott lévő Apple boltba. Végre élőbe láttam a masinákat. Ami igazán tetszett az az, hogy mindegyik olyan vékony volt hogy csak na. A többi meg csak szoftver. Így az annyira nem fogott meg.
    Legalábbis amennyire én az alap XP-met feltuningoltam egyébb progikkal(mert a gépembe van craft és megbírja) az épp olyan látványossá és gördülékennyé teszi a wint mint amilyen apple allatt a leopárd.

    De hátvégül is PC az Apple is csak Intel PC. És persze pluszba egy oprendszer.
  • Max Damage
    #57
    A Symbian alapú rendszereket a legolcsóbb gagyi telefon alázza: gyorsaságban, megbízhatóságban... Tudásban persze nem, de a másik kettő fontosabb... Úgyhogy az iPhone ha beakarunk állítani vmi listát, akkor ezeketnél jobb az iPhone, viszont mivel a Symbian alapúak még a gagyiknál is rosszabbak sok dologban, még hátrább szorulnak... Így pedig jogos h jó az iPhone, még akkor is ha nem a legjobb :P
  • Lavigne
    #56
    ha azt hiszed, hogy az usaban olyan kur*a nagy jólét van, rosszul gondolod. ott ugyanúgy luxus cikk (vagy inkább státuszszimbólum). a legnagyobb os x hekkerek is amcsik...
  • Major
    #55
    #41 - Van benne igazság, itt az életkörülmények rosszabak, én is csak az itteni helyzetre gondoltam. Ha egy nyugati országban lennék vagy dolgoznék természetesen más szemszögből látnám a dolgokat.

    #42 - Itt arra gondoltam, hogy van 1-2 emberke aki beleszülett a jólétbe és nekik persze kössnyű megvenni az ilyen, mondhatni divatos dolgokat.
    De egy normális egyetemet végző emberkének, ha kap munkát pályakezdőként, akkor is nagyon sokat kell dolgoznia, hogy összespóroljon ilyen kis drága kütyükre pénzt.
    Nem sajnálom senkitől, vegye akinek van rá kerete.

    #47-48 Kis egyetemistánk, menj vissza inkább tanulni, a vizsgaidőszakodba, és inkább olvasgassál még utánna 1-2 dolognak.

    #52 - Egyetértek teljesen, végig gülized az életed, és hitel nélkül, még egy normális nagy képernyős Tv-t se tudok venni.

    #54 - Ott a pont!
  • Ulkesh
    #54
    "iPHONE mára akárki akármit is mond, használhatóságban, tudásban (egy-két komoly és alapvető hiányosság mellet) szarrá-fossá-huggyá veri a gagyi nokiákat.."

