273
Mindenki jól lát?
  • martinho040150
    #73
    oke,akkor sry a félreértésért
    izgatott vagyok hogy megérkezik e az adatbankos órám :P
    és akkor pusaaa
  • Dzsini
    #72
    egy szóval sem mondtam, hogy ezzel gond van (sőt, meg is lepődtem, hogy nincs még ilyesmi téma), rosszat nyomtam, a 62-esben kérdezted, hogy van-e szemműtéttel kapcsolatban info, arra írtam.
    meg ha már látásjavítás, akkor odaírtam a két kontak(t)lencsést is, hátha valaki szemüveg mellett/helyett olyasmit választana.

    amúgy egy topic akkor működik, ha írnak bele - ha felhozod, más meglátja, és esetleg ír bele. ha nincs újdonság, akkor nem fognak mások se foglalkozni vele (itt is kérdés, hogy mi lesz, ha minden érdeklődő leírja, hogy neki hány dioptriás a szeme és mennyire utálja-szereti)

    és hogy on is legyek: 13 éves koromban lett szemüvegem, -1 - -1,5 dioptriával, aztán olyan kb. 21-22 éves koromra helyreállt annyira, hogy azóta nem hordom (bal szemre kellene kb. fél dioptria, a jobb viszont rendben van)
  • geri777
    #71
    Sziasztok nekem tegnap irták fel az első szemüvegem
    mert nagyon rosszul látok
    hétföre kész lesz a szemüvegem háth nagyin kiváncsi leszek mert félek hogy mit szolnak a barátaim

    de arra is kiváncsi leszek hogy milyen a világ jó szemel

    nem tudom mijen szemüveget irt fel cask arra emlékeszem hogy közölte velem hogy csak 30 % kosan látok és hogy valmi casládi betegség
  • cucmalajmc
    #70
    tévében volt szemtornás riport. agy nőnek 3-as volt a szeme és most tökéletesen lát.
  • martinho040150
    #69
    ezekböl a kontaklencsée müködik egyedül
    ügyes vagy!
    amúgy ezt vártam már melyik kezd el magarázni hogy "Van már ilyen topik"
    ...
  • cucmalajmc
    #68
    szemüvege vagyok 3 éve. engem zavar mikor rajtam van, de rajtam van mindíg, mivel nélküle nem látok... dejó lenne, ha nem kellene. mindíg koszos egy helyen és egész nap csak azt a kis kosz "látom". (-1,25) de ma utolsó padból csak pislogtam, kéne egy picivel erősebb.
  • Dzsini
    #67
    van szemműtétes topic, meg két kontak(t)lencsés is
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=968779822
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1053370089
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=988652849
  • HiPPoNaX
    #66
    Innentol sajnos alapvetoen diagnoszta kerdese a dolog, en is "koszonetek" sok mindent egy balfek szemesznek, aki egyszeruen rossz szemuveget irt fel, de amiota normalis orvosom van, csak javult a szemem.
  • John Cena
    #65
    engem is zavar egyfojtába törölgetem
  • John Cena
    #64
    MondhatjukXD
  • jupa
    #63
    Ismerős:D
    Kb 3 éve van szemüvegem,csak néha hordtam,akkor jöttem rá hogy hordani kellene mikor motorra tettem le a jogsit és a táblákat csak akkor láttam ha alatta áltam xD
    Egyébként - 0.5ös
    Nekem nincs vele bajom,bár elég idegesítő hogy mindig tisztítani kell pár óra után mert utána nem látok ki belőle -.-
  • martinho040150
    #62
    Hi all
    nekem már kiskoromtól van szemüvegem és most nyáron ujra meg akarom mütetni a szemem
    Mert egyszer már megmütötték hagyományosan,de most nyáron lézerest szertenék
    Amúgy az a bajom hogy még egy kicsit kancsitok XXD
    komolyan
    és tudja vki hogy mennyire fáj a mütét(lézeres)?
    előre is thx
  • Aspyrin
    #61
    Stílusos :DDDD
  • John Cena
    #60
    nekem ugyan ilyenem van cska egyik oldalát sikeresen le törtem XD és most az egyik fülem tartja az egés zszemcsitXD
  • Panzerfaust
    #59
    Bunyóban, meg pogóban gáz, hogy vagy figyleni kell rá, vagy oda kell adni valakinek. De ez a legkevesebb.
  • Sheltem
    #58
    :)))
  • Airbus A380
    #57
    Én pl alig érzem sokszor el is felejtem hogy rajtam van.
  • Airbus A380
    #56
    Nekem is előnyömre vált a szemüvegem csomóan mondták hogy teljesen más az arcom tőle.
  • Panzerfaust
    #55
    Jah nekem is van régóta ez a szemét. Én hordom mert 3as de gyűlölöm. Az egy dolog, hogy nem áll rosszul, elvégre azért választottam, de nem a kinézetével van bajom, hanem a komforérzetemmel. Csak nem tehetem meg, hogy ne hordjam, mert eleve úgy jött ki a szemüveg, hogy egy hétig világraszóló fejfájásom volt. Szóval marad a műtét.
  • Molnibalage
    #54
    Engem pl. már senki sem tud szemüveg nékül elképzelni. Én sem. Csak sportolás közben veszem le.
  • Molnibalage
    #53
    Ez ami nem igaz...
  • Airbus A380
    #52
    Társaságba mértnem?
  • neevous
    #51
    Olyan 3éves korom óta hordok szemüveget. Ha jól emlékeszem, eleinte +1,75/+1,5-öst hordtam. A mostani szemüvegem +1/+1-es. Három éve kontaktlencsével párhuzamosan használom. Igazából csak akkor veszem ki a lencsét és teszem fel a szemüveket, ha hazamegyek, és tudom, hogy már nem megyek sehova, vagy az allergiás időszakokban.
  • Airbus A380
    #50
    Azért csak tudják hogy mit csinálnak.
  • Airbus A380
    #49
    És akkor mi van ha kiröhögik? Aki ez miatt kiröhögi kikcsit IQ hiányos lehet...
  • bodesz
    #48
    hát nemtom sokszor hallotam hogy csak jobban rotja a szemet
    nemtudom igaz e vagy nem de nemis izgat
    suliba 2.padba ültettek sajnos :S és onnan azért látom a táblát ha kell
    ha meg olyan órám van és hátra ülök akkor úgysem érdekel az óra :D
  • Airbus A380
    #47
    Én ezt tartom a legnagyobb hülyeségnek hogyha valaki azzal érvel hogy azér nem hordja mer nem szép. Mért ne lenne jó? Nagyon sokaknak pl kifejezetten jól áll. De ha nem áll jól akkor is mivan? Jobban megéri neked az hogy nem látsz?
  • Airbus A380
    #46
    Na igen....
  • BIZ0906
    #45
    Akkor Én meg sem szolalok 2 éves korom óta hordom ezt a szart ssegíteni segít de már baromira unom. 19 éves vagyok.
  • [HUN]FaTaL
    #44
    Minden tök éles lett nem mosottak a színek, látom hanyas busz jön, jó érzés volt pedig csak -0,75ös a szemüvegem.
  • [HUN]FaTaL
    #43
    Ez minden rövidlátóra érvényes.

