273
Mindenki jól lát?
  • Airbus A380
    #113
    Esetleg azt nehezebb megszokni a szemüvegbe hogy itt ott kilátsz és ugye "ott más a kép" (tehát ami látóteret ugye a lencse ne fed le) Deén ehhez ia órák alatt hozzászoktam.
  • Airbus A380
    #112
    Érdekes én viszonylag jól látok a minusz 5 dioptriával szemüveg nélkül is. (ezt úgy értem hogy pl nem kell tapogatózni ha az nélkül kell pl éjjel wc-re menni vagy ilyesmi ahhoz simán látok. )
  • Airbus A380
    #111
    A nem látsz semmit en mit értesz?
  • Airbus A380
    #110
    Olvastam a neten nem én találtam ki ha akarsz nézz utánna. Asszem beírtam hogy rövidtlátás vagy ilyesmi. Amúgy én is ismertem olyat akinek -másfelese volt és állandóra-
  • wordsworth
    #109
    Hali!
    Nekem is kellene szemüveg, nem látom a buszok számát, de igazábol leszarom.. mert... :D
    A bnőm mellét közelről kell néznem és akko tok8 h van szemuveg, vagy nem. A sörösüveget is ált a fejemhez emelem, szal az sem para.. A többi meg nemgond ^^
    Mellesleg egy kávé vagy egy jobb spangli után tökéletesen látok. Szóval érdekes nemtudom mitől..
  • ZilogR
    #108
    na, nézzük: áltsuliban kaptam, 19 éve van, mínuszos. Soha nem próbáltam "tornáztatni" - DE A KÉTELKEDŐKNEK ÉS A BIZONYTALANOKNAK:

    Évekig használtam monokulárt (egycsöves távcsövet) és azon mindíg csak az egyik szememmel néztem. Amelyiket használtam, az maradt -1.5-es, amit nem, az szépen leromlott -1.5-ről -4.5-re! Ha edzésben vannak a szemeid, a rövidlátás egyre romló állapota szinten tartható - csak használni kell a szemedet!
  • Csero90
    #107
    -2 es szemüvegem van és nemlátok semmit!!!!!!!! annyira idegesítő h el sem hiszed, strandon stb...ha ehez nem adnának állandó szemüveget akkor semmihez se!
  • Csero90
    #106
    Ez elég érdekesnek hangzik...ki fogom próbálni!
  • [HUN]FaTaL
    #105
    Hülyeség, nekem a -0,75öst is állandóra adták.
  • NEOreg3
    #104
    napszemüvegen kívül szarul áll rajtam az összes szemüveg, így max órákon veszem fel, ha már végképp nem látom a táblát:|
  • Fantomlovag
    #103
    Nekem jól áll :D
  • geri777
    #102
    igen én választotam

    de anyira paráztam hogy nem emlékszem milyet választotam
    de a szemüveges meg anyukám is azt monta hogy jol áll
  • Kicsihuszár92
    #101
    Sziasztok! Nekem 6-7 éve van szemüvegem azóta csak romlik sajna de szemüveg nélkül meg nem látok jól amugy meg számomra nem hátrány én szeretem meg mondták h jól is áll. Egy éve van meg az a szemüvegem amit most hordok. 30k volt bár a lencsét olyan sziper szupernek állitották be de semmit nem ért mert karcos meg ilyenek! :S
  • Airbus A380
    #100
    Ismereteim szerint az optikusoknál lehet keretet választani. (kivétel gondolom hogyha nagyon erős kell és az pl csak bizonyos keretekbe fér be)
  • Airbus A380
    #99
    Ennek amúgx utánnanézhetsz mert neten olvastam.
  • Zsolti9014
    #98
    különben nekem suliban főleg azok nem vették észre akikkel a legtöbbet beszélek. :D
  • Zsolti9014
    #97
    ha valaki csúfol a szemüveg miatt, nyomjátok ki a szemét, aztán kérdezzétek meg, hogy jól lát-e... :DD

    nyártól van egy -0,75-ösöm, távolra homályosan láttam, a suliban már 2 éve észrevették egy vizsgálaton, aztán szemész aszondta nem kell, de ha zavar akkor egy 0,5 jó. nem zavart. :D aztán nyáron visszamentem magamtól, mert már zavart. 0,75 nagyon jót tett, igaz úgy hozzászoktam, h ha leveszem akkor elég szarul látok, de egy idő után megszokom. de jobb így, nem kell erőlködni ha pl. messzebbről olvasom a teletextet, vagy suliban hátsó padból, stb.