    Ez a kijelentés egyelőre maximum egy rossz viccnek felel meg..
    Az iPhone mobiltelefon tudását még a legolcsóbb Nokia is megmosolyogja, nemhogy a Symbian alapú eszközök..
  • Su0my
    #53
    evvel teljesen egyetértek! amit ma egy középvezető megkeres (600-700 pénz nettó, jobb esetben), azt normális helyeken postások nem fogadnák el. és ez a példa nem azt jelenti, hogy de szar meló a postás, lévén, ha ők nem lennének, információ/csomagküldés se nagyon lenne (tudom, internet blabla, de akkor sem), de nézzük meg itthon mennyit keres eg postás.. nettó 80?
  • spydee
    #52
    szimpla magyarokra jellemző irigység(jogos)! Az a bajunk, esélyt sem adnak, hogy tisztességes úton, egyszerű munkával(pl szobafestő) megvegyünk ilyen jó minőségű kütyüt, ha nem mondasz le még az evésről is. Ha meg mire összetúlórázod rá a pénzt addigra a család is lelép, mert apa/anya nélkül nől fel a gyerek, ráadásul kijön egy újabb teknikai csoda amit szeretne az ember. Ezért csak a nyálunk csorog és marad az ökölrázás.(meg a siránkozás, köpködés) Az iPhone-ra nekem is fáj a fogam, de nem azért, hogy mutogassam, vagy felhívassam magam a tömött metrón, hanem, hogy örömöm leljem a letisztult formájában, design-jában, innovatív szolgáltatásaiban, másságában. (k700i-m van 2 éve karc és szervíz mentes, de ha mellé tenném az almástelónak tuti beraknám az asztal lába alá, hogy ne billegjen):D szvsz
  • Su0my
    #51
    az ár nem, de a termék nagyon is
  • Su0my
    #50
    és ebből következik, hogy az összes iPOD-felhasználó/iPHONE felhasználó szar divatköcsög? :) gratulálok. két lépés és már hogy is szokták mondani? rasszizmus:)
  • Su0my
    #49
    iPHONE mára akárki akármit is mond, használhatóságban, tudásban (egy-két komoly és alapvető hiányosság mellet) szarrá-fossá-huggyá veri a gagyi nokiákat.. sony ericsson háhá hagyjatok békén:D samsung? blackberry?:D:D ne már, lefordulok a székről:D egyedüli komoly vetélytársuk az LG. és ledivatköcsögözhettek. attól még nem vagyok az, hogy tanultak a szüleim, egyetemre járok én is és emiatt van miből ilyenekt venni
  • Su0my
    #48
    ahamm.. hallottál már olyasmiről, hogy gyártók azért ódzkodnak Vistát telepíteni XP helyett a notijaikra, mert zabálja az erőforrásokat->akksi időt? Na most a Leopard az XP-hez!! képest van ilyen szinten (aki nem tud énmagyarul: az XP is jobbn zabálja, mint az OS X)
  • Su0my
    #47
    látnál egy ilyen billentyűzetet élőben/haszálnál.. 1 dolog a minimalista (én inkább letisztult, sallangmentesnek nevezném:) ) design, a másik meg az, hogy egy ilen gépet használva hát.. mindegy, remélem neked is megadatik egyszer, hihetetlen különbség van egy PC notebook-hoz képest. hogy magamat ismételjem: kár, hogy a MacBook-nak (MBP-nak) nem ilyen a designja..

    Hozzáteszem, az tény, hogy a MBP-nak sokkal jobb a billentyűzete:D

    sorry, hogy x+1 kommentet írok így szétbombázva, de ha végigolvasom a fórumot, elfelejtem, hogy az első hozzászólásokhoz mit akartam hozzáfűzni.. :D
  • Su0my
    #46
    első gép természetesen asztali gép, azon végzi el az ember a komolyabb melókat. ez a kis valami netezésre, szövegszerkesztésre, esetleg videózásra/zenehallgatásra kiváló.

    Lavigne: igen, az egyik legnagyobb hibája a csomagnak az, hogy simán beletehették volna ezt a hordozható winchestert. (esetleg egy kicsit kisebbet, ha a profitmaximalizálást nézzük) Így is meglesz bőven a célközönség, úgy viszont szinte verhetetlen készülék lenne. As far as i'm concerned.
  • Su0my
    #45
    lesz 3000 dolláros változata... no comment..

    Darth Sith: szinte hang nélküli, külföldi szoftver/szervizellátottságát nézd, az OS X-et nézd, stb, stb.. MSI nagyon távol áll ettől..

    Igaz, én se vennék ilyet. De én egyetemista lévén nem is nagyon tartozok a célközönségbe:)
  • Su0my
    #44
    2009-es MacWorld előtt APPLE.com nyitóoldalán a következő:

    There's something in the kitchen.

    Ezt követően, amikor lehull a lepel..

    We reinvented the knife. APPLE iKnife.
  • Su0my
    #43
    5 órát bír. Azé az nem kevés. APPLE-ék meg ebben nem nagyon szoktak füllenteni (pontosabban nem -1 óra a tényleges, mint általában más gyártók hivatalos adatainál)
  • Ulkesh
    #42
    "Aka egy-két Ferraris emberke villag az új iphone telójával közben meg a kiló körüli ipod nanójával halgatjaa a zenéket.
    Közben a többi csak pislog."

    Ja, teljesen igazad van.. Igaz, hogy megengedheti magának, hogy minőségi terméket vásároljon, de csak hogy a Te lelked megnyugodhasson, inkább használjon 70 Ft-os Alcatelt és occó kínai mp4 lejáccót..

    "Mi ez ha nem sznobság?"