    17 éves korom óta vagyok szemüveges (jogsi), először nem akartam meg féltem hogy milyen lesz aztán amikor megkaptam tökre örültem hogy végre jól látok:DD
  • Aquir
    #42
    ja és gimi óta hordom kb, és csak táblához veszem fel ált. És a napszemüvegem is a szememhez van igazítva ugyanúgy:) És amikor eltört egy kis helyen a normál hemüvegem, és akkor csak a napszemüvegemet tudtam felvenni mert az volt ott, a prof meg felnézett és felszólt hozzám hogy "Hát maga meg vak?" :D
  • Aquir
    #41
    heló én közelre látok (túl) jól és messzire meg nem annyira, és amikor öreg leszek akkor épp hogy javulni fog a szemem és akkor nem kell szemüveg ellenben a normálisan látóknak mondjuk akik meg eddig jól láttak de öreg korukra nekik is gyengülni fog a szemük szal tök jó :P :)
  • Balumann
    #40
    :o AZ nélkül lehet gyorsabban sikerült volna :P
    Nekem egyébként kicsi koromba felirtak egy kurvaerős szemüveget. Képeket kellett volna felismerni, és nem tudtam. Az a vicces, hogy utána anyukám is megnézte, és ő se tudta (nem azért mert nem látta). A szemüveg meg iszonyat ronda volt, és még menni is alig bírtam menni benne :-8
  • hunbasser
    #39
    jó,de ez nekem szemüveggel sikerült...:D tehát azért jó dolog az...
  • Balumann
    #38
    És az a baj, hogy erről szemészeten, meg sehol nem tesznek említést, holott rengeteg embernek simán lehetne jó látása. A szemüveg csak méginkább ront a helyzeten. Ha már 4 évesen kaptam volna szemüveget szerintem már nem is látnák a bal szememmel. Szemét szemorvosok.
  • w77d
    #37
    nekem 0.75-ös szemüvegem van már 7 éve. Most már annyira megszoktam, hogy sokszor észre sem veszem, hogy rajtam van. Vezetni csak szemüveggel szoktam és utcán is mindíg hordom.
  • hunbasser
    #36
    ez igaz.kb 6-8 évig voltam szemüveges,és most kiváló a látásom,már kb 7 éve nem hordok szemüveget :)
  • sweech
    #35
    már 4-5 éve is kaptam beutalót szemészetre, de még mindig nem mentem el. nem jó dolog, mert érzem, hogy folyamatosan romlik a szemem :p
  • Balumann
    #34
    Én nekem kicsi szemtengelyferdülésem van, és már kicsi korom óta üldöznek azzal, hogy szemüveget kellene hordanom, mert "megvakulhatok". Hát anyukám nem engedte. Tavaly karácsony körül találtam meg a látástraininges oldalt. Legutóbbi szemvizsgálaton aztmondták sokat javult a látás :-)
    (később aztán meg jöhet a lézeres szemműtét)