    elsősorban azért mentem a dokihoz, mert vezetni jártam, aztán úgy akartam, h a vizsgára meglegyen, nehogy azért bukjak meg h nem látok. előjegyzést csak a vizsga utánra adtak, de nem volt probléma szerencsére, átmentem elsőre. és így legalább nincs benne a jogsiban a szemüveg korlátozásként.
  • Airbus A380
    #96
    Te választottad a keretet? Met akkor gondolom olyat kértél ami jól áll.
  • ForzaInter
    #95
    1 évig voltam szemüveges, még általános 2-ban
  • geri777
    #94
    értem hát kiváncsi leszek mit szolnak az oszt társaim

    de tul élem
  • Airbus A380
    #93
    -2,5-ig ha jól tudom nem is mindig adnak állandó szeüveget tehát amit már a mindennapokba is hordani kell.
  • Airbus A380
    #92
    Nem . Viszonylag normálisan látok anélkül is. Homályos de közel sem tapogatózós. Sztem az -10 felé van. (gondolom ) Majnem egy évig így éltem , fel se tűnt aszonta a szemész mer hozzászoktam , persze a tv , monitor stb életlen.
  • cucmalajmc
    #91
    szemüveg nélkül már majdhogy nem tapogatózol nem?
  • Airbus A380
    #90
    Nekem -5 van akkor ez mi szted?
  • Airbus A380
    #89
    Így jártam én is gy évvel ezelőttig jól láttam aztán romlott viszont szemüveggel feltűnt hogy még annál is jobban látok mint mikor jól láttam.
  • cucmalajmc
    #88
    anyukámnak egyből 2-eset írtak fel annó ~25 éve. a 2-es azért már nem kevés...
  • Nuki
    #87
    Nekem is :D
  • Molnibalage
    #86
    Bezony, sok ember nem is tudja, hogy rosszul lát, mert soha nem is látott jól így azt sem tudja milyen az. (Hú de mátrixos duma lett ebből..)
  • Airbus A380
    #85
    Én inkább bekötném a szemét vagy lehomályosítanám a látását azt hajrá magyarázzon.
  • Airbus A380
    #84
    Állitólag már a világ lakosságának a fele szemüveges szóval ebbe tényleg semmi extra sincs.
  • Sturm44
    #83
    Nekem a bal szemem a jobb...
  • Zséé
    #82
    Pl van aki tökéletesen lát, de divatból hord szemüveget, mert éppen jól áll neki.
  • Kmarha
    #81
    hallod.. egész fiatalkoromban a 4 szemüeket piszkáltam.. aztán becsapott a ménykű, rájöttek anyámék meg a doki, hogy szart se látok, kell a szemüveg. Probáltam befüzni őket kontaklencsére, de a doki nem ajánlotta.

    Eljött a nagy nap, gondoltam fél 7-re bemegyek suliba, hogy egyesével viseljem el a szivatást, ne egyszerre ugorjon nekem az egész osztály.

    És hallod, senki észre se vette :D Felhúztam magam, és becsengetéskor megkérdeztem a padtársamat, nem vesz e észre rajtam valamit. Nézett egy ideig, azt azt mondta, megborotválkoztam.

    Na mondom... szemüvegem van! Néz rám furcsán, azt ezt mondja: "te mindig is szemüveges voltál" :D

    Viszont azóta leszálltam a szemüvegesekről :D Igaz, még pici áltsulis voltam, azóta talán kicsit megkomolyodtam :D

    Hja, és el sem tudom mondani az élményt, milyen volt igazán láttni! Egy újjá születés volt.
  • martinho040150
    #80
    ha nekem bepofázna valaki az acélbetétesemmel rúgnám sipcsonton
  • cucmalajmc
    #79
    mai világban már annyi szemüveges van, ez már elfogadott dolog lett. nem fognak csúfolni (engem legalább is nem ért ilyen megaláztatás). Ha mégis :"Azzal meg ne törődj ki mit mond akinek jár a szája próbálja ki milyen ha nem lát." -#75
  • Airbus A380
    #78
    Nem nekem hanem neked :)
  • Airbus A380
    #77
    Hány dioptriám van?
  • Airbus A380
    #76
    A feltett kérdéseken kivül bármi lehet a téma ami szemüveghez k ötődik..
  • Airbus A380
    #75
    Keretet te választottad? Mert akkor a szemüveg formáját tudod. Azzal meg ne törődj ki mit mond akinek jár a szája próbálja ki milyen ha nem lát.
  • Airbus A380
    #74
    Töröld meg. :)