    Ez nem sznobság, a kérdés viszont szánalmas..
  • Ulkesh
    #41
    Az a gond, hogy egy alapvető dolgot nem láttok be.
    Az Apple nem a magyaroknak és nem Magyarországra szánja a termékeit. Gyakorlatilag nincs is itthon hivatalosan Apple. Az USA-ban ahova ezeket a termékeket elsősorban szánják, ez az ár megfizethető és még csak nem is számít prémiumkategóriának. Szóval nem a Macbook Air a drága, hanem mi születtünk rossz helyre..
  • Major
    #40
    Amúgy nem kérdőjelezem meg, hogy Apple minőségi termékeket gyárt, de nekem magasak az áraik, és szerintem nem csak nekem. És úgy gondolom ha végig dolgozom az életemet tisztességesen mérnökként, akkor sem lesz rá feles keretem hasononló dolgokra.
  • Major
    #39
    Ráadásul Magyarországon, egyre jobban elszakadnak a gazdagok a szegény rétegtől.
    Aka egy-két Ferraris emberke villag az új iphone telójával közben meg a kiló körüli ipod nanójával halgatjaa a zenéket.
    Közben a többi csak pislog.

    Mi ez ha nem sznobság?
  • Major
    #38
    Nem erről van szó. Senki sem tiltja meg, hogy mit vegyél. Ha tetszik vedd meg. De, mivel ha lenne mondjuk családod, vagy esetleg nem a gazdag rokoni szálak adnának pénzt lehet hogy nem jutna erre. /Hülye példa de, ha még a szüleid gondoskodnak rólad, és van pénz akkor tök felesleg erről beszélni, de ha majd kikerülsz a nagy világba, pénz nélkül szülöi segítség nélkül, biztosan el fogsz gondolkodni azon hogy melyik termének jobb az ár-érték aránya/
    Itt van pl. az Ipod kontra pár ezer forintos mp3 lejátszó. Mind a kettő ugyanazt a cél szolgáltája. De, az ipodnak az ára nem igazán az értékével egyenlő. Vagy iphone...
    Valahol itt kezdődik egy bizonyos szintű "sznobság", kiakarok tünni a többiközül dolog. Ha ez igy van, és úgy gondolod van rá kereted erre, akkor vedd meg. De vállald fel, hogy ebben azért van egy kis felsőbrendőség tudat, hogy hé gyerekek nekem ilyenem van, ezt én megtehetem.
  • Ulkesh
    #37
    Az Apple a valós akku időket szokta megadni, legalábbis eddig amit megadtak, az a valóságban is megvan..
  • Macc
    #36
    Tok uncsi mar ez a lowcost feelinges sznob aki valami dragat vesz dolog! Van ra penzed? Teccik? Akkor mi a faszert ne venned meg? Ez nem egy rohadt tomegtermek, amit mindenkinek meg kell vennie! Millio mas alternativa van, mint irjatok is. Nem tok jo hogy van valasztasi lehetoseg? Es ha valakinek fontos az igenyes megjelenes, akkor ne legyen valasztasa?
  • Yv@n
    #35
    Pl a cikk, illetve aki a sznobizmust felhozta az is...szóval rajtad kívül végülis akkor mindenki?
  • Hymtozis
    #34
    Ha Air-ra lenne pénz, akkor már inkább Pro.
    A sima MacBook-ot is szeretem/jó, de szerintem felesleges, akkor már inkább várnék, amíg szóba jöhet egy/a másik.

    Egyépként szerintem tök jól néz ki ez az Air, tök "újiPod" külseje van. De más extra nincs (vékony...).
  • Wittao
    #33
    Ki beszélt az Air-ről? (Macbook 300eFt brt... sőt olcsóbb is jelenleg)
  • Wittao
    #32
    Ott a konkrét példa... pedig nem fehér betűvel írtam :) Macbookok is 5 órát bírnak.
  • Lavigne
    #31
    alapból ott kezdődik, hogy minimál bért megütő ember, nem vesz számítógépet, vagy ha igen akkor olcsó asztali pc-t, vagy ha mekket akar még ha bele is hal, akkor minit, aztán azt ráköti az olcsó szabójános tv-re. a polgármester
    úr jenőnél persze :D
  • Darth Sith
    #30
    Majdnem mindegyiknek van, annyi különbséggel, hogy azokban olyan hardver van, hogy 5xör odaverik az Air-t, minden tekintetben.
  • Darth Sith
    #29
    "Az akkuja a MacbookAir-nek 5!!! órát bír ki WIFI-vel!!!! "
    Te tesztelted vagy az apple mondta? mert én amiket írtam, saját tapasztalat alapján írtam, te meg egy marketing szöveg alapján mondod.
  • Yv@n
    #28
    Akku idő inkább centrino platform érdeke mint apple komáé...

    "SSD vinyóért 1000 dollár felár a vicc kategória"
    De ez nem csak itt, hanem globálisan. Legjobb hogy ilyen árazás mellett még sajnálkoznak, hogy nem fogy úgy, ahogy szeretnék :)

    SonyVaio se semmi...valami asztali csodát hoztak be egyszer ismerősök(vették franc tudja honnan), hogy ugyan varázsoljunk már rá a rajta lévő francia windows helyére egy magyart...a rendszer kb felét életre is lehetett csiszolni, de a saját progijai nem voltak hajlandóak települni, mert csak a francia win verziót támogatták...
  • Wittao
    #27
    Jaaaaaa.... sznobság, ha valakinek van egy 300eFt-os v. azt meghaladó árú notebookja? Ez jó :)

    És kedves Major elárulnád, hogy az Apple-ön kívül hány gyártónak van még ilyen kategóriájú (300eFt feletti) notebookja? Ja, hogy mindegyiknek... Akkor van értelme a hsz-ednek? Ezt bármelyik PC-s fórumon elsüthetnéd.

    Egyszerű a képlet: nincs pénzem valamire, azt nem veszem meg.
  • Major
    #26
    Teljesen egyetértek. A jelenlegi fizetések mellett, szerintem sznobság apple termékekkel operálni Magyarországon.
    Annyival nem jobb az ár-érték-kük mint feleannyiba kerülő társaik.
    Sajnos egy minimál bért kereső ember kb 7-8 hónapig gürizne egy ilyen szuper laptopért, és akkor még el sem tartotta magát :(
  • Wittao
    #25
    SonyVaio árakat láttad már? (egyik ismerős cégnél 8-ból 5 trapa fél év alatt :) )
  • Wittao
    #24
    Hálistennek régen jártam már az SG-n, pont a hasonló hozzáértő megnyilvánulások miatt... nyilván még egyetlen ilyen gépet sem használtál, ha ilyen baromságokat írogatsz...

    Az akkuja a MacbookAir-nek 5!!! órát bír ki WIFI-vel!!!! És ez nem mindegy, mert wifi nélkül még többet. Elég megnézni, hogy a gépben mekkora nagyságú az akku, szinte a gép felét az teszi ki.
    Nekem iBookom volt (van is), és 5 óra volt hirdetve rá. Debrecenbe mentem reggel, este vissza és a vonaton végig dolgoztam. Még egy negyedórányi akkuidő maradt is. Szóval ez tényleg ennyi.

    Sokkal nagyobb baja a gépnek:
    - legalább 2 centivel keskenyebb lehetne, ha nem hagynak a kijelző szélén annyi helyet
    - néha jól jöhet a DVD író, ha valaki egy korongot nyom a kezembe fontos adatokkal (nem biztos, hogy Wifis háló és másik gép van a közelben)
    - 99 dolláros Superdrive-ot a géphez ajándékba kéne osztogatni, akkor rendben lenne.
    - egy darab USB eléggé kevéske
    -12.1" kijelzővel hatalmas siker lenne (12" PB utódja)
    - SSD vinyóért 1000 dollár felár a vicc kategória
    - fekete billentyűzet nagyon gáz (az, hogy világít viszont nagyon megnyerő)

    Amit fejleszteniük kellett volna:
    - Új Mighty Mouse (mostani katasztrofális)
    - AppleTV-t kidobni a picsába, és a MacMinivel egybeépített változatát piacra dobni
    - iTMS teljes EU-ra (gondolom ez azért nem rajtuk múlott)